Skocz do zawartości
IGNORED

Klon Sansui AU-70 - Reduktor Szumu


yacool1975
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, igsaudio napisał:

Super! Dzięki Ludzie za pomoc. 
Jeżeli szukacie tych traf w rozsądnych cenach, to możemy to nawinąć dla Was.
Używamy japońskich rdzeni z blach zorientowanych Z11. To są obecnie najlepsze kształtki do zastosowań pro audio.
Nasze możliwości to 500-1000 transformatorów miesięcznie i wciąż mamy wolne moce przerobowe.
 

 

... nie wydaje mi się, że Koledzy faktycznie stworzą więcej niż kilka lub góra kilkanaście egzemplarzy tego klona/kopii wzmacniacza w skali kraju. 

Niemniej fajnie, że wyłania się konkurencja- dla wszystkich, i tanich, i drogich😊.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, igsaudio napisał:

Cena materiałów do tego trafa to 35-55zł. Reszta to robocizna i zarobek. Jaka więc jest uczciwa cena według Pana?

Nie załamuj mnie. Nie jestem znawcą ale jak to się ma do cen konkurencji, w której jeden chce 2000 za sztukę, a drugi ok 1000 za sztukę. Może wyjaśnisz? Opis i zdjęcia konkurencji masz w tym wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sheffield Dave
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Sheffield Dave napisał:

Nie załamuj mnie. Nie jestem znawcą ale jak to się ma do cen konkurencji, w której jeden chce 2000 za sztukę, a drugi ok 1000 za sztukę. Może wyjaśnisz? Opis i zdjęcia konkurencji masz w tym wątku.

Tona stali Z11 sprowadzona z Japonii to jakieś $3000, czyli 13 tys. PLN. Zakładając, że trafo waży 3kg, można nawinąć ich 333 szt. 13 tys podzielone na 333 to 39 zł/szt. Do tego karkas złotówkę i drut jakieś 5zł. Razem 45 PLN. Liczmy dla zaokrąglenia 50. Mój najlepszy pracownik nawijalni niech zarabia nawet 50zł na godzinę. Takie trafo wykona spokojnie w 2 godziny i to z przerwą na kawkę. Czyli całkowity koszt wykonania to 150zł. Pozostałe 200zł koszty utrzymania lokalu, prąd, ogrzewanie, oraz to moja marża. Razem 350 zł netto. Oczywiście, wystawiamy faktury VAT. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez igsaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji. Czy ktoś podpowie na jakim rozmiarze rdzenia EI jest wykonane oryginalne trafo? 
Pomogło by to nam ruszyć z miejsca. W poniedziałek mógłbym zamówić 20kg sampli kształtek i wykonać pierwsze prototypy. Fajnie, jakby też zgłosił się ktoś chętny, aby je przetestować (odsłuchać). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, voltamper napisał:

pcb sprzedało się kilkaset kompletów jak mniemam.....

... z przecieków wiem, że konkurencja konkurencji ma zamówień na rok do przodu ale czy faktycznie  tyle tego powstanie to już inna sprawa, jak przyjdzie zapłacić lub przedpłacić  i poczekać roczek ... entuzjazm może minąć, podobnie jak moda na ten wzmacniacz.

Nadchodzi moda na Fiszera... Też debest. 

26 minut temu, igsaudio napisał:

  Takie trafo wykona spokojnie w 2 godziny i to z przerwą na kawkę. 

... taki produkt będzie masowy i budżetowo wykonany, podobnie jak  chińskie transformatory... i też jest potrzebny.

Jestem za, bo po co wywalać parę tysi dla zabawy, można poćwiczyć na częściach z tańszego segmentu, a potem zawalczyć o hajend .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, voltamper napisał:

Czy naprawdę nikt kto zmontował to urządzenie nie może odpowiedzieć na to pytanie ?

BTW Nie pomogę w odsłuchach. Dopiero projektuje pcb. Premiera najwcześniej za 6-8 tygodni

... jak nie wiadomo dla czego, to wiadomo, że chodzi o pieniądze. Konkurencja nie znosi konkurencji, bo portfel zamówień może skurczyć się do portfelika lub nawet portmonetki.

