Skocz do zawartości
IGNORED

wkładka mm +- 700 zł


krisd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kończy mi się igła we wkładce - ortofon red. pacjent technics sl1500c. muzyka rock, heavy metal. jaka wkładkę polecacie za około 6-7 stówek ? narazie stawiam na nagaoka mp110. dokupienie ortofon blue to inny temat, mam drugi headshel i bym założył inną wkładkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym szukał chyba czegoś z Shura do takiej muzyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj posiadam 1410Mk2 i ostatnio kupiłem wkładkę AUDIO TECHNICA AT-VM95ML o szlifie MicroLine , który ma "chodzić" ok 1000h , polecam naprawdę dobra i sprawdzona , poczytaj opinie w necie . Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

najłatwiej byłoby zmienić samą igłę na Ortofon 2M-Blue. Jeśli jednak masz drugi headshell to Nagaoka MP110 może być dobrą opcją. 

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze jedna propozycję za mniejsze pieniążki Goldring Violet - E-3  ze specjalnym szlifem , koło 800 godż  pracy .

Do poczytania .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy podejdzie brzmieniowo tego nie wiem , nie tylko od wkładki to zależy .

Miałem droższe , a u mnie Goldring zgrał się bardzo ładnie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, PiotruuS napisał:

kupiłem wkładkę AUDIO TECHNICA AT-VM95ML

też ją posiadam i też polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między innymi na tym forum można przeczytać, że jeśli gramofon nie ma regulacji azymutu i VTA to nie należy kupować wkładki że szlifem microline. Czy w przypadku tego szlifu ustawienie igły jest tak bardzo krytyczne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Wkładki nie dobiera się pod rodzaj muzyki, lub na podstawie polecenie na forum, bo akurat komuś podoba się jak coś gra.

Dobra wkładka odpowiednia zestawiona z ramieniem i resztą toru powinna grać dobrze każdy rodzaj muzyki, jeśli tak nie jest, oznacza to, że albo coś jest źle dobrane albo wkładka kiepska, lub jedno i drugie. 

Wkładkę dobiera się na podstawie masy efektywne ramienia,  do której dobiera się wkładką o odpowiedniej podatności igły.

Na  początek zadanie, ustal jaka masę efektywną ma ramię w twoim gramofonie, oraz na podstawie poniższej tabeli rezonansu ustal jaką podatność powinna mieć igła aby rezonans był dobrany optymalnie, czyli w połowie zakresu, czyli na 10Hz.\

Gramofon jest ok, ma regulację wysokości ramienia, nie brumi , nie szumi, ma przyzwoity preamp, ale tylko do wkładek typ MM

Ja na nim wieszałem Ortofon Rondo Brozne, a kosztuje coś około 4tys i spokojnie dawał radę. 

To że producent daje najgorsze dziadostwo, w typ przypadku Ortofon Red, to standard, bo chodzi o cenę końcową, a nie oto, że gramofon jest tej samej klasy. Zawsze tak było ?    

Nagaoka MP 110 to ta sama klasa co ten ten Ortofon Red :-), tylko kosztuje więcej. 

 

Do roboty ?      

 

   

1Pioneer (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, przmor napisał:

Między innymi na tym forum można przeczytać, że jeśli gramofon nie ma regulacji azymutu i VTA to nie należy kupować wkładki że szlifem microline. 
 

regulację azymutu i vta można inaczej rozwiązać

Godzinę temu, przmor napisał:

Czy w przypadku tego szlifu ustawienie igły jest tak bardzo krytyczne?

tak , bo źle ustawiona igła może niszczyć płyty.

Ale to że może , nie oznacza że często się tak dzieje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
43 minuty temu, przmor napisał:

Oglądając filmy na YT przynajmniej w kwestii IGD MP-110 jest znacznie lepsza niż 2M Red.

To błędny wniosek, obie igły mają identyczny szlif igły, podstawowy eliptyczny 04x07, wieć powierzchnia styku grota z rowkiem płyty będzie ta sama. Grot w obu jest z klejonego diamentu.

To co różni te igły to daleko różna podatność, do ramion o daleko różnej masie efektywnej 

8 minut temu, bolo_senor napisał:

regulację azymutu i vta można inaczej rozwiązać

Można

Jak regulacja VTA jest na jakiś imbusach śrubkach, lub w inny dziwaczny sposób, to wygodniej i szybciej, zmienić matę, na grubszą , lub cieńszą, lub dołożyć kolejna itd

Z azymutem to już kombinacja z podkładkami itd, czasem ramię ma od spodu dwie śrubki i,  z których jedna służy do ustawienie głowicy, więc da się przekręcić, ale wygodne to nie jest.

Do tego Technicsie chyba jest headshell z małą śrubką od spodu.     

