Skocz do zawartości
IGNORED

Sprzęt Hiend odtwarzający Old music.


piorasz

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, przemak napisał:

Ja wiem, co jest w riderach ?

20 godzin temu, Wuelem napisał:

Ewentualnie taka Maryla Rodowicz

20 godzin temu, przemak napisał:

Nietrudno znaleźć:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak widać wymagania są konkretne, oczywiście nie co do przodów (choć trochę też) ale w rozmowie wychodzi więcej, wszystko rzecz jasna zależy od kasy i umiejętności negocjacyjnych ?

19 godzin temu, Wuelem napisał:

Dzięki @przemak za ten link. Bardzo ciekawa lektura. Wynika z niej, że markowe firmy jeszcze bardziej tam się ceni niż analogicznie w środowisku audiofilskim (w biznesie koncertowym wejście nowej firmy na rynek jest prawie niemożliwe?) i też zapieranie się rękami i nogami przed instalacjami JBL trochę mówi o jej poważaniu (czy raczej braku...) wśród zawodowców. Tylko nie JBL :-))

19 godzin temu, Wuelem napisał:

zapieranie się rękami i nogami przed instalacjami JBL

19 godzin temu, przemak napisał:

Cytując: Preferowane są podwieszane systemy liniowe firm: Nexo, L’Acoustic, MeyerSound, EAW, d&b, JBL...

Panie Przemku, Wuelem Ci perfidnie i z niewiedzy namota, namąci i ucieknie. Może chciałby w preferowanych WLM-a, ale nie ma, chyba że ze swoich zrobi podwieszane ;) i wyśle panom do porównania z ww. systemami liniowymi, do których to WLM nie ma najmniejszego startu - WLM nie ma z czym startować.

Pan dr. Floyd Toole bardzo pozytywnie pisał o VTX 25 lub VTX 25-II mając pojęcie o nich. Nie to co jakiś nieneutralny Wuelem z Elbląga ze swymi podchodami/bólami, który nawet nie wie, że VerTec to JBL.

Wśród zawodowców, myślę że gdzieś z 70% to systemy JBL.

W PL przed zakupem mniejszych VTX V20, porównywali je z: L-Acoustic, Adamson Systems, d&b technologies, Nexo - i wieloma innymi systemami, które testowali/odsłuchiwali przed zakupem!

 ''Moim zdaniem topowy numer jeden (VTX V20), a to co ten mały demon, ten mały byk potrafi, to mnie powala na kolana'' - Patryk Kalski [Akart-Audio, Gdynia]

''jest klarownie, jest tak przejrzyście, jest tak mocno, jest po prostu perfekcyjnie'' ''jak werbel gra, to oczy się zamykają''

Patryk Kalski – „Postawiłem na jakość” 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Masz ich sporo z najwyższych linii m.in. :

JBL VTX A-Series: A12W, A12, A8 

JBL VTX V-Series: 25-II, V25-II-CS, VTX 25, VTX 20

JBL VerTec Series: VT4889-1, VT4888, VT4887A, VT4886

 

A to co się znajduje w WLM, to budżetówka w porównaniu do ww. systemów.

Topowe VerTec-i na 76-mm berylowych membranach - na każdy moduł po ''trzy'' 76-mm beryle.

W jeszcze nowszych masz także świetne drivery z pierścieniowymi polimerowymi membranami.

Bardziej litościwe dla ''nieaudiofilskiej amplifikacji i okablowania''. A jak jakiś audiostereowicz chce po audiofilsku, to niech zakupi topową amplifikację od: Mark Levinson, Viola Audio Labs, Cello, Krell, Dan D'Agostino, Boulder, Classé, Bryston, Goldmund, lub z biedy topowe McIntosh'e, czy Accuphase zmostkowane. I do tego jeszcze topowe amerykańskie okablowanie.

Żeby się odkuć/odbić i wyjść na prostą, musieliby inkasować z 5-8 tys. PLN za bilet :).

19 godzin temu, przemak napisał:

Cytując: Preferowane są podwieszane systemy liniowe firm: Nexo, L’Acoustic, MeyerSound, EAW, d&b, JBL...

18 godzin temu, Wuelem napisał:

Rider - Kate Ryan:

Cytując: Akceptujemy wyłącznie wysokiej klasy, systemy P.A pochodzące od renomowanych producentów. Żadnych JBL VRX, QSC KLA etc.

