Skocz do zawartości
IGNORED

Obraz Cinemascope 2,39:1 w duecie JVCx7900/540 +Oppo 203


Procz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak zmieniacie format podczas projekcji z 16:9 na 2,39:1 i odwrotnie?

Za pomocą pamięci soczewki projektora czy w ustawieniach Oppo?

Pozyskałem informację, że zmiana formatu przez JVC mocno zużywa silniczek zmiany  obiektywu i taką zmianę formatu  mozna tez  zrobić w menu ustawienia  Oppo, który ma taką opcję.

Jak to jest z tą  obslugą JVC.

W oppo wydaje się być bezpieczniej lecz trzeba wchodzić za każdym razem w ustawienia(chyba) A w projektorze można przypisać z tego co się orientuję pod jeden przycisk . 

Naciskam raz  i mam. Dużo prościej. 

Pytam, gdyż zastanawiam się nad wyborem używanego Oppo lub  nowego Panasonic UB9000 , który nie ma możliwości zmiany formatu do 21:9. 

Jeśli zmiana formatu w BR jest istotna że względu na to co pisałem to Ub9000 odpada. Jeśli można śmiało to  robić do bólu tylko projektorem to Panas mógłby być. 

Ekran będę miał 2,39:1 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Procz napisał:

Pozyskałem informację, że zmiana formatu przez JVC mocno zużywa silniczek zmiany  obiektywu

czy ta informacja pochodzi od producenta czy ktoś gdzieś pisał na forach? ja często zmieniam format i oby działało jak najdłużej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, darulok napisał:

czy ta informacja pochodzi od producenta czy ktoś gdzieś pisał na forach? ja często zmieniam format i oby działało jak najdłużej.

Od serwisanta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Procz napisał:

Od serwisanta.

to raczej sprawdzone źródło , miałeś jakąś dolegliwość w JVC że powstał temat ?

podał ewentualny koszt naprawy poza gwarancją? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, darulok napisał:

to raczej sprawdzone źródło , miałeś jakąś dolegliwość w JVC że powstał temat ?

Koncze sale kinową, kompletuje i odświeżam sprzęt. W związku z czym pozyskuje informację o tym co ma u mnie grać.  Wybór padł na JVC ale jeszcze go nie mam jak i  samego Playera. Zakup planuje do miesiąca więc u  znajomego testowaliśmy X500 lub 5500 z CXUHD. Jest to jego kolejny JVC. Ten obecny kupil używke i oddał do sprawdzenia do serwisu JVC. Doradzal mi ze rozwiazanie z oppo czy Cambridge do 21:9 Jest lepsze, gdyż serwis mówił mu  wprost że silniczek długo nie pociągnie na ciągłej pracy.

Jest to opinia z serwisu wynikająca z przeglądu sprzętu. Wiem że nie pierwszy raz miał z nimi kontakt. Dlatego pytam jak to jest faktycznie gdyż on sam używa tylko 16:9 I nie może powiedzieć po czasie czy są jakieś problemy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie będziesz korzystał z ustawienia 21:9, bo ono bez soczewki zniekształci ci obraz.
Cały czas będzie to 16:9, tylko do ekranu kinowego powiekszasz sobie obraz, tak żeby czarne pasy wyjechały za ekran a ekran był wypełniony obrazem od lewej do prawej.
Zapisujesz pod przycisk pamięci "1", potem zmniejszasz obraz żeby 16:9 wpisało się w całości w twój ekran i zapisujesz jako "2" (wtedy masz puste pola po bokach ekranu).
I tyle.
Przy oglądaniu
Wciskając 1 lub 2 wybierasz wcześniej zapisane ustawienia.

Rozumiem że ekran będzie w formacie kinowym 21:9.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak. Przy każdej takiej zmianie działa silniczek od obiektywu. Ile pożyje, któż to wie.

Jak byś miał soczewkę anamorficzną i ekran anamorficzny (kinowy), to wtedy użył byś tych ustawień 21: 9 w projektorze lub odtwarzaczu, wszystko jedno gdzie. One ściskają obraz cyfrowo aby soczewka go później rozciągnęła.
Wtedy już silniczek zoom, nie pracuje, tylko elektronika i optyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, RAF77 napisał:

Cały czas będzie to 16:9, tylko do ekranu kinowego powiekszasz sobie obraz, tak żeby czarne pasy wyjechały za ekran a ekran był wypełniony obrazem od lewej do prawej.

Zastanawiałem się czemu pasy są nadal widoczne. Ok. Już wiem.

 

3 minuty temu, RAF77 napisał:

Wtedy już silniczek zoom, nie pracuje, tylko elektronika

 

Godzinę temu, RAF77 napisał:

Zapisujesz pod przycisk pamięci "1", potem zmniejszasz obraz żeby 16:9 wpisało się w całości w twój ekran i zapisujesz jako "2" (wtedy masz puste pola po bokach ekranu

Nie mieliśmy tego zapisanego gdyż tego nie używał ale robił to zarówno  na projektorze jak i .......Cambridge cxuhd czyli klon oppo. 

