Skocz do zawartości
IGNORED

klon odtwarzacza OPPO


pmcomp

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.11.2020 o 23:43, pmcomp napisał:

Teraz jestem na kupnie Stacji multimedialnej na Androidzie do auta i sie ciagle waham

Kogo to obchodzi dzieciaku, nie możesz leczyć się z kompleksów gdzie indziej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, 747 napisał:

Kogo to obchodzi dzieciaku, nie możesz leczyć się z kompleksów gdzie indziej ?

Wróciłeś z urlopu?

A kogo obchodzą twoje metalurgiczne i energetyczne boje? Takie same ciekawe jak moje androidowe, przynajmniej dostałem kilka dobrych rad, a czy ty mi kiedyś pomogłeś? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, pmcomp said:

Wróciłeś z urlopu?

A kogo obchodzą twoje metalurgiczne i energetyczne boje? Takie same ciekawe jak moje androidowe, przynajmniej dostałem kilka dobrych rad, a czy ty mi kiedyś pomogłeś? 

A kogo obchodzi twój stan posiadania?

Kogo interesują te wpisy wypełnione obrazkami z sieci?

Szkoda czasu i miejsca na serwerze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pmcomp napisał:

Wróciłeś z urlopu?

Jakiego urolpu, piszę kiedy mam cokolwiek interesującego do przekazania, może mnie tu nie być rok i nie mam z tym problemu.

 

Pomogłem każdemu kto tylko zechciał skorzystać.

Zaproponowałem założenie linii energetycznej o wybitnych właściwościach, by każda złotówka czy dolar wydany na sprzęt nabrał właściwego sensu.

Pisałem że kable są niejako "ważniejsze" od "sprzętu", / 10 lat temu / co potwierdził dopiero niedawno mainestream.

Pisząc o suchotnikach, nie rekomendując nawet bardzo drogich rzeczy, może ktoś zaoszczędził niezłą sumkę.

Pisząc o Dynaudio jako docelowych kolumnach / średniego sektora / może ktoś jest szczęśliwy i w końcu słucha muzyki.

Pisząc o japońskich źródłach, wzmacniaczach, wiele osób zapewne zakupiło takowe i czerpie satysfakcję z takich wyborów.

Uznałem Relentless za urządzenie wzorcowe hi end audio w pełnej skali, co może wielu osobom pomóc w właściwym ukierunkowaniu wszelkich odniesień w branży.

..........

Może ktoś zdecyduje się na Yamaha NS5000, które polecam.

...........

Tobie proponowałem użycie taśm metalowych do magnetofonu szpulowego.

...........

Pokazałem że nawet dobrze zrealizowane filmy na YT mogą w określonych okolicznościach być użyteczną wskazówką.

..........

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, pmcomp napisał:

ty mi kiedyś pomogłeś

Npisałem że przetwornik Rodrigo nie jest tym, za co Autor tego opracowania go uważa, pomimo entuzjastycznych opinii Elba i Jego przyjaciół, którzy słuchali na AVS.

Nikt inny tu na forum tak zdecydowanie wówczas nie zareagował, z taką pewnością.

Tą pewność miałem i mam, z prostego powodu, zajmuję się innowacjami, Rodrigo więc trafił jak kosa na kamień.

Skoro takie rzeczy wyszły na moją korzyść, jak rodzaj sfalsyfikowania de facto wynalazku, opatentowanego, jako co najmniej będącego o dwa, trzy rzędy niżej znaczeniowo, by poprawiać cokolwiek w torze, to już znaczy wystarczająco wiele, że posiadam kompetencje by pomóc w wielu pomniejszych kwestiach.

Bug Head Emperor, sprawdź, polecałem lata temu, zareagowała jedna osoba pisząc mi na PW że jest w kontakcie osobistym z Autorem z Japonii.

Osoba ta jest autorem i właścicielem JPLAY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, 747 napisał:

 

...........

Tobie proponowałem użycie taśm metalowych do magnetofonu szpulowego.

...........

