Skocz do zawartości
IGNORED

HEGEL H70 + Musical Fidelity MX DAC + Bifrost SEAS ?


Adam J.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem Musical Fidelity MX DAC oraz zakupem Hegel H70, do monitorów Bifrost . Wspomniany DAC połączony z Heglem przez zbalansowane XLR. 

Myślicie, że to połączenie zagra prawidłowo i przyjemnie? Z dobrym rytmem, silnym przekazem , bez wyostrzeń  i wciągająco i przekonująco , itd itp ą ę ?

Zdrowia w kryzysie dla wszystkich. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, gdzie stawiasz punkt odniesienia. 

Niektórzy powiedzą, że zagra bardzo dobrze. Inni powiedzą, że ledwie poprawnie. A Ci, którzy grają na dużo wyższej klasy systemach powiedzą, że to słaby dźwięk.

I wszyscy będą mieli rację... Ze swojej perspektywy.

Jak nie kupisz, to nie posłuchasz.
Myślę jednak, że na pewno w zakresie basu nie będzie bardzo szybko, twardo i nisko. Raczej basu sporo, ale nieco rozmiękczonego, bez znaczącej masy i z brakami w zakresie faktury. Wokale i średnica - tu będzie wg mnie w miarę ok (jak na ten budżet). Wysokie tony - poprawne.

Czy coś zagrałoby lepiej za te pieniądze? Ciężko powiedzieć... Musiałbyś po prostu posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lete - dobrze napisał.

Ja dodam tylko, bo widzę, że rozważasz H70-tkę, a tak się składa  że ostatnio  śledzę OLX i Allegro w poszukiwaniu norweskich piecyków -> na OLX jest H80 za 2650 / 2750 zł czyli realnie niewiele drożej od H70-ek (różnica <500 zł).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tweeter2016
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za swoja H70 zaplacilem i 2400 bo od faceta, ktory wiem jak uzywa sprzetu ?

Dzwiek tego wzmaka moze sie podobac poniewaz jest nieco ocieplony w porownaniu z drozszymi modelami. O ile jego w sumie nie taka mala moc da rade poprawnie wysterowac owe monitory.

Ze swojej strony dodam, ze Hegle najpiej zgrywają sie z Dacami Hegla. Do H70 polecam min HD11 o ile kolumny są wystarczająco rozdzielcze, zeby oddac precyzje grania zestawu Hegla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Talking me at last to the World where uncertainty does not exist.

In Heaven or Underground..." - Mr. Doctor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że lepszym pomysłem będzie kupno h80 cena nie dużo większa .

Nowszy wzmacniacz i niezły wbudowany dac na pokładzie . Ponoć hd11 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja za swoja H70 zaplacilem i 2400 bo od faceta, ktory wiem jak uzywa sprzetu
Dzwiek tego wzmaka moze sie podobac poniewaz jest nieco ocieplony w porownaniu z drozszymi modelami. O ile jego w sumie nie taka mala moc da rade poprawnie wysterowac owe monitory.
Ze swojej strony dodam, ze Hegle najpiej zgrywają sie z Dacami Hegla. Do H70 polecam min HD11 o ile kolumny są wystarczająco rozdzielcze, zeby oddac precyzje grania zestawu Hegla.

H70 ma po prostu zgaszoną górę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, margaryna85 napisał:

Myślę że lepszym pomysłem będzie kupno h80 cena nie dużo większa .

Nowszy wzmacniacz i niezły wbudowany dac na pokładzie . Ponoć hd11 .

Akurat DAC, to jest przeciętny w H80(jak  większość wbudowanych w tym przedziale cenowym), przy HD11 nawet nie leżał?

14 godzin temu, Adam J. napisał:

Zastanawiam się nad kupnem Musical Fidelity MX DAC oraz zakupem Hegel H70, do monitorów Bifrost . Wspomniany DAC połączony z Heglem przez zbalansowane XLR. 

A jakie parametry mają te kolumny, impedancja, efektywność?

1 godzinę temu, Marcin_Sz napisał:

H70 ma po prostu zgaszoną górę

Z jakimi kolumnami tak było, bo pierwsze słyszę o takiej opinii  H70?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Z jakimi kolumnami tak było, bo pierwsze słyszę o takiej opinii  H70?

Różnymi. Był monitor Audio, był proac i Studio16hz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na OLX jest H70-ka za 2 tałzeny ? Nowa oferta:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Marcin_Sz napisał:

Różnymi. Był monitor Audio, był proac i Studio16hz

Widać co osoba to inna opinia, ja osobiście się nie odniosę bo go nie miałem, w H80 u mnie czegoś takiego nie było, dużo detali, przyjemnie podane. To samo z H200 i moimi AP Yara czy Tempo 6, znowu słyszałem z kolumnami Viston nie pamiętam jaki dokładnie model to było za ostro, więc też dużo zależy z czym połączymy. Temu najlepiej testować u siebie, ale wiadomo jak to jest problematyczne z używkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Adam J. napisał:

Efektywność 85db, 8ohm.