A jak się w parę kila blachy zainwestowało i w recenzje niezgorsze? To co, siły i środki mają się zmarnować ?

Dobry produkt się obroni.

Popierajmy takie😊.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako jeden z wykonawców transformatorów głośnikowych dedykowanych do wzmacniacza Sansui AU70 czuję się zobowiązany napisać też coś od siebie w temacie ceny.

Rozumiem w 100% zdziwienie osób zainteresowanych kupnem TG lub osób które już tego dokonały z powodu tak ogromnych różnic w cenach poszczególnych producentów, jednak nie zmienia to faktu że ceny te zależą od wielu czynników.

Ja wykonuję transformatory praktycznie ręcznie i robię to sam bez pomocy pracowników od nawijania, prototypowania, łączenia, pakowania, więc nad wszystkim muszę zapanować osobiście i jest to o tyle dobre że mam 100% pewności i kontroli nad wysoką jakością wykonania takich transformatorów. Niestety wadą prowadzenia takiej mikro manufakturki jest to że nie jestem w stanie produkować takich transformatorów w ilościach masowych. Używam komponentów wysokiej jakości z odpowiednich materiałów co jest priorytetem nawet jeśli cena jest wysoka, jeśli uznam że dany element nie spełnia moich wymogów to go nie stosuję. Dodatkowym czynnikiem podbijającym cenę jest to, że elementy których używam są robione pod moje zamówienie. Na ten przykład wyżej wspomniany karkas za 1zł jest poza moim zasięgiem i nawet mnie nie interesuje bo ja w podstawowej wersji nie stosuję karkasów, natomiast w innych TG stosuję karkasy w celach ozdobno-maskujących (przed internetowymi złodziejami czyjegoś pomysłu), a same cewki są nawijane metodą warstwową nie wymagającą karkasu ale bardziej pracochłonną Dla przykładu taki karkas kosztuje mnie 30-60zł w zależności od wersji, wykonany jest z tekstolitu (tego najdroższego) i taki karkas jest piękny.....

Ostatecznym czynnikiem wpływającym w znacznym stopniu na cenę TG jest czas pracy, znacznie znacznie dłuższy niż 3h. Oczywiście staram się w miarę możliwości usprawniać pewne czynności zachowując wysoką jakość, niestety jest to nadal żmudna ręczna praca i w obecnych realiach to co uda mi się zyskać na skróceniu pewnych czynności pochłonie niestety inflacja.

Reasumując ceny moich transformatorów nie są żadną nowością i jeśli ktoś czuje się oszukany to przykro mi z tego powodu, nikogo nigdy nie zmuszałem ani nie próbowałem zachęcić do kupna za wszelką cenę - nie mam natury handlarza/ cwaniaczka z targowiska. Gram czysto niczego nie ukrywałem i na wszystko wystawiam papier. 

Co do moich transformatorów od samego początku miały być to produkty ekskluzywne, najwyższej jakości, wykonywane w małych ilościach dla odbiorców którzy cenią sobie produkt wykonany ręcznie, posiadający ciekawe, indywidualne cechy, których pozbawione są podobne produkty ogólnodostępne. Obiektywnie oceniając takie właśnie są co potwierdziło wielu zadowolonych klientów.

Jeśli chodzi o transformatory do AU70 które zostały zamówione u mnie ruszam powoli z ich produkcją, mam już na warsztacie prawie wszystkie materiały, dodatkowo trwają prace nad transformatorem do AU70, który będzie moim projektem bazującym tylko na ogólnej topologii oryginalnego transformatora. Będzie oczywiście posiadał karkas i będzie bardzo drogi.

Niezależnie od zainteresowania powstanie kilka sztuk takich TG, które na pewno nie będą się kurzyć na półce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższa wypowiedź jest najlepszym podsumowaniem całej dyskusji o cenach i jakości transformatorów głośnikowych do AU70; za znakomitą jakość trzeba zapłacić. I nie ma sposobu na obejście tej, przykrej dla wielu, prawdy.

Są parasole po 5 PLN, ale też takie po 500. Jaki sobie kupimy, zależy od tego, czym lubimy wypełniać swoje życie.

I od zasobności naszej kieszeni, ofkors.

