Skocz do zawartości
IGNORED

Podłączenie konsoli do wzmacniacza zintegrowanego ...


_Piotrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Maniaków Audio - Video ; )

Nowa konsola PlayStation 5 nie wiedzieć czemu, nie będzie posiadać wyjścia optycznego, a co za tym idzie, nie podłączymy dźwięku poprzez kabelek optyczny, że tak się wyrażę, bezpośrednio do stereofonicznego wzmacniacza zintegrowanego. Nie wiem jaki był cel ludzików którzy projektowali PlayStation 5 ? o_O ... może cięcie kosztów ? ... chyba stwierdzili że konsola z wyjściem optycznym to jednak za duży wydatek, i lepiej będzie jak dźwięk i obraz klient podłączy sobie do telewizora jednym kabelkiem, wtedy na pewno nie będzie plątaniny z kablami : ) 

No dobra Pany. Jak można podłączyć dźwięk z konsoli PlayStation 5 do stereofonicznego wzmacniacza zintegrowanego, który posiada wejścia / wejście optyczne ?

Scared Still Waiting GIF by Looney Tunes         

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
55 minut temu, Myszator napisał:

Witam Maniaków Audio - Video ; )

Nowa konsola PlayStation 5 nie wiedzieć czemu, nie będzie posiadać wyjścia optycznego, a co za tym idzie, nie podłączymy dźwięku poprzez kabelek optyczny, że tak się wyrażę, bezpośrednio do stereofonicznego wzmacniacza zintegrowanego. Nie wiem jaki był cel ludzików którzy projektowali PlayStation 5 ? o_O ... może cięcie kosztów ? ... chyba stwierdzili że konsola z wyjściem optycznym to jednak za duży wydatek, i lepiej będzie jak dźwięk i obraz klient podłączy sobie do telewizora jednym kabelkiem, wtedy na pewno nie będzie plątaniny z kablami : ) 

No dobra Pany. Jak można podłączyć dźwięk z konsoli PlayStation 5 do stereofonicznego wzmacniacza zintegrowanego, który posiada wejścia / wejście optyczne ?

Scared Still Waiting GIF by Looney Tunes         

Jak się nie mylę, to masz Oppo 205. Próbowałeś przez HDMI in?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kapusta7 napisał:

Mój tv mam 4 lub pięć trybów pracy wyjścia jack, także musisz zmienić tv. ????

Kapusta : ) to Ty ŻYJESZ !!! ? Masz może swój profil / konto gracza na ppe.pl ? ... 

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, paul klacska napisał:

Jak się nie mylę, to masz Oppo 205. Próbowałeś przez HDMI in?

No własnie nie próbowałem przez OPPO UDP 205, gdyż : ) premiera PlayStation 5 za jakieś dwadzieścia dni ma nastąpić. Ogólnie chciałbym kupić taki  " HDMI Audio Adapter for PlayStation 5 "  tylko taki jakiś lepszy, rozdzielający obraz na telewizor, a dźwięk do wzmacniacza zintegrowanego. Mogę też puścić dźwięk do wzmacniacza zintegrowanego przez telewizor, ale szukam czegoś takiego jak wyżej napisałem. Najtaniej miałbym poczekać na PlayStation 5 Pro : ) które pewnie kiedyś wyjdzie, na pewno będzie wyjście optyczne. Ogólnie OPPO UDP 205 służy mi głównie do filmów / muzyki ...  

  

Myszator.jpg

25 minut temu, kapusta7 napisał:

Żyje żyje.

Nie mam konta.

To dobrze że ŻYJESZ  ; ) Zakładaj !!! : ) konto na ppe.pl ... bo powiem Twojej dziewczynie jak się zachowujesz ; ) 

29 minut temu, kapusta7 napisał:

Jak masz tv z androidem to sprawdź czy po USB  wychodzi dźwięk do daca.

Kapusta : ) ale tak trudnych pytań to mi nie zadawaj ; ) ja nawet nie wiem jak wygląda Android na telewizorze ... 