19 godzin temu, Wuelem napisał:

Dzięki @przemak za ten link. Bardzo ciekawa lektura. Wynika z niej, że

18 godzin temu, Wuelem napisał:

Rider - Kate Ryan:

18 godzin temu, przemak napisał:

To o którym riderze piszemy? ?

Tzn. że Wuelem namieszał, na siłę wygrzebując inny rider.

18 godzin temu, Wuelem napisał:

Rider - Kate Ryan:

Cytując: Akceptujemy wyłącznie wysokiej klasy, systemy P.A pochodzące od renomowanych producentów. Żadnych JBL VRX, QSC KLA etc.

17 godzin temu, przemak napisał:

Tak BTW oni nie kasują jbl czy qsc w ogole, nie chcą tylko najtańszych liniowek od tych producentów. Drobiazg ?

17 godzin temu, Wuelem napisał:

Chyba w ogóle nie chcą:

Żadnych JBL VRX, QSC KLA etc. Żadnych konstrukcji własnej roboty. Preferowane systemy to: L'acoustics, Vertec, Adamson, D&B, Nexo.

17 godzin temu, przemak napisał:

Nie wiadomo, czy w ogóle. Preferują jakieś bo jakieś trzeba wpisać i nie chcą JBL ale tylko VRX. Czyli już np VLA zasadniczo może być ;) 

17 godzin temu, Wuelem napisał:

Chyba w ogóle nie chcą:

Żadnych JBL VRX, QSC KLA etc. Żadnych konstrukcji własnej roboty. Preferowane systemy to: L'acoustics, Vertec, Adamson, D&B, Nexo.

17 godzin temu, przemak napisał:

Kurcze, nie czytam, na co odpowiadam, przepraszam. Vertec to system JBL ?

Ty załapałeś, ale on pisał/cytował i nawet nie widział co.

17 godzin temu, przemak napisał:

Vertec to system JBL ?

16 godzin temu, Wuelem napisał:

Jednak można się z tego forum czegoś dowiedzieć. Dzięki za uświadomienie.

Znikam z tematu. Pomyślnych obrad.

@ przemak, lata temu (może z 8 lat temu) wspominałem Vertec'ach z 76-mm membranami. A Wuelem tak szybko zapomniał.

Dobra Przemek, specjalnie dla Ciebie i autora tematu, najnowsze JBL Studio Monitor 4349 - o efektywności 91 dB. Jak macie tranzystory to super.

Pan Wojciech Pacuła jeszcze słucha i pisze recenzję, która ukaże się 16 listopada 2020 w High Fidelity.pl No 199

W Niemczech te monitory masz już osłuchane/przetestowane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cytat

Fazit

Die JBL 4349 macht ihrem großen Namen alle Ehre: Sie setzt ihre Studio-Gene im Sinne eines klanglich perfekten Auftritts ein - und das bei jeder Lautstärke. - Thomas Schmidt

7500 Euro za zachodnią granicą w Monachium.

I Włoch ''Francisco del Pozo'' posłuchał/zrecenzował na swym koncie.

Niemcy zajrzeli do środeczka. Zobacz jaki driver i horn :). Poznajesz, które z ww. systemów liniowych, posiadają taki driver :)

jbl-4349-lautsprecher-stereo-63094.jpgjbl-4349-lautsprecher-stereo-63103.jpgjbl-4349-lautsprecher-stereo-63100.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Sovereign napisał:

Dobra Przemek, specjalnie dla Ciebie

Mi się nie podobają przez tą tubę. To jest twórcze rozwinięcie 4425, których nie lubię. 

13 minut temu, Sovereign napisał:

Włoch ''Francisco del Pozo'' posłuchał/zrecenzował

A czasem nie po hiszpańsku on gada? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, plastik1989 napisał:

Oprócz tego, że cena x2 to jeszcze 95% „vintage” u nas to szrot z wysypiska.

tedy co się dziwić, że lud gada, że vintage to lipton ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, przemak napisał:

Mi się nie podobają przez tą tubę. To jest twórcze rozwinięcie 4425, których nie lubię. 

Nic wspólnego z 4425. 

Bardziej w kierunku M2 Master Reference Monitor.

A nawet 4367 Studio Monitor.

16 minut temu, przemak napisał:

A czasem nie po hiszpańsku on gada? ?

Tak, po hiszpańsku.

