Skocz do zawartości
IGNORED

Dynaudio Excite x34 - Yamaha PianoCraft N870 - czy to zagra?


witoldn

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Pojawiła się potrzeba skompletowania dobrego małego zestawu do 20m2. Problem  - ma być z CD!

Pierwsza myśl - Grand PianoCraft 670 lub 870. 

Tak się jednak składa, że chciałbym w pomieszczeniu uzyskać znacznie lepiej dociążony dźwięk niż z firmowych monitorków i do tego raczej nieagresywny.

I tu pojawiają mi się dwa pomysły na zastąpienie firmowych kolumienek:

1. Dynaudio Excite x34, które ponoć są dość łatwe do napędzenia,

2. Spendor z serii A, czyli np A3 lub A5

3. Chario Constelation Cygnus 

Wiem, że duże klocki to inne możliwości, ale ma być mini lub midi. Gdyby nie konieczność posiadania CD, pewnie celowałbym w Naim Atom, ale brak systemowego CD-ka go wyklucza. 

Najbardziej podobają mi się dyńki, ale czy Pianocraft zagra  z tymi kolumnami na zadowalającym poziomie?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, ta yamaha będzie za słaba i ogólnie, klasowo nie będzie odpowiednia do x34. 

Na Twoim miejscu popatrzyłbym w stronę cyrusa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is More

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolumny wyżej wymienione oczywiście można podłączyć do Piano craft tyle że, nie pokażą tego na co je stać. Firmowe kolumny można zastąpić podstawkowymi B&W, BMN, dynaudio X14 - jakieś używki do 2000-3000pln. Kolumny stojące do piano to chyba jednak za dużo i szkoda kasy. Do tych kolumn trzeba by iść w dzielone wzmaki, i cd osobno.

Jak ma być coś lepszego i kolumny też to lepiej iść w takim kierunku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub podobne, ew skompletować.. Piano Craft .. hym dobre jest ale ma swoje limity

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

również uważam, że szkoda tych kolumn pod Yamahę Pianocraft. Czy zależy Ci na funkcjach sieciowych, czy głównym źródłem będzie CD? Możesz spojrzeć na elektronikę Rega Brio Amp/Apollo CD, możesz spojrzeć na Cyrus 6Dac/CDt. Obie dobrze wypadają z Dynaudio Excite. 

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Na Temat Audio napisał:

Czy zależy Ci na funkcjach sieciowych, czy głównym źródłem będzie CD? 

Głównym źródłem będzie sieć, ale CD też musi być.

Estetyka Cyrusa dość kontrowersyjna i raczej odpada.

Rega wygląda ok, ale jak patrzę, to ona nie dysponuje wcale większą mocą niż Pianocraft. No chyba, że to inne Waty - takie jak Waty Naima :-). Swoją drogą koncepcję typu all in one - jak np. Naim Unity Star też dopuszczam (ale w normalnej cenie ? nie naimowe 20 kzł). Jest jakiś Pionier NC-50DAB, ale nie wiem jak ma się do Pianocrafta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz sobie pozwolić na wydatek do 10k to spójrz na Cyrus Lyric ( wygląda zupełnie inaczej niż ich klasyczne klocki ). W tej kwocie będziesz miał bardzo dobry wzmacniacz z CD, radio DAB+ oraz Spotify czy Tidal. 

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Piano Craft do Dynek" - nie, bo moim zdaniem elektronika nie pozwoli Ci usłyszeć choćby 50% możliwości X34.

"Problem  - ma być z CD!" - Dlaczego problem? Ceny CD-ków generalnie spadają, da się pewnie znaleźć i dobry, nowy sprzęt za przyzwoite pieniądze. 

"Lepiej dociążony dźwięk niż z firmowych monitorków i do tego raczej nieagresywny" - tak, w tym przypadku X34 to dobry wybór do 20m2, ale daj im choć trochę powietrza z tyłu, powiedzmy 0,5m od tylnej ściany dasz radę?

"Dynaudio Excite x34, które ponoć są dość łatwe do napędzenia" - nie są aż tak trudne jak Dynki w powszechnym tego słowa znaczeniu, ale nie są to też megałatwe dla wzmacniacza kolumny. 

