Skocz do zawartości
IGNORED

Projektor z upłynniaczem ruchu i powyżej 3000 lumenów i z głośnością w trybie eco ponżej 25dB.


KrzysiekA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Właśnie wczoraj po trzech latach i 6000 godzinach pracy zdechł mi Epson tw6700. Na początku, z powodu że mam jedną zapasową lampę, pomyślałem że kupię taką samą używkę ale po pierwsze zraziłem się do Epsona a po drugie jest to okazja żeby kupić coś nowocześniejszego.  Z projektora byłem zadowolony ale z jego trwałości już nie. Pierwsza lampa padła po 3000 godzin w pracy eco  a powinna wytrzymać 5000 godzin. Druga miała obecnie prawie 3000 ale najpierw zdechł dźwięk a po wyłączeniu i włączeniu pojawił się błąd automatycznej przysłony. Nawet bym w to uwierzył gdyby nie to że najpierw zniknął dźwięk i że ktoś miał już ten błąd i kupił nową przysłonę co nic nie pomogło. Podejrzewam że padło coś innego co ma związek zarówno z dźwiękiem jak i z przysłoną. Instrukcji serwisowej w internecie nie znalazłem.  Wcześnie też miałem Epsona i po roku trafił do warsztatu na szczęście na gwarancji. 

Postanowiłem kupić coś nowego ale  próbowałem szukać w internecie ale producenci tak podają dane że zajmuje bardzo dużo czasu przeszukanie tego co mnie interesuje a szczególnie czy projektor ma interpolację klatek.   Z tego powodu mam pytanie. 

Jaki projektor z jasnością powyżej 3000 lumenów, z upłynniaczem ruchu (interpolacja klatek)i głośnością w ECO poniżej 25 dB. A może któryś z projektorów ma głośność poniżej 25dB w trybie normalnym to wtedy wystarczyłoby mi 2500 lumenów.  Co macie , co możecie polecić, o czym fajnym słyszeliście. Cena do 1500 Euro. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, KrzysiekA napisał:

Jaki projektor z jasnością powyżej 3000 lumenów, z upłynniaczem ruchu (interpolacja klatek)i głośnością w ECO poniżej 25 dB. A może któryś z projektorów ma głośność poniżej 25dB w trybie normalnym to wtedy wystarczyłoby mi 2500 lumenów.  Co macie , co możecie polecić, o czym fajnym słyszeliście. Cena do 1500 Euro. 

z takimi wymaganiami raczej nic nie znajdziesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki był mój Epson. Miał 3000 lumenów, w Eco głośny 24 dB i miał upłynniacz i zapłaciłem za niego 1100 Euro.  Używany można kupić za około 700 Euro. Zastanawiałem się nad Optomą UHD380X. Ma 3500 lumenów w Eco 25 dB  a normalnie 28dB i upłynniacz. Do tego drgającą matrycę czyli rozdzielczość podwyższoną do 4k.  Cena to około 1400 Euro.  Martwią mnie jedynie opinie. Zadzwoniłem do sklepu w okolicy i sprzedawca powiedzie że gówna z Optomy już nie sprowadza. Miał najprawdopodobniej dużo reklamacji. Nie są to jakoś wygórowane wymagania. Jest pełno tanich projektorów z wysoką jasnością tylko mało który ma upłynnianie obrazu i jest cichy. Zastanawiam się nad kupieniem przedłużonej gwarancji. Nie musiałbym teraz szukać nowego projektora. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też po pierwszym poście zbaraniałem. A po drugim padłem ze śmiechu.

2 godziny temu, KrzysiekA napisał:

sprzedawca powiedzie że gówna z Optomy już nie sprowadza.

Pewnie, że nie sprowadza ponieważ nikt u niego Optomy nie kupi. Ceny Optomy na Allegro są zazwyczaj  najniższe w Europie. Nie mam Optomy ale taka polityka cenowa jest niezłą zachętą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, fetek napisał:

jak wartości papierowe to co innego.

