Jump to content
pmcomp

klon odtwarzacza OPPO

Recommended Posts

W dniu 4.11.2020 o 23:43, pmcomp napisał:

Teraz jestem na kupnie Stacji multimedialnej na Androidzie do auta i sie ciagle waham

Kogo to obchodzi dzieciaku, nie możesz leczyć się z kompleksów gdzie indziej ?

• Like 1

4 minuty temu, 747 napisał:

Kogo to obchodzi dzieciaku, nie możesz leczyć się z kompleksów gdzie indziej ?

Wróciłeś z urlopu?

A kogo obchodzą twoje metalurgiczne i energetyczne boje? Takie same ciekawe jak moje androidowe, przynajmniej dostałem kilka dobrych rad, a czy ty mi kiedyś pomogłeś? 

Edited by pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system, sprzedam: przetwornik Audio Note DAC4 i Weiss Engineering DAC2/Minerva pod marką WLM Gamma Reference DAC; legendarne, lampowe phono stage EAR 834p (MM/MC, kondensatory Mundorf, step-up Partridge), duzo kabli Transparent i MIT.

28 minutes ago, pmcomp said:

Wróciłeś z urlopu?

A kogo obchodzą twoje metalurgiczne i energetyczne boje? Takie same ciekawe jak moje androidowe, przynajmniej dostałem kilka dobrych rad, a czy ty mi kiedyś pomogłeś? 

A kogo obchodzi twój stan posiadania?

Kogo interesują te wpisy wypełnione obrazkami z sieci?

Szkoda czasu i miejsca na serwerze.

• Like 1

xavian
6 minut temu, pmcomp napisał:

Wróciłeś z urlopu?

Jakiego urolpu, piszę kiedy mam cokolwiek interesującego do przekazania, może mnie tu nie być rok i nie mam z tym problemu.

Pomogłem każdemu kto tylko zechciał skorzystać.

Zaproponowałem założenie linii energetycznej o wybitnych właściwościach, by każda złotówka czy dolar wydany na sprzęt nabrał właściwego sensu.

Pisałem że kable są niejako "ważniejsze" od "sprzętu", / 10 lat temu / co potwierdził dopiero niedawno mainestream.

Pisząc o suchotnikach, nie rekomendując nawet bardzo drogich rzeczy, może ktoś zaoszczędził niezłą sumkę.

Pisząc o Dynaudio jako docelowych kolumnach / średniego sektora / może ktoś jest szczęśliwy i w końcu słucha muzyki.

Pisząc o japońskich źródłach, wzmacniaczach, wiele osób zapewne zakupiło takowe i czerpie satysfakcję z takich wyborów.

Uznałem Relentless za urządzenie wzorcowe hi end audio w pełnej skali, co może wielu osobom pomóc w właściwym ukierunkowaniu wszelkich odniesień w branży.

..........

Może ktoś zdecyduje się na Yamaha NS5000, które polecam.

...........

Tobie proponowałem użycie taśm metalowych do magnetofonu szpulowego.

...........

Pokazałem że nawet dobrze zrealizowane filmy na YT mogą w określonych okolicznościach być użyteczną wskazówką.

..........

32 minuty temu, pmcomp napisał:

ty mi kiedyś pomogłeś

Npisałem że przetwornik Rodrigo nie jest tym, za co Autor tego opracowania go uważa, pomimo entuzjastycznych opinii Elba i Jego przyjaciół, którzy słuchali na AVS.

Nikt inny tu na forum tak zdecydowanie wówczas nie zareagował, z taką pewnością.

Tą pewność miałem i mam, z prostego powodu, zajmuję się innowacjami, Rodrigo więc trafił jak kosa na kamień.

Skoro takie rzeczy wyszły na moją korzyść, jak rodzaj sfalsyfikowania de facto wynalazku, opatentowanego, jako co najmniej będącego o dwa, trzy rzędy niżej znaczeniowo, by poprawiać cokolwiek w torze, to już znaczy wystarczająco wiele, że posiadam kompetencje by pomóc w wielu pomniejszych kwestiach.

Bug Head Emperor, sprawdź, polecałem lata temu, zareagowała jedna osoba pisząc mi na PW że jest w kontakcie osobistym z Autorem z Japonii.

Osoba ta jest autorem i właścicielem JPLAY.

31 minut temu, 747 napisał:

...........

Tobie proponowałem użycie taśm metalowych do magnetofonu szpulowego.

...........

