Skocz do zawartości
IGNORED

Streamer do 6000pln


Oldboy83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, shureido napisał:

w tym budżecie, żeby ożywić i dodać blasku Sonusom desygnowałbym do walki Gato Audio DIA 250S + Lumin U1 albo jak chcesz mieć all i one DIA 400S NPM

Dziękuje za podpowiedź

Myslisz ze wybór Gato Audio DIA 400S NPM byłby dobrym wyborem jako system all in one...? Widzę ze jest do sprzedania ten model używany 6 mcy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
28 minut temu, Daniel0115 napisał:

Dziękuje za podpowiedź

Myslisz ze wybór Gato Audio DIA 400S NPM byłby dobrym wyborem jako system all in one...? Widzę ze jest do sprzedania ten model używany 6 mcy...

Gato jakiś czas temu zrezygnowało z jednego poziomu pośredników w dystrybucji, co pozwoliło obniżyć ceny o ok. 50%

przed kwietniem 2019 wszystko było dwa razy droższe a i tak w ówczesnej kategorii recenzje i opinie użytkowników były pełne pozytywów

sprzedający DIA 400S NPN uparcie trzyma cenę 13.500 od dawna , jak zdecydowanie zaproponujesz 16.500 w Audio-On za tyle kupisz nowy z 5-cio letnią gwarancją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, shureido napisał:

dziwne propozycje ziom

napisał przecież jakie ma kolumny

poza tym już była prośba na początku do pecetowców żeby swoich mądrości nie upubliczniali

Akurat C658 to bardzo fajna propozycja i nie bardzo rozumiem, czemu tak się napinasz?

Równie dobrze można by zapytać, czy Ty jesteś na prowizji od Gato, skoro proponujesz ich produkty?

I C658 nie ma nic wspólnego z PC audio. Jak rozumiem według Ciebie skoro ktoś używa PC jako źródła, to już nie może się w ogóle wypowiedzieć w tym wątku, nawet jak nie proponuje nic związanego z PC audio?

Zaiste dziwne piszesz rzeczy...

C658 to fajna propozycja, z bardzo dobrą funkcjonalnością. Dobrze grający streamer z wbudowanym pre-ampem i korekcją akustyki Dirac Live, która robi świetną robotę.

Można wtedy uzupełnić system o samą końcówkę mocy, zamiast integry.

Tego Gato nie słyszałem, ale opinie ma pozytywne. Też pewnie warto przesłuchać.

Z drugiej strony może warto spróbować Lyngdorfa TDAI-1120? Tańsze urządzenie (9500), ale bardzo fajne all-in-one z Room Perfect.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ładny ten Gato i ma wiele możliwości podłączenia, wygląda bardzo funkcjonalnie. Tylko niektórym nie przypada do gustu i reszty systemu klasa D, inni, odwrotnie, zachwyceni. Sam bym posłuchał, gdyby to z mojej strony nie było zawracanie gitarry, bo nie planuję wymiany wzmaka. Ale chyba warto wziąć na odsłuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
34 minuty temu, pantagruel napisał:

Ładny ten Gato i ma wiele możliwości podłączenia, wygląda bardzo funkcjonalnie. Tylko niektórym nie przypada do gustu i reszty systemu klasa D, inni, odwrotnie, zachwyceni. Sam bym posłuchał, gdyby to z mojej strony nie było zawracanie gitarry, bo nie planuję wymiany wzmaka. Ale chyba warto wziąć na odsłuch.

To typowe, że kręcą nosem o  klasie D ci, którzy nie słuchali jak brzmi D klasa Gato, Primare czy Rogue

A D class kojarzy mu się z przenośnymi ampli albo NAD d3020

Ale taki mamy klimat

Mam oba systemy w domu, więc nie piszę na ppdstawie opowieści forumowych czy sfrustrowanych blogowców/pseudorecenzentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, shureido napisał:

Gato jakiś czas temu zrezygnowało z jednego poziomu pośredników w dystrybucji, co pozwoliło obniżyć ceny o ok. 50%

przed kwietniem 2019 wszystko było dwa razy droższe a i tak w ówczesnej kategorii recenzje i opinie użytkowników były pełne pozytywów

sprzedający DIA 400S NPN uparcie trzyma cenę 13.500 od dawna , jak zdecydowanie zaproponujesz 16.500 w Audio-On za tyle kupisz nowy z 5-cio letnią gwarancją