 

 

 

 

 

A widziałeś takie komercyjne na żywo czy tylko chałupniczo cięte żyletkami w twoim garażu? A napisałeś jak ustawić skalibrować magnetofon do takiej taśmy?

Nie rozśmieszaj mnie. W epoce używania studyjnego magnetofonu szpulowego żadne studio ani rozgłosnia radiowa nie używała takich taśm bo takich nie było.

Pokaż mi magnetofon studyjny przystosowany do taśm metalowych to Ci przybije piątke i wszystko na twój temat odszczekam.

 

Reszty nie komentuje bo nie ma co, nie na temat.

31 minut temu, dudek1 napisał:

A kogo obchodzi twój stan posiadania?

Kogo interesują te wpisy wypełnione obrazkami z sieci?

Szkoda czasu i miejsca na serwerze.

Nie interesuje cię, szkoda ci czasu? ... NIE CZYTAJ !!!

Umiesz korzystać z forum? ... masz takie pole: ignorowani użytkownicy, dodaj mnie.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pmcomp napisał:

Pokaż mi magnetofon studyjny przystosowany do taśm metalowych to Ci przybije piątke i wszystko na twój temat odszczekam.

 

Reszty nie komentuje bo nie ma co, nie na temat.

Minęły chyba ponad dwa lata, przez ten czas nie tylko elektronik przystosowałby dany model do takich taśm, ale ambitny konstruktor zbudowałby od podstaw magnetofon, przystosowany do stosownego rozmiaru taśmy, jako napęd mógłby być przykładowo użyty układ bez rolki dociskowej, by nie tworzyć rzeczy które już są, lecz rozwijać jakość.

 

Nowe magnetofony szpulowe są bardzo kosztowne, co wskazuje na sensowność konstrukcji indywidualnej, o jeszcze decydująco wiele lepszych właściwościach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, 747 napisał:

Minęły chyba ponad dwa lata, przez ten czas nie tylko elektronik przystosowałby dany model do takich taśm, ale ambitny konstruktor zbudowałby od podstaw magnetofon, przystosowany do stosownego rozmiaru taśmy, jako napęd mógłby być przykładowo użyty układ bez rolki dociskowej, by nie tworzyć rzeczy które już są, lecz rozwijać jakość.

 

Nowe magnetofony szpulowe są bardzo kosztowne, co wskazuje na sensowność konstrukcji indywidualnej, o jeszcze decydująco wiele lepszych właściwościach.

Jak zwykle odwracasz kota ogonem.

Takich magnetofonów nie ma.

Takich taśm nie ma.

Koniec tematu, to nie wątek o tym.

3 minuty temu, 747 napisał:

 ale ambitny konstruktor zbudowałby od podstaw magnetofon, przystosowany do stosownego rozmiaru taśmy, jako napęd mógłby być przykładowo użyty układ bez rolki dociskowej, by nie tworzyć rzeczy które już są, lecz rozwijać jakość.

Czy ty się czasem czytasz?

Zbuduj taki magnetofon od podstaw. Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, pmcomp napisał:

A napisałeś jak ustawić skalibrować magnetofon do takiej taśmy?

Dokładnie tak samo jak dzieje się to w magnetofonach gdzie taśma zamknięta jest w pudełku.

Pisałem wówczas że jedynym problemem, którego z braku czasu nie rozpatrywałem do końca była kwestia kasowania.

Nie jest łatwo skasować poprzedni zapis na taśmie metal.

 

 

2 minuty temu, pmcomp napisał:

Takich magnetofonów nie ma.

Takich taśm nie ma

Kasetowych też nie było, zanim powstały z pozycją metal.

Taśmy są, doskonałe, a że nie pasują do wszystkich studyjnych magnetofonów z względów oczywistych, to nie znaczy że nie można ich użyć po przystosowaniu takich maszyn, które posiadają potrzebne własności mechaniczne, te elektryczne są relatywnie łatwe w adaptacji.

