Skocz do zawartości
IGNORED

Prośba o poradę/y Nagłośnienie salonu w nowym domu.


maul666

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Jestem na etapie budowy domu a konkretnie robienia elektryki. Chciałbym na tym etapie pociągnąć już okablowanie pod system nagłośnienia. Tutaj moja prośba o pomoc w wyborze nagłośnienia (rozmieszczenie plus propozycja sprzętu). Zamieszczam wizualizację pomieszczenia (salon 34 metry calość otwarta 55 metrów) plus rzut funkcjonalny. Dom ogólnie otwarty - kuchnia połączona z salonem. W planie jest projektor. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i pomysły. Co do budżetu to nie nie jestem teraz w stanie określić ponieważ nie interesowałem się tym do tej pory. Na tę chwilę myślę tak o 10-15 tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

wersja 1 (3).jpg

wersja 1 (4).jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to odległy termin powinieneś przyjechać do naszego salonu na odsłuch i porównanie. Sprzętu jest naprawdę sporo i możemy przerzucać się propozycjami, ale jest wiele niewiadomych takich jak wybór kino-stereo? Dzisiaj powiesz kino, ale jeśli nie słyszałeś różnic to nic nie wiesz i może okazać się że po odsłuchu diametralnie zmienisz zdanie. Zapraszam do kontaktu i na bezpłatne odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tego co wspomniano powyżej to proponowałbym się posiłkować wyspecjalizowaną firmą w tym temacie, a nie szukać tu na forum porad typu gdzie umieścić kable na głośniki. Poszukaj polecanego tu CinemaPro.

PS, projektując taki budynek nie myślałeś o dedykowanej salce kinowej właśnie z projektorem, a w salonie tylko TV??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RobertG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z "G" bata nie ukręcisz.  Tego typu otwarte przestrzenie to akustyczny koszmar choć mogą wyglądać dość ładnie.  Wybija sobie z głowy jaki kolwiek system czy to 7.1.4.czy nawet 5.1.2 bo będzie to pasowało jak pięść do oka gdy nie masz nawet na czym zamontować surków przy tak wielkim pomieszczeniu otwartym . Bas i ciśnienie to inna sprawa też kosmos i potrzebował byś jakieś 4 x 18 cali żeby coś poczuć kinowego.  Adaptacja akustyczna zmieni ten ładny salon/kuchnie  w nore i panelami akustycznymi i rozpeaszajacymi na ścianach.  O projektorze nawet na przyszłość....zapomnij,  duży tv to max co warto. Ogólnie jak widzisz kuuupa i szkoda kasy i szczerze wyjdziesz lepiej na zakupie dobrego soundbara bo to i małe i estetyczne.  Różowo nie masz a nawet profesjonalna firma nic nie pomoże ( no chyba że dasz im wolną rękę to zbudują ci dedykowane pomieszczenie o regularnych ksztaltach) ... tyle. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko nie wiemy jakie potrzeby/oczekiwania ma @maul666. Zgadzam się z @Xpedite999 ale nie byłbym tak radykalny. Mam znajomego, który ma jeszcze większy salon niż autor. Zrobił audio przez firmę, "niestety" nie wydał 15k (dla niego audio to rzecz jak każda inna, ale nie ogranicza go budżet), efekt jest bardzo dobry jak na warunki akustyczne. Audiofil i każdy dla kogo audio jest czymś więcej by się przyczepił ale rodzina zadowolona, i dość głośną imprezę można zorganizować.

na miejscu autora bym się nie poddawał i szukał pomocy u specjalistów, a nie na forum

PS super projekt pod kątem wizualnym, gratsy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PawelMitsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego typu pomieszczenia projektuje się po to aby były wygodne i ładne dizajnersko i takie są,  otwarte i przestrzenne . Do kina ma się wtedy oddzielny pokój,  wystarczy nawet 16-20 mkw i robi się 7.2.4 absolutny must have minimum który jest już w jaja i absolutnie wystarczający na wszelkie standardy odtwarzania . Do salonu zaś dajemy belke i nie profanujemy takiego pomieszczenia głośnikami,  uchwytami,  subem i najgorsze...projektorem bo ani to tam pasuje ani spełni swoje zadanie czyli zbędny i nie logiczny gips. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze kupić legendarny wzmacniacz stereo za tysiaka, który zmiecie każdy amplituner.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, cezar1972 napisał:

Przy takiej aranżacji pomieszczeń ja nie widzę możliwości sensownego rozmieszczenia sprzętu i co najmniej dwóch głośników. 