Jeszcze raz dzięki za odpowiedz...dzwoniłem do proponowanego sklepu okazało się ze jest on 30 km ode mnie tak ze super opcja...chłopaki zaproponowali również jeszcze poza Gato Audio model Primare i35 prisma co sądzicie który będzie lepsza opcja...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, Daniel0115 napisał:

Jeszcze raz dzięki za odpowiedz...dzwoniłem do proponowanego sklepu okazało się ze jest on 30 km ode mnie tak ze super opcja...chłopaki zaproponowali również jeszcze poza Gato Audio model Primare i35 prisma co sądzicie który będzie lepsza opcja...?

No rób sparing, jak jest taka okazja i opisz wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, shureido napisał:

Gato jakiś czas temu zrezygnowało z jednego poziomu pośredników w dystrybucji, co pozwoliło obniżyć ceny o ok. 50%

Ciekawe czy to był akt desperacji czy innowacji. Czas pokaże czy pacjent przeżyje operacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, Daniel0115 napisał:

Jeszcze raz dzięki za odpowiedz...dzwoniłem do proponowanego sklepu okazało się ze jest on 30 km ode mnie tak ze super opcja...chłopaki zaproponowali również jeszcze poza Gato Audio model Primare i35 prisma co sądzicie który będzie lepsza opcja...?

rób tak jak sugeruje pantagruel, najlepiej jakbyś wziął oba do domu na łikend

masz specyficzne kolumny

miałem też wzmacniacze Primare, zarówno klasyczny ampli jak i D class ale grały z kolumnami o diametralnie innej sygnaturze brzmienia niż SF O II

konkludując, posłuchasz - zdecydujesz co bardziej Ci odpowiada

przy okazji, posłuchaj Gato podpiętych z FM 30 i potem Primare z tymi samymi kolumnami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
7 godzin temu, Daniel0115 napisał:

Jeszcze raz dzięki za odpowiedz...dzwoniłem do proponowanego sklepu okazało się ze jest on 30 km ode mnie tak ze super opcja...chłopaki zaproponowali również jeszcze poza Gato Audio model Primare i35 prisma co sądzicie który będzie lepsza opcja...?

123502926_10158676035644831_718193091280 do samodzielnego złożenia taniej ?

Edytowane przez shureido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, pantagruel napisał:

Ładny ten Gato i ma wiele możliwości podłączenia, wygląda bardzo funkcjonalnie. Tylko niektórym nie przypada do gustu i reszty systemu klasa D, inni, odwrotnie, zachwyceni. Sam bym posłuchał, gdyby to z mojej strony nie było zawracanie gitarry, bo nie planuję wymiany wzmaka. Ale chyba warto wziąć na odsłuch.

I jak dla mnie, jest to ładny klocek i tyle. Teraz pokazując, że można to kupić znacznie taniej a niż wcześniej, ukazuje "magię" tych produktów. Słuchałem najtańszej integry, DIA 250. Wszystko poprawne, jak w Heglu za 6000 zł ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
6 minut temu, Tonnii99 napisał:

I jak dla mnie, jest to ładny klocek i tyle. Teraz pokazując, że można to kupić znacznie taniej a niż wcześniej, ukazuje "magię" tych produktów. Słuchałem najtańszej integry, DIA 250. Wszystko poprawne, jak w Heglu za 6000 zł ...

super

ale jakby wspomniany Hebel przyjął podobną strategię rynkową, kosztowałby 3.000 zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie przyjął jak widać ?

Jeżeli ktoś jest fanem konkretniej marki, to rozumiem że będzie jej bronił do końca, nie będąc przy tym obiektywnym w stosunku do innych producentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 minuty temu, Tonnii99 napisał:

Ale nie przyjął jak widać ?

Jeżeli ktoś jest fanem konkretniej marki, to rozumiem że będzie jej bronił do końca, nie będąc przy tym obiektywnym w stosunku do innych producentów.

ale co Cię boli, że zrobili analizę rynku dystrybucyjnego i zrezygnowali z jednego poziomu ?