"Estetyka Cyrusa dość kontrowersyjna i raczej odpada." - Przede wszystkim ceny Cyrusa są lekko chore moim zdaniem. Podobnie jak i w przypadku Naima, zwłaszca najnowsze wypusty "3".

Rega Brio R (tą wersję mam i znam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) - i będzie ciężko moim zdaniem znaleźć coś lepszego w kompaktowym rozmiarze za te pieniądze (używka circa 1800 zł). Jeżeli cd-ek ma być też w kompaktowym rozmiarze, to po prostu bierz Regę Apollo, nie roztrząsaj tematu i ciesz się muzyką:)

A jak chcesz sobie skomplikować życie i finanse, to zapraszam do lektury: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Godzinę temu, witoldn napisał:

Rega wygląda ok, ale jak patrzę, to ona nie dysponuje wcale większą mocą niż Pianocraft.

Bądźmy poważni;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomek11

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomek11 napisał:

będzie ciężko moim zdaniem znaleźć coś lepszego w kompaktowym rozmiarze za te pieniądze (używka circa 1800 zł). Jeżeli cd-ek ma być też w kompaktowym rozmiarze, to po prostu bierz Regę Apollo, nie roztrząsaj tematu i ciesz się muzyką:)

Dzięki za wypunktowanie argumentów.

Zaczyna mi się podobać ten pomysł Brio + Apollo pomimo braku sieciówki (trudno - będzie musiał pozostać Node 2). 

Jak przeczytałem Rega Brio jest po ciepłej i łagodnej stronie mocy i tu lekka obawa, czy nie będzie zbyt ciemno z x34?

Wówczas zostałyby do rozważenia Spendorki z serii A, bo one są chyba jednak zauważalnie jaśniejsze (tak przynajmniej zapamiętałem różnicę między Dynaudio Evoke 30 i Splendor A4). Chociaż jak piszą - Excite x34 też ponoć dość jasne jak na styl dyniek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki mini ma w ofercie Nuprime. Np: NuPrime IDA-8, CD też znajdziesz ale być może nie ten budżet.

Rega Brio to niezbyt mocny wzmacniacz do X34, w zasadzie spodziewałbym się że będzie trochę za słaby jeżeli chodzi o moc i wydajność prądową. Do tego jakby nie ta półka cenowa. 

Tak czy owak najważniejsze to odsłuchać dany sprzęt czy sprzęty i podjąć decyzję samemu.

Piano Crafta też bym odsłuchał z firmowymi bądź innymi monitorami. Tam powinien być wzmacniacz klasy D który spisuje się zwykle lepiej niż klasa AB (o tej samej mocy) jeżeli chodzi możliwości wysterowywania kolumn.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, witoldn napisał:

Jak przeczytałem Rega Brio jest po ciepłej i łagodnej stronie mocy i tu lekka obawa, czy nie będzie zbyt ciemno z x34?

Nie, bo X34 to nie są zamulacze typy stara linia Audience. Chyba, że szukasz dźwięków dosłownie przeszywających uszy, wtedy ani Dynki ani Rega nie będą dobrym wyborem.

 

8 godzin temu, sls napisał:

Rega Brio to niezbyt mocny wzmacniacz do X34, w zasadzie spodziewałbym się że będzie trochę za słaby jeżeli chodzi o moc i wydajność prądową. Do tego jakby nie ta półka cenowa. 

Słuchałeś?

Pewnie, że można i będzie pewnie lepiej z mocniejszym piecem, ale bez przesady, Brio to nie jest jakiś wypierdek, zerknij jak jest zrobiony, Piano Craft nie dorasta mu do pięt. Dobre angielskie 50W na 8 omach z powodzeniem napędzi X34, powtarzam te kolumny trochę prądu wciągną, ale nie można ich rozpatrywać w tradycyjnych kategoriach Dynek prądopijców, przy których większość piecyków ze średniej półki musi napinać każdy muskuł, żeby dać im radę.  No chyba, że ktoś ciągle słucha głośno/bardzo głośno, to wtedy szukałbym pewnie czegoś mocniejszego. A jak masz do zaproponowania coś lepszego w podobnej cenie, to proszę:)

Zasugerowałem po prostu coś w klasie cenowej trochę zbliżonej do Pianocraft. Drożej zawsze można.