Należałoby więc zacząć od gruntownego przemyślenia rozmieszczenia mebli i stref w pokoju. 

Dzięki za radę - w tym konkretnym przypadku zależało nam nam aranżancji domu - gdyby sprawy audio-video były na pierwszym miejscu wtedy jak najbardziej od tego bym zaczynał. Jak pisałem nie interesowałem się tym wcześniej ani żadnym audofilem nie jestem. Każda odpowiedź do tego tematu jest cenna. Pozdrawiam i dzięki za radę.

19 godzin temu, RobertG7 napisał:

 

PS, projektując taki budynek nie myślałeś o dedykowanej salce kinowej właśnie z projektorem, a w salonie tylko TV??

Niestety w tym projekcie ograniczony jestem kubaturą budynku i nie mogłem pozwolić sobie na luksus dodatkowego pomieszczenia dedykowanego tylko pod kino. Dzięki za radę.

19 godzin temu, Xpedite999 napisał:

Z "G" bata nie ukręcisz.  Tego typu otwarte przestrzenie to akustyczny koszmar choć mogą wyglądać dość ładnie.  Wybija sobie z głowy jaki kolwiek system czy to 7.1.4.czy nawet 5.1.2 bo będzie to pasowało jak pięść do oka gdy nie masz nawet na czym zamontować surków przy tak wielkim pomieszczeniu otwartym . Bas i ciśnienie to inna sprawa też kosmos i potrzebował byś jakieś 4 x 18 cali żeby coś poczuć kinowego.  Adaptacja akustyczna zmieni ten ładny salon/kuchnie  w nore i panelami akustycznymi i rozpeaszajacymi na ścianach.  O projektorze nawet na przyszłość....zapomnij,  duży tv to max co warto. Ogólnie jak widzisz kuuupa i szkoda kasy i szczerze wyjdziesz lepiej na zakupie dobrego soundbara bo to i małe i estetyczne.  Różowo nie masz a nawet profesjonalna firma nic nie pomoże ( no chyba że dasz im wolną rękę to zbudują ci dedykowane pomieszczenie o regularnych ksztaltach) ... tyle. 

Fajna merytoryczna dla mnie odpowiedź. Przemyśle sprawę pozostawienia samego TV bez projektora plus soundbar i w zasadzie tyle. Dzięki za radę pozdrawiam.

16 godzin temu, PawelMitsu napisał:

Mimo wszystko nie wiemy jakie potrzeby/oczekiwania ma @maul666. Zgadzam się z @Xpedite999 ale nie byłbym tak radykalny. Mam znajomego, który ma jeszcze większy salon niż autor. Zrobił audio przez firmę, "niestety" nie wydał 15k (dla niego audio to rzecz jak każda inna, ale nie ogranicza go budżet), efekt jest bardzo dobry jak na warunki akustyczne. Audiofil i każdy dla kogo audio jest czymś więcej by się przyczepił ale rodzina zadowolona, i dość głośną imprezę można zorganizować.

na miejscu autora bym się nie poddawał i szukał pomocy u specjalistów, a nie na forum

PS super projekt pod kątem wizualnym, gratsy.

