Skocz do zawartości
IGNORED

Dobór mocy amplitunera do mocy zestawu głośników.


Andy Daniels
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Z uwagi na moją małą wiedzę w zakresie audio chciałbym poprosić o pomocną radę w sprawie doboru amplitunera do zestawu głośników.

Zestaw głośników Teufel Ultima 40 Power Edition 5.1

https://teufelaudio.pl/ultima-40-surround-51-set-105789000

2x Przednie 120W  4-8 Ohm

1x Centralny 30W   4-8 Ohm

2x Tylnie 40W         4-8 Ohm

2x Reflekt dolby Atmos 60W 4 Ohm

1x subwoofer 250W

Czy amplituner Denon AVR X2700H 7.1 o mocy 150W na kanał (przy 6 Ohm) i 95W (przy 8 Ohm) będzie dobrym rozwiązaniem aby nie uszkodzić kolumn i podłączyć je w ukladzie 5.1.2  ?

Amplituner 

https://www.denon.com/pl-pl/shop/avreceiver/avrx2700h

Zdaję sobie sprawę, że ciężko będzie się wypowiedzieć odnośnie jakościowego doboru amplitunera pod ten zestaw głośników gdyż w Polsce nie ma ich w żadnym sklepie aby porównać. 

Chodzi mi głównie o to czy ten amplituner swoją mocą nie uszkodzi mi głośników. 

Zestaw będzie służył głównie do grania na PlayStation 5/ Xbox Series X oraz oglądania filmów na Bluray i z Netflixa.

Jestem otwarty na sugestie odnośnie innego amplitunera lub zestawu kina z Atmos (cena za amp i zestaw kolumn Max do 8 tyś razem) lecz będzie musiał obowiązkowo posiadać HDMI eARC. 

Amplituner będzie podłączony tym złączem z TV Sony 75" XH9096 ponieważ tylko eARC da radę przesłać Dolby Atmos. Niestety nie będę miał możliwości podłączenia konsoli przez amplituner ponieważ nowe konsole mają obecnie problem z przesłaniem przez amplituner do TV sygnału w 4K 120 Hz. Więc konsola będzie podpięta do TV a dźwięk z TV przez eARC do amplitunera. 

 

Z góry dziękuję za chęć pomocy.

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Andy Daniels napisał:

nowe konsole mają obecnie problem z przesłaniem przez

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) do TV sygnału w 4K 120 Hz.

nie będziesz tego używał,  PS5 uciągnie ledwie 60fps i to nie we wszystkich tytułach.

To jest dobre, przez lata wciskali kit że 30fps starcza do wszystkiego.

Godzinę temu, Andy Daniels napisał:

Chodzi mi głównie o to czy ten amplituner swoją mocą nie uszkodzi mi głośników. 

nie uszkodzi,mocy i tak będzie za mało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź odnośnie mocy amplitunera. Natomiast jeśli chodzi o nowe konsole i ich dumnie zapowiadane 120 Hz to ja dobrze o tym wiem, że na chwilę obecną z włączonym Ray tracingiem w Xbox Series X jest zaledwie 30 klatek. Nie mniej jednak prędzej czy później powstaną gry, których ilość klatek będzie mogła odbijać powyżej 60 czy nawet 100 (nie mówię tu o stałych 120 ale chwilowych skokach) 

Obecnie Dirt na Xboxa Series X ponoć wyciąga te 120 tak więc bez przesady, że nigdy tego nie osiągniemy ? a skoro mam tv obsługujący 120 Hz i konsole, która prawdopodobnie będzie w stanie w przyszłości zaprezentować mi 120 Hz w jakiejs grze to i warto by było zaopatrzyć się w konkrety amplituner. To zapewne w przyszłości bo obecnie żaden nie daje rady choć niby te z 2020r miały to pociągnąć.

Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Andy Daniels napisał:

Nie mniej jednak prędzej czy później powstaną gry, których ilość klatek będzie mogła odbijać powyżej 60 czy nawet 100 (nie mówię tu o stałych 120 ale chwilowych skokach) 

nie powstaną bo konsole są po prostu za słabe a walka o 60+ nadzwyczajnie nie ma sensu. Módl się by w najmocniejszej wersji mieć 4k/60fps bez RT

38 minut temu, Andy Daniels napisał:

Obecnie Dirt na Xboxa Series X ponoć wyciąga te 120 tak więc bez przesady, że nigdy tego nie osiągniemy

proste platformówki też osiągają i co z tego ? po za tym 60FPS w 100% wystarczy do płynnej rozgrywki.

39 minut temu, Andy Daniels napisał:

warto by było zaopatrzyć się w konkrety amplituner

Jak minimum dwukrotnie zwiększysz budżetówki to będziesz można o czymś porozmawiać, w tej chwili wybierasz budżetówki, który nie czarujmy się ale w niczym nie są dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fetek napisał:

nie będziesz tego używał,  PS5 uciągnie ledwie 60fps i to nie we wszystkich tytułach.

To jest dobre, przez lata wciskali kit że 30fps starcza do wszystkiego.

nie uszkodzi,mocy i tak będzie za mało.

nie wiesz czy za 3 lata ni zobaczymy ulepszonego modelu PS5, albo PS6 za 6 lat. Lepiej mieć 4k120 niż nie mieć na przyszłość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Fanek napisał:

nie wiesz czy za 3 lata ni zobaczymy ulepszonego modelu PS5, albo PS6 za 6 lat. Lepiej mieć 4k120 niż nie mieć na przyszłość.

wiem, nie będzie bo jest to fizycznie niemożliwe.

Amplituner ma grać, nie wspierać coś co może kiedyś będzie albo nie. Po za tym o czym tu mowa, nie wybieramy klocka za10k tylko budżetówkę, która jak dożyje tych 6 lat to i tak będzie dobrze.

BTW: sam standard ma już certyfikacje czy to jeszcze jedna wielka fikcja ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, może przestańmy się tu spierać o to, ile klatek wyciągnie daną konsola bo żaden z nas pojęcia nie ma co będzie za rok. 

Prosiłem jedynie o poradę na temat doboru mocy amplitunera względem zestawu głośników i takową otrzymałem. 

Odnośnie budżetówki.. Nie mam w domu sali kinowej ani perfekcyjnej akustyki, zestaw głośników, który chce zakupić również nie ma nic wspólnego ze zestawem Hi endowym więc przekonywanie mnie do tego ze podany przeze mnie Denon jest do niczego bo kosztuje 3 tyś a jedynym słusznym wyborem jest np inny model z tym ze za 15 tyś to przerost formy nad treścią.  Poza tym polecam porównać te droższe modele. Np Denona AVC-x8500h za 18 tyś. Poniżej link do strony z porównarką, która znajduje się na dole strony. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak dla mnie to między avr x2700h a avc x8500h nie ma tam żadnych istotnych dla mnie zmian poza ilością obsługiwanych kanałów oraz większą mocą ..zatem bez przesady.

4K 120 w modelu za 3tys jest takie samo jak w modelu za 18 tyś. 

Chyba, że ten za 18 tyś to też budżetówka. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Andy Daniels napisał:

Chłopaki, może przestańmy się tu spierać o to, ile klatek wyciągnie daną konsola bo żaden z nas pojęcia nie ma co będzie za rok.

akurat najbliższe 2-3 lat można przewiedzieć bez problemu. PS5 dopiero zacznie spełniać obietnice z PS4.

18 minut temu, Andy Daniels napisał:

Jak dla mnie to między avr x2700h a avc x8500h nie ma tam żadnych istotnych dla mnie zmian poza ilością obsługiwanych kanałów oraz większą mocą ..zatem bez przesady.

Z takim podejściem kup najtańsze co na papierze spełnia Twoje oczekiwania.