18 godzin temu, witoldn napisał:

Dzięki za wypunktowanie argumentów.

Zaczyna mi się podobać ten pomysł Brio + Apollo pomimo braku sieciówki (trudno - będzie musiał pozostać Node 2). 

Najlepiej, jakbyś określił budżet, jaki jesteś w stanie przeznaczyć na elektronikę / kolumny.

Pamiętaj też, że Spendory będą droższe od Dynaudio, w Polsce jest ich mało a oferty z drugiej ręki (zwłaszcza najnowszej linii A) pojawiają się raczej rzadko. Nowe Spendory też będą droższe od porównywalnych wielkością X34. Nie daj się skusić na droższe Dynaudio Evoke, relacja ceny do jakości jest wg mnie dużo gorsza niż Excite.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, tomek11 napisał:

Najlepiej, jakbyś określił budżet, jaki jesteś w stanie przeznaczyć na elektronikę / kolumny

Budżet max 8-9 kzł, ale może być mniej ?

Kolumny używki 4-4,5 tyś (mieszczą się tu x34 i starsze spendory A3, A5, jak i najmniejsze podłogówki Chario constelation). Zmieszczą się pewnie i ekspozycyjne focal Chora 816 i 828, choć to już duże skrzynki i odmienne granie.

Elektronika podobnie, choć tu raczej nowa lub max 2-3 letnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez witoldn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za bezpośredniość, ale skąd się bierze ta konieczność posiadania CD-ka, gdy głównym źródłem będzie i tak sieć.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem A5 i w mojej konfiguracji zabrakło w nich basu. Góra piękna, tak samo jak wyższa średnica....i niewiele poza tym. 

Nie mniej jednak użytkownik który miał SuperNaita twierdził że grają świetnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

OPPO 103EU=>Musical Fidelity M6Si500 => Auralic Altair G1 , Infinity Kappa 8,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, tomek11 napisał:

skąd się bierze ta konieczność posiadania CD-ka,

Moja druga połówka ma sporo płyt i jest do nich bardzo przywiązana ? Ostatni rok bez CD był nie do zniesienia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek11 napisał:

zerknij jak jest zrobiony

No tak jest zrobiony żeby spełnić to co pisze w papierach.

2 godziny temu, tomek11 napisał:

Pewnie, że można i będzie pewnie lepiej z mocniejszym piecem

Można znaleźć na rynku wzmacniacze o mocy tylko 10W większej na kanał (jeżeli chodzi o deklarowaną moc) a mające ze 2x większą pojemność w zasilaczu i większy transformator i wagę też ze 2 razy większą. Oczywiście są to wzmacniacze droższe.

2 godziny temu, tomek11 napisał:

Piano Craft nie dorasta mu do pięt

Mam nadzieję że słuchałeś.

Bo ja bym powiedział że na dwoje babka wróżyła, klasa D (nie mówimy o starych modelach z klasą AB) pomimo rachitycznej budowy potrafi całkiem sprawnie wysterowywać kolumny i problem z kontrolą basu jest mniejszy niż w klasie AB. Testowałem np. s.m.s.l SA-36A pro, na zasilaczu wtyczkowym 12V/3A wysterowałem takim czymś Diamonody 25 i grało to zaskakująco dobrze, bez rozlazłego basu.

3 godziny temu, tomek11 napisał:

Słuchałeś?

Nie, ale słuchałem Elexa-R i no cóż nie będę krytykował, w końcu to tylko subiektywne odczucia.

Tak czy owak zaleciłem przesłuchanie bo bez posłuchania paru sprzętów można być zadowolonym ze wszystkiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sls napisał:

Nie, ale słuchałem Elexa-R i no cóż nie będę krytykował, w końcu to tylko subiektywne odczucia.

