Skocz do zawartości
IGNORED

Co będzie jak wejdzie nowy divx?


Viktor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam takie pytanko.

Wiem, ze stacjonarne odtwarzecze divx są kompatybilne z kodekami divx 3,4,5.

Co będzie jak wejdzie kodek divx6, który już u nas zawita w połowie marca?

Czy można jakoś "zmodernizować " odtwarzacze divx by bez problemu oblugiwaly standard divx6?

Glownie chodzi mi o Pioneera DV-575.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli stacjonarny nie będzie chciał czytać to wystarczy zmienić kodowanie na takie jakie czyta. Czyli film zakodowany Divx 6 czy innym zamienić kodowanie na Divx 5.1.1 kodekiem Divx Pro 5.1.1 i po sprawie.

 

pzdrv

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jest prostrze rozwiązanie

najprawdopodobniej będzie to na takiej samej zasadzie jak do tej pory czyli najprostrze:

wchodzisz na strone producenta, ściągasz nowe oprogramowanie, nagrywasz na płytkę, wkładasz do odtważacza, się instaluje i wsio masz odkodowywanie divxa 6 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viktor>

 

Zwykły divx jest tylko do odtwarzania, a Pro służy również do kodowania.

 

A robi się to następująco:

mam zainstalowanego Divxa 5.2.1 na kompie (z którym mój Philips sobie już nie radzi - pomimo wgrania nowego softu) i Divixa Pro 5.1.1 (do kodowania filmów - z którym sobie bd. radzi). Jest taki program Dr.Divx, który to automatycznie zmienia kodowanie filmu np. z D5.2.1 na D.5.1.1 za pomocą kodeka Divx Pro 5.1.1 (jak będzie D6xx zainstalowany w systemie to wtedy ten program będzie zmieniał kodowanie z D6xx na D5.1.1). Program ten sam wyszukuje kodeki zainstalowane w systemie aby otworzyć film. Można nim convertować też pliki mpg do avi, reszty nie sprawdzałem :-)

 

A jeżeli chodzi o nowe softy to one raczej dotyczą tego jak mają być widoczne literki (polska czcionka,wielkość itp.) w filmach Divx i inne pierdoły typu MENU itp, a formatu czytania raczej nie udoskonalą, bo gdyby tak było to wszystkie by czytały pliki TXT po wgraniu nowych softów, a tak nie jest, a skoro z tym nie mogą sobie dać rady producenci tych "kombajnów wszystko-żernych" to z nowymi kodekami też raczej nie. I dlatego też pewnie ceny Divx-ów stacjonarnych są takie a nie inne. np. WIWA za trochę ponad 200zł. A te droższe typu Pioneer, Yamaha itp. poprostu lepiej sobie radzą gdy film jest uszkodzony, bo naprzykład taka WIWA wogóle nie ruszy filmu gdy jest plik uszkodzony. Na kompie mogą być problemy z odpaleniem takiego filmu a np. mój philips odtwarza takie filmy, z tym że tam gdzie jest uszkodzony plik robi się stop klatka i trzeba przewinąć trochę do przodu, aby pominąć uszkodzony fragment.

 

pzdrv

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.