To bym celował z większą mocą, co jaki czas pojawia się H1 koło 2k, 120W na kanał przy 8Ohm. Osobiście do kolumn na tak dobrych głośnikach celowałbym w H200, tyle że trzeba wyłożyć 4,5k

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tez bym chciał h200, moze poczekam i dozbieram, ale jaki dac kupic w tym czasie? Mam lampe mocną narazie daje radę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Adam J. napisał:

Kupiłem tego za 2000, obadam h70 . Dalej zobaczymy. Dziękuję za wpisy.

Jak posłuchasz koniecznie podziel się wrażeniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Adam J. napisał:

Kupiłem tego za 2000, obadam h70 . Dalej zobaczymy. Dziękuję za wpisy.

Znaczy się "mojego" ?  Miałem na niego ochotę, ale muszę przenieść zakupy w czasie o kilka ms.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??

Może tak być! ....Tylko dbaj o niego ! ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tweeter2016
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H70 bez problemu radzi sobie z Bifrostami, bardzo elegancko to gra, spójnie i spokojnie ale nie tracąc rytmu, goni ładnie rytm nawet w szybszych rockowych utworach,  potrafi dosyć przywalić, trochę tu też zasługi ma 18-stka Seasa ,  zestaw stał się uniwersalny, bas dobrze kontrolowany ale niezbyt konturowy, przyjemny , dynamiczny, trochę głęboki. Wzmacniacz niby ciepło grający w/g opinii ale ja bym tego tak nie nazwał,  u mnie nie gra typowym ociepleniem lecz tylko uspokojonym dźwiękiem, trochę "zmiękczonym", troszkę ocieplonym, gra jakby był mocniejszy, chociaż po gałce widać, że zbliża się do zadyszki, ale przy głośniejszym posłuchaniu - dosłownie - daje czadu! - wtedy gała jest na dwunastej, ale nie zniekształca dźwięku, fajnie jest. Dalej nie kręcę pokrętłem, nie ma sensu i logiki.

 Ktoś wyżej napisał, że góra wycofana, nic podobnego,  jest dość żywo w wysokich tonach , bez sybilantów i agresji, również bez niedosytu, góra zszyta ze średnicą jak należy. Jak na najniższy model jakiejś marki to wzmacniacz bardzo przyzwoity. 

Ale mnie teraz korci Hegel H200...

 Moja lampa TRi TRV 35se co prawda jest lepsza od H70 w średnich tonach, ma lepszą dynamikę i scenę zwłaszcza scenę, oraz przestrzeń i szczegóły,  dużo powietrza itd ą...ę...,na aktualnych lampach nawet bas jest podobny wielkością. Jednak granie z Tri nie nadaje się do każdej muzyki, tu plus dla Hegla za większą uniwersalność. Ale w niektórych utworach z lampą ....mniut w uszach...

Podsumowując, H70 zgrał się ładnie z Bifrostami, cieszę się.  To dobry wzmak, ale z ciepłymi kolumnami zapewne było by już nie ciekawie, wiadomo. 

Pilot to faktycznie zabawka, boję się dusić przyciski.

 Myślałem, że ten Hegel jest ohydny , ale nawet mi się podoba wizualnie, nie  przykuwa uwagi, skromy elegancki design.

Przełączaniu lub włączaniu towarzyszy porządne cyknięcie, jest pewność, że się włączył ? .

 


 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci podeszło granie Hegla,  to bardzo dobrym kierunkiem w celu poprawy brzmienia jest H200 i to nie tylko przy głośnym słuchaniu, ale i przy cichym, średnim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o tym myślałem, czytałem, że h200 przy każdym poziomie głośności gra tak samo. 

Ale żeby tak się stało muszę sprzedać oba moje wzmacniacze . To nie takie łatwe, lampa już wystawiona ale chyba w pandemii nikt nie chce się spotykać. H70 jeszcze nie wystawiłem, ale za 2000 chyba się sprzeda . 
 

Ogólnie cel taki jest - H200.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zdążysz kupić, Hegli w PL nie brakuje, dzięki sporemu importowi z Norwegii? W H200 jeden mod dla mnie obowiązkowy jak zależy Ci na jak najlepszych wokalach, średnicy. Prosty w wykonaniu, za cztery kondy Nippona trzeba wstawić AN Kaisei. Piąty w zasilaniu nie obowiązkowy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Nieźle sobie radzę z elektroniką, mod zrobię na pewno, już co nie co czytałem o tym ale akurat na twój wątek nie trafiłem jeszcze.

Niektórzy twierdzą, że  mod podnosi klasę wzmacniacza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszego moda z AN zrobiłem z ciekawości(plus niski koszt kondy około 100zł), czy będzie jakaś poprawa, jakby nie było to do dalszych bym nie robił? A jeszcze mam w planach do filtrowania zasilania dać Mundorfy M-Lytic(tutaj już spory wydatek, może w następnym roku), ale mi się  z nim nie śpieszy, bo niskie są dla mnie bardzo dobre, a jak rozmawiałem z osobami co zmieniły i czytałem opinie to jest jeszcze lepiej?. Ale i bez tych modów, jest nie mała różnica na korzyść H200 względem H80, którego też posiadałem, warta dopłaty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.10.2020 o 21:27, Tweeter2016 napisał:

??

Może tak być! ....Tylko dbaj o niego ! ?

Wystawiłem na OLX oba wzmacniacze, jak sprzedam to będzie ten H200. Zatem ..  ?  "Od dziadka z Niemiec z małym przebiegiem"  H70 za 2000zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.