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zwykłe PS4 z optykiem a... Zwyczajnie z wygody tego rozwiązania dźwięk leci po optyku bezpośrednio z TV. Włączam w DAC Opt i tyle. Czy oglądam film na Netflix, czy YT lub właśnie gram dźwięk idzie po optyku. Polecam takie rozwiązanie. Nie zauważyłem żeby jakość dźwięku była zauważalnie gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.11.2020 o 14:02, Myszator napisał:

Najtaniej miałbym poczekać na PlayStation 5 Pro : ) które pewnie kiedyś wyjdzie, na pewno będzie wyjście optyczne

Skąd ta pewność? 

tak jak mówią przedmówcy PS5 - HDMI -> TV - TOSLINK -> Wzmacniacz. Nie wiem jaki to TV ale Dolby powinien przepuścić, może nawet ma DTS. Jeżeli tylko do gier to chyba więcej nie trzeba.

W dniu 1.11.2020 o 14:02, Myszator napisał:
W dniu 1.11.2020 o 13:46, kapusta7 napisał:

Jak masz tv z androidem to sprawdź czy po USB  wychodzi dźwięk do daca.

Kapusta : ) ale tak trudnych pytań to mi nie zadawaj ; ) ja nawet nie wiem jak wygląda Android na telewizorze ... 

to bardzo ciekawe rozwiązanie, nie musisz wiedzieć jak wygląda android. Wejdź w opcję TV dźwięk i zobacz czy czy da się ustawić "wyjście" na USB external dac lub coś w ten deseń.

podaj model TV i wzmacniacza to będzie łatwiej pomóc.

W dniu 1.11.2020 o 11:51, Myszator napisał:

Nowa konsola PlayStation 5 nie wiedzieć czemu, nie będzie posiadać wyjścia optycznego

wiedzieć czemu ? odpowiedź poniżej:

W dniu 1.11.2020 o 11:51, Myszator napisał:

... może cięcie kosztów ?

jaki % ludzi posiada sprzęt av w domu, jaki % z tego ma stare urządzenia bez HDMI? Jaki z tego % kupi PS5? oczywiste jest, że jakiś śmieszny promil. Sam jestem oldskulowcem bo dopiero odkrywam PS3 ? i mam podłączone po optyku ale nie dziwi mnie że nowe konsole nie będą miały optyka. Po co wydawać kasę na kolejny port - dodatkowo jak się spierd. to trzeba będzie naprawiać. Jak mawia klasyk: "To się nie dodaye".

Edytowane przez PawelMitsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, PawelMitsu napisał:

Skąd ta pewność? 

tak jak mówią przedmówcy PS5 - HDMI -> TV - TOSLINK -> Wzmacniacz. Nie wiem jaki to TV ale Dolby powinien przepuścić, może nawet ma DTS. Jeżeli tylko do gier to chyba więcej nie trzeba.

to bardzo ciekawe rozwiązanie, nie musisz wiedzieć jak wygląda android. Wejdź w opcję TV dźwięk i zobacz czy czy da się ustawić "wyjście" na USB external dac lub coś w ten deseń.

podaj model TV i wzmacniacza to będzie łatwiej pomóc.

wiedzieć czemu ? odpowiedź poniżej:

jaki % ludzi posiada sprzęt av w domu, jaki % z tego ma stare urządzenia bez HDMI? Jaki z tego % kupi PS5? oczywiste jest, że jakiś śmieszny promil. Sam jestem oldskulowcem bo dopiero odkrywam PS3 ? i mam podłączone po optyku ale nie dziwi mnie że nowe konsole nie będą miały optyka. Po co wydawać kasę na kolejny port - dodatkowo jak się spierd. to trzeba będzie naprawiać. Jak mawia klasyk: "To się nie dodaye".

Nic się w tv nie przestawić. Podpinasz i jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, PawelMitsu napisał:

tak jak mówią przedmówcy PS5 - HDMI -> TV - TOSLINK -> Wzmacniacz. Nie wiem jaki to TV ale Dolby powinien przepuścić, może nawet ma DTS. Jeżeli tylko do gier to chyba więcej nie trzeba.

