Skocz do zawartości
IGNORED

Gramofon do Hegel H190 i Elac Vela


mpokryw

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Pomóżcie proszę w doborze gramofonów do odsłuchu. Moim górnym pułapem cenowym jest Clearaudio Concept. Czy jest coś tańszego wartego posłuchania?

Głównie nowe płyty planuję kupować.

Dzięki, Marcin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mpokryw napisał:

Cześć. Pomóżcie proszę w doborze gramofonów do odsłuchu. Moim górnym pułapem cenowym jest Clearaudio Concept. Czy jest coś tańszego wartego posłuchania?

Głównie nowe płyty planuję kupować.

Dzięki, Marcin

Clearaudio sobie odpuść moim zdaniem , miałem model Emotion i wg mnie był to słaby gramofon .

W tej cenie to trafisz już fajnego Pj z wyższej półki .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
3 godziny temu, mpokryw napisał:

Cześć. Pomóżcie proszę w doborze gramofonów do odsłuchu. Moim górnym pułapem cenowym jest Clearaudio Concept. Czy jest coś tańszego wartego posłuchania?

Głównie nowe płyty planuję kupować.

Dzięki, Marcin

Jeśli to ClearaAudio kosztuje 5.5 tys, to ja proponuję, poczekać, dozbierać i kupić nowego Technics SL 1200GR, kosztuje coś około 800 złotych więcej.  Za 30 lat, po tym ClearAudio pozostanie tylko wspomnienia, a ten Techncis będzie nadal kręcił się równo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Winylomaniak napisał:

Jeśli to ClearaAudio kosztuje 5.5 tys, to ja proponuję, poczekać, dozbierać i kupić nowego Technics SL 1200GR, kosztuje coś około 800 złotych więcej.  Za 30 lat, po tym ClearAudio pozostanie tylko wspomnienia, a ten Techncis będzie nadal kręcił się równo.

 

Dzięki za tę podpowiedź! Technics SL 1200GR, sprawdzałem wcześniej, zdobył nagrodę EISA w 2018-2019. Ja kompletnie jestem zielony w temacie gramofonów, ale miałem skojarzenia z tą marką ze sprzętem dla DJów i muzyką techno i... starym VW golfem. Ja słucham głównie jazzu, myślisz że to się nada?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mpokryw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
8 minut temu, mpokryw napisał:

Dzięki za tę podpowiedź! Technics SL 1200GR, sprawdzałem wcześniej, zdobył nagrodę EISA w 2018-2019. Ja kompletnie jestem zielony w temacie gramofonów, ale miałem skojarzenia z tą marką ze sprzętem dla DJów i muzyką techno i... starym VW golfem. Ja słucham głównie jazzu, myślisz że to się nada?

Nada się do każdej muzyki. 

Do ceny gramofonu musisz doliczyć cenę wkładki gramofonowej. Takiej klasy będziesz miał dźwięk jakiej klasy kupisz wkładkę gramofonową. ?  Powiedzmy na początek minimum 1000 złotych ? Minimum 

W Clearaudio masz wkładkę w zestawie, to zmodyfikowana trochę stara dobra AT95, co to kosztuje około 170 złotych. Tak numer gramofon za 5.5 tys a w zestawie najbardziej podstawowa wkłada ? 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Winylomaniak napisał:

Nada się do każdej muzyki. 

tak on tak do jazzu i hegla pasuje jak korale dla anny grockiej

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mpokryw napisał:

Czy jest coś tańszego wartego posłuchania?

poszukaj NOTTHINGHAM ANALOGUE HORIZON żaden dresiarz o nim nie marzy , więc powinien się pasować do reszty toru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, bolo_senor napisał:

poszukaj NOTTHINGHAM ANALOGUE HORIZON żaden dresiarz o nim nie marzy , więc powinien się pasować do reszty toru

To mi przypomina sytuację, że zielone winylowe ludki chętnie kupują gramofony w drewnianych skrzynkach z srebrnymi świecącymi ramionami. Jak drewno, to wiadomo, audiofilski, no i do koloru mebli,  czy wręcz do całego wystroju pokoju  będzie pasował a ja k metalowe ramię, to ciężkie solidne. No jest takich gramofonów, z połowy lat 70-tych od czorta. Pioneer PL12D i temu podobne.