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Gerwazego! Generator nie ma znaczenia! ma się zgadzać tylko podatność! te wszystkie różne marki to spisek. 
Podobnie jak COVID, szepionki i święta bożego narodzenia w grudniu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, przmor napisał:

Może i szlify identyczne ale różnica w kwestii IGD jest słyszalna.

igd to sprawa kalibracji ramienia , czyli jak to sobie producent wymyślił .

na wszystkich 6ciu ramionach jakie mam nie mam słyszalnego igd na redzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, julius-6 napisał:

Generator nie ma znaczenia! 

Ma, są lepsze i gorsze, to oczywiste. Chociaż, np taki Ortofon OM 10 i Ortofona Om 40, ten drugi to pewnie kosztuje x8 co ten pierwszy, mają generator bardzo zbliżony, jak nie identyczny,  i nie jest to jakiś odosobniony przypadek wśród producentów wkładek gramofonowych.  ?

 

  

2 godziny temu, przmor napisał:

Może i szlify identyczne ale różnica w kwestii IGD jest słyszalna.

Jak podatność jednej igły, w tym przypadku, 10 a drugiej 20, a ktoś je powiesi na nie dopasowanych ramionach do podatności, to se igła bryka w rowku, i trudno ją okiełznać, to i wychodzą różne brudy np typu IGD    

1 godzinę temu, bolo_senor napisał:

na wszystkich 6ciu ramionach 

Bożesz ty mój ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki panowie za informacje, zmieniam budżet na 1000 zł bo o musi być różnica do ortofona red. szukam wkładki i headshell. do ortofona w przyszłości igłę blue mogę założyć.

znalazłem wspominaną audiotechnike:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie wiem czy to dobra cena ale za jakieś 900 zł do wyrwania. będzie z tego lepsze granie niż z reda ? 

co do nagaoki to już chyba model 150 by wchodził w grę.

jak macie jakieś linki do innych wkładek to poproszę, dobra wkładka na lockdown jak znalazł. trochę płyt z mystica nabyłem - koncerty z serii 44zł więc bym chciał pograć różne tam Purple, Dio, Gary Moore, APP czy Slash.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, krisd napisał:

dzięki panowie za informacje, zmieniam budżet na 1000 zł bo o musi być różnica do ortofona red. szukam wkładki i headshell. do ortofona w przyszłości igłę blue mogę założyć.

znalazłem wspominaną audiotechnike:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie wiem czy to dobra cena ale za jakieś 900 zł do wyrwania. będzie z tego lepsze granie niż z reda ? 

co do nagaoki to już chyba model 150 by wchodził w grę.

jak macie jakieś linki do innych wkładek to poproszę, dobra wkładka na lockdown jak znalazł. trochę płyt z mystica nabyłem - koncerty z serii 44zł więc bym chciał pograć różne tam Purple, Dio, Gary Moore, APP czy Slash.

 

 

Kup samą wkładkę bo ten headshell to słabej jakości .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, krisd napisał:

nie wiem czy to dobra cena ale za jakieś 900 zł do wyrwania. będzie z tego lepsze granie niż z reda ? 

będziesz więcej niż zadowolony , czekaj na black friday będzie taniej

 

Godzinę temu, krisd napisał:

co do nagaoki to już chyba model 150 by wchodził w grę.

300h deklarowanego przebiegu nagaoki  vs 1000h vm95ml robi różnicę.

19 minut temu, przmor napisał:

Czym się objawia słaba jakość headshella?

niczym szczególnym ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
42 minuty temu, bolo_senor napisał:

Ciach

 vm95ml na firmowym headshellu AT,  do Technicsa 1500C to głupi pomysł. 

Przy takiej masie, i takiej podatności  rezonans będzie na około 8.5 Hz a jak znam życie to na 8, czyli ledwie na granicy dolnego zakresu.

Za duża masa efektywna w stosunku do podatności.  Będzie ujnia z  patatajnią ?

Nie chcę policzyć. Wychodzi na to że przeciętny posiadacz gramofonu to jakieś tępak z matematyki ?  

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, że zwracacie uwagę na inne parametry niż cena i waga. Faktycznie jakiś black weekend jutro. Pojawiła się opcja ortofon bronze za 1000 zł w tym temacie. Przyznam że wcale nie upieram się przy nowym produkcie, Wojtek z winyl.net proponuje wkladke technics 205c z headshelem a potem zmianę igły. Mnie denerwuje zamulanie dźwięku na końcówkach części płyt. Liczę że kolejna wkładką to zlikwiduje no chyba że to trzeba 10000 zł to wtedy pas. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, krisd napisał:

Dzięki, że zwracacie uwagę na inne parametry niż cena i waga. Faktycznie jakiś black weekend jutro. Pojawiła się opcja ortofon bronze za 1000 zł w tym temacie. Przyznam że wcale nie upieram się przy nowym produkcie, Wojtek z winyl.net proponuje wkladke technics 205c z headshelem a potem zmianę igły. Mnie denerwuje zamulanie dźwięku na końcówkach części płyt. Liczę że kolejna wkładką to zlikwiduje no chyba że to trzeba 10000 zł to wtedy pas. 