W Audioklanie pracujesz i boli Cię to ?

czy po prostu czepiłeś się czegoś o czym nie masz zielonego pojęcia ?

Edytowane przez shureido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolą mnie inne rzeczy.. np. to co się dzieje obecnie w naszym kraju. A to czy "Gacie" zrobiło promocję czy nie, to jakoś mi to koło nosa...

-przedstawiłem swoje zdanie i nie podsycaj kolego, bo nie zły z Ciebie prowokator. Miłego wieczoru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
15 minut temu, Tonnii99 napisał:

Bolą mnie inne rzeczy.. np. to co się dzieje obecnie w naszym kraju. A to czy "Gacie" zrobiło promocję czy nie, to jakoś mi to koło nosa...

-przedstawiłem swoje zdanie i nie podsycaj kolego, bo nie zły z Ciebie prowokator. Miłego wieczoru.

gościu , to nie promocja 

gadasz byle gadać na tematy, o których masz pojęcie jak wilk o gwiazdach

wzajemnie z tym wieczorem ?

 

Edytowane przez shureido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was wie o co chodzi z dostępnością, a raczej jej brakiem odtwarzaczy sieciowych Pioneer? Chodzi mi o N70AE. Nigdzie ich nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to samo co z całym Pioneerem i Onkyo. Szorują dno z produkcją/dystrybucja . Istnieniem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak podzespołów do produkcji urządzeń. Problemy się zaczynają z każdym producentem, prędzej czy później... Fabryki były/są pozamykane, działają na niższych obrotach.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 27.10.2020 o 10:31, felix napisał:

To wtedy mogę sobie posłuchać plików z NASa/dysku, które posiadam. W ciągu ostatniego roku miałem może ze 2 przerwy w działaniu internetu, po ok. godzinę każda. Naprawdę przeżyję tą godzinę słuchając ograniczonego (w porównaniu do np. Tidala) repertuaru z plików, lub nawet bez muzyki...

No chyba, że mieszkasz gdzieś, gdzie często masz problemy z dostępem do internetu i są one długotrwałe. Jeśli tak, to rozumiem ten argument. Ale w większości przypadków, przynajmniej w większych miastach, jest on mocno naciągany.

Szczerze mówiąc nie kupiłbym tego ST60. Dla mnie kompletnie nieopłacalne urządzenie.

Wygląda na to, że z wyjątkiem wyświetlacza i i wyjść zbalansowanych, dokładnie te same bebechy siedzą w sekcji cyfrowej SA30.

Cennikowo ST60 kosztuje 8000, a SA30 11000, przy czym w SA30 dostajemy bardzo dobry wzmacniacz, ze świetnym Dirac Live, dość dobrym pre gramofonowym i wejściem ARC, z sekcją strumieniową jako swego rodzaju dodatek. ST60 to ten dodatek, wyceniony osobno na 75% ceny SA30...

To urządzenie powinno kosztować dużo mniej i wtedy miałoby sens, jako uzupełnienie np. dla SA20.

Sam mam SA30 i to naprawdę dobrze grające urządzenie, więc podejrzewam, że ST60 też będzie dobrze grało. Ale po prostu w tej cenie się nie opłaca.

Co do softu, to są jakieś bugi, ale pracują nad tym. Choć nie jest to nic poważnego i spokojnie można urządzeń używać na co dzień. Natomiast obecnie bardziej chyba nastawiają się na korzystanie z Roon i/lub Googlecast/Airplay. Ich własna aplikacja jest trochę "na doczepkę", żeby coś było. Osobiście używam SA30 z Roon i jest dobrze, choć nie idealnie (na razie brak certyfikacji, nie działa np. wyłączanie wzmacniacza/playera za pomocą Roon).

Co do awaryjności nowych urządzeń ciężko powiedzieć. Wyglądają na dość dobrze i solidnie zaprojektowane i wykonane, z użyciem dobrych elementów. Jest szansa, że nie będzie źle. Ale zobaczymy za jakiś czas.

Ktoś wspominał o C658. W tej klasie cenowej to naprawdę fajne urządzenie i na pewno bardziej opłacalne niż ST60. I o ile samo w sobie niekoniecznie gra lepiej niż ST60 (to tylko strzał, bo nie słyszałem jeszcze ST60), to posiada Dirac Live, który może bardzo dużo zmienić.