Dla mnie Rega Brio R to wyraźnie inne granie niż Elex R, właśnie z Dynaudio excite ale modelem X14. Brio R to gęstość, nasycenie,  rozmycie na przełomie niskich i średnicy, ocieplenie, zaokrąglona, dźwięczna góra. Elex R to granie z bardzo lekkim, świetnie prowadzonym dołem, wyraźnie precyzyjniejsze, bez tak długich wybrzmień, bez takiego nasycenia jakie mamy w Brio R. Elex R jest dużo bardziej zrywny, dynamiczny, precyzyjny w stosunku do Brio R. Z Excite bezpieczniejsze jest połączenie z Brio R chociaż czysto audiofilsko oceniając to Elex R jest w zupełnie innej lidze niż poczciwa Brio R ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, witoldn napisał:

Moja druga połówka ma sporo płyt i jest do nich bardzo przywiązana ? Ostatni rok bez CD był nie do zniesienia ?

No to jest argument, z którym faktycznie nie można dyskutować:) W takim razie CD musi być!

18 godzin temu, sls napisał:

Można znaleźć na rynku wzmacniacze o mocy tylko 10W większej na kanał (jeżeli chodzi o deklarowaną moc) a mające ze 2x większą pojemność w zasilaczu i większy transformator i wagę też ze 2 razy większą. Oczywiście są to wzmacniacze droższe.

No pewnie, jednak standard mini lub midi nie daje aż takiego wielkiego wyboru. I uważam, że Rega Brio R jest fajnym (dosłownie) wzmacniaczem, dziarsko i jednocześnie przyjemnie grającym. Nie kosztuje fortuny, nie ma 100 000 mikrofaradów w zasilaczu, nie wciąga 800VA, to i niektórzy go omijają. Niesłusznie moim zdaniem. Ten wzmacniacz ma swoje ograniczenia, oczywiście, wiele rzeczy upraszcza, ale robi to tak, że nie jest to rażące i po prostu chce się go słuchać. Czuje muzykę i potrafi przekazać emocje, jak mało który za podobne pieniądze.

Sam powiedz, gdzie szukać wzmacniacza wielkości Regi Brio, ale jak napisałeś z 2x większą pojemnością w zasilaczu i większym transformatorem i wagą też ze 2 razy większą (czyli z tego co pamiętam musiałby ważyć ok. 12 kg, moim zdaniem nie ma takich sprzętów w formacie Regi Brio). Droższego, ok, ale w miarę, a nie 2-3-4 krotnie. Przypominam, że autor wątku ma 4,5 koła na elektronikę (wzmak + CD) - w sumie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek11, jest jeszcze mało znany Dayens Menuetto, moim zdaniem ma muzykalność Brio r ale wygrywa z nią rozdzielczością i dynamiką. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzwoniłem dzisiaj do dużego salonu audio. Z powodu covida 19 odsłuchy wstrzymane, wypożyczanie elektroniki na odsłuch także, więc nici ze słuchania.

Zastanawiam się, czy nowy PianoCraft 870 nie ma przypadkiem zapiaszczonego przełomu wyższej średnicy i sopranów, bo słuchając jego większego brata R-N803, takie miałem wrażenia. W stareńkim PianoC E400, którego kiedyś miałem, nie było takiego piasku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez witoldn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank Yamaha nie napędzi dobrze tych kolumn , ale może być ciekawie i kiedyś z ciekawości do 670 podpinałem Kef R 300 i Chario Hiper 2000  i byłem w szoku jak ta mała Yamaszka grał. A jeśli chodzi o CHARIO CONSTELLATION CYGNUS to bardzo miło je wspominam i jedynie czego mogło być więcej to zejścia w najniższych partiach  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, tomek11 napisał:

Sam powiedz, gdzie szukać wzmacniacza wielkości Regi Brio, ale jak napisałeś z 2x większą pojemnością w zasilaczu i większym transformatorem i wagą też ze 2 razy większą (czyli z tego co pamiętam musiałby ważyć ok. 12 kg, moim zdaniem nie ma takich sprzętów w formacie Regi Brio). Droższego, ok, ale w miarę, a nie 2-3-4 krotnie. Przypominam, że autor wątku ma 4,5 koła na elektronikę (wzmak + CD) - w sumie.