18 minut temu, Andy Daniels napisał:

Poza tym polecam porównać te droższe modele. Np Denona AVC-x8500h za 18 tyś. Poniżej link do strony z porównarką, która znajduje się na dole strony. 

i co Ci da to porównanie ? pomyślałeś dlaczego mimo zbliżonych danych katalogowych masz 15 tyś różnicy ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat konsol raczej zamykam bo to bezsensowny spór. 

Otóż właśnie chcę zakupić najtańsze co spełnia moje oczekiwania, stąd wybór padł na podany przeze mnie model.

Jak na samym początku napisałem, nie jestem specjalistą w temacie audio. Jeśli wiesz dlaczego między jednym a drugim (Poza tym co wymieniłem) jest 15 tyś różnicy to z chęcią zaczerpnę Twojej wiedzy w tym temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Andy Daniels napisał:

Temat konsol raczej zamykam bo to bezsensowny spór. 

Otóż właśnie chcę zakupić najtańsze co spełnia moje oczekiwania, stąd wybór padł na podany przeze mnie model.

Jak na samym początku napisałem, nie jestem specjalistą w temacie audio. Jeśli wiesz dlaczego między jednym a drugim (Poza tym co wymieniłem) jest 15 tyś różnicy to z chęcią zaczerpnę Twojej wiedzy w tym temacie.

Nie ma sensu rozkminiać czy moc jest dobra czy nie bo i tak to co będzie miało dla Ciebie znaczenie to moc Suba i jest ona niezależna od mocy amplitunera (oczywiście jeżeli sub jest aktywny). Czytaj - co podłączysz ze swojego opisu będzie działać.

nie ma sensu żeby @fetek opisał Ci jaka jest różnica między sprzętem za 3k, a za 18k bo nie ogarniesz tego i nie chodzi że jesteś głupi tylko, że nie masz obycia z dźwiękiem wysokiej klasy lub może w ogóle nie miałeś okazji słyszeć dobrego systemu audio.

Niestety @fetek ma rację budżetowe wzmacniacze i amplitunery robi się tylko po to żeby były więc nie planuj, że będziesz go używać dłużej niż dekadę.

Ja Na twoim miejscu zastanowił bym się poważnie nad tym zestawem Teufel. Wg mnie to jest totalny crap z piękną otoczką marketingową. zobacz na to 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie ma tam kolumn podłogowych ale będziesz miał lepszy efekt i dźwięk niż na tych Teufel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację na temat mocy, jest przydatna. Sub oczywiście w tamtym zestawie jest aktywny, ma własne zasilanie.

Prawda jest taka, że nie słuchałem nigdy zestawów za dajmy na to 50 tyś ale i również nie zależy mi na tym, żeby takowy zakupić. Poza tym w pokoju, w którym docelowo będzie kino prawdopodobnie bym różnicy nie odczuł. 

Nie planuje również aby ten zakup był na 10 lat tak że myślę, że powinien póki co wystarczyć. Jeśli nie będę zadowolony to wymienię sprzęt na inny. Na chwilę obecną czego bym nie wstawił to i tak zagra lepiej niż to co mam.

Klipsche również brałem pod uwagę. Słuchając ich odniosłem wrażenie, że grają dla mnie trochę za ostro w wysokich częstotliwościach ale może to kwestia sali odsluchowej. 

Spróbuje podejść do nich drugi raz. Dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Andy Daniels napisał:

Klipsche również brałem pod uwagę. Słuchając ich odniosłem wrażenie, że grają dla mnie trochę za ostro w wysokich częstotliwościach ale może to kwestia sali odsluchowej. 

Spróbuje podejść do nich drugi raz. Dziękuję za odpowiedź.

Gdzie ich słuchałeś? Jeżeli w domu, to może masz zbyt "żywe" akustycznie pomieszczenie (czyt, duży pogłos, echo). Jeżeli wiesz, że nie będziesz tłumił tego pomieszczenia to nie próbuj przekonywać się ponownie. Jeżeli coś Ci się nie podoba nie idź drogą "a pewnie się przyzwyczaję, będzie lepiej" - nie będzie ?