Ale o czym mówisz. O Optomie czy o Epsonie. Miałem a w zasadzie to jeszcze mam Epsona tw6700 i był  jasny tak że w dzień przy odsłoniętym oknie mogłem oglądać w trybie eco. Eco używałem bo był najcichszy. Mam projektor metr od głowy i praktycznie ledwo go słychać. Upłynniacz też ma i też go używałem i poza tym że od czasu do czasu pojawiały się jakieś artefakty to działał bardzo dobrze. Chciałbym po prostu coś co podobnego albo lepszego. Ludzie co wy na tym forum tacy ciągle nastawieni na konflikt. Nie meldowałem się tutaj przez pięć lat i teraz sobie przypomniałem dlaczego. 

6 godzin temu, WARMSTONE napisał:

Też po pierwszym poście zbaraniałem. A po drugim padłem ze śmiechu.

Pewnie, że nie sprowadza ponieważ nikt u niego Optomy nie kupi. Ceny Optomy na Allegro są zazwyczaj  najniższe w Europie. Nie mam Optomy ale taka polityka cenowa jest niezłą zachętą.

Ale dlaczego zbaraniałeś? Miałem projektor o podobnych parametrach i w podobnej cenie i chcę o takich samych albo lepszych w trochę wyższej cenie. Co tu jest takiego do zbaranienia?

Jeżeli chodzi o Optomę to z chęcią bym go osobiście zobaczył zanim kupię bo ma za dużo negatywnych ocen na Amazonie. Owszem mógłbym kupić i odesłać jak mi się nie będzie podobać ale tego nie lubię. Dlatego dzwoniłem do sprzedawcy sklepu który jest 50 km ode mnie i powiedział co powiedział. Trudno mi oceniać z jakiego powodu. Nie wiem z czego tu się śmiać. Tutaj możesz sobie poczytać oceny na Amazonie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Problem polega na tym że w promieniu 100 km nie mogę sobie obejrzeć jak ten projektor działa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa to to że wcale nie potrzebuję projektora UHD ale Optoma z upłynniaczem robi tylko projektory UHD i żadnego FullHd. Jest jeszcze model Vivitek h1188 z upłyniaczem i podobno bardzo dobry obraz ale po pierwsze za ciemny a po drugie za głośny. Epson ma we wszystkich swoich modelach ale po dwóch modelach Epsona i ich usterkach zraziłem się do tej firmy. Miałem jeszcze o ile dobrze pamiętam tw5700 który mi raz wylądował w serwisie po roku użytkowania. Lampa padła po 1000 godzinach pracy i to w trybie eco. Projektora używam zamiast telewizory w pomieszczeniu nie przygotowanym do kina z bardzo ciemnym ekranem. Dlatego musi być jasny bo w dzień gówno widać. Epson tw6700 był wystarczająco jasny.  Dlatego zmieniłem z tw5700. Poza tym tw5700 był strasznie głośny. Innego trybu niż eco nie dało się w zasadzie używać. Jak ktoś by mi do ucha przyłożył suszarkę do włosów. Miałem też wcześniej Benq w1070 ale wytrzymałem tydzień filmy w 24p tak skakały że krew się z oczu lała. Dlatego nigdy więcej projektora bez upłynniacza. Bez upłynniacza to można sobie pooglądać na 20 calowym telewizorze a nie na 100 calowym ekranie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trybie normalnym ma 31dB  a  na tryb eco jest za ciemny. Poza tym cena 2000 Euro.  No i Epson. Najbardziej rozśmieszyło mnie to.

Mit einer Lampennutzungsdauer von bis zu 5.000 Stunden2 können Sie die nächsten sieben Jahre jeden Tag einen Film ansehen, ohne dass ein Lampenwechsel erforderlich wird. Die Projektoren von Epson sind für ihre Zuverlässigkeit bekannt.

