Skocz do zawartości
IGNORED

Streamer do 6000pln


Oldboy83

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie dlaczego duże brandy audio nie produkują tak urządzeń jak to Sony ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, staropolanka2000 napisał:

Uważasz ze dac wbudowany w tego Pioneera może sie równać z takimi urządzeniami jak np. Audio gd master 7

Audio Gd Master 7 ?

6 godzin temu, mcemsi napisał:

Byłbym ostrożny z taką opinią-

Ja też się zawsze zastanawiam, dlaczego ludzie uważają że ten sprzęt aż tak bardzo się zestarzeje ? Co się zmieni ? FLAC-i się zmienią ? Nie zmienią, a poza tym zawsze potem za x lat  można go potraktować, jako transport do zewnętrznego DAC-a, choć wiara w to, że te DAC-i przyszłości będą dawały aż tak kosmicznie lepszą jakość niż obecne włożyłbym trochę między bajki. Owszem, technika się rozwija, ale nie jest to skok na miarę niebotyczną, no ale to już każdy musi sam wybrać swoją drogę.....

19 minut temu, marek-1969 napisał:

Pytanie dlaczego duże brandy audio nie produkują tak urządzeń jak to Sony ?

Chciałem go kupić, ale zanim się zebrałem, zniknął z rynku, co samo w sobie jest ciekawostką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SynSama

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek7776 napisał:

wyspzedany.nieosiagalny

Limited edyszon sobie zrobili chłopcy z SONY.

6 godzin temu, mcemsi napisał:

skromnie tylko wtrącę że dla mnie osobiście nie istnieją wszelakie serwisy online  typu Spotifaje , tajdale , srajdale i wszystkie pozostałe  przy których jest się uzależnionym od ich poprawnego dzialania i polityki tychże nadawców a juz nawet nie wspominam o dodatkowych abonamentowych opłatach za to wszystko.Używam streamera wyłącznie do plików które sam posiadam

Dokładnie ! Sam pisałem o tym już wielokrotnie. Żadnych streamingowych gówien. Jedynie granie z HDD, pendrajwów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SynSama

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcam coś takiego wypuścił

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Dodatkowo ma wejścia do Daca i Chromecasta. Ale mogę się założyć, że brak obsługi gapless.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, meganert napisał:

Myślę że nie ma co demonizować tego braku wsparcia ze strony producentów jeśli chodzi o serwisy sreamingowe.

Wiesz, co jest najgorsze ? To skazanie na "humory" tych serwisów, tego, że to oni decydują, zmieniają. Pliki na HDD są pod tym względem namiastką nosników fizycznych. Masz swoje i nkomu nic do tego. Oczywiście pod warunkiem, że ma się ze 2,3 kopie na różnych dyskach, ale to raczej oczywiste ;-).Nie mówię już nawet o tym, że pada internet i sobie nie posłuchasz serwisu. Te kwestię i wadę streamowania trudno przeskoczyć.

4 minuty temu, norbitek napisał:

Arcam coś takiego wypuścił

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Dodatkowo ma wejścia do Daca i Chromecasta. Ale mogę się założyć, że brak obsługi gapless.

Z "anglikami" jest ten problem, że jak się poczyta o ich awaryjności, to jest przepaść w stosunku do sprzętów dalekowschodnich. Swojego czasu były wątki o awaryjności Kambodży i fatalnym serwisie. Nie mam pojęcia, jak to jest z Arcamem, ale gdzieś tam trzeba mieć też te kwestie na uwadze i poczytać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SynSama

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, SynSama napisał:

Jedynie granie z HDD, pendrajwów.

...no i z sieci....lokalnej rzecz jasna ?

13 minut temu, SynSama napisał:

Nie mówię już nawet o tym, że pada internet i sobie nie posłuchasz serwisu. Te kwestię i wadę streamowania trudno przeskoczyć.

Lać SynowiSama szklanka za szklanką!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny Pioneera jak widać na przestrzeni lat skakały raczej konretnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, SynSama napisał:

Audio Gd Master 7 ?

????

36 minut temu, SynSama napisał:

Dokładnie ! Sam pisałem o tym już wielokrotnie. Żadnych streamingowych gówien. Jedynie granie z HDD, pendrajwów. 

Konserwa pisowska ? ?