Po prostu nie da się sensownego wydajnego wzmacniacza w klasie AB wsadzić w tak małą obudowę. No chyba że zapniemy do chłodzenia wentylator. Z małych klocków jest np Marantz HD-AMP1, Marantz HD-CD1, stety czy niestety poza budżetem i też niekoniecznie jest to dość dobry wzmacniacz  do X34. Autor wątku może powinien dozbierać parę PLN bo łączenie kolumn za np. 10kPLN do tego o niskiej efektywności z tanią elektroniką skończyć się może zupełnie przeciętnym systemem. Może należało by się zastanowić nad tańszymi kolumnami aby bardziej równomiernie rozłożyć budżet. Do tego pakowanie się w klocek mini to moim zdaniem pakowanie się w maliny. Jeżeli już bym wybrał Regę mini to bym popytał jakie kolumny do niej kupić, niemniej w pierwszej kolejności powinno się wybrać kolumny pod własne preferencje i pomieszczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, sls napisał:

Po prostu nie da się sensownego wydajnego wzmacniacza w klasie AB wsadzić w tak małą obudowę. No chyba że zapniemy do chłodzenia wentylator. Z małych klocków jest np Marantz HD-AMP1, Marantz HD-CD1, stety czy niestety poza budżetem i też niekoniecznie jest to dość dobry wzmacniacz  do X34. Autor wątku może powinien dozbierać parę PLN bo łączenie kolumn za np. 10kPLN do tego o niskiej efektywności z tanią elektroniką skończyć się może zupełnie przeciętnym systemem. Może należało by się zastanowić nad tańszymi kolumnami aby bardziej równomiernie rozłożyć budżet. Do tego pakowanie się w klocek mini to moim zdaniem pakowanie się w maliny. Jeżeli już bym wybrał Regę mini to bym popytał jakie kolumny do niej kupić, niemniej w pierwszej kolejności powinno się wybrać kolumny pod własne preferencje i pomieszczenie.

Tylko, że autor wyraźnie napisał, że ma być mini lub midi i że dynki podobają mu się najbardziej.

Ja zasugerowałem coś zgodnego z oczekiwaniami, czego sam słuchałem i byłem/jestem użytkownikiem przez dłuższy czas i uważam, że przy tym budżecie jest to do rozważenia. X34 na 20m2 nie ugotują Brio R i moim zdaniem nie zabrzmi to jak kluchy z olejem, uwierz mi. Podkreślam, moim zdaniem, a nie cierpię mułowatego, zamglonego brzmienia.

Bez złośliwości, ale nie ma takiego wzmacniacza formatu Brio, o którym wspomniałeś wcześniej, prawda? 

Zgoda, że mała obudowa ma jakieś ograniczenia, ale bez przesady. Dopóki mówimy o polskich mieszkaniach a nie o amerykańskich salonach i nie bierzemy pod uwagę jakiś mocno prądożernych dużych kolumn (powtarzam, X34 trochę wciągną amperów, ale zdrowe 50W na 8 omach da im rady), to jest trochę klocków mini/midi, które też mogą się fajnie wkomponować w system, mają swój urok i całość zagra bez kompleksów w stosunku do pełnowymiarowych klocków (z tej samej półki cenowej, rzecz jasna).

Oczywiście, jeżeli istnieje taka możliwość, odsłuch jak najbardziej wskazany.

Pozdrawiam, Tomek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomek11

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, tomek11 napisał:

Bez złośliwości, ale nie ma takiego wzmacniacza formatu Brio, o którym wspomniałeś wcześniej, prawda? 

22 godziny temu, tomek11 napisał:

Sam powiedz, gdzie szukać wzmacniacza wielkości Regi Brio, ale jak napisałeś z 2x większą pojemnością w zasilaczu i większym transformatorem i wagą też ze 2 razy większą (czyli z tego co pamiętam musiałby ważyć ok. 12 kg, moim zdaniem nie ma takich sprzętów w formacie Regi Brio). Droższego, ok, ale w miarę, a nie 2-3-4 krotnie. Przypominam, że autor wątku ma 4,5 koła na elektronikę (wzmak + CD) - w sumie.

Już Ci na to odpowiedziałem a przynajmniej tak mi się wydawało.

>>> Po prostu nie da się sensownego wydajnego wzmacniacza w klasie AB wsadzić w tak małą obudowę. No chyba że zapniemy do

>>> chłodzenia wentylator.