Zważywszy że w jednym projektorze lampa padła mi po 1000 godzin w eco a w drugim po 3000 w eco i ten drugi popsuł mi się po 6000 tysiącach godzin to po przeczytaniu  "Die Projektoren von Epson sind für ihre Zuverlässigkeit bekannt" można się ze śmiechu tarzać po podłodze no chyba że miało się taki projektor to tylko płakać. Nie wiem chyba pogodzę się z Epsonem ale kupię to co miałem i przedłużoną gwarancje o dwa lata. żeby uniknąć następnej niespodzianki. Albo używkę za 500 Euro. Przynajmniej tak bardzo nie boli jak zdechnie.  Właśnie jest aukcja na Ebay'u bez wysyłki w odległości 100 km ode mnie. Zaczyna się od 500 euro. Może się uda kupić. 

Właśnie zauważyłem że nowego nigdzie nie można kupić.  Jest w jednym sklepie wersja W ale za 1100 Euro. Nie dam za takiego starocia tyle pieniędzy.  Muszę chyba zobaczyć na stronie Epsona jakie są nowe modele. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem zwycięzcę. EH-TW7000. Kosztuje 1100 Euro wygląda dokładnie jak mój pewnie ma tą samą lampę czyli mógłbym użyć moją zapasową i chyba ma podwyższoną rozdzielczość bo jest napisane że 4k. Z tego co wiem to tanie 3LCD z przesuwaną matryce nie mają tak naprawdę 4k tylko 2k. Ale na 4k aż tak bardzo mi nie zależy. Jeszcze muszę znaleźć ofertę w której można przedłużyć gwarancję przynajmniej o dwa lata. 

Lampa jest ta sama. Duży plus. Miałbym dwie lampy jako zapas. Jedna która ma 3000 godzin w Eco i w zasadzie nie wiadomo ile jeszcze pochodzi i druga całkiem nowa. Do tego USB ma 2A zamiast jednego jak w moim starym. Mógłbym MiBoxa podłączyć bezpośrednio do projektora zamiast przez zasilacz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość jest faktycznie tylko 2K a dokładniej 4,5 miliona pikseli.  (Wyświetlacz natywny 1920 x 1080 z shiftem). Przynajmniej nie będzie widać pikselozy. Zakres koloru nie poszerzony. No cóż cudów za te pieniądze nie należy oczekiwać. 

Upłynniacz działa tylko w trybi 1080p. Dla sygnału 4k nie działa.  A było tak blisko. Zastanawiam się tylko czy jak wypuszczę obraz w trybie 1080p to czy wyłącza się 4k Shift. Oznaczałoby to że będzie widać piksele. Czytam dalej może coś będzie w innej recenzji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, KrzysiekA napisał:

Chyba znalazłem zwycięzcę. EH-TW7000

Przecież ten model jest już dawno niedostępny, chyba że piszesz o używanym. Najpierw zadzwoń do sklepu i spytaj o dostępność, bo sklepy z niejasnych dla mnie powodów w cennikach mają wszystko, a jak dopytać to połowy nie ma.

Poza tym oglądanie projektora w dzień to jest jakaś porażka. Nie zależy Ci na jakości czy jak? Przecież o czerni to można pomarzyć przy takim oglądaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam projektora jako telewizora i mam wystarczającą jakość i nie jest to porażka. Pare lat temu wałkowałem tu ten temat na forum. Ludzie kupują drogie projektory z wysokim kontrastem a potem wyświetlają to na białym ekranie z białym sufitem i z kontrastu nie zostaje nawet jedna dziesiąta. Ja poszedłem w inną stronę. Stosuje ciemno szary ekran i bardzo jasny projektor. Czarny jest wtedy czary a nie szary nawet w dzień.  Mam obraz lepszy niż niejeden w sali kinowej.  Mam  w tym trzy lata doświadczenia na epsonie tw6700 i rok na o ile dobrze pamietam tw5300 ale pewny nie jestem dawno to było. Model jest jak najbardziej dostępny i to w niejednym sklepie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Poza tym nie będę w dzień po ciemku siedział po kilka godzin bo dostanę depresji. 