I kolejna konkretna dla mnie odpowiedź. Zaznaczę że audiofilem nie jestem ani nikt z mojej rodziny. Temat jeszcze do przemyślenia - jak odpowiedziałem na inny post co najwyżej zrezygnuję z projektora i skupię się na dobrym TV plus soundbar. Dzięki za radę pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upychanie projektora i ekranu w tym pomieszczeniu to bezsens
- proble zaciemniania i kontrastow przy jasnych scianach
- ekran wisi za stolem ;-)

Kup wielki telewizor i sprawa zalatwiona.
Do telewizora wystarczy dobry Soundbar i jest niezalezny od Stereo

Stereo mozesz ustawic niezaleznie i w oparciu o inne elementy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, xajas napisał:

Upychanie projektora i ekranu w tym pomieszczeniu to bezsens
- proble zaciemniania i kontrastow przy jasnych scianach
- ekran wisi za stolem ?

Kup wielki telewizor i sprawa zalatwiona.
Do telewizora wystarczy dobry Soundbar i jest niezalezny od Stereo

Stereo mozesz ustawic niezaleznie i w oparciu o inne elementy.

Ekran wisi przed TV - z tyłu za ścianka jest kuchnia. Ta wizualizacja może to przekłamuje ale ma być tak jak napisałem. Dzięki za radę - każda jest cenna. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kino w dedykowanym pomiszczeniu mialem 20 lat temu. W miedzyczasie zlikwidowalem. Przy dzisiejszych rozmiarach, jakosci i cenach wielkich telewizorow zupelnie zbedne.
A do tego w normalnym multiuzytkowym Living Roomie tylko klopotliwe i suboptymalne. Zaoszczedzona kase wsadzil bym w duzy telewizor i Stereo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei przyjżałem się rzutom i uważam, że nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobić z salonu salkę projekcyjną z audio na głośnikach naściennych lub instalacyjnych nawet 5.1.2. Budżet jednak musi być wyższy bo projektor to minimum Epson EH TW 9400 a najlepiej Optoma UHZ 65 lv. Gdybyś odwrócił kolorystykę, czyli sufit w salonie i komunikacji ( najlepiej ściany też) ciemny mógłbyś zastosować tańszy projektor. Problemy z basem murowane, więc subwoofer nie musi być wyczynowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2020 o 17:05, Xpedite999 napisał:

wystarczy nawet 16-20 mkw i robi się 7.2.4

Serio? W 16 mkw? Nie będzie za ciasno?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, cezar1972 napisał:

Jak za ciasno? Martinek w takim pomieszczeniu zrobiłby pewnie 11.4.8. On 7.2.4. to ma w 9m2. 

A tak na serio, to tylko tyle wystarczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adi,  jesteś jak Martin tylko po szkole.  Planujesz i nic z tego nie wychodzi . Napisałem tak z resztą w twoim ostatnim temacie i nic się nie pomyliłem.  Pytania też zadajesz jak nowicjusz jakbyś nie mógł logicznie pomyśleć  , ciekawe ile potrzeba metrów na 7.2.4 ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Xpedite999 napisał:

  Planujesz i nic z tego nie wychodzi .

Masz rację, najpierw zbuduję kino domowe, później dobuduję do tego ściany, ogólnie, resztę domu?

Że też wcześniej na to nie wpadłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Xpedite999 napisał:

Pytania też zadajesz jak nowicjusz jakbyś nie mógł logicznie pomyśleć  , ciekawe ile potrzeba metrów na 7.2.4 ? 

Widocznie nie umiem, a jeśli Ty wiesz, to mógłbyś mi powiedzieć, jak to się wylicza, nie wiem, w czym problem. Po co te uszczypliwości?