Kwestie mechaniczne, to tylko problemy dotyczące sił fizycznych by nie przekroczyć granicznych wartości degradujących nośnik, czyli rozciąganie, zerwanie etc, reszta nie tylko nie jest problemem, lecz przeciwnie, cienkie doskonale polerowane nowoczesne taśmy, doskonale przylegają do czoła głowic, a są wystarczająco grube by również dobrze prowadzić się przez napęd i naciąg.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, pmcomp napisał:

Zbuduj taki magnetofon od podstaw. Powodzenia

Gdyby z takim podejściem do rzeczywistości występował Dan D'Agostino, nigdy nie powstałby Relentless.

Wykonanie 80kg magnetofonu w porównaniu do 250 kg wzmacniacza, razy dwa to../ moce, napięcia, prądy, selekcja elementów../

 

Kwestia jest tylko jedna, istotna, nazywa się głowica dwuśladowa na półcalową taśmę.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, 747 napisał:

Kwestia jest tylko jedna, istotna, nazywa się głowica dwuśladowa na półcalową taśmę.

Mówisz, masz:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z taśmy magnetowidowej zrobi sznureczek ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, przemak napisał:

Mówisz, masz:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z taśmy magnetowidowej zrobi sznureczek ?

Grubość taśmy HHS wynosi od 12,4 do 19um. Tak jak napisano taki Studer albo Telefunken przy przewijaniu zrobi z niej sieczkę, a przy odtwarzaniu/nagrywaniu porozciąga. Jedynie amatorskie magnetofony szpulowe na 9,5 cm/s potrafiły pracować z taśmą o grubości 18um. Dla przypomnienia zalecana grubość taśmy w magnetofonach studyjnych to 50um, dopuszczalna 35um.

Do tego taśma metalowa zje głowice w oczach. Ciekawe skąd weźmiesz nowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2020 o 18:01, sly30 napisał:

Jedynymi które znam, to są wysokie modele Esoteric Grandioso, K-01, K-03 oraz topowy Ayon CD-35HF, ale w poprzedniej wersji, która czytała też płyty SACD. I jest to opcja konwersji sygnału PCM do DSD. Można tego używać albo nie. Inne drogie odtwarzacze CD tej funkcji nie mają np dzielony Accuphase za 200 tys., dCS Vivaldi, Luxman, Burmester itd. A najnowsze wydanie tego Ayona w ogóle już nie czyta płyt SACD. Nie pisz więc bzdur i nie wprowadzaj ludzi w błąd, podając fałszywe informacje.

I to jest sensowny wpis- mało takich na forum.

Przyznałeś w końcu wyraźnie z podaniem konkretnych przykładów, że odtwarzacze CD/SACD zmieniają w locie sygnał z płyty CD 16/44.1 na gęsty PCM lub DSD. Nie pisałem że potrafi tak każdy odtwarzacz- 99% odtwarzaczy CD/DVD na rynku  zamienia sygnał na marne 24/192, tylko te najnowsze i najlepsze potrafią konwertować również na DSD. Natomiast najnowsze DACi robią to juz bez problemu włącznie z DSD1024.

Mam nadzieję że nie będziesz już się więcej krzywił, jak trafisz na mój wpis na podobny temat. Żeby jeszcze nasi młodzi czytelnicy tego forum to zrozumieli (żeby to do nich dotarło) to byłby pełen sukces.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, andaudion said:

I to jest sensowny wpis- mało takich na forum.

Przyznałeś w końcu wyraźnie z podaniem konkretnych przykładów, że odtwarzacze CD/SACD zmieniają w locie sygnał z płyty CD 16/44.1 na gęsty PCM lub DSD. Nie pisałem że potrafi tak każdy odtwarzacz- 99% odtwarzaczy CD/DVD na rynku  zamienia sygnał na marne 24/192, tylko te najnowsze i najlepsze potrafią konwertować również na DSD. Natomiast najnowsze DACi robią to juz bez problemu włącznie z DSD1024.

Mam nadzieję że nie będziesz już się więcej krzywił, jak trafisz na mój wpis na podobny temat. Żeby jeszcze nasi młodzi czytelnicy tego forum to zrozumieli (żeby to do nich dotarło) to byłby pełen sukces.

