Skocz do zawartości
IGNORED

wkładka mm +- 700 zł


krisd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
3 godziny temu, bolo_senor napisał:

tylko red to chyba wkładka producenta

Dobrze się prezentuje w ogóle, dobrze się prezentuje z tym gramofonem, jest popularna, firma jest renomowana, producent zaproponował atrakcyjną cenę, jest najtańsza, to się nadała aby mieć gramofon z wkładką i nie podrażać zbytnio ceny końcowej gramofonu.

Jednak, mechanicznie to jest wzięte z czapy...

 

Pytanie jeszcze jest o ten wbudowany przedwzmacniacz jaką on ma wartość pojemności na wejściu, bo producent nie chce podzielić się tą informacją. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Winylomaniak napisał:

Jednak, mechanicznie to jest wzięte z czapy...

sam chyba z czapy tego niusa wziąłeś skoro Technics nie podaje efektywnej masy ramienia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, bolo_senor napisał:

sam chyba z czapy tego niusa wziąłeś skoro Technics nie podaje efektywnej masy ramienia .

Takie czasy, że nie podają, kiedyś to mieli w standardzie.

Nie jest trudno ustalić masę efektywną, bo to ramię ma klasyczną dla tego producenta konstrukcję, ale... Jak miałem ten model, a miałem go trochę, to sobie pomierzyłem...... Ma masą efetywną 12 gram wraz z firmowym headshellem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Winylomaniak napisał:

Ma masą efetywną 12 gram wraz z firmowym headshellem.  

przestań , bo jeszcze uwierzę ? 

20 minut temu, Winylomaniak napisał:

Nie jest trudno ustalić masę efektywną, bo to ramię ma klasyczną dla tego producenta konstrukcję,

ta klasyczna konstrukcja jest robiona w jakiejś fabryce w chinach w jakimś pitongu dla geminów , relopów i wuj wie komu jeszcze , z oryginalnego technicsa pozostał sam wygląd. Jakby to było naprawdę japońskie ramię sam bym skłaniał się do stwierdzenia , że jest średnie , ale nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, bolo_senor napisał:

ta klasyczna konstrukcja jest robiona w jakiejś fabryce w chinach w jakimś pitongu dla geminów , relopów i wuj wie komu jeszcze , z oryginalnego technicsa pozostał sam wygląd. Jakby to było naprawdę japońskie ramię sam bym skłaniał się do stwierdzenia , że jest średnie , ale nie jest.

Jak nie miałeś, nie zmierzyłeś, to twoje zdanie jest g. warte w te materii. ?

Akurat składany jest ten model na Malezji.

Konstrukcja jest Technicsa i jest bardzo dobra, oczywiście jak na budżetowy model dla przeciętnego winylomaniaka, bo taki jest target dla tego modelu. Jak ktoś ma wyższe wymaga, może sobie kupić lepszy model, do referencyjnego włącznie. 

    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerwazy ponoć nie masz czasu szlifować i polerować swojego szrotu to sio do pracy a nie wątek zaśmiecasz . 

Ponoć czyścioch jesteś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bartek Bartoszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Winylomaniak napisał:

Jak nie miałeś, nie zmierzyłeś, to twoje zdanie jest g. warte w te materii. ?

nie tak znowu g. warte , jak rzesz taki mądry jesteś , to powiedz mi z jakiego wzoru i na co liczyłeś afektywną masę ramienia.

 

4 godziny temu, Bartek Bartoszewski napisał:

Gerwazy ponoć nie masz czasu szlifować i polerować swojego szrotu to sio do pracy a nie wątek zaśmiecasz . 

tyż racja , gerwazy poszukaj se wątku o technikcsach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, bolo_senor napisał:

nie tak znowu g. warte , jak rzesz taki mądry , to powiedz mi z jakiego wzoru i na co liczyłeś afektywną masę ramienia.

 

Wziąłem, to metodą szacunkowo-obiarową, czyli na oko, czyli popatrzyłem uważnie. 

A poważnie, to zamontowałem kilka znanych wkładek, co do których wiadomo jaką mają podatność, zmierzyłem rezonans i z tabeli rezonansu wyszło, że masa efektywna jest taka a nie inna.    

4 godziny temu, Bartek Bartoszewski napisał:

Ciach

Jak mawiał pewien prezydent, cytuję "Spieprzaj dziadu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Winylomaniak napisał:

Jak mawiał pewien prezydent, cytuję "Spieprzaj dziadu"

Ja na to odpowiem twoim najlepszym tekstem " sio na czarną listę " .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.11.2020 o 20:55, Winylomaniak napisał:

Masz nieaktualne informacje ? 