Co do nowicjusza, przecież ja nim jestem. Nigdzie i nigdy nie napisałem, że znam się na kinie domowym, ba, nawet popełniłem gafę, i kupiłem sprzęt bez wcześniejszego odsłuchu. Zadaję pytania, bo wiem, że ludzie mają tutaj jakąś wiedzę w temacie kina, i miło by było się jak najwięcej dowiedzieć. Wiadomo, wiedza praktyczna najważniejsza, ale do testowania sprzętu jeszcze trochę czasu mi zleci, więc pytam. Kto pyta, nie błądzi. Chyba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok @Adi777 zapomnij o wytycznych Dolby czy innych pod których nieraz dyktando robi się salki /pomieszcenia.  Pomyśl logicznie ile metrów kwadratowych potrzeba żeby glosnik i nie grały ci do ucha, miały trochę przestrzeni  i żeby np tylne nie były tym samym drugim rzędem atmosowych? Na pewno nie 9 czy 11 . Żeby mieć też pożytek z tv 85 cali czy 100" ekranu i tym samym mieć przestrzeń na fronty i central musisz siedzieć jakieś 2,5 - 3m min od ekranu , po bokach dobrze mieć też miejsce na jakiś 1,5 metra przyjmując że będziesz oglądał w 2 może 3 osoby max i za sobą luzu na tyle żeby mieć i tylne atmosy bez ścisku z tylnymi na wysokości surround bocznych czyli jakieś 1,5-2 m . Tyle możesz wywnioskować i policzyć czysto zdrowo rozsądkowo i bez przegięć ani w jedną ani w drugą stronę.  Wychodzi 20mkw , z wachaniami szerokości czy długości pomieszcenia do ok 0,5m będzie jakieś 16-18 mkw absolutne minimum  jezeli naprawde chcesz 7.x.4 ale 20 to luz i wygoda . To samo masz w drugą stronę,  za duże pomieszczenie też nie jest dobre no chyba że masz dużą rodzinę na dwa rzędy siedzeń czy nawet trzy . Poziom nagłośnienia i ciśnienie subów niesie za sobą dodatkowe wydatki ( więcej mocy , większe suby , adaptacja akustyczna itp ) . 

Ps . Zasłony w kinie to ostateczności i proteza więc staraj się tego nie używać.  Degradują dźwięk i wszelkie / wszystkie odbicia a nie o to chodzi w dźwięku przestrzennym. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Xpedite999

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

6 minut temu, Xpedite999 napisał:

Pomyśl logicznie ile metrów kwadratowych potrzeba żeby glosnik i nie grały ci do ucha, miały trochę przestrzeni  i żeby np tylne nie były tym samym drugim rzędem atmosowych? Na pewno nie 9 czy 11 .

Tak myślałem, więc pisałem o około 35 mkw. Może trochę za dużo, ale właśnie chyba lepiej więcej, niż mniej, za mało.

10 minut temu, Xpedite999 napisał:

Żeby mieć też pożytek z tv 85 cali czy 100" ekranu i tym samym mieć przestrzeń na fronty i central musisz siedzieć jakieś 2,5 - 3m min od ekranu

O tym ostatnio sporo myślałem, bo jak na razie miałem doświadczenia tylko z rozdzielczością 1920:1080, i 2560:1080 - monitor ultra-panoramiczny w formacie 21:9 - swoją drogą, super format do grania?

Myślałem o tym, bo chciałbym zobaczyć różnicę między tymi rozdzielczościami vs 4K, a kto wie, być może będę miał TV 8K, nie wiadomo, a podobno żeby zobaczyć różnicę, to trzeba usiąść stosunkowo blisko ekranu.Z kolei, jeśli usiądę blisko ekranu, to właśnie, czy nie będzie za blisko względem kolumn frontowych i centralnego? To po pierwsze, a po drugie, czy nie będzie za daleko względem kolumn tylnych, szczególnie, jeśli pomieszczenie będzie dosyć duże, czyli powiedzmy te 35 mkw?

19 minut temu, Xpedite999 napisał:

To samo masz w drugą stronę,  za duże pomieszczenie też nie jest dobre no chyba że masz dużą rodzinę na dwa rzędy siedzeń czy nawet trzy . Poziom nagłośnienia i ciśnienie subów niesie za sobą dodatkowe wydatki ( więcej mocy , większe suby , adaptacja akustyczna itp ) . 