A widziałeś takie komercyjne na żywo czy tylko chałupniczo cięte żyletkami w twoim garażu? A napisałeś jak ustawić skalibrować magnetofon do takiej taśmy?

Nie rozśmieszaj mnie. W epoce używania studyjnego magnetofonu szpulowego żadne studio ani rozgłosnia radiowa nie używała takich taśm bo takich nie było.

Pokaż mi magnetofon studyjny przystosowany do taśm metalowych to Ci przybije piątke i wszystko na twój temat odszczekam.

Reszty nie komentuje bo nie ma co, nie na temat.

31 minut temu, dudek1 napisał:

A kogo obchodzi twój stan posiadania?

Kogo interesują te wpisy wypełnione obrazkami z sieci?

Szkoda czasu i miejsca na serwerze.

Nie interesuje cię, szkoda ci czasu? ... NIE CZYTAJ !!!

Umiesz korzystać z forum? ... masz takie pole: ignorowani użytkownicy, dodaj mnie.

Edited by pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system, sprzedam: przetwornik Audio Note DAC4 i Weiss Engineering DAC2/Minerva pod marką WLM Gamma Reference DAC; legendarne, lampowe phono stage EAR 834p (MM/MC, kondensatory Mundorf, step-up Partridge), duzo kabli Transparent i MIT.

5 minut temu, pmcomp napisał:

Pokaż mi magnetofon studyjny przystosowany do taśm metalowych to Ci przybije piątke i wszystko na twój temat odszczekam.

Reszty nie komentuje bo nie ma co, nie na temat.

Minęły chyba ponad dwa lata, przez ten czas nie tylko elektronik przystosowałby dany model do takich taśm, ale ambitny konstruktor zbudowałby od podstaw magnetofon, przystosowany do stosownego rozmiaru taśmy, jako napęd mógłby być przykładowo użyty układ bez rolki dociskowej, by nie tworzyć rzeczy które już są, lecz rozwijać jakość.

Nowe magnetofony szpulowe są bardzo kosztowne, co wskazuje na sensowność konstrukcji indywidualnej, o jeszcze decydująco wiele lepszych właściwościach.

1 minutę temu, 747 napisał:

Minęły chyba ponad dwa lata, przez ten czas nie tylko elektronik przystosowałby dany model do takich taśm, ale ambitny konstruktor zbudowałby od podstaw magnetofon, przystosowany do stosownego rozmiaru taśmy, jako napęd mógłby być przykładowo użyty układ bez rolki dociskowej, by nie tworzyć rzeczy które już są, lecz rozwijać jakość.

Nowe magnetofony szpulowe są bardzo kosztowne, co wskazuje na sensowność konstrukcji indywidualnej, o jeszcze decydująco wiele lepszych właściwościach.

Jak zwykle odwracasz kota ogonem.

Takich magnetofonów nie ma.

Takich taśm nie ma.

Koniec tematu, to nie wątek o tym.

3 minuty temu, 747 napisał:

ale ambitny konstruktor zbudowałby od podstaw magnetofon, przystosowany do stosownego rozmiaru taśmy, jako napęd mógłby być przykładowo użyty układ bez rolki dociskowej, by nie tworzyć rzeczy które już są, lecz rozwijać jakość.

Czy ty się czasem czytasz?

Zbuduj taki magnetofon od podstaw. Powodzenia.

18 minut temu, pmcomp napisał:

A napisałeś jak ustawić skalibrować magnetofon do takiej taśmy?

Dokładnie tak samo jak dzieje się to w magnetofonach gdzie taśma zamknięta jest w pudełku.

Pisałem wówczas że jedynym problemem, którego z braku czasu nie rozpatrywałem do końca była kwestia kasowania.

Nie jest łatwo skasować poprzedni zapis na taśmie metal.

2 minuty temu, pmcomp napisał:

Takich magnetofonów nie ma.

Takich taśm nie ma

Kasetowych też nie było, zanim powstały z pozycją metal.

Taśmy są, doskonałe, a że nie pasują do wszystkich studyjnych magnetofonów z względów oczywistych, to nie znaczy że nie można ich użyć po przystosowaniu takich maszyn, które posiadają potrzebne własności mechaniczne, te elektryczne są relatywnie łatwe w adaptacji.