Przeczytałem tytuł nazwę kanału jako Francesco, a tam Francisco.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Pana Sovereigna :)
Nie mogłem się na Pana doczekać. Oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu.
Prośba taka aby posty było nieco krótsze. Jedną myśl można podzielić na kilka rozdziałów.
Będzie bardziej czytelnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, pmcomp napisał:

Kolumny np Jensen Model 4, 5 czy 6 mozna w USA kupić za grosze. Od stu do czterystu dolarów. Wzmaki lampowe np. Heathkit czy Dynaco podobnie. Spróbuj. Gdybym mieszkał w tamtym kraju to próbowałbym wszystkiego z tamtej epoki jak leci. W Europie jest to bardzo utrudnione i kosztowne.

Nie o to mnie w życiu już chodzi. Było, przeszło, albo nie przeszło, ale home audio już nie jest moim priorytetem. Do początków Millennium było OK i wciągnąłem się w to bardzo ostro, ale to przeszło. Czasami mam jeszcze wzdęcia i coś mnie pcha w ten obłęd, jednak panuję nad tym, chociaż za prąd płacę jak za zboże. Mój sprzęt, to jak dawne amerykańskie Oldsmobile z potężnymi ósemkami. Co chwilę elektrownia ComEd daje mi znać, że zużywam więcej energi niż czterech sąsiadów na raz. A że brzmienie dobre jest albo nie...??? Od dawna to wiem - wystarczy zagrać jeden akord na dobrze nastrojonym fortepianie, albo siedzieć w jakimś fajnym miejscu i posłuchać pianisty i jego dżwięków live. Ale rozumiem, że tu chodzi o pasję audiofeelską i interpretacja jest trochę inna. Naprawdę fajnych i dobrych dżwięków z głośników home audio może być dziesiątki i ja nie rozumiem problemu wielu tu zgromadzonych. Przecież to tylko home audio...??? Przecież może być wiele fajnych setupów i każdy może się podobać...??? Ja tak mam i wiele brzmień mi się podoba, oczywiście oprócz tych, które mi się nie podobają.

Mnie bardzo podobało się brzmienie Patricii Barber z okresu z Michaelem Arnopolem - to on był kreatorem tego soundu - soundu całego zespołu. Oryginalny i świetny basista, ale też audiofeel - wiedział czego poszukuje - tak jak brzmieli w rzeczywistości, tak brzmieli na płytach, oczywiście w pomniejszonej skompresowanej skali, bo płyta i każdy dżwięk z audio to kompresja. Ale charakter brzmienia ten sam - tak brzmieli i kto widział ich koncerty w dobrych miejscach ten wie jak potrafiła Patricia Barber ze swoim zespołem zabrzmieć. Ale to jest touch człowieka, a nie sprzętu. Mój przyjaciel, który już dość dawno wyjechał ze Stanów, nota bene znakomity lutnik, nagrał i fantastycznie zmiksował jazzowy koncert z Cafe Lura na jakimś małym dwukanałowym mikserku Yamachy z lat 80-tych i wyszedł z tego cudowny dżwięk na płycie, a skąd to wiem? Stąd, że byłem na tym koncercie i mam płytkę z tego koncerciku. 

W niektórych wybranych studiach o zasięgu globalnym stosują do odsłuchów wysokich modeli B&W, ale i do monitorowania używają bliskiego i średniego pola głośników od B&W. Jan Erik Kongshaug słuchał na N802, i pracował też na B&W. Inny będzie to samo robił na Dynaudio, a jeszcze inny na czymś zupełnie innym. I paradoksalnie, wszystko inaczej brzmi, ale wszystko musi brzmieć jednakowo, bo to co wychodzi ze studia, sceny, musi wyjść z głośników. Takie refleksje mnie naszły, więc proszę się nie wyzwierzać na mnie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, piorasz napisał:

Witamy Pana Sovereigna :)

Witam szanownego Pana Piotra.

Zauważasz podobieństwa w 4349 Studio Monitor, bardziej w kierunku... M2 Master Reference Monitor, czy nawet 4367 Studio Monitor.

