Skocz do zawartości
IGNORED

Dynaudio excite x38


stormbringer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam opinii użytkowników powyższych kolumn. Chodzi mi głównie o charakterystykę poszczególnych pasm, jak się sprawdzają w różnym repertuarze. Napiszcie też z jaką elektroniką je łączycie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo kulturalne kolumny o zrównoważonej charakterystyce . Jednak wymagają mocnej amplifikacji , bez 2 x 100 W/8 niema co podchodzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te kolumny od paru miesięcy. Słuchałem różnych modeli kolumn a w domu miałem do tej pory przez ponad rok Pylon Diamond 28 i Piega Classic 7.0. Diamond 28 w porównaniu do Excite X38 i Classic 7.0 to zupełnie nie ta liga. Gorzej w każdym aspekcie. Piegi to bardzo dobre kolumny choć w moim 40 metrowym pomieszczeniu, dość jasnym akustycznie było za dużo góry i za mało dołu. Dynaudio wpasowały się znacznie lepiej. Mają sporo mocnego, krótkiego basu. Nic nie buczy, nie ciągnie się, nie dominuje przekazu. Średnica i góra czytelne, rozdzielcze. Żaden zakres nie dominuje. Nic nie kłuje i nie drażni. Dynamika i stereofonia świetne. Temperatura barwowa delikatnie po ciepłej stronie. Według mnie wymagają wzmacniacza, który doda więcej barwy. U mnie gra z Denonem PMA 2500ne. To wydajna jednostka i na godz. 9 w 40 metrach już się robi impreza. Będę testował jeszcze inne wzmacniacze. Jakby Roksan Caspian mk2 dał radę je wysterować to myślę, że może być super. Może jakiś Musical Fidelity bądź jakaś hybryda. Ile one tej mocy potrzebują to jeszcze nie wiem. Denon spokojnie daje radę ale jak będzie z mniej wydajnymi wzmacniaczami to się dopiero przekonam.

Excite X38 to kolumny do każdego rodzaju muzyki. Bardzo uniwersalne ( nie mylić z nijakie!) bez wyraźnych słabych stron w swojej klasie cenowej. Dobre do pomieszczeń ze słabszą akustyką. Ja jestem bardzo zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info

3 godziny temu, Bacziwo napisał:

Mam te kolumny od paru miesięcy. Słuchałem różnych modeli kolumn a w domu miałem do tej pory przez ponad rok Pylon Diamond 28 i Piega Classic 7.0. Diamond 28 w porównaniu do Excite X38 i Classic 7.0 to zupełnie nie ta liga. Gorzej w każdym aspekcie. Piegi to bardzo dobre kolumny choć w moim 40 metrowym pomieszczeniu, dość jasnym akustycznie było za dużo góry i za mało dołu. Dynaudio wpasowały się znacznie lepiej. Mają sporo mocnego, krótkiego basu. Nic nie buczy, nie ciągnie się, nie dominuje przekazu. Średnica i góra czytelne, rozdzielcze. Żaden zakres nie dominuje. Nic nie kłuje i nie drażni. Dynamika i stereofonia świetne. Temperatura barwowa delikatnie po ciepłej stronie. Według mnie wymagają wzmacniacza, który doda więcej barwy. U mnie gra z Denonem PMA 2500ne. To wydajna jednostka i na godz. 9 w 40 metrach już się robi impreza. Będę testował jeszcze inne wzmacniacze. Jakby Roksan Caspian mk2 dał radę je wysterować to myślę, że może być super. Może jakiś Musical Fidelity bądź jakaś hybryda. Ile one tej mocy potrzebują to jeszcze nie wiem. Denon spokojnie daje radę ale jak będzie z mniej wydajnymi wzmacniaczami to się dopiero przekonam.

Excite X38 to kolumny do każdego rodzaju muzyki. Bardzo uniwersalne ( nie mylić z nijakie!) bez wyraźnych słabych stron w swojej klasie cenowej. Dobre do pomieszczeń ze słabszą akustyką. Ja jestem bardzo zadowolony.

Dzięki za info napisz jeszcze proszę czy muszą stać daleko od tylnej ściany i jak sprawdzą się w szeroko rozumianej muzyce rockowej od Pink Floyd po Metallicę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie stoją na środku pokoju i to jedyne miejsce jakie mam. Nie miałem okazji eksperymentować z ustawieniem. Jak każda duża kolumna potrzebuje miejsca wokół, żeby zachować  stereofonie i brak podbarwień na basie. Co do rocka to nie jestem specjalistą, ale np. Rage Against The Machine brzmi bardzo dobrze. Kolumny są szybkie i potrafią zagrać z wykopem. Lubią grać głośno ? Jeżeli masz okazję kupić je w dobre cenie to warto. Dobrze trzymają cenę i w razie jak nie podpasują to sprzedadzą się  w podobnej kwocie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.