Skocz do zawartości
IGNORED

kabel zasilający do wzmacniacza yamaha 701


metalowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minute ago, Prewwit said:

Idź se na bocznice politykować.

Nie ja zacząłem tylko autor wątku.

Oszuści pozostaną oszustami ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dudek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam najpierw zamrozić trochę kasy celem wypożyczenia a potem się naśmiewać.

2 minuty temu, naczesany napisał:

Polecam najpierw zamrozić trochę kasy celem wypożyczenia a potem się naśmiewać.

Ech, przeglądając wątki Kolegi Dudka jest mi wstyd przed samym sobą, że spłodziłem to zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nic tylko wypożyczyć i samemu wyciągać wnioski lecz może być problem z osiągnięciem efektu na którym zależy autorowi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, dudek1 napisał:

Nie ja zacząłem tylko autor wątku.

To możecie razem tam iść i porozmawiać z osobami tym zainteresowanymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, piotr_72205 napisał:

Czy ten szymon i dudek to ta sama osoba ?

 

Nie, szymonowi i dudkowi po prostu znane są te same fakty, które ty olewasz.

Godzinę temu, Soomi napisał:

Jak dla mnie nic tylko wypożyczyć i samemu wyciągać wnioski lecz może być problem z osiągnięciem efektu na którym zależy autorowi. 

Biorąc pod uwagę siłę wiary autora, efekt pozytywny będzie na 100%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, szymon1977 napisał:

Nie, szymonowi i dudkowi po prostu znane są te same fakty, które ty olewasz.

Biorąc pod uwagę siłę wiary autora, efekt pozytywny będzie na 100%.

Faktem jest z pewnością to że jesteś kablo sceptykiem, który być może je kiedyś sprawdzał na swoim 10letnim onkyo a że nie dało to efektów to jedyne co robisz to latasz po forum i udzielasz na siłę rad każdemu, nawet jeżeli tego nie chce. Osiągnąłeś poziom depresji intelektualnej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, szymon1977 napisał:

Biorąc pod uwagę siłę wiary autora, efekt pozytywny będzie na 100%.

Jeżeli autor będzie z tego efektu zadowolony to czemu nie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, piotr_72205 napisał:

Tak to już ustawienia optymalne mialem kiedys inny zasilający niz zwykly z od producenta i była różnica nie wielka ale była

Wireworld Stratus czy Aurora to kable które utwardzają bas. Ciut lepiej to robi Nordost Shiva ale powariowali z jego ceną grubo powyżej 1000. Według mnie 600 to max za ten kabel. 

Wypożycz Stratusa i sam oceń. Jak będzie za dużo basu to Aurora. Najlepiej jakby były na wtyczkach Silver Clad ale to już wyższa cena. 

Warto też odwrócić wtyczkę zasilającą w gniazdku czy listwie i ocenić w której pozycji gra lepiej. 

Kiedyś z przymrużeniem oka czytałem o kablach zasilających. Jakiś czas temu wypożyczałem lub kupowałem takie do 8000zl i sam wyciągnąłem wnioski dla siebie ale to nie wątek o tym... 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minutes ago, muda44 said:

Wireworld Stratus czy Aurora to kable które utwardzają bas. Ciut lepiej to robi Nordost Shiva ale powariowali z jego ceną grubo powyżej 1000. Według mnie 600 to max za ten kabel. 

Wypożycz Stratusa i sam oceń. Jak będzie za dużo basu to Aurora. Najlepiej jakby były na wtyczkach Silver Clad ale to już wyższa cena. 

Warto też odwrócić wtyczkę zasilającą w gniazdku czy listwie i ocenić w której pozycji gra lepiej. 

Kiedyś z przymrużeniem oka czytałem o kablach zasilających. Jakiś czas temu wypożyczałem lub kupowałem takie do 8000zl i sam wyciągnąłem wnioski dla siebie ale to nie wątek o tym... 

 

A najlepszy był test kabli zasilających polegający na nagraniu cd na nagrywarce z użyciem różnych kabli zasilających. Róznice były kolosalne, przynajmniej wg twojego opisu.

Niestety prawda bywa brutalna. Zawartość plików nagranych przy pomocy różnych sieciówek okazała się zgodna co do bitu.

No cóż. Cuda się zdarzają. Niektórzy potrafią odróżnić dwa pliki od siebie, nawet jeśli one są takie same.

? ? ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, dudek1 napisał:

A najlepszy był test kabli zasilających polegający na nagraniu cd na nagrywarce z użyciem różnych kabli zasilających. Róznice były kolosalne, przynajmniej wg twojego opisu.

Niestety prawda bywa brutalna. Zawartość plików nagranych przy pomocy różnych sieciówek okazała się zgodna co do bitu.

No cóż. Cuda się zdarzają. Niektórzy potrafią odróżnić dwa pliki od siebie, nawet jeśli one są takie same.

? ? ? 

Czyim klonem jesteś? 

Test nie dotyczył kabli zasilających a pliki nie mogły być identyczne. Polecam zapoznać się jak i co nagrywają nagrywarki stacjonarne Audio. 

A różnice opisałem jako subtelne i do wychwycenia tylko słuchając utwór po utworze... 

Fantazje do ubarwiania to Ty masz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Soomi napisał:

Jeżeli autor będzie z tego efektu zadowolony to czemu nie. 

Jak ktoś zadaje pytanie, to wypada mu rzeczowej odpowiedzi udzielić. A co on z tą odpowiedzią zrobi, to już jego sprawa.

-----

56 minut temu, Audiolubny napisał:

Faktem jest z pewnością to że jesteś kablo sceptykiem...

Ale ten fakt akurat jest bez znaczenia.

56 minut temu, Audiolubny napisał:

Osiągnąłeś poziom depresji intelektualnej.

Z tym Onkyo to Twój pomysł, więc i depresja intelektualna Twoja.

57 minut temu, Audiolubny napisał:

...udzielasz na siłę rad każdemu, nawet jeżeli tego nie chce.

To jest forum publiczne, więc na siłę to może ktoś co najwyżej usiłować wymusić na innych nie udzielanie się na nim. Temat w pierwszym wątku zadany, w kilku postach wyjaśniony, więc po co inwektywy pod moim adresem z Waszej strony? To szczyt hipokryzji, bo sami g... z tego wątku robicie, a do mnie macie pretensje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wyraźnie napisane... 

Kablo sceptyków proszę o nie wypowiadane się .

I tak nie dociera bo o czym byście tutaj pisali? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.11.2020 o 11:53, piotr_72205 napisał:

Jak w temacie mam taki wzmacniacz jaki nie drogi kabel zasilający bym mógł zastosować by bas był bardziej punktowy moje kolumny są robione nic im nie brakuje ale chciałbym troszke lepszej kontroli niskich , myślałem o IsoTek EVO3 Initium albo melodika mdp jaka różnica między nimi jest ?
Kablo sceptyków proszę o nie wypowiadane się .

Kup 4 kable domofonowe po 3m 20x0,5 YTDY. 

Weź 2 kable do ręki,  skręć je razem i wkręć je do kolumny i wzmacniacza, z kolejnymi dwa zrób to samo. 

Kup listwę filtrującą choćby Taga pf-600, do Filtered podłącz DAC, odtwarzacz CD , TV czy tuner FM, wzmacniacz podlącz do gniazdka w ścianie. 

Uzyskasz punktowy bas jakiego oczekujesz, głęboki wokal i szczegółową góra. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kablo sceptyków proszę o nie wypowiadane się"
Dokładnie tak napisałem a szymonki , dudki i inni plaskoziemcy antymaseczkowi  swoje.
Dziękuję kilku normalnym osobą za próbę pomocy i doradztwo na priva
a szymonkowi i dudkowi bo to ta sama osoba pewnie ....
***********

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, muda44 napisał:

...proszę o nie wypowiadane się .

Następnym razem zanim zarejestrujesz się na jakimkolwiek forum, proponuję zapoznać się z zasadami funkcjonowania forum publicznych.

-----

18 minut temu, piotr_72205 napisał:

Dziękuję kilku normalnym osobą za próbę pomocy i doradztwo na priva
a szymonkowi i dudkowi bo to ta sama osoba pewnie ....
***********

Cos Ci złego napisałem, że się w ten sposób do mnie odzywasz? Napisałam ci kilka rzeczowych słów na interesujący Cię temat, nie chcesz - nie korzystaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, szymon1977 napisał:

Następnym razem zanim zarejestrujesz się na jakimkolwiek forum, proponuję zapoznać się z zasadami funkcjonowania forum publicznych.

