Jump to content
IGNORED

Wzmacniacz do PC

Recommended Posts

Potrzebuję nowego wzmacniacza, źródłem w 99% będzie PC (po USB), więc nie potrzebne mi żadne wejścia gramofonowe czy mnogość wejść analogowych, najlepiej więc wzmacniacz z wbudowanym dac i wejściem USB

Muzyka jakiej słucham to w zasadzie wszystko po trochu, ale głównie będzie to trance/house/techno/chillstep do tego czasem gitara elektryczna, rock, pop, na pewno nie jakiś death metal itp.
Zależy mi na dobrym basie i aby wzmacniacz przyjemnie grał także przy niskich poziomach głośności bo w 90% czasu tak będzie słuchane, obecnie gram na starej unitrze wsh 205 zwanej także Altus hi-fi V600 i Altus 300 no i basu w tym zestawieniu jak kot napłakał (mimo małego pokoju, ok 15m^2). Kolumny też będą do wymiany, ale muszę zacząć od wzmacniacza bo mój obecny zaczął się sypać.

Nie mam jakiegoś ściśle ustalonego budżetu ale chciałbym zmieścić się w 5-6k, może to być oczywiście mniej, bo żaden ze mnie audiofil i moje niewyrafinowane ucho i tak nie wychwyci pewnie smaczków i detali które kosztowałyby dodatkowe tysiące.

Moje główne pytanie to czy warto w ogóle interesować się urządzeniami typu NuPrime Ida-8 czy Marantz HD-AMP1? czy takie wzmaczniacze zagrają lepiej od czegoś pokroju rotel a14 czy Nad 356bee+dac zewnętrzny? wolę raczej cieplejszy dźwięk, delikatną górę i dobry bas, czytając opinie dochodzę do wniosków, że te wzmaczniacze klasy D/cyfrowe nie grają tak dobrze przy niskich poziomach głośności, no ale w teorii jeśli są one okrojone z mnogości wejść analogowych a cena podobna to powinny gdzieś mieć przewagę nad "uniwersalnymi" wzmaczniaczami bo zostały zaprojektowane z myślą o źródłach cyfrowych?
Propozycje mile widziane

Cześć,
Wszystko zależy jakiego brzmienia szukasz. Gatunki muzyczne już coś mówią ale należałoby doprecyzować opis brzmienia. 
Jeśli chodzi o sprawdzone rozwiązania to w zakładanym budżecie znajdą się:
- NuPrime Ida-8 - dynamiczne brzmienie z mocniejszą górą i punktowym basem
- Roksan K3 - muzykalny charakter brzmienia z nisko schodzącym basem i szczegółową ale nie agresywną górą. 
- Musical Fidelity M5si - brzmienie przestrzenne z bliskim środkiem, łagodną górą i dobrze kontrolowanym basem. 

Możesz także pomyśleć o systemie dzielonym takim jak NAD C356bee + Nuprime DAC-9. Jeśli chciałbyś zachować muzykalny charakter brzmienia z lepszą kontrolą basu możesz rozważyć także Audiolab 6000a + Topping D90 MQA. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

11 godzin temu, Iceman93 napisał:

, obecnie gram na starej unitrze wsh 205 zwanej także Altus hi-fi V600 i Altus 300 no i basu w tym zestawieniu jak kot napłakał

11 godzin temu, Iceman93 napisał:

źródłem w 99% będzie PC (po USB)

dziwne to, że jest mało basu. Wzmacniacz pod tym względem jest wystarczająco wyposażony a altusy to też żadne ułomki.

Posprawdzaj ustawienia wzmacniacza, filtry.

Jeśli masz podpięte do PC to tam jest karta dźwiękowa, która posiada wyjścia cinch. Dlaczego podłączasz przez usb?

Sprawdź ustawienia dźwięku w kompie.

To musi grać.

Wysłane z mojego M3 POWER przy użyciu ECOplazmy