Fajnie, tylko co z tego wynika?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lol karton nawet sklonawoali i czarne pianki opakowania ? albo to odpady z fabryki oppo ? hehe

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy Oppo 205, Oppo 203 czytają po sieci obrazy plyt (ISO i struktura)?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Robeeert1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Robeeert1 napisał:

Czy Oppo 205, Oppo 203 czytają po sieci obrazy plyt (ISO i struktura)?

 

 

Tylko z odpowiednim firmware.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, NRK napisał:

Tylko z odpowiednim firmware.

Nieprawda. Na 100% czytają strukturę BD i BD-UHD z oryginalnym firmware'm. ISO na 99%, nie mam jak sprawdzić bo mam soft modyfikowany. Za to oryginalny firmware nie czyta DVD, ani struktury ani iso.

 

Pozdro

W dniu 21.11.2020 o 00:57, 747 napisał:

Gdyby z takim podejściem do rzeczywistości występował Dan D'Agostino, nigdy nie powstałby Relentless.

Wykonanie 80kg magnetofonu w porównaniu do 250 kg wzmacniacza, razy dwa to../ moce, napięcia, prądy, selekcja elementów../

 

Kwestia jest tylko jedna, istotna, nazywa się głowica dwuśladowa na półcalową taśmę.

 

 

Na kilogramy to sobie możesz kupić złom magnetofonowy.

 

Co do głowicy to kwestia twardości takiej głowicy, żeby taśma metalowa jej nie starła. Normalne dwuśladowe głowice na 1/2" istnieją jak najbardziej:

1904964-200eb344-studer-a820-12-inch-2-t

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, pmcomp napisał:

Nieprawda

Mój blad, miałem na myśli oryginalny sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pmcomp napisał:

złom magnetofonowy.

Nie pisz do mnie w tym stylu, ale posiadam też i złom magnetofonowy, na części, m in Otari na taśmę półcalową - sprawny /sam naprawiałem zepsuty capstan /, jednak bez głowic..

Głowice można kupić, istnieje produkcja, jednak są one uzwojone w sposób tradycyjny, mam dwa komplety głowic 1/4 cala od Revox, do doświadczeń, w które można zaingerować, - jest dostęp, da się usunąć oryginalne uzwojenie i zastąpić autorskim, można użyc srebra izolowanego AudioNote 0,05mm / te do prowadzenia przewodów w ramieniu gramofonu, lub miedzi 7N /.

Sposobów na uzwojenie, innowacyjne, tak jak ja to rozumiem, jest jakaś ilość - potrzebne są doświadczenia zwłaszcza po stronie zapisu.

Odczyt nie jest już problemem, gdyż mając doskonale zapisaną taśmę, jakość odczytu możemy zwiększać kiedy chcemy i jak tylko chcemy.

Taśmy betacam są doskonale polerowane, używanie poniżej 14 godzin dziennie nie powinno przynieść znaczącego zużycia z ich powodu, innego niż normalnie, skoro wytrzymują magnetowidy profesjonalne, zaprojektowane do pracy pod bardzo dużym obciążeniem, to co dopiero magnetofon amatorski.

W stosunku do taśm metalowych istotnym problemem jest kasowalność zapisu, czekam na wypowiedź specjalisty z tego zakresu, gdyż nie mam czasu na dochodzenie do rozwiązań, - moim na ten czas jest - tylko jednorazowy docelowy zapis.

Zero kasowania, - przeznaczenie małej próbki taśmy na kalibrację.

 

Pozdrawiam.

 

2 godziny temu, pmcomp napisał:

1904964-200eb344-studer-a820-12-inch-2-t

Piękne głowice.

Ile kosztują ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2020 o 01:19, przemak napisał:

Z taśmy magnetowidowej zrobi sznureczek

Owszem można zrobić sznureczek z cienkiej taśmy, lecz można też temu zapobiec przy odrobinie chęci, umiejetności i dobrej woli, każdy na prawdę zorientowany technik to zrozumie, - może się zdarzyć że dana mechanika jest zbyt agresywna dla cienkiej taśmy, - temu nie przeczę, sam takie posiadam, ale wiele można uczynić by osłabić siły jakie wystepują podczas operowania taśmą.

