Skocz do zawartości
IGNORED

tv 28-29 cali panoramiczny-co kupić?


Pocz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ostatnio kupił telewizor tej wielkości posiadający panoramiczny ekran?

Większy nie wchodzi w grę z uwagi na wielkość pokoju.

 

Przeglądałem już forum przez wyszukiwarkę, ale dyskusja dotyczyła w zasadzie tylko modeli 32 calowych.

Stąd moje pytanie.

 

Znajomi napalili się na model Philpsa 28PW9509 za ponad 4 tys. zł! (ponoć z uwagi na technologię Pixel Plus 2)

Chce im to wybić z głowy i zaproponować coś tańszego.

 

Jeśli ktoś kupił telewizor takiej wielkości (i jest zadowolony!) to będę wdzięczny za poradę.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proponuje obejrzeć JVC 28X4 z systemem DigiPure Pro, zbiera bardzo dobre recenzje, przy znacznie niższej cenie. Prosze zajrzeć tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Pol32

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys tez stalem przed wyborem kupna panoramy, mialem kupic JVC 28 cali, ale jak poogladalem w sklepie rtv pomierzylem itd itp to stwierdzilem ze lepiej dolozyc i kupic 32 cale. Poczatkowo myslalem ze bedzie za duzy do mojego pokoju (12m) ale pomyslalem ze jak kupie taki telewizor to na kilka lat, po 3 latach zmienilem pokoj na 15 metrow i juz 32 cale w sam raz, a za rok mam zamiar zmienic na 20 metrow.

 

Wiec niech znajomi sie zastanowia czy napewno 28-29 cali to dobry wybor, panorama tej wielkosci totroche jak mikrofalowka, no chyba ze maja pokoj ok 10 metrow i nie zamierzaja go zmieniac przez najblizsze kilka lat.

 

a co do JVC to tez napalilem sie na ich telewizor ale pozniej jak porownalem z sony, to wybralem sony :) i do dzisiaj jestem zadowolony.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam sony 32cale i jestem zadowolony ale mniejsza z tym - znajomym moze spodobac sie telewizor innej marki- natomiast popieram przedmowce ze 28 cali to troche za malo - szczegolnie jesli piszesz ze chca wydac 4000zl. za takie pieniadze mozna kupic b dobry telewizor 32 calowy i to bedzie lepszy wybor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogóle to warto się chyba zastanowić czy kupowac telewizor CRT panoramiczny....jeszcze za taką kasę...

Też miałem ten problem ...czy kupić 32 cale panoramę czy 29 LetterBox....i tak sobie porysowałem i okazałosię że szerokość ekranu 32 '' panorama jest tylko o 1 cal większa od 29 '' LetterBox więc zrezygnowałem z tego 1 '' za dodatkowe 1300 PLN ;-). I kupiłem zwykłego 29'' 50Hz Sony WEGA. I jestem zadowolony. Poza tym i tak większośc czasu oglądania to jednak Telewizja , a nie wiem czy lubisz płaszczaki albo czarne pasy. ;-)

 

Oczywiście gdyby było to 100Hz to byłoby zapewne lepiej - stabilniejszy obraz przedewszystkim..ale i tak jest OK

 

Używam do tego starego Onkyo DV-S525 ....no i jak na razie to w tej klasie nie znalazłemodtwarzacza o lepszej jakości obrazu.

 

Ostatnio znajomy kupił 29'' LG 100 Hz i takie tam rózne "Golden Eye" i inne cuda......ale odnosiłem wrażenie , że obraz jest gorszy niż na moim zwykłym SONY WEGA.....co potwierdziło się dodatkowo tym że kumpel twierdził że nie może odczytać napisów do filmu (robiłem przeróbkę "Ghost In The Shell 2 : Innocence" z DiviX NTSC na DVD PAL z podpięciem polskich napisów) które u mnie odczytywałem bez problemu (kolesie od tłumaczenia nie pomineli niczego więc czasem tego tekstu było sporo więc musiałem zrobić małeliterki, no i czcionka mi się bylejaka wybrała....jak to za pierwszym razem)). W kazdym razie okazało się że na niby nowszym i lepszym telewizorze jest gorzej (zasilany był przez XBoxa)

 

W przypadku telewizorów do 32 cali to w ogóle można olać wszelkie poprawiacze obrazu .... bo jedyny efekt to będzie taki jak na 50 calowych plazmach w supermarketach..."dziwny obraz" z pixelozą jak na za mocno ściśniętym JPEG-u.

 

Zreszta tanieją Plazmy i LCD więc może do oglądania filmów DVD pomyśleć o 42 panoramie...(no nie sa jeszczetak tanie ...ale już prawie prawie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>W przypadku telewizorów do 32 cali to w ogóle można olać wszelkie poprawiacze obrazu .... bo jedyny

>efekt to będzie taki jak na 50 calowych plazmach w supermarketach..."dziwny obraz" z pixelozą jak na

>za mocno ściśniętym JPEG-u.

 

A widziales w dzialaniu D.I.S.T. JVC albo chociaz Pixel Plus 2 Philipsa? IMHO sa rewelacyjne, i dlatego tez przymierzam sie do zakupu 28PW9509 za ok. 3.500zł, niestety JVC HV 28P37 kosztuje ponad 4.000zł... Z tanszych warto pomyslec nad JVC 32X4, Panasonic 32PX10 lub Philips 29PT9009/Thomson 29DZ640S/840 jezeli ma to byc 29" 4:3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.