Jak oglądam nie gaszę a właściwie to nie gasiłem nawet światła. 

Tak to wygląda przy całkowicie rozjaśnionym świetle a żarówka jest naprawdę mocna. Niestety w tej chwili mogę sobie jedynie pooglądać komunikat o błędzie automatycznej przysłony. 

IMG_20201106_072348_1.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to doświadczenie? Przesiedzieć rok czy nawet 3 z jednym czy nawet dwoma projami nazywasz doświadczeniem ?  Z resztą to co uważasz za własne odkrycie jest powszechnie już znane bo nic w tym odkrywczego . Parametry też zaznaczyłeś jakieś niespotykane raczej no i sama jasność podana w lumenach ma się nijak praktycznej jasności. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Xpedite999

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mój Boże. Zaczyna się. Nie szkoda wam czasu na te jałowe dyskusje? 

Miałem kilka filmów z obrazem projektora na youtube ale mój syn dostał się do mojego konta i je pokasował. Może znajdę coś na komputerze do załaduję na youtube. 

Proszę film robiony jakiś miesiąc temu o za dwadzieścia piąta przy całkowicie odsłoniętym oknie. 

 

Projektor jest tak jasny że ogłupia automatykę aparatu. Faktycznie w pokoju nie było tak ciemno. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek z  ciemnym ekranem i ścianami ok. Tylko zgrzyt jest niską głośnością, która w naprawdę jasnych projektorach za małą kasę jest zazwyczaj + 30db.

54 minuty temu, KrzysiekA napisał:

Poza tym nie będę w dzień po ciemku siedział po kilka godzin bo dostanę depresji. 

Słusznie. Ja też nie celebruję oglądania filmów. Mimo wszystko postaraj się zobaczyć obraz z Optom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, KrzysiekA napisał:

Ale o czym mówisz. O Optomie czy o Epsonie. Miałem a w zasadzie to jeszcze mam Epsona tw6700 i był  jasny tak że w dzień przy odsłoniętym oknie mogłem oglądać w trybie eco. Eco używałem bo był najcichszy. Mam projektor metr od głowy i praktycznie ledwo go słychać. Upłynniacz też ma i też go używałem i poza tym że od czasu do czasu pojawiały się jakieś artefakty to działał bardzo dobrze. Chciałbym po prostu coś co podobnego albo lepszego. Ludzie co wy na tym forum tacy ciągle nastawieni na konflikt. Nie meldowałem się tutaj przez pięć lat i teraz sobie przypomniałem dlaczego. 

chodzi o to że epson nie ma 3000lm tylko 2000, optoma wypada trochę lepiej choć trudno o rzetelne testy

i tak pamiętam, epson w sypialni i roleta z Ikei

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejuś a ty masz jakiś projektor ?  Aha czy ty grypsisz czy tylko zważasz nz bajerę ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, WARMSTONE napisał:

Krzysiek z  ciemnym ekranem i ścianami ok. Tylko zgrzyt jest niską głośnością, która w naprawdę jasnych projektorach za małą kasę jest zazwyczaj + 30db.

Słusznie. Ja też nie celebruję oglądania filmów. Mimo wszystko postaraj się zobaczyć obraz z Optom.

Jak oglądałem w eco i było naprawdę cicho. Poza tym mam grube zasłony i rolety w oknach. Zawsze mogę zrobić zupełnie zaciemnić pokój ale nigdy nie było potrzeby. W lecie jak słońce świeciło od strony okna to zostawiałem 20 cm szparę w zasłonach i było dobrze. Inne tryby niż eco używałem do 3d bo okulary mocno ściemniają.  Optomę bym z chęcią obejrzał ale jedyna możliwość to kupić potrzymać z tydzień i odesłać. Trochę mi się nie chcę bo to dużo fatygi. Trzeba potem wypełniać jakieś formularze i wysyłać.  W MM i innych tego typu sklepach mają jedynie najtańsze modele a Optomy nigdzie nie znalazłem. 