----

Autor wątku WYRAŹNIE zaznaczył że nie interesują go takie jak Twoje wypowiedzi. Czy to tak ciężko zrozumieć? 

I tak w każdym tego typu temacie...

Miłej jaja, idź do sklepu poproś o podłączenie zwykłego kabla i takiego wysokiej klasy. Twój urojony świat runie ale w końcu wstaniesz bogatszy o nowe doświadczenie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, muda44 napisał:

Autor wątku WYRAŹNIE zaznaczył że nie interesują go takie jak Twoje wypowiedzi.

14 minut temu, szymon1977 napisał:

...proponuję zapoznać się z zasadami funkcjonowania forum publicznych.

8 minut temu, muda44 napisał:

Czy to tak ciężko zrozumieć? 

 

8 minut temu, muda44 napisał:

Miej jaja...

Mam jaja, dlatego nie zamierzam marnować czasu na słuchanie czegoś, czego większość i tak nigdy nie usłyszy (za słaby sprzęt, za małe doświadczenie, zbyt słaby słuch), bo jeśli wydam pieniądze, to na coś, co wniesie poprawę słyszalną dla każdego. A kontroli basu szukać będę w tym elemencie toru audio, który za kontrolę basu odpowiada. Proste?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szymon1977 napisał:

 

Mam jaja, dlatego nie zamierzam marnować czasu na słuchanie czegoś, czego większość i tak nigdy nie usłyszy (za słaby sprzęt, za małe doświadczenie, zbyt słaby słuch), bo jeśli wydam pieniądze, to na coś, co wniesie poprawę słyszalną dla każdego. A kontroli basu szukać będę w tym elemencie toru audio, który za kontrolę basu odpowiada. Proste?

Pisałem wyraźnie - idź do sklepu. Nie kupuj, nie wypożyczaj. Poproś o demonstracje. Nie patrz na innych. Ty idź, Ty posłuchaj, Ty oceń... 

Ale Ty nie pójdziesz... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kablosceptykiem nie jestem. Słyszę zmiany wprowadzane przez kable.

Niemniej uważam, że jeżeli jakiś sprzęt reaguje histerycznie na zmianę takiej popierdółki jak kabelek, to znaczy, że coś ze sprzętem jest nie teges. I taki sprzęt należy omijać szerokim łukiem.

Dobra elektronika zagra na dobrym poziomie z komputerówką i z najzwyklejszymi miedzianymi kablami głośnikowymi oraz IC z pudełka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, muda44 napisał:

Ale Ty nie pójdziesz... 

Bo sami piszecie, że różnica jest tak mała, że jak ktoś nie ma odpowiedniego sprzętu oraz wystarczającego i wytrenowanego słuchu, to tej różnicy nie usłyszy. A ja nie mam. Więc jeśli będę miał zainwestować 1000, to ten 1000 zainwestuję w element systemu, który poprawi brzmienie systemu w stopniu zasadniczym. Dlatego sprawdzanie czy kable grają jest dla mnie stratą czasu. Rozumiesz? Nie interesuje minie, czy ta różnica ma granicy percepcji faktycznie istnieje, skoro za tę samą kasę mogę mieć różnicę zasadniczą.

Poza tym jeśli będę miał taki sam problem jak autor, to nie będę bawić się w odkrywcę zjawisk niezbadanych, tylko skorzystam z istniejącego już rozwiązania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, muda44 napisał:

Pisałem wyraźnie - idź do sklepu. Nie kupuj, nie wypożyczaj. Poproś o demonstracje. Nie patrz na innych. Ty idź, Ty posłuchaj, Ty oceń... 

Ale Ty nie pójdziesz... 

@muda44 Daj spokój ... co się bedziesz z koniem kopał ...

Jest taki cytat: nie dyskutuj z ... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szpakowski napisał:

Jest taki cytat...

Nasrałeś na szachownice? Odlatuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, szymon1977 napisał:

Bo sami piszecie, że różnica jest tak mała, że jak ktoś nie ma odpowiedniego sprzętu oraz wystarczającego i wytrenowanego słuchu, to tej różnicy nie usłyszy. A ja nie mam. Więc jeśli będę miał zainwestować 1000, to ten 1000 zainwestuję w element systemu, który poprawi brzmienie systemu w stopniu zasadniczym. Dlatego sprawdzanie czy kable grają jest dla mnie stratą czasu. Rozumiesz? Nie interesuje minie, czy ta różnica ma granicy percepcji faktycznie istnieje, skoro za tę samą kasę mogę mieć różnicę zasadniczą.