Moja rada, jeżeli szukasz gotowego zestawu 5.1 i masz 3-4k na wydanie to ogranicz się do tzw monitorków czyli kolumn podstawkowych z porządnym subem. Ja bym nie kupował tego Teufel nawet jakbym był mało wymagający.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Andy Daniels napisał:

Klipsche również brałem pod uwagę. Słuchając ich odniosłem wrażenie, że grają dla mnie trochę za ostro w wysokich częstotliwościach ale może to kwestia sali odsluchowej. 

Czyli jednak słysz i umiesz określić.

 

 

5 godzin temu, Andy Daniels napisał:

Nie planuje również aby ten zakup był na 10 lat tak że myślę, że powinien póki co wystarczyć.

no więc sam widzisz że spina o 4k/120hz nie ma najmniejszego sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już w tej chwili na nowych konsolach jest z 10 gier 4k120. te małe platformery, racery w przyszłości beda działać w takich liczbach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Fanek napisał:

już w tej chwili na nowych konsolach jest z 10 gier 4k120. te małe platformery, racery w przyszłości beda działać w takich liczbach.

 

naprawdę 120fps wymiana tak samo jak poprzednik z 92 roku na DC

Wystarczy tego piaru i robienia z graczy debili, więc pomyśl zanim coś napiszesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Full list of 120fps Xbox Series X games

Call of Duty: Black Ops Cold War
CrossCode
Devil May Cry 5 Special Edition
Dirt 5
ExoMecha
Gears 5 (multiplayer)
Halo Infinite (multiplayer)
Halo: The Master Chief Collection
King Oddball
Metal: Hellsinger
Monster Boy and the Cursed Kingdom
Ori and the Will of the Wisps
Orphan of the Machine
Rainbow Six Siege
Second Extinction
The Falconeer
The Touryst

Ta lista jest do tego nieaktualna bo z sierpnia i nie ma gier na PS5 wymienionych, nie chce mi się więcej szukać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Martin Rejek napisał:

Kolego ale zapomniałeś dopisać ze taka jakość można uzyskać z wyłączonym Ray-Tracing-iem jednak gdy go uruchomimy to jakość 4K120fps spada do 4K30fps wiec...

ale tego chyba nikt nie oczekiwał w konsolach za mnie niż 2500zł, gdzie karty nvidi 3090 za 7000zł nie dają rady z RT w 4k120.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Fanek napisał:

Full list of 120fps Xbox Series X games

nie 4k tylko 4k dynamic resolution czyli żonglowanie między 1440p a 4k
nie 120fps a dynamicznie przedział 60-120fps   

6 godzin temu, Martin Rejek napisał:

Kolego ale zapomniałeś dopisać ze taka jakość można uzyskać z wyłączonym Ray-Tracing-iem jednak gdy go uruchomimy to jakość 4K120fps spada do 4K30fps wiec...

w testach jest 60fps i w sumie jest to płynna rozrywka nawet w dość dynamicznych grach w rozdzielczości 1440p. Większym problemem jest tam RT, który w obecnych tytułach jest na niższym poziomie niż pozwala PC, w dodatku po jego włączeniu zaobserwowana spadek ostrości obrazu więc zastosowali coś na styl DLSS czyli prosto mówiąc rozdzielczość leci na pysk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

różnicę chyba widać....

obraz.thumb.png.612a0c687f3c01008a15ea6e4fd25d0e.png

a tego nawet nie będę komentował ?