A dalej robisz tak, że kupujesz od ludzi wkładki przez kup teraz i straszysz, że jak nie zejdą z ceny to wystawisz negatywa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
37 minut temu, julius-6 napisał:

A dalej.....

W przypadku gdy przedmiot odbiega od opisu, czasem daję sprzedającemu szansę, np aby obniżył cenę, ale ostatnio, coraz rzadziej, bo ja z góry zakładam, że to co pisze sprzedający to i tak niewiele ma wspólnego z rzeczywistością.  

Bez ostrzeżenia wystawiam od razu negatywną ocenę, gdy ktoś zapakuje przedmiot w karton ze styropianem.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.11.2020 o 14:14, Winylomaniak napisał:

vm95ml na firmowym headshellu AT,  do Technicsa 1500C to głupi pomysł. 

Przy takiej masie, i takiej podatności  rezonans będzie na około 8.5 Hz a jak znam życie to na 8, czyli ledwie na granicy dolnego zakresu.

nic nie będzie vm95ml to wkładka do średnich ramion

19 minut temu, Winylomaniak napisał:

 ja z góry zakładam, że to co pisze sprzedający to i tak niewiele ma wspólnego z rzeczywistością.  

nie ma to , jak sądzić innych swoją miarą .

19 minut temu, Winylomaniak napisał:

W przypadku gdy przedmiot odbiega od opisu, czasem daję sprzedającemu szansę, np aby obniżył cenę

sam pisałeś , że wkładka używana może się zepsuć w każdej chwili , twoje zazwyczaj psują się w transporcie ?

Ciekawe czemu taki mało wyrozumiały jesteś jak w drugą to zadziała .

20 minut temu, Winylomaniak napisał:

Bez ostrzeżenia wystawiam od razu negatywną ocenę, gdy ktoś zapakuje przedmiot w karton ze styropianem.

Bez jaj , sam w gazetę owijasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Winylomaniak napisał:

W przypadku gdy przedmiot odbiega od opisu, czasem daję sprzedającemu szansę, np aby obniżył cenę, ale ostatnio, coraz rzadziej, bo ja z góry zakładam, że to co pisze sprzedający to i tak niewiele ma wspólnego z rzeczywistością.  

Aha, no to szkoda, że "nie wychowano Cię tak" żeby wątpliwości wyjaśniać przed zakupem, a nie szantażem wymuszać obniżkę ceny.  Szczególnie , że znam doskonale przykład, w którym sprzedający napisał 100% prawdy co do sprzedawanej wkładki i nawet nie próbował zaniżać jej przebiegu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
35 minut temu, julius-6 napisał:

Aha, no to szkoda, że "nie wychowano Cię tak" żeby wątpliwości wyjaśniać przed zakupem, a nie szantażem wymuszać obniżkę ceny.  Szczególnie , że znam doskonale przykład, w którym sprzedający napisał 100% prawdy co do sprzedawanej wkładki i nawet nie próbował zaniżać jej przebiegu...

Biedaczek. 

3 godziny temu, bolo_senor napisał:

dokładnie tyle

Ramię ma 12g masy efektywnej, wkładka waży 6.1g, plus śrubki, co da nam masę efektywną około 19g. Czyli znajdziemy się z rezonansem, tuż przed 8Hz. To jest za podatna igła do takiej masy .Działać będzie, ale dużo lepiej będzie działać, gdy masa efektywna ramienia wyniesie około 15g i trafimy z rezonansem na 10Hz. Trzeba odjąć 4  gramy. Kupić sobie płytę i zmierzyć po zamontowaniu, aby mieć pewność  

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Winylomaniak napisał:

Ramię ma 12g masy efektywnej, wkładka waży 6.1g, plus śrubki, co da nam masę efektywną około 19g. Czyli znajdziemy się z rezonansem, tuż przed 8Hz. To jest za podatna igła do takiej masy .Działać będzie, ale dużo lepiej będzie działać, gdy masa efektywna ramienia wyniesie około 15g i trafimy z rezonansem na 10Hz. Trzeba odjąć 4  gramy. Kupić sobie płytę i zmierzyć po zamontowaniu, aby mieć pewność  

pisałem ci , że podatność dla 100hz jest orientacyjna , zresztą od samego początku at95 była wkładką do średnich ramion i nic się w tej kwestii nie zmieniło

Czy będzie rezonans na 8hz czy na 12 - jest optymalnie , ty nie wiem czemu uczepiłeś się 10hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest na forum opcja 'ignoruj' ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
13 minut temu, bolo_senor napisał:

pisałem ci , że podatność dla 100hz jest orientacyjna , zresztą od samego początku at95 była wkładką do średnich ramion i nic się w tej kwestii nie zmieniło

Czy będzie rezonans na 8hz czy na 12 - jest optymalnie , ty nie wiem czemu uczepiłeś się 10hz.