W zasadzie miałem na myśli także mocniejszego. Większa moc wyjściowa oznacza większy zasilacz, często więcej par tranzystorów, większe radiatory itd. Do tego gdy wzmacniacz ma oddawać daną moc ciągle nie ma miejsca na oszczędności dlatego preferuje się większe obudowy.

38 minut temu, tomek11 napisał:

Tylko, że autor wyraźnie napisał, że ma być mini lub midi i że dynki podobają mu się najbardziej.

To że komuś coś się podoba na oko to nie znaczy że kierunek jest dobry (biorąc pod uwagę wszystkie wymagania). Jeden człowiek jest tego świadomy a ktoś drugi nie. Tak samo nie każdy zdaje sobie sprawę że warto podzielić budżet według pewnego schematu.

Godzinę temu, tomek11 napisał:

Ja zasugerowałem coś zgodnego z oczekiwaniami, czego sam słuchałem i byłem/jestem użytkownikiem przez dłuższy czas i uważam, że przy tym budżecie jest to do rozważenia.

Zaproponowałeś coś co jest warte uwagi według Ciebie, bardzo dobrze. Tak czy owak po pewnym czasie kupiłeś wzmacniacz półkę wyżej.

Ja jak już napisałem słuchałem Elicit-R (z kilkoma kolumnami) i to na co zwróciłem uwagę to niezbyt dobra kontrola na basie, nie miałem wzmacniacza w domu dlatego nie ma się co nad tym rozwodzić ale to doświadczenie jakby potęguje moje obawy co do jakości basu w modelu niższym. Dlatego wskazałem odsłuch.

49 minut temu, tomek11 napisał:

Zgoda, że mała obudowa ma jakieś ograniczenia, ale bez przesady. Dopóki mówimy o polskich mieszkaniach a nie o amerykańskich salonach i nie bierzemy pod uwagę jakiś mocno prądożernych dużych kolumn (powtarzam, X34 trochę wciągną amperów, ale zdrowe 50W na 8 omach da im rady),

W większości przypadków 50W przeszkadzać nie będzie natomiast chęć głośnego pogrania może dość zakończyć się przesterowaniem.

Tu masz poglądowy kalkulator:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przy 86dB i 20m i np. 2,5m wysokości zaproponuje Ci moce rzędu 66-132W.

Przeliczenie mocy wynikające z czułości kolumn X34 też sugeruje że 2x100W/8om byłoby bardziej wskazane niż 50W ale można i kupić wzmacniacz 2x20W pod warunkiem że się wie co się robi.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sls napisał:

>> Po prostu nie da się sensownego wydajnego wzmacniacza w klasie AB wsadzić w tak małą obudowę. No chyba że zapniemy do

>>> chłodzenia wentylator.

W zasadzie miałem na myśli także mocniejszego. Większa moc wyjściowa oznacza większy zasilacz, często więcej par tranzystorów, większe radiatory itd. Do tego gdy wzmacniacz ma oddawać daną moc ciągle nie ma miejsca na oszczędności dlatego preferuje się większe obudowy.

AB nie da się. Są jeszcze D klasowe i nie potrzebują w/w

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sls napisał:

W zasadzie miałem na myśli także mocniejszego. Większa moc wyjściowa oznacza większy zasilacz, często więcej par tranzystorów, większe radiatory itd. Do tego gdy wzmacniacz ma oddawać daną moc ciągle nie ma miejsca na oszczędności dlatego preferuje się większe obudowy.

OK, nie zrozumiałem, myślałem, że mówisz o takim wzmacniaczu, ale w obudowie wielkości Regi Brio, stąd moje rozważania:) Bo wg mnie nie ma takiego wzmacniacza w tak małej obudowie, co zresztą sam ująłeś w inny sposób.

2 godziny temu, sls napisał:

To że komuś coś się podoba na oko to nie znaczy że kierunek jest dobry (biorąc pod uwagę wszystkie wymagania). Jeden człowiek jest tego świadomy a ktoś drugi nie. Tak samo nie każdy zdaje sobie sprawę że warto podzielić budżet według pewnego schematu.

Ja jestem z tych, co i na oko musi dobrze wyglądać. Dzielenie budżetu wg pewnego schematu - jestem za, inaczej można stracić zdrowy rozsądek... 