Grajcie sobie z pioneerów, pendrajwów, dysków lokalnych i czego tam chcecie. Autor wątku połknął haczyk sprzedawcy i tak mu wiszą te wyopciny tutaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, staropolanka2000 napisał:

Konserwa pisowska

I po co te politykierskie wtrątki że tak zapytam?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze ze polkna haczyk, zawsze go moze wypluc do 14 dni ?.

Ale przynajmniej cos sprobuje a nie bedzie wywodow klawiszy internetowych czytal.

Chyba dwa lata temu kupilem N-50AE za 420EUR sprzedany za 580EUR. Zaluje tylko ze jak byly Pioneer A-70DA za 790EUR to nie zakupilem go do sypialni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, norbitek napisał:

Arcam coś takiego wypuścił

Wypuścił tylko pozostaje pytanie, ile to jest warte. Do tej pory Arcam konstruował sprzęty o bardzo dobrym dźwięku. Słabą stroną były tragiczne oprogramowanie i aplikacje sterujące. To często dyskwalifikowały Arcama na starcie. Miejmy nadzieję, że rozwiązano już ten problem 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mr.Jones napisał:

Kup maline wydatek nie duzy a mozesz zwrocic i zamow online Bluesonda porownaj u siebie w domu przez 14 dni i SAM zadecyduj czy cos zostawiasz a co odeslesz spowrotem do sklepow.

Dwa tygodnie temu zrobiłem dokładnie to samo. Został Node 2i. Malina grała dobrze, pomimo początkowej "akcji" z "wieszaniem się". Do pełni szczęścia według mnie malina potrzebuje Volumio w wersji płatnej (natywny Tidal bez kombinowania) co kosztuje min 130 PLN / rok, plus koszt obudowy jeżeli chcemy to postawić "na oczach". A Blusound jest kompletny (soft plus obudowa) i ładnie wygląda. I ma teraz przystępną cenę. Gdybym jednak szukał oszczędności to zdecydowanie malina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marek-1969 napisał:

Pytanie dlaczego duże brandy audio nie produkują tak urządzeń jak to Sony ?

Spójrz na Lenco

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenco poważnie ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kaliman2 napisał:

Ten bluesound ma wyjscie na daca po usb?

nie

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, czyli odpada. Uparłem sie na usb. Mam co prawda j.fenga mx-1 i jest OK, czasami coś tam się zatnie, ale jak sie już ustawi to gra w porządku. Może za dużo w nim powgrywałem playerów i trzeba zrobić mu reset i zostawić tylko  2 programy i spotify. Urok tego pudełka taki, że można wgrywać co dusza zapragnie a jest na androidzie. Szukałem drugiego w używkach, ale nie ma- kiedyś był wysyp:) . Może pora na auralica mini- może ktoś coś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auralic granie techniczne, pozbawione muzykalności urządzenie, no i tyle, pisałem, warto wybrać:

Linn Akurate DS/1
Lumin U1 mini
BD Oppo 103E
TEAC NT-503
Cambridge Audio 851N

Blusound - papierowe brzmienie, beznamiętne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pietuisza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, SynSama napisał:

Wiesz, co jest najgorsze ? To skazanie na "humory" tych serwisów, tego, że to oni decydują, zmieniają. Pliki na HDD są pod tym względem namiastką nosników fizycznych. Masz swoje i nkomu nic do tego. Oczywiście pod warunkiem, że ma się ze 2,3 kopie na różnych dyskach, ale to raczej oczywiste ;-).Nie mówię już nawet o tym, że pada internet i sobie nie posłuchasz serwisu. Te kwestię i wadę streamowania trudno przeskoczyć.

