Skocz do zawartości
IGNORED

SME Serie 3


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Winylomaniak napisał:

Spoko dla Ciebie oryginalny Denon na sferyku też się znajdzie ?.

 

Wkładki kupuje się z sprawdzonego źródła i tylko nowe z gwarancją .

U ciebie jakikolwiek zakup to ryzyko a tym bardziej zakup wkładki .

Ba o pakowaniu w gazety nie wspominam ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Teraz, Bartek Bartoszewski napisał:

Wkładki kupuje się z sprawdzonego źródła i tylko nowe z gwarancją .

U ciebie jakikolwiek zakup to ryzyko a tym bardziej zakup wkładki .

Ba o pakowaniu w gazety nie wspominam ?

Ja też uważam, że nowe z gwarancją to pewność i spokój ? 

Zakup używanego sprzętu, a tym bardziej w Internecie, zawsze obarczony jest ryzykiem, trzeba mieć tego świadomość. Podejmując takie ryzyko, trzeba je sobie dokładnie skalkulować. U mnie ryzyko jest dokładnie wiadome, szansa że będziesz zadowolony wynosi 96.3%. 

Gazety nie są takie złe, gorzej jak jakiś cymbał pakuje w karton styropian, to wtedy jest zabawa, po otwarciu kartonu ?             

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Idziemy dalej

Ponieważ, od spodu zwykłe wytyczki audio, są za dużo i nie da się ich włożyć, chyba że na siłę, ale wtedy kabel jest bardzo mocno zgięty i takie połącznie szybko szlag trafi, to zaszła potrzeba zamówienia przewodu audio z wtykam kątowymi.  I tutaj zonk, bo wybór na popularny serwisie sprzedażowym, prawie żaden. Zmówiłem więc, te które bardziej mi się podobały wizualnie, bo oczywiście parametru pojemności sprzedawca nie podaje. Zmówiłem takie o długości 1 metra

Pasują dobrze, przewód nie jest zgięty, ale nie idealnie, bo nie da się wyjąć wtyczek, bez odkręcanie ramienia, na szczęście taka potrzeba nie pojawia się codziennie. ?          

Grają według mnie tak samo, jak oryginalne, ani się brzmienie nie rozjaśniło, ani nie ściemniło, odkręciłem wzmacniacz na full poruszałem przewodami blisko transformatora, nic nie sieje nic też nie trzeszczy. Gut.

Coś około 3 dyszek z wysyłką

Opis i wygląd taki:

Przewód: miedź beztlenowa OFC

Końcówki: aluminiowa obudowa, pozłacane styki

Producent: Vitalco

Materiał wolny od kadmu i ołowiu

Izolacja 100 MΩ zapobiega niepożądanym interferencjom

Przewody o niskiej pojemności własnej

Podwójnie formowane przewodniki pozwalają na jeszcze lepszą transmisję

   

1Pioneer (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

W zasadzie to SME III na Technicsie SL150 MK2 jako zestaw, to taki mały unikacik jest, bo tego nawet na youtube trudno znaleźć ? Chyba podniosę cenę ? Żartowałem....  

Angol mnie cały czas zaskakuje, zwykle to zapięcie  na podpórce ramienia, to je trzeba odchylić do tyłu, w prawą stronę  aby podnieść i przesunąć ramią, ale tutaj jest odwrotnie, do przodu, w lewą stronę trzeba przesunąć aby odblokować ramię, zapadka nie ma blokady, puścisz zamyka się. Co pociąga za sobą konieczność użycie dwóch rąk jednocześnie. Ja pierdo...e...... ?      

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Winylomaniak napisał:

W zasadzie to SME III na Technicsie SL150 MK2 to unikacik jest, bo tego nawet na youtube trudno znaleźć ? 

Unikat ?

Większych bzdur nie czytałem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Winylomaniak napisał:

W zasadzie to SME III na Technicsie SL150 MK2 to unikacik jest,

 

5 minut temu, Bartek Bartoszewski napisał:

Unikat ?

bo ma tylko jedno i na jego technicsie ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, bolo_senor napisał:

 

bo ma tylko jedno i na jego technicsie ?