Jest jeszcze inna kwestia, osobiście dla mnie, liczy się tylko i wyłacznie jakość dźwięku, nawet jeśli miałbym zapisaną taśmę odtwarzać tylko jednorazowo uruchamiajac mechanizm - bez dalszej ingerencji - od początku do końca taśmy, aż bezpiecznie opuści tor prowadzenia, to i tak użycie taśm metalowych uznałbym za sensowne i satysfakcjonujące.

Przecież mało kto uruchamiając gramofon, manipuluje podczas osobistego odsłuchu, raczej słucha się bez ingerencji od początku do końca nośnika, który jest bardzo delikatny, jak również jeszcze bardziej delikatny jest czytnik - igła gramofonowa.

Nie widzę więc jakiegoś wybitnego dyskomfortu podczas operowania relatywnie rzeczywiście cienką taśmą.

 

Jest jeszcze jedna kwestia, fizyczna, na taśmie metal, jakość jaka jest osiągalna nie ma swojego odpowiednika przy żadnej prędkości przesuwu tasmy tradycyjnej.

To jest nieosiągalne.

I nie chodzi tu o wyniki na papierze, - jest to niemal identyczna sytuacja jakby ktoś zestawił kondensator BlackGate z dowolnym innym niż "elektron transfer", tego się nie daje porównać.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 747 napisał:

Nie pisz do mnie w tym stylu, ale posiadam też i złom magnetofonowy,

 

Piękne głowice.

Ile kosztują ?

Jesli patrzysz na jakość przez pryzmat kilogramów to kupisz złom magnetofonowy.

2 godziny temu, 747 napisał:

 

Taśmy betacam są doskonale polerowane, używanie poniżej 14 godzin dziennie nie powinno przynieść znaczącego zużycia z ich powodu, innego niż normalnie, skoro wytrzymują magnetowidy profesjonalne, zaprojektowane do pracy pod bardzo dużym obciążeniem, to co dopiero magnetofon amatorski.

 

Napisałem ci wyraźnie o grubościach studyjnej taśmy magnetofonowej i taśm VHS i Beta i powodach dla których do magnetofonów studyjnych się nie nadają, snujesz fantasmagorie.

2 godziny temu, 747 napisał:

 

mam dwa komplety głowic 1/4 cala od Revox, do doświadczeń, w które można zaingerować, - jest dostęp, da się usunąć oryginalne uzwojenie i zastąpić autorskim, można użyc srebra izolowanego AudioNote 0,05mm / te do prowadzenia przewodów w ramieniu gramofonu, lub miedzi 7N /.

 

Uruchom produkcję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 747 napisał:

Nie pisz do mnie w ten sposób.

Zakładam, że w ten sposób coś do ciebie trafia.

A napisałem ... prawdę.

 

Może nt. drutów masz jakies teoretyczne pojęcie ale nt. magnetofonów studyjnych raczej mizerne.

 

PS. mówię Ci ... sprawdzam. Chętnie wypożyczę od Ciebie za kaucją i zaaplikuję w swojej maszynie taką zmodyfikowaną głowicę, oczywiście o parametrach technicznych (indukcyjność, rezystancja i pojemność) jak u producenta, sprawdzę i wydam wyrok jak gra w stosunku do oryginałów. Jak będzie lepiej to kupię. Poproszę do Studera A807.

Bo chyba nie sądzisz, że ktoś coś takiego kupi od ciebie w ciemno?

Proszę o wiadomość i ofertę na PW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pmcomp napisał:

PS. mówię Ci ... sprawdzam.

 

Gdzie napisałem że mam to gotowe, co dopiero na sprzedaż...?

Wszystko bym dał, by mieć czas już teraz się tym zająć, mam potrzebne druty nawojowe, które przywołałem.

Od ładnych kilku lat mam wkładki Dynavector MC do przewinięcia i nie mam czasu/sposobności by to uczynić.

Po świętach wznawiam dopiero prace zatrzymane remontem kamienicy, - już o tym pisałem, nie będę sie powtarzał - mam trzyletnią przerwę w właściwych działaniach, wykorzystałem ją na inne cele.