...a może (jak @ przemak) w kierunku 4425, 4430, 4435 ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mnie w życiu już chodzi. Było, przeszło, albo nie przeszło, ale home audio już nie jest moim priorytetem. Do początków Millennium było OK i wciągnąłem się w to bardzo ostro, ale to przeszło. Czasami mam jeszcze wzdęcia i coś mnie pcha w ten obłęd, jednak panuję nad tym, chociaż za prąd płacę jak za zboże. Mój sprzęt, to jak dawne amerykańskie Oldsmobile z potężnymi ósemkami. Co chwilę elektrownia ComEd daje mi znać, że zużywam więcej energi niż czterech sąsiadów na raz. A że brzmienie dobre jest albo nie...??? Od dawna to wiem - wystarczy zagrać jeden akord na dobrze nastrojonym fortepianie, albo siedzieć w jakimś fajnym miejscu i posłuchać pianisty i jego dżwięków live. Ale rozumiem, że tu chodzi o pasję audiofeelską i interpretacja jest trochę inna. Naprawdę fajnych i dobrych dżwięków z głośników home audio może być dziesiątki i ja nie rozumiem problemu wielu tu zgromadzonych. Przecież to tylko home audio...??? Przecież może być wiele fajnych setupów i każdy może się podobać...??? Ja tak mam i wiele brzmień mi się podoba, oczywiście oprócz tych, które mi się nie podobają.
Mnie bardzo podobało się brzmienie Patricii Barber z okresu z Michaelem Arnopolem - to on był kreatorem tego soundu - soundu całego zespołu. Oryginalny i świetny basista, ale też audiofeel - wiedział czego poszukuje - tak jak brzmieli w rzeczywistości, tak brzmieli na płytach, oczywiście w pomniejszonej skompresowanej skali, bo płyta i każdy dżwięk z audio to kompresja. Ale charakter brzmienia ten sam - tak brzmieli i kto widział ich koncerty w dobrych miejscach ten wie jak potrafiła Patricia Barber ze swoim zespołem zabrzmieć. Ale to jest touch człowieka, a nie sprzętu. Mój przyjaciel, który już dość dawno wyjechał ze Stanów, nota bene znakomity lutnik, nagrał i fantastycznie zmiksował jazzowy koncert z Cafe Lura na jakimś małym dwukanałowym mikserku Yamachy z lat 80-tych i wyszedł z tego cudowny dżwięk na płycie, a skąd to wiem? Stąd, że byłem na tym koncercie i mam płytkę z tego koncerciku. 
W niektórych wybranych studiach o zasięgu globalnym stosują do odsłuchów wysokich modeli B&W, ale i do monitorowania używają bliskiego i średniego pola głośników od B&W. Jan Erik Kongshaug słuchał na N802, i pracował też na B&W. Inny będzie to samo robił na Dynaudio, a jeszcze inny na czymś zupełnie innym. I paradoksalnie, wszystko inaczej brzmi, ale wszystko musi brzmieć jednakowo, bo to co wychodzi ze studia, sceny, musi wyjść z głośników. Takie refleksje mnie naszły, więc proszę się nie wyzwierzać na mnie
Fajnie. Tylko my tu nie piszemy o życiu tylko o audio. Jeśli audio nie sprawia Ci przyjemności to po co się produkować w tym wątku?
Tak sobie myślę... Bardziej Ci sprawia przyjemność samo pisanie o audio niz samo audio. Tylko ja się pytam jaki jest w tym Twój cel?
I zadam to samo pytanie które zadałeś mi kilka godzin temu. "Co chcesz udowodnić"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
1 godzinę temu, piorasz napisał:

Plastik ile wtopiłeś? ?

Więcej niż bym chciał. Chociaż głównie nerwów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej niż bym chciał. Chociaż głównie nerwów. 
Ale musisz się wreszcie zdecydować czy w lewo czy w prawo. Bo aby być po środku to w takim tępie sporo lat jeszcze przed Tobą. :)
Witam szanownego Pana Piotra.
Zauważasz podobieństwa w 4349 Studio Monitor, bardziej w kierunku... M2 Master Reference Monitor, czy nawet 4367 Studio Monitor.
...a może (jak @ przemak) w kierunku 4425, 4430, 4435 ;)
Może i bym zauważył gdybym miał te kolumny w domu. Odpowiedź jest prosta. Nie zauważam choć z wyglądu się różnią. A ja z koleji spytam czy Ty je miałeś w domu czy tylko widziałeś na zdjęciach? Bo jak dotąd nie widzałem żadnego zdjęcia Twojego systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, piorasz napisał:

"Co chcesz udowodnić"?