Na dodatek za pięć tysi .

Ciekawe dlaczego jego nick szarszeraj zniknął z Ebay .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

A to ci dopiero niespodzianka, nigdy wcześniej nie spotkałem. To znaczy, wiadomo, że Ortofon na przełomie lat 70/80 wprowadził serię wkładek typu LM (Low Mass), ale że mieli w ofercie wkładkę tego typu zespoloną z rurką ramienia do SME III, to nie widziałem. 

A jak to ciekawe "zakombinowali", rezonans ustawili na 13 Hz, bo im dalej od miejsca gdzie występuje rezonans związany z nieidealnością nośnika jakim jest płyta winylowa tym lepiej. A nie, rezonans na 7-8,  i później dowalanie masą,  np poprzez zastosowanie cięższego headshella, aby igła siedziała w rowku i nie szarpało ramieniem. Duża podatność igły, 35, mała masa efektywna i zalecany nacisk 1 g. No to trzeba będzie poszukać  ? .

Ortofon 540 ma podatność 30, Ortofon 20 Super ma podatność 40. Tylko obie igły nie są do tej wkładki, a te które są obecnie produkowane czyli np Om 40, która to igła ewentualnie mogłaby pasować, bo trzeba by wymiarowo sprawdzić, mają podatność 25, czyli za duży sztywniak. Ale, ramię jest na tyle konfigurowalne, że powinno dać się to ogarnąć.

Z Ortofonem 540 gra to obłędnie.....   ?       

    

1Pioneer (1).jpg

1Pioneer.jpg

1Technics.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)

Jak ktoś nie miał okazji przeczytać, w maju roku 1981, testu ramienia SME III we współpracy z wkładką gramofonową Shure V15 Type IV, to dzisiaj ma taką okazję. Tym co znają, dla przypomnienia, a dla tych co nie znają, lektura obowiązkowa.

Uwaga, nie ma opisów w stylu, wkładka śpiewa, wysokie są perliste, średnica szeroka, a bas sprężysty.      

Cz.1 

Clipboard01.jpg

Clipboard02.jpg

Clipboard03.jpg

cz.2

Clipboard04.jpg

Clipboard05.jpg

cz.3

Clipboard07.jpg

Clipboard08.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

https://allegrolokalnie.pl/oferta/gramofon-technics-sl-151-mk2-ramie-sme-3009-mkiii-ujb

Wersja black, w "sympatycznej" cenie ?

Jak widać spód jest drewniany, oraz widać, że  zastosowanie, prostych wtyczek przewodów audio, to nie jest najlepszy pomysł.

Dla tych co nie wiedzą informacja. To ramię jest montowane do podstawy za pomocą wkrętów, na gumowych amortyzatorach. Stan tych amortyzatorów jest kluczowy.  W tym egzemplarzu, stan tych gumowych amortyzatorów jest zły, trzeba będzie je wymienić, nie są drogie , wymiana jest łatwa.  

Ten gramofon ma cyfrowy wskaźnik obrotów, można więc sprawdzić, czy np zmiana obrotów 0 .1% to jest słyszalna przez nasze ucho, czy nie jest. Wyniki mogę zaskoczyć. Ja np nie słyszę zmiany tak od 0,4%  ? 

 

    1Technics.thumb.jpg.410e004fc912c4f8285f24aa8a983da1.jpg

1Pioneer.jpg

7 godzin temu, bolo_senor napisał:

Santa Dog Running GIF by MOODMAN

podejrzeć to można co masz na allegro

 

 Do czego zachęcam ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Tamt zamykam. 

Zapraszam do działu ogłoszenia (użytkownik nie komercyjny, może dodać maksymalnie 10 ogłoszeń, jeśli dobrze pamiętam - proszę sprawdzić w regulaminie ile dokładnie). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.