Wszystko fajnie, tylko to są proste, budżetowe karuzele, często jeszcze z silnikami na prąd zmienny, bez żadnej regulacji obrotów, bez żadnego mechanizmu kontroli obrotów, o parametrach daleko bardzo budżetowych, w dodatku używane, wyeksploatowane, które nawet tych kiepskich parametrów nie trzymają. Z ciężkimi ramionami, zazwyczaj krótkimi, o bardzo dużym rezonansie, słabo odizolowanymi od obudowy, silnika itp. 

Swoja drogą wspomniany Technics, którego protoplastą był model SL 1200 MK2, z roku 1978, nigdy nie był projektowany na potrzeby DJ, to się stało dużo później. Ot zrobili pancerny model, który był na tyle wytrzymały i niezawodny,  ze nadawał się do pracy w trudnych warunkach,, przewożenie z klubu do kluby itd    

Do tego Notthingama, to powinni dodawać panią co to będzie przychodziła i czyściła ten gramofon z kurzu. Kurna, co to za pomysł, gramofon bez pokrywy, w dodatku silnik i pasek na zewnątrz.       

       

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Winylomaniak napisał:

Do tego Notthingama, to powinni dodawać panią co to będzie przychodziła i czyściła ten gramofon z kurzu. Kurna, co to za pomysł, gramofon bez pokrywy, w dodatku silnik i pasek na zewnątrz.       

Patrz , ja pokrywę  zdjąłem i schowałem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Winylomaniak napisał:

To mi przypomina sytuację, że zielone winylowe ludki chętnie kupują gramofony w drewnianych skrzynkach z srebrnymi świecącymi ramionami.

gerwazy zaczynasz być upierdliwy ze swoimi uwagami w większości nie na miejscu.

Też należę do osób , które cenią sobie wygląd. Gramofon tak jak żona , albo samochód , musi się podobać. Nie ma tak że , tylko trochę się podoba. Albo się podoba albo nie.

Poza tym o gustach się nie rozmawia.

19 minut temu, Winylomaniak napisał:

Wszystko fajnie, tylko to są proste, budżetowe karuzele, często jeszcze z silnikami na prąd zmienny, bez żadnej regulacji obrotów, bez żadnego mechanizmu kontroli obrotów, o parametrach daleko bardzo budżetowych, w dodatku używane, wyeksploatowane, które nawet tych kiepskich parametrów nie trzymają. Z ciężkimi ramionami, zazwyczaj krótkimi, o bardzo dużym rezonansie, słabo odizolowanymi od obudowy, silnika itp. 

zanim coś napiszesz to pomyśl dwa razy.

22 minuty temu, Winylomaniak napisał:

Swoja drogą wspomniany Technics, którego protoplastą był model SL 1200 MK2, z roku 1978, nigdy nie był projektowany na potrzeby DJ, to się stało dużo później. Ot zrobili pancerny model, który był na tyle wytrzymały i niezawodny,  ze nadawał się do pracy w trudnych warunkach,, przewożenie z klubu do kluby itd    

a co jeszcze się nie sprzedał?

pancernych konstrukcji jest multum więc nie czaruj , bo ten twój marketing znowu może zostać ukrócony , przez moderację.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Hahaha

Rzecz w tym, ze nabywcy takich gramofonów, są przekonani, że kupując takie drewniane skrzynki na gumkę, kupują gramofon o  świetnych parametrach technicznych. No bo drewno, no bo stalowe ramię, no i napęd na gumkę, czyli audifilski. 

I bardzo są zdzwieni jak biorę tarczę strobo i pokazuję, jak to cudo trzyma obroty, a jeszcze bardziej są zdziwieni gdy podaję koszty, doprowadzenia tego do parametrów technicznych podawanych przez producenta, które w tym przypadku są klasy budżetowej. 

Doszło do tego, że jest cała masa ofert po tzw restauracji  "Audiophile Concept" czyli gramofon oklejony okleiną drewnopodobną, a pod tym, stary grat, o budżetowych parametrach, często poskładany z kilku innych modeli  ?