Poza tym jeśli będę miał taki sam problem jak autor, to nie będę bawić się w odkrywcę zjawisk niezbadanych, tylko skorzystam z istniejącego już rozwiązania.

Odpisze Ci po raz ostatni. 

Czasem różnica jest mała, czasem ten drogi kabel może być gorszy od tego z pudełka ale są takie kable które potrafią znacznie i znacząco podnieść jakość brzmienia. Ja znam takich kilka a wiele takich za tysiące uważam za nie wartych nawet 100zł. 

To czy i jaka będzie różnica warto SPRAWDZIĆ u SIEBIE i dla SIEBIE. A później samemu ocenić czy różnica w brzmieniu warta jest takiego wydatku. Pamiętaj też że każdy sprzęt elektroniczny kiedyś padnie a kabel nie. Warto jest mieć to na uwadze. 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, muda44 napisał:

To czy i jaka będzie różnica warto SPRAWDZIĆ u SIEBIE i dla SIEBIE. 

25 minut temu, szymon1977 napisał:

Bo sami piszecie, że różnica jest tak mała, że jak ktoś nie ma odpowiedniego sprzętu oraz wystarczającego i wytrenowanego słuchu, to tej różnicy nie usłyszy. A ja nie mam. Więc jeśli będę miał zainwestować 1000, to ten 1000 zainwestuję w element systemu, który poprawi brzmienie systemu w stopniu zasadniczym. Dlatego sprawdzanie czy kable grają jest dla mnie stratą czasu. Rozumiesz?

8 minut temu, muda44 napisał:

Odpisze Ci po raz ostatni. 

Ja jestem fanem muzyki a nie sprzętu. Różnice na granicy percepcji mnie nie interesują, tylko konkrety. Jest konkretny problem - interesuje mnie konkretne tego problemu rozwiązanie. A konkretne rozwiązanie takiego problemu jak w pierwszym poście zaprezentował autor istnieje.

Zaprezentowałem autorowi i niezarejestrowanym czytelnikom, jak ten konkretny problem należy rozwiązać i za to zostałem obrażony. Masz coś jeszcze do dodania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.11.2020 o 11:53, piotr_72205 napisał:

zastosować by bas był bardziej punktowy moje kolumny są robione nic im nie brakuje ale chciałbym troszke lepszej kontroli niskich

Standy granitowe pod kolumny jeżeli masz problem z lejącym się basem.Balans tonalny przesunie się ku górze. Ale tak jak wyżej, wzmacniacz Yamaha 701 ma kiepską kontrolę niskich tonów i tu jest głównie problem (posiadam ten wzmacniacz w drugim systemie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem na tej Yamaszce ponad dwa lata i nigdy nie pomyślałem o zmianie kabla zasilającego. Kolumny podłączone solidnym "miedziakiem OFC" po około 7 zł/m. Zmiana IC z Profigold na Neotech 3004 wniosła dużo detali do dźwięku. Czy zmiana zasilającego coś wniesie? Jak chcesz się przekonać to spróbuj, jak radzi muda44, ale ja bym cudów nie oczekiwał. 

Chociaż jestem kablosceptykiem, to wyraźnie słyszałem odchudzenie dźwięku w moim systemie słuchawkowym, kiedy wypiąłem sprzęt "ze ściany" i podłączyłem do taniego, "badziewnego" przedłużacza. Ale mimo tego mój nowy wzmacniacz gra na przewodzie oryginalnym wpiętym w ścianę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, rochu napisał:
36 minut temu, rochu napisał:

...

Dobra elektronika zagra na dobrym poziomie z komputerówką i z najzwyklejszymi miedzianymi kablami głośnikowymi oraz IC z pudełka.

 

Oczywiście, tylko dobra elektronika z odpowiednio dobranym przewodem zagra lepiej. Czasami  o wiele lepiej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przekazuj obiektywnie swoje subiektywne oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, passer napisał:

 

Oczywiście, tylko dobra elektronika z odpowiednio dobranym przewodem zagra lepiej. Czasami  o wiele lepiej.

 

Czysta sofistyka.

Nic więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.