Skocz do zawartości
IGNORED

Czysty HiEnd-32Bit/1536kHz 24Bit R2R +DSD 1024


andaudion
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi





W tego typu odtwarzaczach ze średniej półki, jest pewnego rodzaju pułapka. Nie każdy o tym wie. W nich jest oddzielna sekcja do CD i oddzielna do SACD. I faktycznie na nich CD grają słabo, a SACD wyraźnie lepiej. Mając różne playery CD tego typu, dochodzimy błędnie do wniosku, że CD jest słabe, a SACD super. W rzeczywistości tak nie jest.


Jakby Ci to napisać abyś się znowu nie wzburzył... Spróbuję.
Niestety nie mogę się znowu z Tobą zgodzić. Mam niedrogi odtwarzacz SACD/CD (pioneer pd-50) i dość sporo płyt SACD. Nie ma reguły czy płyty sacd brzmią lepiej niż płyty CD. Niektóre płyty CD (44.1/16) brzmią lepiej niż SACD. Zatem sprzęt w tym wypadku nie do końca jest winien.
Sprzęt oczywiście jest ważny ale gdybyś się skupił na samej muzyce z płyt a nie sprzęcie to nie snuł byś tak radykalnych, a dla mnie wręcz absurdalnych wyroków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, tomek7776 napisał:

wystepuje z taka fajna basistka.chyba australijka

Wtedy jeszcze nastolatka.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, iro III napisał:

Wtedy jeszcze nastolatka.

Taka małolata była ? Jakby co - Tal Wilkenfeld.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią .. sprzęt jest do słuchania muzyki a nie muzyka do słuchania sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(autocenzura)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
(autocenzura)
(autocenzura).
Jak to mówią .. sprzęt jest do słuchania muzyki a nie muzyka do słuchania sprzętu.
... Czy jakoś tak :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tomek7776 napisał:

uwielbia Jeffa Becka.

wystepuje z taka fajna basistka.chyba australijka

 

Tal Wilkenfeld.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.10.2020 o 18:43, piorasz napisał:




 

 


Jakby Ci to napisać abyś się znowu nie wzburzył... Spróbuję.
Niestety nie mogę się znowu z Tobą zgodzić. Mam niedrogi odtwarzacz SACD/CD (pioneer pd-50) i dość sporo płyt SACD. Nie ma reguły czy płyty sacd brzmią lepiej niż płyty CD. Niektóre płyty CD (44.1/16) brzmią lepiej niż SACD. Zatem sprzęt w tym wypadku nie do końca jest winien.
Sprzęt oczywiście jest ważny ale gdybyś się skupił na samej muzyce z płyt a nie sprzęcie to nie snuł byś tak radykalnych, a dla mnie wręcz absurdalnych wyroków.
 

 

Słuchałem w obecności i wielu osób na odsłuchach, czy na AS wielu najdroższych odtwarzaczy świata po 500kzł i więcej.  Zawsze zasada była taka że na dobrych płytach SACD przewaga tego formatu była gigantyczna, i słyszalna przez wszystkich od pierwszych nut. Oczywiście po kilku tygodniach  wyznawcy 16 bitów podnosili szczęki z podłogi i znowu szczekali że SACD to bzdura itp. Jednak ich miny na wspomnianych odsłuchach Accu czy TAD za prawie bańkę nie do zapomnienia.

Tu na naszym Forum rozpasło się kilku hejterskich handlarzy odtwarzaczami CD którzy zabiją a nie dadzą dobrego słowa powiedzieć o jakości studyjnej czy gęstych plikach. Dla nich żyje tylko starodawna, badziewiasta diskopolowa dobrej zmiany płyta CD bo na niej zarabiają.

Szkoda że mają taką siłę przebicia, podobną jak partia pewnego niskiego człowieka.

Tyle że ta wspomniana partia traci, a kolesie 16 bitowi  walą hejtem bez pardonu i nikt się nie odezwie, no bo ich jest wiuęcej.

Panowie nas słuchających muzyki w audiofilskiej jakości jest więcej. To my słuchamy plików Studio Master, to my kupujemy płyty BluRay Pure Audio czy SACD. To my wręcz wymuszamy na producentach postęp, podobny do tego w video. tm nie ma takich problemów. Nikt nie pomysli nawet że może nie ma sensu wprowadzać 16K, bo może 8K wystarczy. Jak będę kupował (jak wszyscy na świecie) następny TV 90" to ma być najmniej 16K, no bo 8K to badziewie. Jak mam producentowi zapłacić  za taki TV 3kzł, to niech się postara przynajmniej.

Myslę że to proste, jeśli faktycznie jest tu ktoś, kto nie jest handlarzem i uważa że ludzkości wystarczy na najbliższe 100 lat 16 bitów to ja wymiekam i dobranoc.

Albo zaczniemy słuchać muzyki w dobrej jakości, albo zejdziemy do poziomu CD/mp3 i będzie pozamiatane, a producenci juz zacierają ręce żeby 15 raz wydać to samo w kolejnym remasterze na takich samych 16 bitach, na takich samych płytach CD.