Oprócz tego ze gramofon ma oczywiście podobać się, to jeszcze dobrze byłoby aby miał jakieś przyzwoite parametry techniczne, albo przynajmniej trzymający te parametry.

Ty masz jakaś chorobliwą obsesję, na punkcie, że ja tutaj pisze aby coś sprzedać.  

Zobacz, dałem jedno ogłoszenie o sprzedaży, w dziale sprzedaży. I co? Odezwały się jakieś pajace w komentarzach. Kompletnie bez sensu. 

Od sprzedaży, to ja mam serwisy sprzedażowe. Na prawdę. Działają świetnie. 

 

               

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Winylomaniak napisał:

Ty masz jakaś chorobliwą obsesję, na punkcie, że ja tutaj pisze aby coś sprzedać. 

nie -to nie obsesja , to jedyny rozsądny powód jaki przyszedł mi do głowy po co te baje mogłeś napisać ( i piszesz dalej w zaparte )

Nawet tłumaczyć mi się tobie nie chce czemu jesteś w błędzie.

Poszukaj proszę informacji o fluktuacjach częstotliwości w sieci energetycznej , zanim znowu błyśniesz.

 

2 godziny temu, Winylomaniak napisał:

Oprócz tego ze gramofon ma oczywiście podobać się, to jeszcze dobrze byłoby aby miał jakieś przyzwoite parametry techniczne, albo przynajmniej trzymający te parametry

sądzisz , że 0,001 lub nawet 0.01% procenta różnicy dasz radę w ślepym teście wychwycić ?

Czy sądzisz , że w takim NOTTHINGHAM-ie z 4kg talerzem zachodzą słyszalne wąchania prędkości ? 

 

2 godziny temu, Winylomaniak napisał:

Doszło do tego, że jest cała masa ofert po tzw restauracji  "Audiophile Concept" czyli gramofon oklejony okleiną drewnopodobną, a pod tym, stary grat, o budżetowych parametrach, często poskładany z kilku innych modeli  ?

co ma piernik do wiatraka ?

czy autor lub ktoś inny wspominał coś o folii ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Winylomaniak napisał:

Rzecz w tym, ze nabywcy takich gramofonów, są przekonani, że kupując takie drewniane skrzynki na gumkę, kupują gramofon o  świetnych parametrach technicznych. No bo drewno, no bo stalowe ramię, no i napęd na gumkę, czyli audifilski. 

to ty nie kupuj , jak ci to przeszkadza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
36 minut temu, bolo_senor napisał:

nie -to nie obsesja , to jedyny rozsądny powód jaki przyszedł mi do głowy po co te baje mogłeś napisać ( i piszesz dalej w zaparte )

Nawet tłumaczyć mi się tobie nie chce czemu jesteś w błędzie.

Poszukaj proszę informacji o fluktuacjach częstotliwości w sieci energetycznej , zanim znowu błyśniesz.

 

sądzisz , że 0,001 lub nawet 0.01% procenta różnicy dasz radę w ślepym teście wychwycić ?

Czy sądzisz , że w takim NOTTHINGHAM-ie z 4kg talerzem zachodzą słyszalne wąchania prędkości ? 

 

co ma piernik do wiatraka ?

czy autor lub ktoś inny wspominał coś o folii ?

 

Czytaj uważnie.

Pisałem o gramofonach z połowy lat 70-tych, które często mają jeszcze silniki prądu zmiennego, gdzie za obroty odpowiada częstotliwość prądu w sieci, gdzie taki gramofon nie ma żadnego systemu który na bieżąco kontrolowałby obroty i je korygował. Nie ma też żadnej możliwości korekty tych obrotów przez użytkownika. Dodatkowo, w większości przypadków, taki egzemplarz w wieku ponad lat 40, ma cały mechanizm napędu dość mocno wyeksploatowany. Plus jeszcze parametry techniczne takich gramofonów są na ogół na marnym poziomie, bo taka była wtedy technika. 