Elektronika robiła to co robił silniczek Jvc. 

Oto mi chodzi. 

Nie wiem czy jest w odtwarzaczu opcja zapisu ustawień tak jak w projektorze czy trzeba ręcznie wchodzić w ustawienia co utrudnia funkcjonowanie ale szanuje JvC.

Stąd moje pytanie czy w odtwarzaczu  Oppo jest tak prosto jak  projektorze JVC i czy praca silniczek przy częstej zmianie ma wpływ na jego żywotność.

Godzinę temu, RAF77 napisał:

Rozumiem że ekran będzie w formacie kinowym 21:9.

Tak kinowy. Sala kinowa to i ekran taki jak jego pokoju przeznaczenie. 

Wszystko w ramach działań budżetowych DIY. Na soczewke nie ma budżetu. Będę się męczył że zmianami ale w nagrodę dostanę kinową  panoramę czyli piękny ekran od ściany do sciany i bezcenny banan

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do oglądania filmów używam Kodi. Kodi umożliwia ustawienie m.in. zoom dla każdego z filmów i zapamiętuje ustawienie. Moim priorytetem jest obraz 21:9. Zmniejszyłem więc interfejs Kodi aby mieścił się w wysokości obrazu 21:9 a każdemu filmowi w 16:9 zaaplikowałem zoom 0.77 i dzięki temu nic już więcej nie reguluje ani nie przełączam. Minusem są oczywiście czarne pasy na górze i na dole oraz po bokach w przypadku filmów innych niż 21:9.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo czytałem o jvc na zagranicznych forach za nim kupiłem jvc  i jeszcze nigdy nie natknąłem się na info o tym problemie.Iris było ze się zacina,eshift że głośny niby ,ale nigdy o silniczku od zooma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, darulok napisał:

Sporo czytałem o jvc na zagranicznych forach za nim kupiłem jvc  i jeszcze nigdy nie natknąłem się na info o tym problemie.Iris było ze się zacina,eshift że głośny niby ,ale nigdy o silniczku od zooma.

jak pewnie zauważyłeś, że tam gdzie  był projektor rzędu JVC który masz lub wyższy niemal zawsze był też Oppo:)

A Ci bardziej z monetą w swoich salkach posiadali również soczewkę.

Byc moze używali jednego lub drugiego zamiast katować projektor.

Tylko sie domyślam. Nie wiem.  Nie znam się i chciałbym sie dowiedzieć.

Tym bardziej, że jest już możliwość wczytania napisów zewnętrznych do Panasonic UB 9000

Zostaje brak SACD i 21:9

Gdyby ten siliniczek nie byłby problemem to chyba lepszym wyborem byłby nowy na gwarancji UB9000

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,

Prośba: jeśli masz kontakt ,to zapytaj serwisanta ile wynosi ewentualny koszt naprawy poza okresem gwarancyjnym,bo może to nie jest jakiś  ,,big deal,, i nie warto sobie tym głowy zawracać , druga sprawa musi się to zepsuć co też nie jest wielce prawdopodobne skoro o tym nie słychać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. W projektorze są dwa silniczki. Cena to około 2.000zl tylko nie ustalilem  czy za jeden czy dwa. Tak czy siak tanio nie jest. Wychodzi na to że jak się często korzysta z 21:9 To trzeba ustawić ten tryb w projektorze A blu ray  zmieniać format do 16:9. 

Lub się nie przejmować i korzystać z pamięć  soczewki być  bo po to ona tam jest 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Procz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ci pisałem, że bez soczewki nie możesz ustawić 21:9.
Bo ta funkcja "ściska" cyfrowo obraz, żeby soczewka później mogła go rozciągnąć.

Nie ogarniasz tego tematu jeszcze ale ogarniesz, jak kupisz projektor.

Ja poprostu w większości przypadków mam ustawione na obraz kinowy, a jak jest jakiś film w 16:9 to go przeważnie oglądam na TV, tak że zbytnio nie nadwyrężam, tego silniczka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, RAF77 napisał:

Nie ogarniasz tego tematu jeszcze ale ogarniesz, jak kupisz projektor.

Pewnie tak jest i zrozumiem jak mówisz po zakupie

Nie mniej jednak wzorem tego co widziałem ( obsługa JVC+CXUHD) i brak info o żywotności silniczków JVC biorę Oppo

Z czasem dojdę do wszystkiego i do najlepszego rozwiązania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiając się  jak będzie  wybrałem  pewniaka Oppo.

Nie zaśmiecając nowym wątkiem jakie stosujecie ustawienia w swoich odtwarzaczach  203?

Jakie są najważniejsze do ustawienia parametry i jak ustawiacie.

Ustawienia pod projektor w jaskini

Czy jest ktoś w stanie mi pomóc zdobyć instrukcje w języku polskim . W sieci raczej nie ma.

Byłbym bardzo wdzięczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Procz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ub9000 lub ub820 ten ostatni ze zmodyfikowanym softem  chyba był by lepszym wyborem dzięki możliwości ustawienia typu jasności projektora i hdr optymalizatorowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.