Skocz do zawartości
IGNORED

Cześć! Niestety, mam dla Ciebie złe wiadomości.


mily
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

oczywiście ,że masz rację .

Jednak szary człowiek nie może być zostawiony na pastwę hakerów i krętaczy , musi mieć jakieś wsparcie i instytucję do której może się udać , gdy zostanie okradziony.

Porównanie z pracownikami ,którzy słabo wypełniają swoje obowiązki jest nietrafione

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.12.2020 o 11:32, artw napisał:

Człowiek powinien być zabezpieczony przed takimi przypadkami nie tylko swoją inteligencją , bo niektórym ona szwankuje, ale rozwiązaniami systemowymi ze strony banku i policji.Tymczasem spróbuj zgłosić taki spam na policję ? wszystko im lata poniżej pałki teleskopowej

Polska to szczególny kraj, w którym niewiele jest tym do czego zostało powołane...

Właściwym instytucją to nie zwisa. Zgłaszaj klientem pocztowym spam. Przynajmniej będzie uwzględniony w statystykach, co najmniej... Może określą kierunki, może stwierdzą sposób rozprzestrzeniania i znajda miejsce "zero". Bada się takie rzeczy. 

Problem ze spamem polega na wykorzystywaniu zainfekowanych komputerów a w zasadzie wykradzionych z nich rozmaitych sekretów. A do zainfekowania dochodzi poprzez m.in. niefrasobliwość użytkowników. Na rozmaitych poziomach.

Zabezpieczona organizacja, żadnego niekontrolowanego ruchu z zewnątrz i na zewnątrz. Systemy, wyszkolony personel, procedury, kamery, niczego nie wniesiesz i nie wyniesiesz. I przychodzi pracownik do roboty ze słuchawkami w uszach. Po robocie wychodzi z tym grajkiem tyle, że tam pamięć jest pełna zastrzeżonych danych.

To klasyka w poważnych koncernach.

Moim ulubionym tematem są administratorzy. Ludzie uznawani w organizacji za absolutny top bezpieczeństwa. Prezesowi coś nie wychodzi. Wołają admina, ten pomaga, popychają sprawę. I co z tego, ze była procedura określająca dostęp do szczególnie poufnych danych. Właśnie przestały być poufne. 

Inny admin, który tak stanowczo odmawia pracownikom zdalnego dostępu do organizacji (ot np. z domu) jak jedzie na urlop to a jakże ma zestawiony jakiś lipny VPN ze swojego niezabezpieczonego laptopa do sieci korporacyjnej... Nikt nie wie o tym, nieznany jest standard korporacyjny w tym wypadku. Na laptopie oczywiście gra sobie synek jak tatuś zajmuje się mamusią...

Po prostu są równi i równiejsi. O kontroli haseł w takich poważnych instytucjach już nie wspomnę. 

 

W dniu 13.12.2020 o 15:04, artw napisał:

Porównanie z pracownikami ,którzy słabo wypełniają swoje obowiązki jest nietrafione

Z moich obserwacji wynika, że czasami zwykli merytoryczni pracownicy są bardziej ogarnięci niż świadomi; szefostwo i administratorzy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz o korporacjach , które mają specjalnych ludzi od bezpieczeństwa , a ja o szarym człowieku , który loguje się z domowego neta do banku.Okradają mu konto , a on nie ma tego komu zgłosić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pieniądze to się wydaje a nie trzyma.

Jeszcze z jedno 500+ i szlag trafi oszczędności...

Jeśli już jakieś drobne to w skarpecie a nie w banku.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co wy bijecie piane? Wystarczy nie klikać w linki, a te niby niezapłacone 1,95zł sprawdzić nie klikając w linka, a logując sie tak jak zawsze się logujesz. Przypuszczam że 95% oszustw zniknie. 

Druga sprawa. Mam od kilku, nawet kilkunastu, lat Nortona. Już kilka razy uratował nas przed kłopotami, kiedy moi chłopcy mieli parę lat i klikali w mailach co leci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poważnych firmach używa się poważnych klientów pocztowych.

Taki np. MS Outlook i wiele innych otwiera załączniki jak tylko wjedziesz na kolejną wiadomość z listy. Przy odpowiedniej konfiguracji nie trzeba tam niczego klikać.  

Nie ma ratunku Jacchusia. Prędzej czy później dopadną Cię.

Norton.

Chroni Twój komputer i wie o Tobie wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii zwiekszenia bezpieczenstwa i prywatnosci dobrze jest miec dobry platny vpn. W dolarach to nie az tak drogo ale w zlotowkach juz sporawo. No i tak jak wspomniano madre poruszanie sie i reagowanie w internecie.