A ja kupiłem ST60 i .... jest świetny, gra neutralnie, bardzo szczegółowo (TIDAL Master). Wykonanie jest na duży plus. Jedynie to aplikacja jest trochę słaba. Ściągnąłem z Niemiec, cena była ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Guto napisał:

A ja kupiłem ST60 i .... jest świetny, gra neutralnie, bardzo szczegółowo (TIDAL Master). Wykonanie jest na duży plus. Jedynie to aplikacja jest trochę słaba. Ściągnąłem z Niemiec, cena była ok.

Najważniejsze, że jesteś zadowolony ?

Tak ja pisałem - nie wątpię, że ST60 fajnie gra, tylko jest właśnie kwestia ceny. Jeżeli kupiłeś w dobrej cenie, to jak najbardziej ok. Bo przy cenie cennikowej to moim zdaniem jest kompletnie nieopłacalny.

Z ciekawości - ile Cię wyszedł streamer ze ściągnięciem?

Jeśli chodzi o wykonanie, to jeżeli jest na poziomie SA30 to w 100% się zgadzam. Naprawdę nie można mu nic zarzucić.

Aplikacja jest taka sobie. Jest i w sumie działa dość stabilnie, więc to jej plus. Ale mało wygodna w użyciu. U mnie SA30 chodzi z Roon, natywną aplikację odpalam bardzo rzadko, jak potrzebuję pilota, a nie chce mi się po niego iść.

 

Edit: Teraz zauważyłem, że ST60 cennikowo kosztuje jednak 6790, więc już nie jest tak źle. Co prawda moim zdaniem to nadal dużo porównując do ceny SA30, z którym dzieli część cyfrową i streamera (choć nie PCB), ale już lepiej niż 8000 o których była mowa na samym początku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez felix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, felix napisał:

Najważniejsze, że jesteś zadowolony ?

Tak ja pisałem - nie wątpię, że ST60 fajnie gra, tylko jest właśnie kwestia ceny. Jeżeli kupiłeś w dobrej cenie, to jak najbardziej ok. Bo przy cenie cennikowej to moim zdaniem jest kompletnie nieopłacalny.

Z ciekawości - ile Cię wyszedł streamer ze ściągnięciem?

Jeśli chodzi o wykonanie, to jeżeli jest na poziomie SA30 to w 100% się zgadzam. Naprawdę nie można mu nic zarzucić.

Aplikacja jest taka sobie. Jest i w sumie działa dość stabilnie, więc to jej plus. Ale mało wygodna w użyciu. U mnie SA30 chodzi z Roon, natywną aplikację odpalam bardzo rzadko, jak potrzebuję pilota, a nie chce mi się po niego iść.

 

Edit: Teraz zauważyłem, że ST60 cennikowo kosztuje jednak 6790, więc już nie jest tak źle. Co prawda moim zdaniem to nadal dużo porównując do ceny SA30, z którym dzieli część cyfrową i streamera (choć nie PCB), ale już lepiej niż 8000 o których była mowa na samym początku.

1272.04 EUR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie , ktoś ma jakieś doświadczenia z Matrix Element i ? 

Funkcjonalnie by mi podpasował idealnie , DAC + Tidal/Qobuz , z funkcją pre po XLR...  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Guto napisał:

1272.04 EUR

No to w sumie bez szału, biorąc pod uwagę kurs €. Podejrzewam, że przy sugerowanej cenie 6790zł, negocjując trochę ze sklepem (czy po prostu pytając o rabat), kupiłbyś go w tej samej cenie lub nawet troszkę taniej w kraju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, felix napisał:

No to w sumie bez szału, biorąc pod uwagę kurs €. Podejrzewam, że przy sugerowanej cenie 6790zł, negocjując trochę ze sklepem (czy po prostu pytając o rabat), kupiłbyś go w tej samej cenie lub nawet troszkę taniej w kraju.

Ok. 5500 zł. bez negocjacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przypomnienia :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marek-1969

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marek-1969 napisał:

Dla przypomnienia :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No i ? , to jakieś przesłanie, głębsza myśl ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.