BTW: patrzyłeś chociaż na te gry? nie widzisz że w większości to totalne gnioty, które lata świetności mają już dawno za sobą ? Niektóre tytuły bez problemu wyciągną 200+fps

 

5 godzin temu, Fanek napisał:

ale tego chyba nikt nie oczekiwał w konsolach za mnie niż 2500zł, gdzie karty nvidi 3090 za 7000zł nie dają rady z RT w 4k120.

tylko że RT na PC to zupełnie inna liga i możesz go nadzwyczajnie optymalizować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
27 minut temu, fetek napisał:

w testach jest 60fps i w sumie jest to płynna rozrywka nawet w dość dynamicznych grach w rozdzielczości 1440p.

Zależy jakie to gry... 

28 minut temu, fetek napisał:

tylko że RT na PC to zupełnie inna liga i możesz go nadzwyczajnie optymalizować.

Tu się zgadzam... PC zawsze będzie górowało nad Konsola a Konsola nigdy nie dorówna PC... powtarzam nigdy... tak było zawsze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Martin Rejek napisał:

Tu się zgadzam... PC zawsze będzie górowało nad Konsola a Konsola nigdy nie dorówna PC... powtarzam nigdy... tak było zawsze 

tak, tylko że kiedyś kładłeś 1.5k i miałeś urządzanie, które uciągnie fajne gry. Cholernie wolne i irytujące ale bardzo fajna rozrywka za rozsądne pieniądze. Dzisiaj musisz położyć lekko +1000 zł i jeszcze masz problem bo zainstalujesz 4 nowe gry i konsola wypchana po brzegi więc dorzucasz kolejny tysiączek na dysk... do tego gry po 350zł i więcej.. Godfall jest wyceniony na 519 zł !!!!!! sorry

potem mam to samo na PC za lekko 170zł z lepszą grafiką.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie konsola była jest i będzie zawsze góra nad każdym piecem po prostu odpalam i gram zero stresu z instalacjami, ladkami itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, war3z napisał:

Dla mnie konsola była jest i będzie zawsze góra nad każdym piecem po prostu odpalam i gram zero stresu z instalacjami, ladkami itp.

odpalasz idziesz zrobić kawę, grasz... potem musisz zabić proces by włączyć drugą grę i znowu czekasz.... itd. Instalacja i aktualizacje to taki sam proces jak na PC tylko że wolniejszy.

Mówiąc prosto, ja odpalam i gram a ty ciągle czekasz. Wszystkie aktualizacje i instalacje robią się same podczas gdy ja wykonuje inne czynności a sam proces jest po prostu szybszy.

idziemy dalej, ekskluzywy po wydaniu na PC nagle potrafią chodzić na kilkuletnich blaszkach, które już w czasie premiery były stare. Więc kolejny argument trafia do kosza. 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nowa jakość... i instalacja dla 4k/120fps to 250GB

im dalej w las tym większe pośmiewisko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej mieć wszystko, czyli mocny pecet i konsole, przynajmniej dwie, czyli PS5 i Xbox Series X, do tego ewentualnie Switcha, ale typowe gry na tę konsolę trzeba po prostu lubić, czyli Mario Kart, Super Mario Odyssey, czy Splatoon 2. Nie dla mnie ta bajka, nie moje klimaty. 

Ogólnie, jeśli chodzi o gry, to kocham, ale ostatnio nie gram wcale. Brak odpowiedniego sprzętu, i przede wszystkim miejsca.

Nie wiem, jak Wy, ale ja cały czas czekam na jakiś duży, ale taki naprawdę duży skok graficzny. Nie, Ray tracing mi tego nie zapewni. Mi chodzi o skok przynajmniej na miarę Crysisa z 2007 roku, to by było coś, a nie jakieś ewolucje, i małe kroczki. Oczywiście, nie tylko grafika, również animacje powinny pójść do przodu, o fizyce, zniszczalności otoczenia, i AI nie wspominając, bo te trzy ostatnie rzeczy wciąż, niezmiennie leżą i kwiczą...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Adi777 napisał:

ajlepiej mieć wszystko, czyli mocny pecet i konsole, przynajmniej dwie, czyli PS5 i Xbox Series X,

kiedyś tak było, dzisiaj nie ma sensu i wystarczy PC. Wszystko co wylatuje na xbox masz na PC, zaś exy od sony po 2-3 latach są poratowane na PC i to z lepszą grafiką.