Ps: a juz najlepiej to kupic fizycznie pudelko z licencja vpn placac gotowka (nie karta/przelewem) w jakms sklepie.. ale to bardziej na zachodzie raczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.12.2020 o 15:04, artw napisał:

oczywiście ,że masz rację .

Jednak szary człowiek nie może być zostawiony na pastwę hakerów i krętaczy , musi mieć jakieś wsparcie i instytucję do której może się udać , gdy zostanie okradziony.

Porównanie z pracownikami ,którzy słabo wypełniają swoje obowiązki jest nietrafione

Ostatnio oglądałem jakiś dokument gdzie kobieta kliknęła w jakiś link czy coś i pociągnęli jej z konta jakas nie wielka sume. Chyba koło 2tys zł. Najlepsze jest to że ta osoba która ją okradła w jej banku wzięła na nią kredyt w wysokości chyba 50 tys. Bank nie widzi w tym problemu i każe spłacać raty. To ja się pytam jakie oni mają zabezpieczenia że osoba trzecia wzięła kredyt w takiej wysokości przez internet. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sprawcy wstrzyknęli swój złośliwy kod do biblioteki programu SolarWinds Orion. Zainfekowany mógł zostać prawdopodobnie każdy z jej klientów. Kim są jej klienci? Firma wylicza na swojej stronie:

ponad 425 firm z listy Fortune 500,

wszystkie 10 największych telekomów w USA,

wszystkie rodzaje sił zbrojnych USA,

Pentagon, Departament Stanu, NASA, NSA, Departament Sprawiedliwości, Biały Dom, Secret Service,

5 największych firm księgowych w USA,

VISA, MasterCard, Procter & Gamble, Cisco, Credit Suisse, Symantec, Volvo etc.,

setki uniwersytetów na całym świecie." - 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

..a Wy tu o "drobnicy" rozprawiacie.

Technik pozyskiwania adresów mailowych jest kilkanaście, od handlowania nimi począwszy. Nawet Gmail nie jest w pełni bezpieczny, gdyż dostęp do treści skrzynki mogą mieć służby USA i to bez żadnego problemu. O Pegasus'ie też pewnie słyszeliście ?

Bezpieczeństwo czegokolwiek jest w tej chwili iluzoryczne, zwłaszcza że backdoory i furtki dostępu z pozycji hardware, głównie procesorów i kości biosu są celowo przez producentów sprzętu zaimplementowane.

Ja miałem przed kilkoma miesiącami próbę nieautoryzowanego wejścia w system poprzez Bluetooth i w porę wykluczyłem to zagrożenie. Podejrzewam, że wynajmujący obok mnie mieszkanie Ukraińcy chcieli dokonać tego włamu. Dowodów nie mam, więc tylko podejrzewam, że to oni, tym bardziej, że po ich wyprowadzce problemów żadnych już nie było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mózgu najważniejsza jest logika i spójność, a nie prawda. Osoby które powielają fałszywe stwierdzenia, są przekonane, że mówią prawdę i zszokowane, gdy okazuje się, że fakty są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Grzegorz7 napisał:

Taki np. MS Outlook i wiele innych otwiera załączniki jak tylko wjedziesz na kolejną wiadomość z listy. P

Mam Outlooka i nic mi sam nie otwiera, jest z nim połączony Norton antispam i tak jest domyslnie ustawiony bo ja nie zmieniałem ustawień.

A Norton wszystkiego o mnie nie wie ? Problem jest taki, że jeśli masz podłączony internet do kompa, to nie wiadomo, kto i co o tobie wie. Niewiele trzeba, żeby większości dzisiejszych zagrożeń sie ustrzec, problem w tym, ze niektórzy powinni mieć za plecami anioła stróża, który da w łapy jak będzie potrzeba - zdrowy rozsądek wyłaczony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wiele rzeczy jest iluzorycznych.

Owe sieci prywatne (VPN) zestawiane programowo. Przecież ktoś to napisał, korzystając zapewne z gotowych bibliotek kryptograficznych. To w zasadzie nawet i dobrze ale już jak tworzone są klucze, w jakiej przestrzeni pamięci,... 

Takie dylematy bezpieczeństwa, które mogą być położone już na poziomie tworzenia oprogramowania. 

Sieci VPN zestawiane w oparciu o sprzętowe urządzenia (HSM). No tak ale jakoś trzeba te klucze wymienić. Abstrahuję tu od algorytmów zakładając ich pewność algorytmiczną. Teoretycznie wszędzie można ukraść. 