Zgadzam się z tym całkowicie. Całą kolekcję muzyki  mam  na dwóch dyskach wpiętych do Synology. Tidala traktuję jako dodatek oraz miejsce gdzie mogę spokojnie przesłuchać album zanim go kupię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś rzucił tego NAD-a C658 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

duuuuużo lepszy sprzęt a niż bazowy Node 2. Jeżeli chcesz wydać szóstkę, to warto się zainteresować. Ja słuchałem go jako pre i jako sam sieciowiec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na samym streamerze i żeby miał wyjście usb, mam soekrisa i po usb gra mi najlepiej- takie moje ucho oczywiście

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie chciałbyś odtwarzać muzyki z dysków sieciowych NAS? To prostsze rozwiązanie niż ciągnięcie przewodu USB po całym pokoju? Po za tym mało jest na rynku "czystych" streamerów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jadę właśnie z nasa. Ten Feng czyta wszystko z NASA i łączę go kablem z Soekrisem , Soekris do wzmacniacza i koniec połaczeń

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, kaliman2 napisał:

No jadę właśnie z nasa. Ten Feng czyta wszystko z NASA i łączę go kablem z Soekrisem , Soekris do wzmacniacza i koniec połaczeń

jak chcesz coś z wejściem USB dla komputera, to lepiej kupić sam DAC. Kupisz w podobnych pieniądzach lepsze urządzenie. Nad  i Bluesound nie mają asynchronicznych USB

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Ze swej strony polecam Auralic Altair. Kwota za używkę poniżej 6000 a przekonał mnie funkcjonalnością i jakością muzyki.

Porównałem go w moim systemie z kilkoma DAC i nie była to decyzja pochopna. Co więcej - kupiłem go w niezłej cenie z ew strategią odsprzedaży gdy się nie sprawdzi. Miałem u siebie:

- Hegel HD20- po pierwszych zachwytach z czasem brakowało blasku, energii,dociążenia ,  średnicy, różnorodności basu. Bardzo dobra scena - w szerz i w głąb, reszta aspektów niestety średnia

-M2tech DSD - bardzo dobry dźwięk , zwracający uwagę od początku. U mnie jednak jego dynamika i szybkość były już zbyt "duże" . Dłuższe słuchanie było męczące i nie brzmiało to u mnie naturalnie, dźwięk jakby się ucinał, instrumenty nie wybrzmiewały. Niestety nei wpasował się w mój tor.

- DAC blacknote DSS30 lampowy -czarował lepszą i pełniejszą średnicą, ale niestety bas nie nadążał i góra też była bez powietrza. Do tego funkcjonalność średnia i przy dużym dysku 2T czasu było trzeba sporo by utwór znaleźć i wystartować .

- Lampizator 4 gen 4- lepszy od Auralica  jeśli chodzi o myzykę. W porównaniu dużo bardziej muzykalny, świetna średnica, bas, szczegółowa góra, choć jakby "przyciemniona" , rewelacyjne dociążenie, barwy. Można słuchać godzinami i nie mieć dość. Niestety miałem trochę uwag do jakości wykonania, brak XLR, i .. ceny, 50% + do Auralic. jest lepszy ale .. wybrałem praktyczniejszy streamer w lepszej cenie. 

Wszystkie odsłuchy robiłem po RCA , na IC Audioquesta Panthera. I tak na początku słuchałem Auralica , choć z czasem zaczęło mi brakować tej muzykalności, dociążenia z Lampiego. Poczytałem , posłuchałem .. i kupiłem XLR Cardas Golden Cros.. To był strzał w dziesiątkę. Moim zdaniem Auralica gra dużo lepiej po XLR - na pewno u mnie (mimo że hegel H100 nie jest symetryczny)  Muzyki "przybyło, stała się jakby pełniejsza , dociążona, z lepszą szczegółowością, pełną detali górą, bez syczenia czy drażnienia krzykliwością. Dolne zakresy dużo lepsze, lepiej zdefiniowane , niżej schodzące.  Niestety cena IC to 30 % (część odzyskałem po sprzedaży Audioquesata, więc do przejścia) Auralica ale warto było. Być może niektóre negatywne oceny tego modelu biorą się z niedocenienia jego wyjść XLR. Doceniam łatwość obsługi z fonu Spotify czy Tidal, twardy dysk też dobrze chodzi, choć na początku indeksowanie trochę trwa, aplikacja jakoś nie porywa i jest taka sobie.

Polecam sprawdzić u siebie i ocenić.  Ps. teeraz gra z Electrocompaninet ECI5 mkII i jest jeszcze lepiej. Wymiana wzmaka duużo poprawiła - jestem bardzo zadowolony z obecnego systemu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2020 o 21:16, jacmos napisał:

Witam 

Ze swej strony polecam Auralic Altair. Kwota za używkę poniżej 6000 a przekonał mnie funkcjonalnością i jakością muzyki.