2 godziny temu, sls napisał:

Tu masz poglądowy kalkulator:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

OK, ale takie kalkulatory mają dawać tylko pewną wstępną orientację, nie traktowałbym tego jako omenu. Są np. wzmacniacze rzędu 40-50W, które lepiej wysterują i wezmą za pysk głośniki niż inne o mocy 80W... Po prostu wierzę w waty Creeka, Naima, Regi... Ileś angielskich sprzętów miałem i słuchałem, również w bezpośrednich porównaniach z innymi markami/nacjami, przeważnie Anglik wychodził z tego obronną ręką w relacji moc/wrażenia z odsłuchu.

2 godziny temu, sls napisał:

Ja jak już napisałem słuchałem Elicit-R (z kilkoma kolumnami) i to na co zwróciłem uwagę to niezbyt dobra kontrola na basie, nie miałem wzmacniacza w domu dlatego nie ma się co nad tym rozwodzić ale to doświadczenie jakby potęguje moje obawy co do jakości basu w modelu niższym. Dlatego wskazałem odsłuch.

Jeszcze raz - Brio R nie ma basu absolutnego, daleko mu do tego i sporo upraszcza, ale w tej cenie dla mnie najważniejsze jest, że dźwięk nie jest suchy, rachityczny i jest drive, jest fun. Jaki sens wdawać się w rozważania o kontroli i brzmieniu 30Hz w klocku za niecałe 2 koła?  W przypadku Elicit-R nie mam pretensji, być może to kwestia akustyki, może muzyki której słucham, może kolumn... Jakkolwiek najlepszy bas - moc i kontrola - ze sprzętów, które miałem był w Arcamie A32, zwłaszcza kiedy pracował w trybie końcówki. No ale to nie jest też tak, że Elicit jest tutaj o klasę słabszy. Natomiast barwa i jednoczesna przejrzystość, umiejętność różnicowania nagrań/klimatów - tutaj Rega Elicit jest super. Oczywiście Brio R to inny poziom, ale przyjemność i chęć słuchania w przypadku obu wzmacniaczy jest podobna.

W dniu 3.11.2020 o 22:02, witoldn napisał:

Pojawiła się potrzeba skompletowania dobrego małego zestawu do 20m2. Problem  - ma być z CD!

W świetle podjętej dyskusji z kolegą sls, dobrze byłoby się jeszcze dowiedzieć jaka muzyka gości u Ciebie najczęściej i jaki jest przeważnie poziom odsłuchów? Mieszkanie jest w bloku? Czy jest dowolność w odkręcaniu potencjometru na 11?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomek11

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomek11 napisał:

Jaki sens wdawać się w rozważania o kontroli i brzmieniu 30Hz w klocku za niecałe 2 koła?  W przypadku Elicit-R nie mam pretensji, być może to kwestia akustyki, może muzyki której słucham, może kolumn...

Po pierwsze to być może wyciągasz błędne wnioski, szukając kolumn do 20m2 nikt się nie skupia na 30Hz bo po prostu kolumny tej wielkości kiepsko już przetwarzają ten zakres. Raczej bym mówił ogólnie o zakresie 40Hz-100Hz. Nie oczekuję że będzie to najlepszy bas. Tylko jaki jest sens polecać wzmacniacz za niech będzie 3kPLN do kolumn za 9kPLN (mówiąc o sprzętach nowych). Tego do końca nie rozumiem. Znalazłeś przyzwoicie brzmiącą konfigurację, OK przyjmuję do wiadomości. Niech sobie ktoś sprawdzi. Ja w normalnych warunkach w wersji ekonomicznej szukałbym wzmacniacza w cenie powiedzmy 1/2 czy prędzej 2/3 ceny kolumn a nie 1/3. (Np. Roksan Kandy, NAD C375, Denon PMA 1600). Że nie ma takiego w wersji mini no to pech. (Tak jak nie będziesz miał komfortu limuzyny w gabarytach małego samochodu miejskiego). Niestety generalnie nie ma dobrych wzmacniaczy niewielkiej mocy (pomijając drogie marki jak np. Luxman i klasę A). Ze wzrostem mocy rośnie cena, wydajność prądowa jak i choćby jakość przedwzmacniacza co ma niebagatelny wpływ na efekt końcowy. 