Właśnie, o tym też wspomniałeś. Na 100% będzie jeden rząd siedzeń, to definitywnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość sporo jeżeli chcesz 35 metrów.  Myślę że jeżeli chcesz jeden rząd siedzeń ( łatwiejsza kalibracja i ustawienie głośników) to śmiało wystarczy okolica 20m . Powiedzmy te 4x5 jest super jak chcesz mieć max 110 cali czy nawet tv 85cali .  Nawet 5 m szerokości znaczy że będziesz miał prawie 2,5 metra do surr bocznych a jako że w kwadracie nie robi się kina więc musi być jakieś 6 długości i tym samym 3 m od ekranu ale i 3 m od tylnych . No ja dla siebie czy ja +1 robił bym od 20 do max 30.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Xpedite999 napisał:

Dość sporo jeżeli chcesz 35 metrów.  Myślę że jeżeli chcesz jeden rząd siedzeń ( łatwiejsza kalibracja i ustawienie głośników) to śmiało wystarczy okolica 20m . Powiedzmy te 4x5 jest super jak chcesz mieć max 110 cali czy nawet tv 85cali .  Nawet 5 m szerokości znaczy że będziesz miał prawie 2,5 metra do surr bocznych a jako że w kwadracie nie robi się kina więc musi być jakieś 6 długości i tym samym 3 m od ekranu ale i 3 m od tylnych . No ja dla siebie czy ja +1 robił bym od 20 do max 30.

Dzięki wielkie za porady ? Czyli robię salkę około 24 -27 mkw, jakieś 4x6, 4,5x6 mkw. Jeśli nie zmienię zdania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adi777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Xpedite999 napisał:

Myślę że jeżeli chcesz jeden rząd siedzeń ( łatwiejsza kalibracja i ustawienie głośników) to śmiało wystarczy okolica 20m .

Aha, jeszcze jedno. Czy Twoim zdaniem jest sens iść w 9.1.6 dla jednego rzędu siedzeń? Czy nie ma to znaczenia ze względu na ilość siedzeń? Jeśli tak, to ten metraż, który podałem wyżej też powinien być w porządku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adi777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne , ww metraż jest super . Stawiasz sofe czy kilka foteli na środku tak żebyś mógł przejść obok nich i za nimi jeszcze możesz jakąś półkę na filmy postawić czy gablote.  Układ 9.x.6 to drogi gips i ja szczerze szedł bym w 7.x.4 . Koszt procesora,  końcówek,  głośników i przy tym kalibracji będzie większy niż 7.x.4 ale z drugiej strony więcej głośników = lepsze wrażenia przestrzenne. Zależy od €£$ . Jeżeli robił byś pomieszczenie możesz właśnie pomyśleć o dlugowiecznym projektorze jak wymiar ekranu chcesz powyżej 80cali czyli omawiany obok laserowy projektor . Grasz , oglądasz filmy i nie martwisz się o lampę czy jej nagrzewanie i oszczedzanie itp czy nawet krótkiego rzutu w tej technologii a jak będziesz stawiał dom za rok czy dwa to wiadomo że będzie jeszcze coś lepszego , nowszego i tańszego.  Podkreślam że wszystko co napisałem to moje prywatne zdanie i podałem to co wydaje mi się logiczne , możesz uważać inaczej i wcisnąć 7.x.4 do 12m czy do 40m , twoja chata twoje zasady .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Xpedite999 napisał:

Podkreślam że wszystko co napisałem to moje prywatne zdanie i podałem to co wydaje mi się logiczne , możesz uważać inaczej i wcisnąć 7.x.4 do 12m czy do 40m , twoja chata twoje zasady .

Jasna sprawa, reszta należy do mnie. Jeszcze raz dzięki za cenne rady ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2020 o 17:28, Adi777 napisał:

Aha, jeszcze jedno. Czy Twoim zdaniem jest sens iść w 9.1.6 dla jednego rzędu siedzeń? Czy nie ma to znaczenia ze względu na ilość siedzeń?

Nie ma zwiazku z ilością rzędów siedzeń. 2 kanały rozszerzają scenę a 2 sufitowe wypełniają pustkę. 