Porównałem go w moim systemie z kilkoma DAC i nie była to decyzja pochopna. Co więcej - kupiłem go w niezłej cenie z ew strategią odsprzedaży gdy się nie sprawdzi. Miałem u siebie:

- Hegel HD20- po pierwszych zachwytach z czasem brakowało blasku, energii,dociążenia ,  średnicy, różnorodności basu. Bardzo dobra scena - w szerz i w głąb, reszta aspektów niestety średnia

-M2tech DSD - bardzo dobry dźwięk , zwracający uwagę od początku. U mnie jednak jego dynamika i szybkość były już zbyt "duże" . Dłuższe słuchanie było męczące i nie brzmiało to u mnie naturalnie, dźwięk jakby się ucinał, instrumenty nie wybrzmiewały. Niestety nei wpasował się w mój tor.

- DAC blacknote DSS30 lampowy -czarował lepszą i pełniejszą średnicą, ale niestety bas nie nadążał i góra też była bez powietrza. Do tego funkcjonalność średnia i przy dużym dysku 2T czasu było trzeba sporo by utwór znaleźć i wystartować .

- Lampizator 4 gen 4- lepszy od Auralica  jeśli chodzi o myzykę. W porównaniu dużo bardziej muzykalny, świetna średnica, bas, szczegółowa góra, choć jakby "przyciemniona" , rewelacyjne dociążenie, barwy. Można słuchać godzinami i nie mieć dość. Niestety miałem trochę uwag do jakości wykonania, brak XLR, i .. ceny, 50% + do Auralic. jest lepszy ale .. wybrałem praktyczniejszy streamer w lepszej cenie. 

Wszystkie odsłuchy robiłem po RCA , na IC Audioquesta Panthera. I tak na początku słuchałem Auralica , choć z czasem zaczęło mi brakować tej muzykalności, dociążenia z Lampiego. Poczytałem , posłuchałem .. i kupiłem XLR Cardas Golden Cros.. To był strzał w dziesiątkę. Moim zdaniem Auralica gra dużo lepiej po XLR - na pewno u mnie (mimo że hegel H100 nie jest symetryczny)  Muzyki "przybyło, stała się jakby pełniejsza , dociążona, z lepszą szczegółowością, pełną detali górą, bez syczenia czy drażnienia krzykliwością. Dolne zakresy dużo lepsze, lepiej zdefiniowane , niżej schodzące.  Niestety cena IC to 30 % (część odzyskałem po sprzedaży Audioquesata, więc do przejścia) Auralica ale warto było. Być może niektóre negatywne oceny tego modelu biorą się z niedocenienia jego wyjść XLR. Doceniam łatwość obsługi z fonu Spotify czy Tidal, twardy dysk też dobrze chodzi, choć na początku indeksowanie trochę trwa, aplikacja jakoś nie porywa i jest taka sobie.

Polecam sprawdzić u siebie i ocenić.  Ps. teeraz gra z Electrocompaninet ECI5 mkII i jest jeszcze lepiej. Wymiana wzmaka duużo poprawiła - jestem bardzo zadowolony z obecnego systemu.

 

I tak trzeba żyć!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy i odsłuchy wymagają czasu i zaangażowania ale naprawdę warto go poświęcić by wiedzieć czy jesteśmy w stanie zauważyć progres i znaleźć to co nam odpowiada. Niestety teraz czasu mniej - rodzina się pojawiła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2020 o 19:17, SynSama napisał:

Nie mówię już nawet o tym, że pada internet i sobie nie posłuchasz serwisu. Te kwestię i wadę streamowania trudno przeskoczyć

To wtedy mogę sobie posłuchać plików z NASa/dysku, które posiadam. W ciągu ostatniego roku miałem może ze 2 przerwy w działaniu internetu, po ok. godzinę każda. Naprawdę przeżyję tą godzinę słuchając ograniczonego (w porównaniu do np. Tidala) repertuaru z plików, lub nawet bez muzyki...

No chyba, że mieszkasz gdzieś, gdzie często masz problemy z dostępem do internetu i są one długotrwałe. Jeśli tak, to rozumiem ten argument. Ale w większości przypadków, przynajmniej w większych miastach, jest on mocno naciągany.