Kwestie mechaniczne, to tylko problemy dotyczące sił fizycznych by nie przekroczyć granicznych wartości degradujących nośnik, czyli rozciąganie, zerwanie etc, reszta nie tylko nie jest problemem, lecz przeciwnie, cienkie doskonale polerowane nowoczesne taśmy, doskonale przylegają do czoła głowic, a są wystarczająco grube by również dobrze prowadzić się przez napęd i naciąg.

12 minut temu, pmcomp napisał:

Zbuduj taki magnetofon od podstaw. Powodzenia

Gdyby z takim podejściem do rzeczywistości występował Dan D'Agostino, nigdy nie powstałby Relentless.

Wykonanie 80kg magnetofonu w porównaniu do 250 kg wzmacniacza, razy dwa to../ moce, napięcia, prądy, selekcja elementów../

Kwestia jest tylko jedna, istotna, nazywa się głowica dwuśladowa na półcalową taśmę.

21 minut temu, 747 napisał:

Kwestia jest tylko jedna, istotna, nazywa się głowica dwuśladowa na półcalową taśmę.

Mówisz, masz:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z taśmy magnetowidowej zrobi sznureczek 😉

nagrywamy.com

Godzinę temu, przemak napisał:

Mówisz, masz:

Hidden Content

Z taśmy magnetowidowej zrobi sznureczek 😉

Grubość taśmy HHS wynosi od 12,4 do 19um. Tak jak napisano taki Studer albo Telefunken przy przewijaniu zrobi z niej sieczkę, a przy odtwarzaniu/nagrywaniu porozciąga. Jedynie amatorskie magnetofony szpulowe na 9,5 cm/s potrafiły pracować z taśmą o grubości 18um. Dla przypomnienia zalecana grubość taśmy w magnetofonach studyjnych to 50um, dopuszczalna 35um.

Do tego taśma metalowa zje głowice w oczach. Ciekawe skąd weźmiesz nowe.

Edited by pmcomp

W dniu 19.11.2020 o 18:01, sly30 napisał:

Jedynymi które znam, to są wysokie modele Esoteric Grandioso, K-01, K-03 oraz topowy Ayon CD-35HF, ale w poprzedniej wersji, która czytała też płyty SACD. I jest to opcja konwersji sygnału PCM do DSD. Można tego używać albo nie. Inne drogie odtwarzacze CD tej funkcji nie mają np dzielony Accuphase za 200 tys., dCS Vivaldi, Luxman, Burmester itd. A najnowsze wydanie tego Ayona w ogóle już nie czyta płyt SACD. Nie pisz więc bzdur i nie wprowadzaj ludzi w błąd, podając fałszywe informacje.

I to jest sensowny wpis- mało takich na forum.

Przyznałeś w końcu wyraźnie z podaniem konkretnych przykładów, że odtwarzacze CD/SACD zmieniają w locie sygnał z płyty CD 16/44.1 na gęsty PCM lub DSD. Nie pisałem że potrafi tak każdy odtwarzacz- 99% odtwarzaczy CD/DVD na rynku  zamienia sygnał na marne 24/192, tylko te najnowsze i najlepsze potrafią konwertować również na DSD. Natomiast najnowsze DACi robią to juz bez problemu włącznie z DSD1024.

Mam nadzieję że nie będziesz już się więcej krzywił, jak trafisz na mój wpis na podobny temat. Żeby jeszcze nasi młodzi czytelnicy tego forum to zrozumieli (żeby to do nich dotarło) to byłby pełen sukces.

1 hour ago, andaudion said:

I to jest sensowny wpis- mało takich na forum.

Przyznałeś w końcu wyraźnie z podaniem konkretnych przykładów, że odtwarzacze CD/SACD zmieniają w locie sygnał z płyty CD 16/44.1 na gęsty PCM lub DSD. Nie pisałem że potrafi tak każdy odtwarzacz- 99% odtwarzaczy CD/DVD na rynku  zamienia sygnał na marne 24/192, tylko te najnowsze i najlepsze potrafią konwertować również na DSD. Natomiast najnowsze DACi robią to juz bez problemu włącznie z DSD1024.

Mam nadzieję że nie będziesz już się więcej krzywił, jak trafisz na mój wpis na podobny temat. Żeby jeszcze nasi młodzi czytelnicy tego forum to zrozumieli (żeby to do nich dotarło) to byłby pełen sukces.

Fajnie, tylko co z tego wynika?

Hidden Content

lol karton nawet sklonawoali i czarne pianki opakowania 😄 albo to odpady z fabryki oppo 😄 hehe

Hidden Content

Edited by bl4ck