Nie chcę nic udowadniać, przecież napisałem, że to refleksja, ale samo wyszło to co wyszło - wyszło, że to nie sprzęt robi robotę, tylko touch człowieka. W pierwszej linii. I wyszło to, że każdy słyszy inaczej i większość nie posiada wykształconego słuchu, więc wszystko jest na zasadzie podobania się. Na zasadzie estetyki dżwięku i własnych upodobań we własnych komnatach i we własnej audiofeelskiej próżności. Bo audiofeel, to próżny człowiek - co wynika z siedzenia w fotelu i słuchania dżwięków, jak się nie jest wykształconym inżynierem dżwięku, ani muzykiem, ani nawet inżynierem od masteringu...??? Nie daje kompletnie nic, to znaczy daje, mniej więcej tyle samo, co palenie papierosów. Ja też jestem próżny, pomimo tego, że porzuciłem audiofeelstwo w sensie fizycznym, chociaż duchem jestem z nim non stop.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Nie chcę nic udowadniać, przecież napisałem, że to refleksja,


A to przepraszam Pana :)
Nie doczytałem, że to refleksja a w myślach też nie czytam :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, piorasz napisał:

Tylko my tu nie piszemy o życiu tylko o audio

To też staram się zrozumieć i nachodzą mnie rózne refleksje od strony socjologicznej, ale może lepiej nie będę się wypowiadał, bo mnnie znienawidzisz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



To też staram się zrozumieć i nachodzą mnie rózne refleksje od strony socjologicznej, ale może lepiej nie będę się wypowiadał, bo mnnie znienawidzisz


Nie sądzę. Mogę co najwyżej zrobić focha. Ty chyba coś o tym wiesz? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego by nie zaakceptować takiego brzmienia starego jazzu jaki jest na płycie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, piorasz napisał:

Nie doczytałem

Nic się nie stało, a to że nie zrozumiałeś kontekstu, bo w myślach nie czytasz, to też drobnostka. Ja się staram czytać w myślach, bo na żywo, to ludzie różne banialuki opowiadają nawet w oczy. Ale to też tylko taka mała drobnostka i moje przemyślenia... wężykiem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Nic się nie stało, a to że nie zrozumiałeś kontekstu, bo w myślach nie czytasz,


Wręcz przeciwnie. Zrozumiałem bardzo dobrze i w twoich myślach też już nico potrafię czytać. Studia zwane życiem wciąż uprawiam. Po 50-tce człowiek już coś wie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piorasz napisał:

Nie chcę tu nic reklamować ale w Polsce też ktoś robi świetne kolumny do starego jezzu. Jest co roku na AVS w Warszawie i kto słyszał wie o czym mówię.


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

G... jakich mało.

Wcześniej Graj-Pudła, Graj-End.

Miałem okazję słuchać kilka razy, nie polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G... jakich mało.
Wcześniej Graj-Pudła, Graj-End.
Miałem okazję słuchać kilka razy, nie polecam.
Na AVS słuchałeś?
G... jakich mało.
Wcześniej Graj-Pudła, Graj-End.
Miałem okazję słuchać kilka razy, nie polecam.
Możesz coś napisać co Ci się nie podobało? Dasz radę czy może to kolejny pierd starego zrzędy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, piorasz napisał:
9 minut temu, rochu napisał:
G... jakich mało.
Wcześniej Graj-Pudła, Graj-End.
Miałem okazję słuchać kilka razy, nie polecam.

Na AVS słuchałeś?

Nie, na Polagrze... :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, piorasz napisał:
13 minut temu, rochu napisał:
G... jakich mało.
Wcześniej Graj-Pudła, Graj-End.
Miałem okazję słuchać kilka razy, nie polecam.

Na AVS słuchałeś?

Nie tylko.

Inspirowane Auditorium 23 ale realizacja taka sobie.

 

A co do audioshow.

Moja przyjaciółka kilka lat temu rozłożyła im pokaz na Audio Show. Poprosiła o puszczenie przyniesionej płyty a pan prowadzący wyjątkowo się zgodził bo co takiego mogła słuchać taka sympatyczna dziewczyna. Okazało się że był w błędzie bo płyta to było Dead Kennedys. Jak można się domyślać po zapuszczeniu płyty dźwięk klęknął i zaczął je..ć po uszach. Po minucie, może dwóch pan prezenter skoczył wyciszać sprzęt, publika zaczęła protestować, pan był nieugięty to publika w połowie pokazu gromadnie po prostu wyszła.

