Skocz do zawartości
IGNORED

Skutecznosc kolumn - lamerskie pytanie


jack_sparrow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam lamerskie pytanie, czy jest bezposrednie przelozenie skutecznosci kolumn do glosnosci jaka mozna z nich uzyskac?

Chodzi mi o to ze mam dosc spore pomieszczenie (ok 30m2) a odsluchy moge przeprowadzic w max 2 razy mniejszym.

Czy np majac niewielka podlogowa kolumne (4ohm) 90 db i sporo wieksza (8ohm) 86 db mozna zalozyc ze ktoras zagra glosniej, czy jest to indywidualna sprawa

Zakladam ze wzmacniacz napedzi obie bez problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dużym prawdopodobieństwem ;-) możesz założyć, że wydajniejsza zagra głosniej, choć głośność maksymalna zależy i od wydajności i od maksymalnej mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Kapitanie, ja bym spodziwał się, że wydajniejsza zagra głośniej pod warunkiem, że wzmacniacz będzie w stanie dać tyle prądu, ile zażądają od niego 4-omowe kolumny. Ale ponieważ są to inne kolumny, dźwięk będzie różnił się też pod innymi względami, np. z większej możesz uzyskać więcej basu. Nie da się z góry przewidzieć, która będzie lepsza, chyba że tra mniejsza jest faktycznie mała, wtedy do 30 m2 może nie wystarczyć. Będzie głośno, ale nie będzie muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybor jest miedzy Gale 3040 i Wharfdale Diamond 8.4, te diamondy sa 6ohm-owe a nie 8.

Wzmacniacz poradzi sobie z obiema, to nie jest problem. Nie pamietam w tej chwili symbolu ale to jakas stara integra onkyo, dobre 10 kg :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Diamondów 8.4 wyciśniesz sporą głośność nie tracąc muzyki. Jesli tylko nie przeszkadza Ci sposób w jaki 8.4 brzmią, bo nie każdy to lubi (ja lubię!) - to z nagłłośnieniem 30m^2 nie będziesz miał problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.