Twoje ramie ma masę efektywną, wraz z firmowym headshellem, 12g, jak do tego dodasz wagę Ortofon Bronze 7.2g plus kabelki, śrubki, to ci wyjdzie masa efektywna 20g

Ortofon Bronze ma podatność 20. Patrzysz na tabelę rezonasu, i rezonans wypada na końcu dopuszczalnego zakresu, czyli na 8g

Po prostu ta wkładka jest za miękka, za podatna to twojego ramienia

Aby było optymalnie musiałbyś mieć rezonans na 10Hz, czyli szukać wkładki która podatność 12-12.5. wtedy będzie to dobrane dobrze mechanicznie.  Przy zastosowaniu lżejszego headshella np 6 gram, mógłbyś szukać wkładki o podatności 13.5-14.

Żeby zastosować wkładkę o podatności 20, jak ten Ortofon Brozne, trzeba by zrobić masę efektywną ramienia, 13 gram, a to jest niemożliwe w twoim przypadku.       

Gramofon to mechanicznie urządzenie do odtwarzania analogowych płyt. Mechaniczne, więc ma być to zestawione optymalnie mechanicznie

Wtedy będzie i wykop i drajw, i dynamika i selektywność,  będzie grało równo całym pasmem. Jak już wydać 1000 złotych to najlepiej jak można.            

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Zapomnij o wkładce Technics 205. Nie, to jest bardzo dobry generator, tylko problemem będzie igła. Oryginalna używana, będzie miała coś z 40 lat, i niewiadomy stan, bez względu na to co pisze sprzedający, takie igły należy wymienić.

Nowa, oryginalna, również będzie miała z 40 lat - oryginalne parametry dawno trafił szlag -  z powodu malej podaż będzie niewspółmiernie droga w stosunku do tego co oferuje. O tanich zamiennikach zapomnij, nie bez przyczyny są tanie. I te polecane, naprawiane, igłą eliptyczną z AT95, za 75 złotych, również ?  

Mógłbyś kupić igłę z szlifem SAS, od producenta kosztuje około 1000 złotych. Ok, to byłaby dobra propozycja, ale zapytaj producenta jaką podatność ma igła, bo producent nie podaje oficjalnie takich danych ,więc nie wiadomo czy będzie pasować mechanicznie.

Nie ufaj temu cebularzowi Kubiakowi, (bo tam ręka rękę myje) ufaj tylko sobie i sprawdzaj parametry techniczne, a nie wtopisz ?

\m/

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak średnio wierzę że wiekowe wkładki i igły mają tu sens.

do nowej wkładki chcę kupić też nowy headshell bo ta obecna kiedyś będzie miała ortofon blue

Winylomaniak

- czy ortofon bronze i headshell Ortofon SH-4 Black dadzą radę ?

- albo zestaw nagaoka mp110h

- AT-VM95ML/H  jak rozumiem odpada

- ewentualnie kupić sam ortofon blue

- może jakas inna opcja ?

 

możesz podesłać mi na priw jak się liczy te parametry o których piszesz, nawet nie wiem ile jest waga ramienia w moim gramofonie. choć czy to co czytam na aukcjach jest dobrze podane jedna wkładka z headshelem ma 6 g a inna 16g ?

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mam parametry w instrukcji

 

waga oprawki wkałdki 7,6 g

zakres dopuszczalnego ciężaru wkładki  bez ciężarka pomocniczego

5,6 -12,0 g

 14,3 - 20,7 g z uwzględnieniem główki

 

oprawka to headshell łi ?

a ta główka ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, krisd napisał:

no mam parametry w instrukcji

 

waga oprawki wkałdki 7,6 g

zakres dopuszczalnego ciężaru wkładki  bez ciężarka pomocniczego

5,6 -12,0 g

 14,3 - 20,7 g z uwzględnieniem główki

 

oprawka to headshell łi ?

a ta główka ?

 

O panie , z tego co czytam, to jest grubsza sprawa, bo ty w ogóle nie czaisz bazy, nic a nic, tylko, za co cię przepraszam, ja nie mam czasu na to, aby kolejny raz powtarzać  to samo.

Powiem tylko, że Ortofon Blue nie nadaje się ?   

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Winylomaniak napisał:

Powiem tylko, że Ortofon Blue nie nadaje się ? 

tylko red to chyba wkładka producenta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.