To wzmacniacz zintegrowany będzie podawał na dwie kolumny DOLBY / DTS ? O_o  Mnie do gier nie potrzebne na wzmacniaczu zintegrowanym Super Dolby True HD ATMOS REFERENCE 4K : ) Jak już będę miał konsolę PlayStation 5, podłączę konsolę na dwa sposoby ... Do telewizora / Do odtwarzacza ... Oczywiście jeżeli uda mi się kupić konsolę, bo w dniu premiery gracze rzucą się na konsolę jak Emeryci na Karpia przed Świętami : ) Jak nie będzie różnicy to zostanę przy którymś podłączeniu. Sądzę jednak że bezpośrednie podłączenie dźwięku za pomocą kabelka optycznego byłoby najlepszym rozwiązaniem, gdyby oczywiście konsola posiadała takie wyjście. Amplituner do kina domowego mam, ale nie chce kina domowego, wolę STEREO. 

    

 

     

Edytowane przez Myszator

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Myszator napisał:

To wzmacniacz zintegrowany będzie podawał na dwie kolumny DOLBY / DTS ? O_o  Mnie do gier nie potrzebne na wzmacniaczu zintegrowanym Super Dolby True HD ATMOS REFERENCE 4K : )

No to - jak mawiają Górale - „no problemo” puści Ci dźwięk na stereo PCM. 
 

mówiłem o poczciwym, zabytkowym DTS, dolby ?

PS bardzo ładny utwór, mam nadzieje ze nie skrzywdzę ale brzmi jak niemainstrimowa Adele ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, PawelMitsu napisał:

No to - jak mawiają Górale - „no problemo” puści Ci dźwięk na stereo PCM. 
 

mówiłem o poczciwym, zabytkowym DTS, dolby ?

PS bardzo ładny utwór, mam nadzieje ze nie skrzywdzę ale brzmi jak niemainstrimowa Adele ?

Musiałem Edytować, bo nie chciał się klip wrzucić na forum. Paloma Faith niektóre klipy ma bardzo fajne ... 

Jak wkleić klip na forum żeby się pokazał film, a nie takie coś ? ... 

https://www.youtube.com/watch?v=D_jSRdQChsI

Edytowane przez Myszator

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Myszator napisał:

Oczywiście jeżeli uda mi się kupić konsolę, bo w dniu premiery gracze rzucą się na konsolę jak Emeryci na Karpia przed Świętami : ) 

Jeżeli nie jesteś dobry w sprincie przez Media Markt albo nie masz uprzejmego kolegi pracującego w jakimś ME to swoją ps5 przytulisz najszybciej pod koniec lutego. Zabawnie będzie znów oglądać nagrania jak młodzi ludzie pędzą do stoisk w ME po zaledwie 10-15 sztuk konsolki ? 

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Adam 38 napisał:

Jeżeli nie jesteś dobry w sprincie przez Media Markt albo nie masz uprzejmego kolegi pracującego w jakimś ME to swoją ps5 przytulisz najszybciej pod koniec lutego. Zabawnie będzie znów oglądać nagrania jak młodzi ludzie pędzą do stoisk w ME po zaledwie 10-15 sztuk konsolki ?

Konsolę PlayStation 4 miałem odłożoną pod ladą, a to dlatego że pracował tam taki gość co też lubi gry, no i jakoś tak wyszło że mi odłożył konsolę, tak się dogadaliśmy, no i nie musiałem się bić o konsolę : )            

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Adam 38 napisał:

Jeżeli nie jesteś dobry w sprincie przez Media Markt albo nie masz uprzejmego kolegi pracującego w jakimś ME to swoją ps5 przytulisz najszybciej pod koniec lutego. Zabawnie będzie znów oglądać nagrania jak młodzi ludzie pędzą do stoisk w ME po zaledwie 10-15 sztuk konsolki ? 

 

O to to ? Ja mam niezłą kupkę gier do ogrania. Niby jest kompatybilność wsteczna ale jakoś póki mam w co grać po taniości na PS4 to 2k mnie nie swędzi ? Znając życie za jakiś czas wyjdzie poprawiona wersja. Jak z PS4 gdzie zmiany sięgały nawet płyty głównej która w praniu okazała się nieco źle zaprojektowana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.