Nie dość, że nie grało to prezenter/właściciel zachował się jak buc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, na Polagrze... :-))
Wiemy, wiemy - już się nie powtarzaj. Targi to Twoja specjalność ale jeśli pozwolisz - nie pytałem Ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, piorasz napisał:

Może i bym zauważył gdybym miał te kolumny w domu. Odpowiedź jest prosta. Nie zauważam choć z wyglądu się różnią. A ja z koleji spytam czy Ty je miałeś w domu czy tylko widziałeś na zdjęciach? Bo jak dotąd nie widzałem żadnego zdjęcia Twojego systemu.

...z 4349? One co dopiero trafiły na testy a Ty chcesz już słuchać. Później pewnie kto inny zabierze do testowania. Tych się posłucha przy okazji, jak im podobnych większych modeli z pierścieniowym driverem w hornie HDI Waveguide.

1 godzinę temu, przemak napisał:

Mi się nie podobają przez tą tubę. To jest twórcze rozwinięcie 4425, których nie lubię. 

Faktycznie, dla Ciebie tylko zwykłe kolumienki bez żadnych hornów, jak 4408, 4410 etc. Nie ma o czym rozmawiać.

Topowe jak do najlepszych Studio na świecie, masz z hornami 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sly30 napisał:

Nie, na Polagrze... :-))

Masz rację.

Polagra byłaby dobrem miejscem dla takiego buractwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Nie tylko.
Inspirowane Auditorium 23 ale realizacja taka sobie.
 
A co do audioshow.
Moja przyjaciółka kilka lat temu rozłożyła im pokaz na Audio Show. Poprosiła o puszczenie przyniesionej płyty a pan prowadzący wyjątkowo się zgodził bo co takiego mogła słuchać taka sympatyczna dziewczyna. Okazało się że był błędzie bo było to Dead Kennedys. Jak można się domyślać po zapuszczeniu płyty dźwięk klęknął i zaczął je..ć po uszach. Po minucie, może dwóch pan prezenter skoczył wyciszać sprzęt, publika zaczęła protestować, pan był nieugięty to publika w połowie pokazu gromadnie po prostu wyszła.
Nie dość, że nie grało to prezenter/właściciel zachował się jak buc.


Ok... Ale na AVS jest tak bardzo często - każdy chce zaprezentować sprzęt i jego maksymalne możliwości.
Spotkałem się z czymś podobnym na pokazie tych kolumn. Poprosiłem o rock. Dostałem od właściciela kawałek z The "Dark side of the monn". Brzmiało świetnie ale nie o to mi chodziło a konstruktor miał tego świadomość.
Wracając jednak do tematu każdy kawałek z pod znaku jazz z przed epoki brzmiał bardzo dobrze. A wiem to, gdyż trochę tam sobie posiedzałem a w tym wątku o tym mi mów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, piorasz napisał:

Wracając jednak do tematu każdy kawałek z pod znaku jazz z przed epoki brzmiał bardzo dobrze. A wiem to, gdyż trochę tam sobie posiedzałem.
 

Możesz mieć to samo za ułamek ceny.

Kupujesz stare głośniki Saby, Telefunkena lub coś podobnego, robisz odgrodę 80x160cm i voila.

Zamiast Saby może być Monacor SP200X z membraną potraktowaną lakierem damarowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć to samo za ułamek ceny.
Kupujesz stare głośniki Saby, Telefunkena lub coś podobnego, robisz odgrodę 80x160cm i voila.
Zamiast Saby może być Monacor SP200X z membraną potraktowaną lakierem damarowym.
Ok.. Z jednym się zgadzam i (chyba) cię rozumiem. Grajpudła i ich cena to poważny problem i trochę nieporozumienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, rochu napisał:

Masz rację.

Polagra byłaby dobrem miejscem dla takiego buractwa.

:-))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś jeszcze coś... Kable, akcesoria za pierdylion... A wystarczy jedno urządzenie. U mnie robi robotę niesamowitą.
Bardzo dobry kondycjoner załatwia wiele, wiele problemów. 82f0a81769bce3b58ea8078b9291f9c1.jpg



Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo - dobry prąd jest lepszy od złego prądu.

Jakby człek tak przeanalizował spectrum prądu w dzień, to od razu odechciewa się słuchania muzyki. Lepiej żyć w nieświadomości i nie obserwować żadnych zegarów ani mierników. Z miernikami i wyświetlaczami  odechciewywanie murowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.