Więc jak już to PC + PS5 ?

RT robi robotę ale w wersji na PC, to co oferują konsole jest wręcz żenujące. Sprzęt jest, gier brak.. rocznie wychodzą 1-2 gry warte zainteresowania uwzględniając wszystkie platformy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.11.2020 o 22:38, fetek napisał:

odpalasz idziesz zrobić kawę, grasz... potem musisz zabić proces by włączyć drugą grę i znowu czekasz.... itd. Instalacja i aktualizacje to taki sam proces jak na PC tylko że wolniejszy.

Mówiąc prosto, ja odpalam i gram a ty ciągle czekasz. Wszystkie aktualizacje i instalacje robią się same podczas gdy ja wykonuje inne czynności a sam proces jest po prostu szybszy.

idziemy dalej, ekskluzywy po wydaniu na PC nagle potrafią chodzić na kilkuletnich blaszkach, które już w czasie premiery były stare. Więc kolejny argument trafia do kosza. 

Jeżeli będziesz porównywać kwestie wydajności to zawsze PC było silniejsze tylko ludzie którzy kupują konsole nie kupują jej dla mocnych stron PC i odwrotnie, ludzie którzy grają na PC mają inne motywacje co "konsolowcy" lub po prostu zwykli ludzie, którzy nie ogarniają nic więcej jak smartfon i pilot od TV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dyskusja odbiegła od tematu, jak zwykle ? więc postaram się tylko krótko odpowiedzieć na pytania. 

Nie, nie spalisz głośników, bo ten Denon się nawet nie zbliży do 150w na kanał, zwłaszcza kiedy będzie ich siedem. 

Ale nad samymi kolumnami bym się mocno zastanowił, a przynajmniej postarał się posłuchać. Wyglądają tanio, plastikowo i chińsko. Może zerknij na alibabę, czy nie znajdziesz identycznych pod różnymi markami, tak na wszelki wypadek. 

Zastanów się, czy nie kupować lepszych kolumn, a niekoniecznie na raz. Rozpatrz używki, naprawdę można w ładnym stanie znaleźć. Ja swój zestaw do Atmosa składałem po parze przez 3 lata. Ale dzięki temu mam coś, na co by mnie nie było stać na raz. Po kilku latach wymienisz ampli, ale kolumny już zostaną ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, PawelMitsu napisał:

Jeżeli będziesz porównywać kwestie wydajności to zawsze PC było silniejsze tylko ludzie którzy kupują konsole nie kupują jej dla mocnych stron PC i odwrotnie, ludzie którzy grają na PC mają inne motywacje co "konsolowcy" lub po prostu zwykli ludzie, którzy nie ogarniają nic więcej jak smartfon i pilot od TV.

 

Dzisiaj masz PC;ta w pokoju i starszego PC w salonie tylko z logiem Sony albo MS pełniącą rolę rodzinnego centrum rozrywki. Grasz Ty, znajomi w głupie ale śmieszne gierki, dzieci, oglądasz filmy bawisz się w grupie czyli robisz coś czego przy klasycznym PC nie osiągniesz.

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, fetek napisał:

Dzisiaj masz PC;ta w pokoju i starszego PC w salonie tylko z logiem Sony albo MS pełniącą rolę rodzinnego centrum rozrywki. Grasz Ty, znajomi w głupie ale śmieszne gierki, dzieci, oglądasz filmy bawisz się w grupie czyli robisz coś czego przy klasycznym PC nie osiągniesz.

No właśnie o to mi chodzi, porównywanie PC do konsol to nie ta kategoria produktu. Wspólne jest to ze i na tym i na tym można grać

nikt nie zestawia PC vs smartfon mimo iż na tym 2 tez można grać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.