Ta cała sieć to jeden wielki chaos danych. Informacja będzie z tego tylko wówczas jeżeli ktoś potrafi z tego wyodrębnić i złożyć właściwie. Na to potrzeba wielkich mocy i całe to bezpieczeństwo to analiza ryzyka czy się opłaca. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na duże sprawy najlepszy

żywy Men Inside

Czy jak to się tam pisze. A wielu da się kupić lub zastraszyć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem właśnie SMS z "inpostu" z linkiem, aby opłacić ponadwymiarową paczkę, która rzekomo powróciła do centrali.
Bądźcie ostrożni.

Taka treść:
Twoje zamowienie trafilo do naszego magazyny z powodu przekroczenia wymiaru opakowania. Wymagana kwota: 1,19 zl https:/.............

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam złą wiadomość.

używacie smartfona który was podsłuchuje, wie gdzie jesteście, rozpoznaje twarz. jakiś czas temu mój brat ze zdumieniem w trakcie rozmowy niespodziewanie wysłuchał nagrane ostatnie 10 sekund.

także tego.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rasputin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w chałupie obowiązuje następująca zasada (sam ją wprowadziłem), chcesz coś kupić, zapłacić, wejść do na stronę banku, do zusu lub na stronę administracji państwowej to uruchom linuxa. Opensuse jest tak prosty w instalacji, że nic się nie da sknocić jeśli czyta się podpowiedzi podczas takiej instalki. Wystarczy trochę miejsca na HDD i można cieszyć się bezpiecznym systemem, któremu nie straszne windowsowe robactwo. Kiedyś preferowałem dystrybucje typu live ale to już trochę był hardcor, żona nie radziła sobie w biosie więc jest teraz opensuse na dysku i jest spokój. Polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.12.2020 o 11:59, rasputin napisał:

też mam złą wiadomość.

używacie smartfona który was podsłuchuje, wie gdzie jesteście, rozpoznaje twarz. jakiś czas temu mój brat ze zdumieniem w trakcie rozmowy niespodziewanie wysłuchał nagrane ostatnie 10 sekund.

także tego.....

Jakiś czas temu było głośno o 2 mln.podsłuchów zakładanych rocznie w Polsce , także ten , tego.A i aparaturę do podsłuchu sieci GSM nietrudno kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Jaro_747 napisał:

Nie mylmy podsłuchiwania rozmów z inwigilacją smartfonów.

To robią wszyscy od producenta poprzez telekomy ,Google a na twórcach apek skończywszy a i służby maja swoje trojany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, mariusz05 napisał:

To robią wszyscy od producenta poprzez telekomy ,Google a na twórcach apek skończywszy a i służby maja swoje trojany.

Nie zrozumiałeś prostego zdania które napisałem? Przeczytaj jeszcze raz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, mariusz05 napisał:

To robią wszyscy od producenta poprzez telekomy ,Google a na twórcach apek skończywszy a i służby maja swoje trojany.

Masz jak na tacy kto inwigiluje smartfony ,czego nie rozumiesz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.12.2020 o 11:59, rasputin napisał:

też mam złą wiadomość.
używacie smartfona który was podsłuchuje, wie gdzie jesteście, rozpoznaje twarz. jakiś czas temu mój brat ze zdumieniem w trakcie rozmowy niespodziewanie wysłuchał nagrane ostatnie 10 sekund.

także tego.....

Jeśli w czasie konfiguracji na każde pytanie odpowiadasz tak, to oczywiście masz rację,

Ja przyjąłem prostą zasadę:

- na nowym smartfonie wgrywam zawsze pozbawiony brandu najnowszy fimware,
- na wszystkie pytania (poza zgodą na samą licencję) odpowiadam nie, w wyniku czego wszystkie usuługi (WiFi, NFC, dane komórkowe synchornizacja, lokalizacja itd.) są wyłączone,
- konfiguruję całość i dopiero potem włączam WiFi i dodaję konto google.

Cała zabawa trwa ok. 2h, ale w dzięki temu google wie o mnie stosunkowo mało.

Usługi włączam kiedy zachodzi taka konieczność i potem je ponownie wyłączam, backup mam na karcie (nie w chmurze), a fon ładuje średnio raz na 3-4 dni.

Co do reszty dywagacji, za nieświadomość trzeba płacić. Prywatnie każdy robi co chce. Jeśli firma zabezpiecza się, funduje szkolenia i potem ponosi straty z tytułu lenistwa pracownika, to nie ma w tym wypadku żadnego wytłumaczenia dla tego ostatniego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Właśnie wygrałem z Alegro nowego ajfona!

Pewnie Wy też, i to codziennie!

Pomijając wszystko - kto robi takie żenującej jakości fejki?

Jakieś dzieci? Niepełnosprawni umysłowo? UFO???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to masz szczęście :) bierz 

mi niedawno przyszło że sprzedałem i wiszę 2,60 zł? , i link do wpłaty lipa na pierwszy rzut oka ,2. od 3 lat nic nie sprzedałem 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.