18 minut temu, Martin Rejek napisał:

Nie zwracaj uwagi na tego wypierdka... nigdy nie miał proja a się mądrzy jak nie jedna panienka! Przez takich konowałów te forum spada na psy... on i kamień czyli Warmstone to można by rzec że bracia... jeden jak i drugi nigdy nie wrzucił foty ze sprzętem, kamyk ma niby pokój pro pod kino a i w sypialni montuje 9.0.4 natomiast ten drugi hardkorowy błazen ma niby dwa SVS 16 ultra i jakiejś tam firmy naglosnienie gdzie można w to wierzyć lub i nie... dla mnie to trole przez których to forum traci na szacunku i na jakości... po prostu schodzi na psy... 

uwaga zaraz się przyczepia do mnie ze ja jestem nie normalny... ps jestem normalny z tym ze nie pozwolę by imbecyl hardkorowy obrażał mnie i przytaczał coś z czym nie miałem nawet styczności w sąsiednim temacie... po prostu frajer z wolności, powinien się pucować bo na harem pójdzie i dupsko mu pęknie... ha ha????

Dzisiaj siedziałem na niemieckim Forum na i przez dziesięć stron nikt do nikogo się nie przyczepił. Żadnych pyskówek żadnych wycieczek personalnych. A tu nawet pierwsza strona się dobrze nie rozkręciła i już się zaczyna... 

25 minut temu, fetek napisał:

chodzi o to że epson nie ma 3000lm tylko 2000, optoma wypada trochę lepiej choć trudno o rzetelne testy

i tak pamiętam, epson w sypialni i roleta z Ikei

 

Wiem. Ten epson ma 3000 lm tylko w trybie dynamicznym a ten jest mocno podbarwiony. Ja używałem jasnego kina i to w trybie eco co w zupełności wystarczyło. Pewnie w tym trybie ma z 1500 lm. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś o Vivitek1188. Miałem i niespecjalnie przy zapalonym swiatełku, dość głośny ale oraz wysmienity. Obecnie mam  Vivitek HK 2288. Można oglądać przy zapalonej lampie ale czerń jest wtedy taka sobie . 0 problemów z płynnością pomimo braku możliwosci regulacji. Obraz dwa razy lepszy. Też dość głośny ale dzwięk jest jakiś taki nie irytujący. 2288 jest równie jasny jak Panasonic PT AH 1000 deklarowane 2800 ANSI, który mi się zepsuł. Lcd jak widać lubią sie psuć. Na optomce będziesz miał wyświetlone pseudo 4k pomimo zapodania 1080p . Nawet jak film nie jest w HDR to można zrobić pseudo HDR. Wtedy jest cholernie jasno. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivitek bardzo chwalili na jakimś niemieckim kanale z kinem domowym.  Pewnie by mi wystaczył gdyby lampę ustawić na najjaśniejszy tryb ale miałem małego epsona o ile dobrze pamiętam tw5300 i ten był mi za głośny nawet w trybie Eco. Już się nawet zastanawiałem czy nie lepiej kupić telewizora 75 cali. Trochę mniejszy ale przynajmniej pełne wyposażenie, prawdziwe 4k i HDR i do tego poszerzony kolor do palety kinowej.  Na razie spróbuję się przebujać do świąt. Może przed świętami zrobią jakieś oferty w MM i Saturnie. Na razie gówno mają. Same najtańsze modele.  Musze zobaczyć co potrafi ten HK2288. No i ile kosztuje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko kupić. Może dystrybutor ma EX demo. Ja w super promocji zapłaciłem w przeliczeniu chyba ok. 4700 zł. Piszę o Viviteku dlatego, że głośność nie musi być uciązliwa a jasność pomimo, że na papierze nic nie urywa jest niezła. Lcd w porównaniu jest pastelowy i rozmyty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze tanim projem nie zastąpisz tv na długo bo kosztuje wymiana lamp i sam proj cierpi na wielogodzinnej codziennej pracy dlatego pada czy to jvc czy nawet Sony za 20k . Do twojego salonu na lata tylko i wyłącznie proj laserowy.  