Powiadasz, ze AT95E jest wkładka do średnich ramion. To bardzo ciekawe, ale myślę, ze bredzisz

Podatność tej wkładki to 6.5/100Hz, co da nam około 10/10Hz, aby z rezonansem wyjść w połowie zalecanego zakresu, czyli na 10Hz, trzeba by mieć masę efektywną 25g, licząc włącznie z wkładkę.

Zrób sobie kilka pomiarów, spójrz na wykresy, to zobaczysz dlaczego, optymalne jest 10, a nieoptymalne dobieranie wkładki na skrajach dopuszczalnego zakresu.

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Winylomaniak napisał:

Podatność tej wkładki to 6.5/100Hz, co da nam około 10/10Hz,

Ty z 95tki dl103 nie rób - podatność vm95ml to 10cu dla 100hz 

13 minut temu, Winylomaniak napisał:

aby z rezonansem wyjść w połowie zalecanego zakresu, czyli na 10Hz, trzeba by mieć masę efektywną 25g, licząc włącznie z wkładkę.

po raz setny ci tłumaczę , w zakresie optymalnej częstotliwości masz się zmieścić , środek jest tak samo optymalny jak skraje . Nawet 7 i 15hz (czarne pola) jest akceptowalne  , ale nie optymalne.

Naucz się wykres czytać , masz tam jakąś złotą kreskę na 10hz ?

35 minut temu, julius-6 napisał:

czy jest na forum opcja 'ignoruj' ?

tylko dla plusów (użytkownik+)

jest małkow to czarna lista powinna być ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, bolo_senor napisał:

Ty z 95tki dl103 nie rób - podatność vm95ml to 10cu dla 100hz 

 A przeczytałeś kiedykolwiek dane techniczne wkładki 95E, bo o tej wkładce napisałeś ? 

Nie, bo nie byłbyś zdziwiony, ze obie wkładki, maja bardzo zbliżoną podatność. Przynajmniej według deklaracji producentów. 

Powiedz mi czy ty kiedykolwiek zmierzyłeś rezonans, jego amplitudę, swoich konfiguracji. Czy tak sobie teoretyzujesz? A wkładki to dobierasz typowo , czyli na oko, lub na ucho?

Nie chce mi się po raz setny tłumaczyć, jak to zrobić aby było najbardziej optymalnie, mam głębokim poważaniu co kto i jak robi.          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Winylomaniak napisał:

95E

co ty się tej 95e , uczepiłeś poleciłem chyba wyraźnie vm95ml a ona ma takie , nie inne parametry.

 

Audio technica nie podaje podatności dla at95e , ale linn dla k9 podaje 12cu a to też at95 tylko ze szlifem liniowym.

13 minut temu, Winylomaniak napisał:

mam głębokim poważaniu co kto i jak robi.  

to miej , nikt ci niczego karze , ale nie dziw się potem , że będą się ludzie ciebie czepiali.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Winylomaniak napisał:

A wkładki to dobierasz typowo , czyli na oko,

tak , jak kolor mi się spodoba to kupuję.

36 minut temu, Winylomaniak napisał:

Powiedz mi czy ty kiedykolwiek zmierzyłeś rezonans, jego amplitudę, swoich konfiguracji.

ciekawe po co ? 

Jak będę miał kolumny co mi 12hz odtworzą , płytę na której będzie nagrane coś w przedziale 8 lub 12hz i jak krzywa riaa się zmieni diametralnie i filtr subsoniczny się przepali to na pewno zmierzę.

Na razie to idiotyzm .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Teraz, bolo_senor napisał:

Jak będę miał kolumny co mi 12hz odtworzą , płytę na której będzie nagrane coś w przedziale 8 lub 12hz i jak krzywa riaa się zmieni diametralnie i filtr subsoniczny się przepali to na pewno zmierzę.

 

 

Czyli typowo, jak na głąba w tym temacie przystało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.