Jako pierwsze dokończę transformatory do monobloków, bardzo duże i bardzo ciężkie, na tym się bowiem zatrzymałem, po wykonaniu będą fotki.

 

Dla mnie magnetofony to hobby, kocham dźwięk z taśmy, z pozycji metal od betacam - jestem wręcz zafascynowany, a mało co jest w stanie mnie w audio wprowadzić w taki stan, - podam inny przykład fascynacji - kondensatory Elna Silmic II Alpha Supergold, - tak dla przykładu, to co wyczynia ten podzespół w układzie jest własnie fascynujące, potrafi użyty w własciwym miejscu wywindować całe urządzenie o klasę cenową wyżej - bez dwóch zdań, oczywiście jeśli całe środowisko jest już na odpowiednio przygotowanym, potrzebnym poziomie, bo włączanie go do pracy w źle wykonanym /okondensatorowanym/ urządzeniu to jak wyrzucanie tego genialnego podzespołu do śmieci.

 

Polecam te kondensatory, jako ostatni duży bank pojemności we wzmacniaczu mocy na pozycji wzmacniacza wejściowego/napieciowego.

Są kluczowe dla całego systemu jakim dysponujemy, - odpowiadają za całościowe rozmieszczenie wszelkich źródeł pozornych na obrazie dżwiękowym.

 

Ludzie nieświadomi wydają grubą kasę na kable, a te, jeśli nie mają "z czego grać", rozczarowują większość, są też tacy, którzy "czekają" 500 godzin aż te ich "kable" się "wygrzeją" i "zaczną grać",.. a tu tylko własciwych kondensatorów zabrakło, zarówno po stronie wyjścia urządzenia jak i wejścia - oczywiście jako ostatnie przed aplikacją duże banki pojemności.

........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pmcomp napisał:

oczywiście o parametrach technicznych (indukcyjność, rezystancja i pojemność) jak u producenta,

Można owszem nawinąć uzwojenie kierując się tylko poprawą jakości metalurgii, ale to mało efektywne działanie, sednem są jednak innowacje, a to wszystko pozmienia.

Gdzieś w sieci na forum zagranicznym chyba amerykańskim jakis fachowiec przywołał parametry głowic do magnetofonów kasetowych w historii produkcji.

Baardzo się różniły między sobą jaka szkoda że nie kolekcjonuę linków.

Pamiętam że Yamaha stawiała na niskie indukcyjności, ale byli też producenci, którzy wręcz szokowali parametrami - zdaje się że tandberg, o ile pamiętam, na poziomie głowicy zapisującej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli znowu wyszedł z ciebie kablarz gawędziarz.

 

I zastanów sie przez chwilę dlaczego chciałem głowicę o parametrach fabrycznych Studera.

 

Nie musisz mi już odpowiadać. Jesteś doktor chwalipięta, który w tematach audio nic nie zrealizował o czym tak pięknie gada.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2022 o 08:06, Robeeert1 napisał:

Czy Oppo 205, Oppo 203 czytają po sieci obrazy plyt (ISO i struktura)?

Struktura:

Bluray UHD - trzeba wkopiować do folderu AVCHD

Bluray HD - trzeba wkopiować do folderu AVCHD i potraktować programikiem do modyfikacji

 

ISO:

Na NASie utworzyłem folder AVCHD w którym montuję obraz iso i postępuję jak powyżej.

 

Firmware firmowy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, payong napisał:

Struktura:

Bluray UHD - trzeba wkopiować do folderu AVCHD

Bluray HD - trzeba wkopiować do folderu AVCHD i potraktować programikiem do modyfikacji

 

ISO:

Na NASie utworzyłem folder AVCHD w którym montuję obraz iso i postępuję jak powyżej.

 

Firmware firmowy.

 

Tak właśnie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robeeert1

Jeszcze doprecyzuję obraz iso

Bluray UHD tak jak pisałem, tylko montuję w folderze AVCHD

Bluray HD - montuję obraz i kopiuję jego zawartość do folderu AVCHD i wtedy modyfikuję programem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.