Przychodzi więc taki nabywca, z takim egzemplarzem do naprawy. Owszem ja to mogę naprawić, doprowadzić, do stanu, ze gramofon będzie trzymał parametry fabryczne, które i tak będą o rząd wielkości gorsze, niż produkowane dekadę później gramofony.  Podaję cenę i tu jest problem, bo zwykle kosztuje to więcej, dużo więcej, niż nabywca zapłacił za taki gramofon, lub wartość naprawy przekroczy wartość tego gramofonu. Wtedy radzę, proszę udać się na jakieś forum niech panu doradzą co trzeba zrobić i niech pan to sobie zrobi sam zgodnie z udzielonymi poradami, lub wróci do mnie, jeśli uzna, że ma to sens.

Dla przykładu, bardzo popularny Pioneer Pl-12D, parametr wow na poziomie 0.1% fabryczny, bo jak się zmierzy taki egzemplarz , to 1%  nie jest jakimś odosobnionym przypadkiem. Czy różnicę pomiędzy 0.1% a np 0.01% słychać? Oczywiście że słychać.

Ten Notthingam to jest inna bajka, bo inna technika. Pamiętaj, że talerz 4 kg ma dużą bezwładność, bardzo dużą i działa to również, w druga stronę czyli jeśli występuje wachnięcie obrotów, to trzeba relatywnie dużej siły i czasu aby talerz o tak dużej bezwładności doprowadzić do poprawnych obrotów. 

Dla mnie wszelkie takie konstrukcje ,jak ten Notthingam są nie do przyjęcia, są niewygodne w użyciu. Ale to dla mnie, bo innym akurat taka koncepcja może odpowiadać.

To jednak jest obsesja, zobacz ile czas ja tu tracę, zupełnie bezproduktywnie ? 

 

   

 

                  

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Winylomaniak napisał:

Czytaj uważnie.

Pisałem o gramofonach z połowy lat 70-tych, które często mają jeszcze silniki prądu zmiennego, gdzie za obroty odpowiada częstotliwość prądu w sieci, gdzie taki gramofon nie ma żadnego systemu który na bieżąco kontrolowałby obroty i je korygował. Nie ma też żadnej możliwości korekty tych obrotów przez użytkownika. Dodatkowo, w większości przypadków, taki egzemplarz w wieku ponad lat 40, ma cały mechanizm napędu dość mocno wyeksploatowany. Plus jeszcze parametry techniczne takich gramofonów są na ogół na marnym poziomie, bo taka była wtedy technika. 

Przychodzi więc taki nabywca, z takim egzemplarzem do naprawy. Owszem ja to mogę naprawić, doprowadzić, do stanu, ze gramofon będzie trzymał parametry fabryczne, które i tak będą o rząd wielkości gorsze, niż produkowane dekadę później gramofony.  Podaję cenę i tu jest problem, bo zwykle kosztuje to więcej, dużo więcej, niż nabywca zapłacił za taki gramofon, lub wartość naprawy przekroczy wartość tego gramofonu. Wtedy radzę, proszę udać się na jakieś forum niech panu doradzą co trzeba zrobić i niech pan to sobie zrobi sam zgodnie z udzielonymi poradami, lub wróci do mnie, jeśli uzna, że ma to sens.

Dla przykładu, bardzo popularny Pioneer Pl-12D, parametr wow na poziomie 0.1% fabryczny, bo jak się zmierzy taki egzemplarz , to 1%  nie jest jakimś odosobnionym przypadkiem. Czy różnicę pomiędzy 0.1% a np 0.01% słychać? Oczywiście że słychać.

Ten Notthingam to jest inna bajka, bo inna technika. Pamiętaj, że talerz 4 kg ma dużą bezwładność, bardzo dużą i działa to również, w druga stronę czyli jeśli występuje wachnięcie obrotów, to trzeba relatywnie dużej siły i czasu aby talerz o tak dużej bezwładności doprowadzić do poprawnych obrotów. 

Dla mnie wszelkie takie konstrukcje ,jak ten Notthingam są nie do przyjęcia, są niewygodne w użyciu. Ale to dla mnie, bo innym akurat taka koncepcja może odpowiadać.

To jednak jest obsesja, zobacz ile czas ja tu tracę, zupełnie bezproduktywnie ? 