Ogólnie bardzo zgrabny domek. Pomysł z przesunięciem wejscia  i wyrównaniem salonu bardzo dobry. Słaby punkt to okno na bocznej ścianie które bym zamurował a na elewacji zamaskował roletą. Sąsiadujący z salonem pokój przeznaczył bym na siłownie albo pokój gościnny lub normalnie na szafę zapewniając przechodniość do salonu. Otwór drzwiowy do salonu zamurował bym i umiescił w opisanym wczesniej pokoju naprzeciwko siedziska. Ekran i fronty na ścianie oddzielającą kuchnię. Oczywiscie zamurowania po osadzeniu nadproży. Łatwiej będzie wrócić do stanu poprzedniego.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, WARMSTONE napisał:

Pomysł z przesunięciem wejscia  i wyrównaniem salonu bardzo dobry.

Chyba jednak pójdę w dedykowane pomieszczenie. Obawiam się tylko tych egipskich ciemności. Niby klimat, okej, ale męczący oczy, no i jakoś tak ponuro chyba będzie...

Siłownię bym zrobił w pomieszczeniu gospodarczym, które właściwie nie jest jakoś bardzo potrzebne, bo piec będzie elektryczny, może wisieć obojętnie gdzie, nawet na korytarzu. Pralka i suszarka w łazience, jedna na drugiej, także dużo miejsca by nie zajmowały. Wtedy miałbym salkę, sypialnię, jeden wolny pokój w razie czego, siłownię, dwie łazienki, i przestronny salon z jadalnią plus otwarta kuchnia. Chyba ideał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponuro nie musi byc , wystarczy troche halogenów czy ledowe oświetlenie kilku miejsc i nastrój będzie w cyce.  Z właściwie dobraną kolorystyką to może być twoje ulubione pomieszcenie w całym domu będąc w pełni przystosowane do kina. Nie musi przecież być czarno dookoła,  brązy,  bordo,  fiolet,  szarości itp itd aby w macie bez połysku i jest sexi- magnes na maciory ?

Nie wiem gdzie mieszkasz tzn na przedmieściach czy na wsi ale z siłownią wiem jedno , jest kosztowna w momencie zakupu i nudzi się szybko kiedy masz ją pod nosem . Każdy wyjazd zaś na siłownię " miejską " to ekstra motywacja, ludzie,  kobiety,  towarzystwo itp a to się nie nudzi . Zawsze wolałem chodzić na takowe siłownie. Nowi znajomi jak na tym ci zależy też się znajdą a w dzisiejszych czasach nikt nie patrzy czy jesteś kozak w wyciskaniu i ile masz w łapie kiedy chodzą tam wszyscy w każdym wieku ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Adi777 napisał:

Chyba jednak pójdę w dedykowane pomieszczenie.

Bez sensu. Nawet Xajas nie poświęcił na to powierzchni mieszkalnej. To jest tylko dla samotników a Ty ponoć rozrywkowy jesteś. Lepiej zrobić spory pokój imprezowy, który spełni także rolę salonu. Te fotele kinowe, podesty, wykładziny na podłogach i ścianach, maszynki do popcornu to nie jest normalne.  Jedynie fajna bileterka się nada.Kino ma być domowe a nie imitacja prawdziwego kina. O siłowni to Xpedite dobrze pisze. W domu to hantle, drabinka, expander i pompki ,ciężko nawet konkretny worek powiesić bo kotwy z betonu wyrywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chciał nie chciał kolega stanie przed podobnym dylematem jak ja tzn niby salon ale z dużym obrazem = projo laserowy jak nie patrzył.  Wersja jaśniejsza której dane pisał Kamień i masz sprzęt o jasności umożliwiającej wysyłanie sygnałów świetlnych w kosmos do innych galaktyk ?? każdy wybiera co woli , wybierz mądrze żebyś nie żałował.  I tak samo jak powiedzenie żołnierskie " więcej potu na treningach- mniej krwi w boju " u Ciebie im więcej porównań i osobistych wycieczek do salonów na odsłuchy/ oglądanie tym zadowolenie bardziej prawdopodobne więc kasy nie żałuj na testy i porównania.  Nawet sprawdź osobiście to co napisałem bo sam sobie nie wierzę ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.