Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo w cenie 15 tyś zł


Robertoo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Chciałbym zakupić zestaw stereo do muzyki czasem podłączenia tv. Muzyka słuchana będzie z TIDAL . Nie wchodzą w grę żadne cd, gdyż mój repertuar odsłuchowym jest zbyt szeroki i nie mam ulubionego wykonawcy. Gatunki preferowane to polski pop, dance (Kayah, Lady Pank,Maanam, Chylińska)Czasem coś mocniejszego rap trance. Kiedyś posiadałem klipsch RP 280 z wzmacniaczem nad 376 połączenie fajne efekciarskie ale zbyt męczące przy dłuższym odsłuchu, natarczywa góra. Lata mijają i szukam czegoś spokojniejszego z delikatną górą, ładnym środkiem i dociążonym basem. Akurat w klipsch bas mi pasował. Kolumny do cichego słuchania bez utraty na jakości lecz czasem pozwalającym mocniej podkręcić. Nie natarczywe, mogą być troszkę ocieplone i przyjemnym wokalem. kolumny podłogowy ale rozważam też podstawkowe plus subwoofer. Najlepiej w lakierze gdyż wizualnie muszą być zatwierdzone przez drugą polowe ??
Wzmacniacz all-in-one lub dzielony wzmacniacz i streamer. Chętnie z możliwością dalszej rozbudowy do podpięcia amplitunera kina , ale nie jest to warunek konieczny. Myślałem też o wzmacniaczu z lampą lub wogóle lampowym ale styczności nie miałem. Cena to wstępnie 15 tyś zł , najlepiej w takim budżecie oczywiście z kablami. Jeśli pare złotówek mocno by poprawiło jakość to jestem w stanie dołożyć do max 20 tyś nie więcej.

Dołączam rysunek pokoju dziennego. Przepraszam za profesjonalizm

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atol sDA 200 signature i kolumny sonus faber lumina lll. Żonie się spodobają. Zestaw brzmi przyjemnie, bardziej na wysokich ale nie ostro. Przyjemność słuchania gwarantowana. Bas konturowy nie rozlazły, nie dominuje, ale potrafi zejść nisko 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

również uważam, że do takiego grania Atoll SDA200 Signature będzie dobrym wyborem. Sprawdziłbym ewentualnie jeszcze kolumny Opera Grand Mezza oraz Audio Physic Classic 15.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem właśnie o Atoll 200 sda signature i bardzo fajna sprawa. Tylko gdzieś wyczytałem ,że TIDAL oferuje standard MQA czy Atoll go rozlosuje? Widzę ,że jest tam TIDAL dostępny z aplikacji. A jeśli chodzi o sonus faber lumina lll , to kolumny bardzo ładne tylko myśle że dolne rejestry mogą mi nie podrasować. Ja lubię dociazony dół. Jak pisałem wcześniej dolne rejestry muszą być mocne coś w podobie do klipscha. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem parę razy u kolegi te klipsch'e. Dociążonego dołu to one na pewno nie mają. Raczej dudniące łupanie. Takie tam efekciarskie granie, męczące na dłuższą metę, strasznie jakieś krzykliwe, agresywne.  Posłuchaj innych, lepszych kolumn a może zmienisz zdanie. Za tą kasę to można już trochę pokombinować.

Używki wchodzą w rachubę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Allmr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Allmr napisał:

Słuchałem parę razy u kolegi te klipsch'e. Dociążonego dołu to one na pewno nie mają. Raczej dudniące łupanie. Takie tam efekciarskie granie, męczące na dłuższą metę, strasznie jakieś krzykliwe, agresywne.  Posłuchaj innych, lepszych kolumn a może zmienisz zdanie. Za tą kasę to można już trochę pokombinować.

Używki wchodzą w rachubę?

Być może masz racje z tym dołem klipscha. Ja miałem je z 5-6 lat temu dokładnie klipsch rp280f  i tak je zapamiętałem. Ogólnie kiedyś gustowałem w tzw bum-cyk i może rzeczywiście bas był bardziej pod efekt. Na pewno co pamietam to przy dłuższym graniu męczyły i wysokie męczące. Teraz i wiek i gusta się zmieniły. Kolumny nie męczące do dłuższego słuchania bez natarczywej góry. Niestety tylko nowe i żonie muszą pasować do wnętrza ?. Niemniej muszę gdzieś posłuchać tych Audio Physic Classic 15, bo widzę ciekawe opinie i ładnie się prezentują

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Robertoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli szukasz muzykalniejszego charakteru brzmienia z mocniejszym dołem to Moon Ace w połączeniu z Fyne Audio F502 byłyby dobrym zestawieniem. Masz w tym przypadku wzmacniacz z opcjami sieciowymi z wygodną obsługą dzięki aplikacji Mind2. Alternatywą dla Moona może być Advance Paris MyConnect 150, który zagra bogatszą średnicą i łagodniejszą górą. 
Ciekawym rozwiązaniem byłby hybrydowy Vincent SV227MK + Audio Physic Classic 8 + Cambridge Audio CXN V2. Zyskasz w tym przypadku lepszą prezentację sceny dźwiękowej i łagodniejszą górę pasma. Alternatywą dla Vincenta może być również hybrydowy polski Haiku Audio Bright MK5, który zagra łagodniej z większym spokojem i bardziej poukładaną górą. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spokojne, nieefekciarskie granie to z kolumn thiel cs 2.4 - równe granie, którego mozna sluchac godzinami. Nie meczy przytlaczajaca iloscia szczegolow wyciagnietych na pierwszy plan i nie ma efekciarskiego basu jak moje AP tempo 6, ktore sa swietnymi kolumnami, ale graja dosc meczaco na dluzsza mete - fajnie posluchac godzinke - dwie dziennie, ale nie jest to cos co bedzie gralo przyjemniej caly dzien w tle. 

Co prawda dość drogo, ale warto szukać. W Polsce za 10k widze.

Generalnie do twoich oczekiwań polecilbym zestaw hegel h300 + thiel cs 2.4 - łącznie jakieś 17-18k pewnie. Źródło - rapsberry pi + digi one se (sprzedalem ostatnio takie za 1k). Łącznie ok 19k + okablowanie - tutaj nie bede doradzal, bo i doswiadczenia z kablami duzego nie mam i nie ma co jezyka strzepic bo zaraz zacznie sie wojna kablarzy i kablosceptykow. 

W przyszlosci do zestawu dorzucilbym toppinga d90 mqa - dac w h300 jest okej, ale z roznica po wpieciu w system toppinga byla ogromna. Jesli zalezy ci na mqa to podmianka raspberry na mini pc intela. Jesli nie to toppinga d90 (kilka stow tanszy) i zostawiasz raspberry.

Mozliwe oszczednosci to zmiana hegla na h200 - ale z moich odsluchow porownawczych roznica spora i nie warto, bo bedziesz myslec o zmianach (ewentualnie sporo osob tutaj ( @Klecha86 @Prewwit?) doradzi ci co do moda. Chwala sobie. Sam nie bawie sie w to, wiec tutaj akurat powtarzam to co slyszalem od w/w osob ? ) . Moze jakis tanszy model thiela? Nie mialem okazji sluchac innych, ale cs 2.4 sa naprawdę dobrymi klockami. Kwestia akceptacji design przez druga polowke ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się, bo operuję w podobnym pułapie i myślę o Gato 250 NPM + GATO FM 15 do salonu ok 20 m2. U mnie gra klasyka/jazz. 

Na Lyngdorfa 1120 tez patrzę, ale tu jak koledzy poradzili w sąsiednim wątku, tylko z Roon. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.