Po drugie do @Martin Rejek ty człowieku nie znasz znaczenia słów których używasz ( konował to kiepski lekarz , weterynarz) i znowu chcesz zwalić na kogoś winę za ...

Godzinę temu, Martin Rejek napisał:

to forum traci na szacunku i na jakości... po prostu schodzi na psy... 

Po trzecie za słownictwo typu ...

Godzinę temu, Martin Rejek napisał:

frajer z wolności, powinien się pucować bo na harem pójdzie i dupsko mu pęknie... ha ha

...bity byś był do nieprzytomności jako magazynier nawet nie będący w życiu " na sankach " a operujący wiezięnnym słownictwem ( którego nie używa się na wolności bo to język więzienny). Pozer,  pajac ...komu ty chcesz zaimponować? Nic się u Ciebie nie zmienia a wręcz jest coraz gorzej . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Xpedite999 napisał:

Po pierwsze tanim projem nie zastąpisz tv na długo bo kosztuje wymiana lamp i sam proj cierpi na wielogodzinnej codziennej pracy dlatego pada czy to jvc czy nawet Sony za 20k . Do twojego salonu na lata tylko i wyłącznie proj laserowy.  

 

Dziwne. Trzy lata tak oglądałem i byłem zadowolony. Mało tego przez rok wcześniej oglądałem na ciemniejszym projektorze i też nie narzekałem. Może byś tak przeczytał zanim coś napiszesz. W tym projektorze który mi się popsuł siedziała już druga lampa a jeszcze jedną całkiem nową mam na półce. Dlatego ją kupiłem bo ostatnio jak mi się lampa spaliła to musiałem czekać tydzień aż mi przyślą nową. Niestety nie pomyślałem że może się popsuć projektor. Do ostatniego momentu miał bardzo dobry obraz a można nawet powiedzieć że ma, bo świeci tylko nic poza komunikatem że nie działa przysłona nic nie można oglądać. Tak swoją drogą to chamstwo ze strony Epsona że uniemożliwia całkowicie oglądanie bo się silnik w automatycznej przysłonie spalił. I tak tego gówna nie używałem bo mam na to za ciemny ekran i bez tego mógłbym dalej oglądać. No ale Epson postanowił że takiego ch*ja będę oglądał i zablokował mi projektor programowo.  Projektor ma dopiero 6000 godzin i to nie jest dużo na projektor. Mam telewizor Sonny który mi działa 10 lat a nie 3 lata.  Już za samo blokowanie programowe z powodu uszkodzenia automatycznej przysłowny całego projektora który działa uważam firmę Epson za totalne gówno. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne podejście,  dziwne wnioski . Wybij sobie z głowy 10 lat bezawaryjnej pracy proja nawet przy regularnej wymianie lamp . I ty masz doświadczenie z projektorami ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku ten projektor ma dopiero 6000 godzin. Czy ty nie rozumiesz po polsku? Projektor działa tylko jest zablokowany programowo bo jest uszkodzona automatyczna przesłona.  Zobacz sobie zdjęcie powyżej.   Lampa nie jest uszkodzona. Matryce LCD nie są uszkodzone projektor świeci i wyświetla obraz. Uszkodzona jest albo elektronika która steruje przysłoną albo sama przysłona której przez te trzy lata nigdy nie włączyłem.  Dlaczego elektronika w projektorze nie miałaby wytrzymać 10 lat. Na Ebay'u można kupić starsze projektory.  Zrozum człowieku że ten projektor jest sprawny, świeci i działa tylko został zablokowany przez oprogramowanie bo wykrył usterkę automatycznej przysłony i zamiast ją odłączyć i poinformować o usterce zablokował cały projektor.  Mało tego znalazłem w internecie opis podobnej usterki gdzie facet kupił nową przysłonę, wymienił i nic to nie dało. Podejrzewam że trzeba przy pomocy serwisowego softwareu skasować błąd żeby projektor zaczął działać.  Nie zapłacisz za serwis możesz projektor wyrzucić. To jest zwykłe chamstwo i chciwość Epsona. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KrzysiekA napisał:

Wiem. Ten epson ma 3000 lm tylko w trybie dynamicznym a ten jest mocno podbarwiony. Ja używałem jasnego kina i to w trybie eco co w zupełności wystarczyło. Pewnie w tym trybie ma z 1500 lm. 

nie masz, opierasz się na fikcji katalogowej, realne wartości są dużo niższe i może bardzo głupio to zabrzmi ale ilość lumenów nie koniecznie przekłada się na ogólnie rozumianą jasność obrazu.

 

53 minuty temu, KrzysiekA napisał:

zamiast ją odłączyć i poinformować o usterce zablokował cały projektor.

a próbowałeś mu pomóc ? może jest na to jakiś patent

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne ile ma lumenów na papierze czy w rzeczywistości. Na moje potrzeby ma ich wystarczająco.  

Czy próbowałem ? Od dwóch dni nic innego nie robię tylko przeglądam google.  Zaglądałem do środka projektora. Zastanawiam się czy nie wymontować tej przysłony i ręcznie zasłonić czujnik. Może wtedy projektor wystartuje. W ogóle to nie jestem pewny że to jest przysłona bo projektor najpierw stracił dźwięk. A po wyłączeniu już się więcej nie włączył. Serwisówki do niego nie znalazłem żeby przeanalizować jak działa ta przysłona. Do silnika idą trzy kable i chyba cztery do czujników. Na początek trzeba by było sprawdzić co się dzieje z przysłoną przy włączaniu projektora. Może padło zasilanie silnika na którym siedzi również audio. Bez serwisówki to zgaduj zgadula. Auto Irris Error to bardzo typowa przypadłość Epsonów i to nie tylko tego modelu. Wystarczy wpisać w Google żeby się naczytać. Najbardziej minie wk***ia to że z powodu takiej błahostki projektor jest bezużyteczny.  Na pewno dałoby się w to miejsce wsadzić układ symulujący przysłonę tylko trzeba by mieć serwisówkę żeby wiedzieć jak to działa. Może bym nawet kupił drugą gdybym wiedział gdzie i czy to na pewno przysłona. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam projektora jako telewizora i mam wystarczającą jakość i nie jest to porażka. Pare lat temu wałkowałem tu ten temat na forum. Ludzie kupują drogie projektory z wysokim kontrastem a potem wyświetlają to na białym ekranie z białym sufitem i z kontrastu nie zostaje nawet jedna dziesiąta. Ja poszedłem w inną stronę. Stosuje ciemno szary ekran i bardzo jasny projektor. Czarny jest wtedy czary a nie szary nawet w dzień.  Mam obraz lepszy niż niejeden w sali kinowej.  Mam  w tym trzy lata doświadczenia na epsonie tw6700 i rok na o ile dobrze pamietam tw5300 ale pewny nie jestem dawno to było. Model jest jak najbardziej dostępny i to w niejednym sklepie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Poza tym nie będę w dzień po ciemku siedział po kilka godzin bo dostanę depresji. 
Jak oglądam nie gaszę a właściwie to nie gasiłem nawet światła. 
Tak to wygląda przy całkowicie rozjaśnionym świetle a żarówka jest naprawdę mocna. Niestety w tej chwili mogę sobie jedynie pooglądać komunikat o błędzie automatycznej przysłony. 
IMG_20201106_072348_1.thumb.jpg.69ec67f76cf3bef3bc5fc79d1e35fef9.jpg
Aaaa, pamiętam, koleszka od wyświetlania na rolecie z IKEA.
No, no. Dawno temu, na forum kikiego dużo dyskutowałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.