Koszmar.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Słuchałem w obecności i wielu osób na odsłuchach, czy na AS wielu najdroższych odtwarzaczy świata po 500kzł i więcej.  Zawsze zasada była taka że na dobrych płytach SACD przewaga tego formatu była gigantyczna, i słyszalna przez wszystkich od pierwszych nut. Oczywiście po kilku tygodniach  wyznawcy 16 bitów podnosili szczęki z podłogi i znowu szczekali że SACD to bzdura itp. Jednak ich miny na wspomnianych odsłuchach Accu czy TAD za prawie bańkę nie do zapomnienia.
Tu na naszym Forum rozpasło się kilku hejterskich handlarzy odtwarzaczami CD którzy zabiją a nie dadzą dobrego słowa powiedzieć o jakości studyjnej czy gęstych plikach. Dla nich żyje tylko starodawna, badziewiasta diskopolowa dobrej zmiany płyta CD bo na niej zarabiają.
Szkoda że mają taką siłę przebicia, podobną jak partia pewnego niskiego człowieka.
Tyle że ta wspomniana partia traci, a kolesie 16 bitowi  walą hejtem bez pardonu i nikt się nie odezwie, no bo ich jest wiuęcej.
Panowie nas słuchających muzyki w audiofilskiej jakości jest więcej. To my słuchamy plików Studio Master, to my kupujemy płyty BluRay Pure Audio czy SACD. To my wręcz wymuszamy na producentach postęp, podobny do tego w video. tm nie ma takich problemów. Nikt nie pomysli nawet że może nie ma sensu wprowadzać 16K, bo może 8K wystarczy. Jak będę kupował (jak wszyscy na świecie) następny TV 90" to ma być najmniej 16K, no bo 8K to badziewie. Jak mam producentowi zapłacić  za taki TV 3kzł, to niech się postara przynajmniej.
Myslę że to proste, jeśli faktycznie jest tu ktoś, kto nie jest handlarzem i uważa że ludzkości wystarczy na najbliższe 100 lat 16 bitów to ja wymiekam i dobranoc.
Albo zaczniemy słuchać muzyki w dobrej jakości, albo zejdziemy do poziomu CD/mp3 i będzie pozamiatane, a producenci juz zacierają ręce żeby 15 raz wydać to samo w kolejnym remasterze na takich samych 16 bitach, na takich samych płytach CD.
Koszmar.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to szło?

"...wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść."

Dezyderata

Max Ehrmann

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już raz wstawiłem, ale widzę, że trzeba ponownie. CDR 16/44,1 z kopią wprost z Analoga i Hi-Res jej nie straszny.

Dopowiem też, że FLAC 192 "No Jacket Required" czy  "Kind Of Blue" (ta sama rozdziałka) z .highresaudio, nie potrafię poprawnie zgrać na płytę CD, pomimo wykorzystania różnych programów i nagrywarek, ciągle mam  jakieś dziwne zapiszczenia w dźwięku po konwersji.  I tak miedzy innymi, zrezygnowałem z kupna plików na rzecz płyt CD.

spacer.pngspacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Parametry formatu, który pojawił się w tytule to czysty marketingowy bełkot - sory. Wybacz ale rozdzielczość bitowa jak i próbkowanie kilkunastokrotnie wykraczają poza możliwości słuchu ludzkiego - jest to totalnie pozbawione sensu. To tak jakby na telewizorze 42" porównywać rozdzielczość 4 i 8k i co gorsza... widzieć różnicę. Zapewniam Cię, że w ślepym teście nie rozróżnisz mp3 320 od gęstego formatu. 

Mówmy o rzeczach realnych - jeśli uważasz, że tak wyśrubowane parametry pliku przeniosą się na wrażenia odsłuchowe to jesteś w błędzie. 

1) Głośnik tego nie przeniesie

2) Słuchawki tego nie przeniosą

3) Korzyści płynące z 32 bitowych nagrań o 52dB przekraczają teoretyczne możliwości słuchu ludzkiego. Poziom 192dB natężenia dźwięku = trwałe okaleczenie ciała. Taka głębia bitowa ma sens wyłącznie w studio na etapie rejestracji oraz miksu

4) Uszy tego nie zarejestrują

Podsumowując - papier przyjmie wszystko, a ucho na to: niemożliwe. Jak myślisz da się zarejestrować dźwięk wybuchu bomby atomowej? Jeśli tak i co gorsza da się to poprawnie odtworzyć przy pomocy sprzętu home/PA to ten high-endowy format jest dla Ciebie :) 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pawel83ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, pawel83ck napisał:

1) Głośnik tego nie przeniesie

2) Słuchawki tego nie przeniosą

Mikrofony też mają ograniczone pasmo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sly30 napisał:

Życzę dużo zdrowia... :-))

Tego temu userowi potrzeba jak najwięcej. Ja też przyłączam się do życzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, przemak napisał:

Mikrofony też mają ograniczone pasmo ?