 

   

 

                  

Ale bzdury .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
3 minuty temu, Bartek Bartoszewski napisał:

Ale bzdury .

Daleko nie patrząc, a najlepiej aby to zrobił za stówkę lub dwie i dał dwa lata gwarancji ?  Najlepsi fachowy, to oczywiście są na forach, wiedzą wszystko najlepiej, ale zrobić musisz sobie sam ?

 

 

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Winylomaniak napisał:

Daleko nie patrząc, a najlepiej aby to zrobił za stówkę lub dwie i dał dwa lata gwarancji ?  Najlepsi fachowy, to oczywiście są na forach, wiedzą wszystko najlepiej, ale zrobić musisz sobie sam ?

 

 

 

Mówisz że twój serwis młotkiem najlepszy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
14 minut temu, Bartek Bartoszewski napisał:

Mówisz że twój serwis młotkiem najlepszy ?

Bez dwóch zdań.

Niemiec do dzisiaj nie może pojąć, że Polacy kupują ten szrot,  ale dzwoni i pyta, czy podesłać kolejną partię, a ja mu na to, oczywiście Helmut,  nadal kupują.....   A on na to, niewiarygodne.  

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Winylomaniak napisał:

Pisałem o gramofonach z połowy lat 70-tych, które często mają jeszcze silniki prądu zmiennego,

a w NOTTHINGHAM-ie myślisz , że co siedzi ? silnik prądu stałego ? 

i zapewne nie stać było ich na silnik od techniksa ?

Godzinę temu, bolo_senor napisał:

Poszukaj proszę informacji o fluktuacjach częstotliwości w sieci energetycznej , zanim znowu błyśniesz.

 

szukałeś ? Nie , bo byś nie plótł znowu głupot. Znajdź normy popytaj w elektrowni jak to jest teraz z tą częstotliwością.

 

53 minuty temu, Bartek Bartoszewski napisał:

Ale bzdury .

pewnie że bzdury

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
6 minut temu, bolo_senor napisał:

Ciach

Ja nie muszę dzwonić do elektrowni, ja ma mam takich karuzel z połowy lat 70-tych w drewnianych skrzynkach, pół magazynu.

Biorę na pomiar i widzę jak to działa.   

Gdybym miał wybrać nowy model Techncis a nowy model Notthingam, w tej samej cenie, to nawet sekundy bym się nie zastanawiał. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Winylomaniak napisał:

Biorę na pomiar i widzę jak to działa.   

to nie najlepiej świadczy o twoim "asortymencie"

Niemniej jednak zanim zaczniesz znowu wydawać publicznie osądy sprawdź jak działa egzemplarz nowy.

21 minut temu, Winylomaniak napisał:

Gdybym miał wybrać nowy model Techncis a nowy model Notthingam, w tej samej cenie, to nawet sekundy bym się nie zastanawiał. 

tylko , że to nie twój wątek i to co ty byś wolał , to chyba nie bardzo autora (mnie też) odchodzi.

 

32 minuty temu, Winylomaniak napisał:

w drewnianych skrzynkach

lepszy plastik fantastik

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Winylomaniak napisał:

Daleko nie patrząc, a najlepiej aby to zrobił za stówkę lub dwie i dał dwa lata gwarancji ?  Najlepsi fachowy, to oczywiście są na forach, wiedzą wszystko najlepiej, ale zrobić musisz sobie sam ?

 

 

 

Nie rozumiem, w ogóle kwestii ceny nie poruszałem. Po prostu poszukuję, na ile wyceni serwis chcę się dopiero dowiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, _Kuben_ napisał:

Nie rozumiem, w ogóle kwestii ceny nie poruszałem. Po prostu poszukuję, na ile wyceni serwis chcę się dopiero dowiedzieć.

Jak nie chcesz czytać całości to przeczytaj parę ostatnich stron a zrozumiesz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, bolo_senor napisał:

to nie najlepiej świadczy o twoim "asortymencie"

Niemniej jednak zanim zaczniesz znowu wydawać publicznie osądy sprawdź jak działa egzemplarz nowy.

tylko , że to nie twój wątek i to co ty byś wolał , to chyba nie bardzo autora (mnie też) odchodzi.