W dniu 24.10.2020 o 21:10, piotrek7 napisał:

Wypuścił tylko pozostaje pytanie, ile to jest warte. Do tej pory Arcam konstruował sprzęty o bardzo dobrym dźwięku. Słabą stroną były tragiczne oprogramowanie i aplikacje sterujące. To często dyskwalifikowały Arcama na starcie. Miejmy nadzieję, że rozwiązano już ten problem 

Szczerze mówiąc nie kupiłbym tego ST60. Dla mnie kompletnie nieopłacalne urządzenie.

Wygląda na to, że z wyjątkiem wyświetlacza i i wyjść zbalansowanych, dokładnie te same bebechy siedzą w sekcji cyfrowej SA30.

Cennikowo ST60 kosztuje 8000, a SA30 11000, przy czym w SA30 dostajemy bardzo dobry wzmacniacz, ze świetnym Dirac Live, dość dobrym pre gramofonowym i wejściem ARC, z sekcją strumieniową jako swego rodzaju dodatek. ST60 to ten dodatek, wyceniony osobno na 75% ceny SA30...

To urządzenie powinno kosztować dużo mniej i wtedy miałoby sens, jako uzupełnienie np. dla SA20.

Sam mam SA30 i to naprawdę dobrze grające urządzenie, więc podejrzewam, że ST60 też będzie dobrze grało. Ale po prostu w tej cenie się nie opłaca.

Co do softu, to są jakieś bugi, ale pracują nad tym. Choć nie jest to nic poważnego i spokojnie można urządzeń używać na co dzień. Natomiast obecnie bardziej chyba nastawiają się na korzystanie z Roon i/lub Googlecast/Airplay. Ich własna aplikacja jest trochę "na doczepkę", żeby coś było. Osobiście używam SA30 z Roon i jest dobrze, choć nie idealnie (na razie brak certyfikacji, nie działa np. wyłączanie wzmacniacza/playera za pomocą Roon).

Co do awaryjności nowych urządzeń ciężko powiedzieć. Wyglądają na dość dobrze i solidnie zaprojektowane i wykonane, z użyciem dobrych elementów. Jest szansa, że nie będzie źle. Ale zobaczymy za jakiś czas.

Ktoś wspominał o C658. W tej klasie cenowej to naprawdę fajne urządzenie i na pewno bardziej opłacalne niż ST60. I o ile samo w sobie niekoniecznie gra lepiej niż ST60 (to tylko strzał, bo nie słyszałem jeszcze ST60), to posiada Dirac Live, który może bardzo dużo zmienić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2020 o 19:38, staropolanka2000 napisał:

Konserwa pisowska ?

Uważaj sobie, ok ?

W dniu 24.10.2020 o 20:35, mcemsi napisał:

I po co te politykierskie wtrątki że tak zapytam?

Chyba po prostu wiemy, z kim mamy do czynienia.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, SynSama napisał:

Uważaj sobie, ok ?

Chyba po prostu wiemy, z kim mamy do czynienia.....

Nie bądź śmieszny. ? 

Grozisz mi przez forum? ? 

Napisz lepiej coś konstruktywnego w temacie wątku, bo polecasz złom za 6 koła i żadnej alternatywy. I jeszcze chciałeś o coś zapytać odnośnie mojego daca Master 7?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez staropolanka2000

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, staropolanka2000 napisał:

Nie bądź śmieszny.

I piszesz to ty wyzywajacy innych bezpodstawnie od pisowskich konserw ?

5 minut temu, staropolanka2000 napisał:

Grozisz mi przez forum?

Jestem od tego jak najdalszy, po prostu nie zycze sobie inwektyw od ciebie...jak widzisz poki co...jestem spokojny :-)

5 minut temu, staropolanka2000 napisał:

Napisz lepiej coś konstruktywnego w temacie wątku, bo polecasz złom za 6 koła

Nigdy nikomu i nigdzie nie polecam żadnego złomu. Jedyne co proponuje, to tyle,zeby posluchac. Nic wiecej, nic mniej....Czytaj ze zrozumieniem...

7 minut temu, staropolanka2000 napisał:

I jeszcze chciałeś o coś zapytać odnośnie mojego daca Master 7?

ciebie to nie chiałoby mi się nawet spytać, jak ubić muchę w kiblu jedną ręką, więc................

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.