3 godziny temu, tomek11 napisał:

OK, ale takie kalkulatory mają dawać tylko pewną wstępną orientację, nie traktowałbym tego jako omenu.

Oczywiście że kalkulator daje tylko wartość orientacyjną.

3 godziny temu, tomek11 napisał:

Są np. wzmacniacze rzędu 40-50W, które lepiej wysterują i wezmą za pysk głośniki niż inne o mocy 80W...

Sama moc nie mówi nic o wydajności prądowej ale żeby uzyskać odpowiedni poziom głośności potrzebna jest moc i tutaj wat to zawsze wat. Nie trzeba tu nic brać na wiarę.
86dB 1W
89dB 2W
...
107dB 128W
110dB 256W

To są poziomy natężenia dźwięku w odległości 1m od głośnika o efektywności 86dB. Dla niskich częstotliwości czułość słuchu spada przez co można osiągnąć poziomy które przesterują 50W wzmacniacz. Oczywiście sąsiedzi w bloku czy rodzina długo tego nie wytrzymają ale czasami mamy ochotę połoić jak na koncercie i wtedy kredki.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x34 słuchałem z Rotelem, Denonem, Marantzem, Musicalem Fidelity i jakimś Chińczykiem.

 

I zdecydowanie najlepiej grały z Marantzem (to był zestaw 7001).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomek11 napisał:

W świetle podjętej dyskusji z kolegą sls, dobrze byłoby się jeszcze dowiedzieć jaka muzyka gości u Ciebie najczęściej i jaki jest przeważnie poziom odsłuchów? Mieszkanie jest w bloku? Czy jest dowolność w odkręcaniu potencjometru na 11?

Poziom odsłuchów, jak to w życiu. Przeważnie tak ok godz. 8:30-9:30, a jak trzeba się odstresować (rzadko) godzina 11-12.

Muzyka słuchana, to elektronika - Oldfield, Vollenweider, Yello, sporo bluesa, gitara klasyczna typu Paco de Lucia, no i czasem D. Krall itp pościelówy, Knopfler, Depeche M. Taki miszmasz bez rocka i metalu.

Dzisiaj słuchałem Chario Delphinusów z niewymyślnym Musical Fidelity M3 (niestety pełnowymiarowiec) ?. Ależ te Delphinusy czarowały. Można się było rozpłynąć. Excite x34 chyba mają u mnie niespodziewanego konkurenta ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując normalny klocek masz zdecydowanie większy wybór także jeżeli chodzi o sprzęt używany. Można przebierać jak w ulęgałkach, wersja mini to może promil tych możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sls napisał:

Kupując normalny klocek masz zdecydowanie większy wybór także jeżeli chodzi o sprzęt używany. Można przebierać jak w ulęgałkach, wersja mini to może promil tych możliwości.

Ja to rozumiem, ale mam pomieszczenie takie, jakie mam i nie jest to bynajmniej jednofunkcyjny pokój odsłuchowy, który mogę sobie swobodnie zagracać stoliczkami na wielkie kloce. Miałem cudowny pełnowymiarowy wzmak i cudowne kolumny, ale najzwyczajniej w tym pomieszczeniu system się dusił i teraz gra w 35 m2, a nabywca mówi, że drugi raz w życiu kolumny mu zupełnie zniknęły z pokoju (a to bynajmniej nie były monitory, tylko niemałe 110 cm trójdrożne podłogówki).

Nie szukam high endu, ale też nie może być papki, bez dobrej separacji źródeł pozornych, nie może być piasku w sopranach (ale dobrze by było, żeby dało się usłyszeć np trójkąt). Bas ma być, ale nie musi to być 28 Hz :-). Jak będzie 40 - 45 Hz, wystarczy. 

Ma być miło, spójnie, ma być barwnie, z wybrzmieniami, no i ma być w miarę możliwości rozdzielczo i przestrzennie (na ile pozwolą małe klocki).

Wiem, że to niemałe wymagania, dlatego chętnie czytam wszystkie Wasze propozycje, sugestie, doświadczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.