 

lepszy plastik fantastik

Pisałem wyłącznie, o budżetowych drewnianych karuzelach z połowy lat 70-tych.

temat Notthingama pojawił się przy okazji, nie twierdzę że to zły gramofon, ale mi taka koncepcja gramofonu nie odpowiada, ale jak komuś odpowiada, to nic nie stoi na przeszkodzie aby zakupić

pS: parę plastikowych, czytaj nie w drewnie, modeli w histori było, ot choćby Sony

42 minuty temu, Bartek Bartoszewski napisał:

Jak nie chcesz

To forum tego cymbała Kubiaka, co to doradza ludziom w temacie doboru wkładki, na własne ucho, a nie na podstawie parametrów doboru. Duże brawa . Albo doradza, kup to, kup tamto, a później ludki kupują ten szrot, to doradza dalej, napraw to, napraw tamto. Tylko, że naprawić to już będziesz musiał sobie sam....... 

Twój wpis, miał zapewne  zniechęcić innych do mnie, i zapewne kilku zniechęci, ale jakie to ma znaczenie, przy tej ilości sprzedanych przedmiotów i stosunku pozytywnych od negatywnych ocen, taki sam, od prawie 5 lat. Ten rok będzie,  już jest rekordowy, a zostały jeszcze dwa miesiące.   ?        

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Bartek Bartoszewski napisał:

Jak nie chcesz czytać całości to przeczytaj parę ostatnich stron a zrozumiesz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ale fajny wątek ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Winylomaniak napisał:

Ten rok będzie,  już jest rekordowy, a zostały jeszcze dwa miesiące.   ?        

Taką drobnicą po parę złotych ?

 

44 minuty temu, Winylomaniak napisał:

Twój wpis, miał zapewne  zniechęcić innych do mnie, i zapewne kilku zniechęci

To nie mój wpis tylko opinie o Tobie z innego forum .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Winylomaniak napisał:

W Clearaudio masz wkładkę w zestawie, to zmodyfikowana trochę stara dobra AT95, co to kosztuje około 170 złotych. Tak numer gramofon za 5.5 tys a w zestawie najbardziej podstawowa wkłada ? 

Co Ty piszesz? Porównywałeś ją kiedyś z AT-95?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartek Bartoszewski napisał:

Jak nie chcesz czytać całości to przeczytaj parę ostatnich stron a zrozumiesz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ok, już rozumiem, a dokładniej, że to kolejny nick na innym forum ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, bolo_senor napisał:

Niemniej jednak zanim zaczniesz znowu wydawać publicznie osądy sprawdź jak działa egzemplarz nowy.

Nie pisałem o nowych gramofonach, tylko o drewnianych karuzelach z połowy lat 70-tych, tak chętnie kupowanych ? 

Oczywiście są nowe dobre gramofony, ale ze tak powiem, nie dla przeciętnego Kowalskiego   

14 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Co Ty piszesz? Porównywałeś ją kiedyś z AT-95?

Proponuję pomierzyć elektrycznie tą wkładkę, a ja kto byłoby nie przekonywujące, to wyjąć wkładkę z tego body i porównać, a jak to byłby nie przekonywujące, to rozłożyć całą wkładkę na elementy i zobaczyć jak wygląda wnętrze, czyli cewki ?   

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
40 minut temu, Bartek Bartoszewski napisał:

Taką drobnicą po parę złotych ?

 

To nie mój wpis tylko opinie o Tobie z innego forum .

Wpisy na jakimś forum, są dla mnie bez znaczenia, nie ma to żadnego wpływu serwisy ogłoszeniowo-sprzedażowe, w moim przypadku. Daleko bardzo nie ta skala. Zawsze będę zadowoleni i nie zadowoleni, to normalne. 

Drobnica, no taki target, zawsze komuś czegoś brakuje w tych egzemplarzach z szrotów, bo przeważnie niesprawne, a to ktoś wykręcił, a to ktoś kupił z myślą o skompletowaniu, a to trudni się naprawą, i brakuje elementu, itd. Drobnica ?     

 

        

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.