Zapomniałem również wspomnieć o poziomie natężenia tła akustycznego, które w warunkach "idealnych" gdzie ściany mają grubość kilku metrów, przy jednoczesnej adaptacji akustycznej pomieszczenia, nie spada poniżej 20dB. Studio można zbudować w chodniku górniczym na poziomie -1km, mieszkanie już jednak nie. Niewiedza i naiwność Twórcy tematu (wiara granicząca z pewnością) w to co mówi jest szokująca. 

Nie da się zarejestrować tupania komara spacerującego po stole na tle/obok/przed/za odgłosu silników startującego F16. Format 32/1536khz na to będzie pozwalał (teoretycznie) - tylko po co? Mikrofony zdolne do takiego czegoś, w ogóle soft, przetworniki itp. pojawią się w 31 wieku (podobno) jak ich membrany będą z grafenu - dajmy spokój tej źenadzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pawel83ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pawel83ck napisał:

Zapomniałem również wspomnieć o poziomie natężenia tła akustycznego, które w warunkach "idealnych" gdzie ściany mają grubość kilku metrów, przy jednoczesnej adaptacji akustycznej pomieszczenia, nie spada poniżej 20dB. Studio można zbudować w chodniku górniczym na poziomie -1km, mieszkanie już jednak nie. Niewiedza i naiwność Twórcy tematu (wiara granicząca z pewnością) w to co mówi jest szokująca. 

Nie da się zarejestrować tupania komara spacerującego po stole na tle/obok/przed/za odgłosu silników startującego F16. Format 32/1536khz na to będzie pozwalał (teoretycznie) - tylko po co? 

 

 

 

Mam nadzieje że to tylko początek twoich przemyśleń .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, JBN napisał:

Mam nadzieje że to tylko początek twoich przemyśleń .

To jest już koniec - 2+2=4.Tyle z mojej strony przemyśleń w tym "temacie" (gównoburza).

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pawel83ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobranoc Państwu, dobrej nocy i miłych mokrych snów o miliardzie bitów/ kwadryliardzie herców dla uszka i 124k dla oczka, autorowi tego "temata".

Howgh!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam poczytać kilka artykułów z holenderskiego studia nagraniowego TRPTK, nagrywają i sprzedają pliki w  formacie 32Bit DXD.  Kolekcja ograniczona, ale można coś wybrać, posłuchać.

A propos formatów 2 artykuły MORE=MORE ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Panowie myślą, ale może  @plastik1989 albo inny  admin zamknąłby ten wątek pełen bzdur o „ czystym Hi End-32 bity, itd.,...” Młodzież czyta i jeszcze sobie te dywagacje utrwali jako kanon, a tak to wyglada jak rozmowa lekarzy z jednym pacjentem z psychiatryka...” Oni o zmianie leków, a on, że 32bit/1536 KHz słyszy z kontaktu przy łóżku...?” 

Przeczytałem post nr. #189. No nie można tego już dalej czytać, oczy mi krwawią...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tatomek napisał:

Polecam poczytać kilka artykułów z holenderskiego studia nagraniowego TRPTK, nagrywają i sprzedają pliki w  formacie 32Bit DXD.  Kolekcja ograniczona, ale można coś wybrać, posłuchać.

A propos formatów 2 artykuły MORE=MORE ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedają 32 bitowe pliki (swoją drogą jakie 32 bitowe nie wiadomo), ale też piszą, że "DXD 352.8 kHz 24 bits is the highest quality currently available in our store" także ten ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
13 godzin temu, Yasior napisał:

Nie wiem jak Panowie myślą, ale może  @plastik1989 albo inny  admin zamknąłby ten wątek pełen bzdur o „ czystym Hi End-32 bity, itd.,...” Młodzież czyta i jeszcze sobie te dywagacje utrwali jako kanon, a tak to wyglada jak rozmowa lekarzy z jednym pacjentem z psychiatryka...” Oni o zmianie leków, a on, że 32bit/1536 KHz słyszy z kontaktu przy łóżku...?” 

Przeczytałem post nr. #189. No nie można tego już dalej czytać, oczy mi krwawią...?

Faktycznie, sporo "kontrowersyjnych" tez tutaj pada, ale skoro ktoś ma motywacje dzielić się z tym z resztą świata, to czemu nie... Samo pisanie głupot jeszcze regulaminu nie łamie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, porlick napisał:

Ale obraża zdrowy rozsądek.

W zakładce Hi-End?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, przemak napisał:

(swoją drogą jakie 32 bitowe nie wiadomo),

wiadomo. Polecam również zapoznać się z 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i z 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tatomek napisał:

wiadomo. Polecam również zapoznać się z 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i z 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Po pierwsze nie wiadomo, bo nie piszą o tym. Po drugie linki nie do nich tylko do kogoś innego, czyli bez zwiazku. Po trzecie linki wiodą donikąd. Jak cały wątek ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, plastik1989 napisał:

Faktycznie, sporo "kontrowersyjnych" tez tutaj pada, ale skoro ktoś ma motywacje dzielić się z tym z resztą świata, to czemu nie... Samo pisanie głupot jeszcze regulaminu nie łamie. 

Pisać każdy może. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

... ale nie każdy powinien

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.