Chociaż, z perspektywy kilkunastu (kilkudziesięciu) lat (bo przecież wyjątkowy sprzęt grający kupujemy na całe życie, nieprawdaż?) kilka tysięcy PLN wydanych na elektryczne dzieła sztuki nie wydaje się kwotą szczególnie wygórowaną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie i moje trafa to są one kompromisem między ceną a dobra  jakością . Kilka osób gra już na moich produktach i wiem że są bardzo zadowoloni . Moja idea było odwzorowanie oryginalnych traf , nawinąć je w oparcie o oryginalne materiały i technologie , udało się mi też opracować własna wersję tego trafa które jest w tej chwili na etapie testów. W każdym razie nie mam zamiaru robić transformatorów których jest pelno od innych producentów...

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, voltamper napisał:

Trzy grosze ode mnie:

@Pawełkomandos

Twoje trafa to dzieła sztuki zarówno pod względem funkcjonalnym jak i wyglądu. To jest temat poza dyskusją. Mnie zwyczajnie na nie nie stać ale nikt nie ma prawa negować Twoich cen jeśli są tacy, którzy chcą płacić. A wartość tych transformatorów widać. 

Druga kwestia o której miałem nie wspominać ale mnie nurtuje: co tu gra w tej konstrukcji? Wszyscy skupiamy się na transformatorze. Ale skoro tak to można było złożyć byle co, byle ze sprzężeniem katodowym i powinno na dobrym transformatorze grać świetnie. Co do kwestii płytek, błędów, braku schematu ideowego oraz zaleceń Autora w stylu: "tu można posiłkować się oznaczeniami ze schematu SANSUI, a o tym mówiłem w zeszłym odcinku..." nie będę się wypowiadał. W zasadzie gdybym usłyszał na samym początku: zbuduj sansui AU-70, wyrzuć to, to i tamto byłoby dla mnie lepszą wskazówką jak oczekiwanie na finał projektu. Przykro mi ale takie mam odczucia.

Schematu nie ma i nie będzie bo być nie musi , zasada jest prosta , nie umiesz poradzić sobie na podstawie schematu sansui au70 nie bierz się za ten projekt i tyle. Ja go uruchomiłem w oparciu o płytki rs i gra to na prawdę bardzo dobrze. Trafo zasilające mojej roboty , w głośnikach zero brumu , zrobiłem tez pomiary , wzmacniacz ma bardzo dobre parametry jak na lampę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Trzy grosze ode mnie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) łkomandos
Twoje trafa to dzieła sztuki zarówno pod względem funkcjonalnym jak i wyglądu. To jest temat poza dyskusją. Mnie zwyczajnie na nie nie stać ale nikt nie ma prawa negować Twoich cen jeśli są tacy, którzy chcą płacić. A wartość tych transformatorów widać. 
Druga kwestia o której miałem nie wspominać ale mnie nurtuje: co tu gra w tej konstrukcji? Wszyscy skupiamy się na transformatorze. Ale skoro tak to można było złożyć byle co, byle ze sprzężeniem katodowym i powinno na dobrym transformatorze grać świetnie. Co do kwestii płytek, błędów, braku schematu ideowego oraz zaleceń Autora w stylu: "tu można posiłkować się oznaczeniami ze schematu SANSUI, a o tym mówiłem w zeszłym odcinku..." nie będę się wypowiadał. W zasadzie gdybym usłyszał na samym początku: zbuduj sansui AU-70, wyrzuć to, to i tamto byłoby dla mnie lepszą wskazówką jak oczekiwanie na finał projektu. Przykro mi ale takie mam odczucia.

Ja bym do tego jeszcze dodał dość trudny kontakt z autorem i średnio przyjmowane uwagi ale cóż zobaczymy jaki będzie finał.

Mam nadzieje ze nie podobny jak z poprzednim projektem z którym wiele osób ma problemy.

Zobaczymy co z tego wyjdzie chociaż słysząc grający egzemplarz jestem dobrej myśli.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Schematu nie ma i nie będzie bo być nie musi , zasada jest prosta , nie umiesz poradzić sobie na podstawie schematu sansui au70 nie bierz się za ten projekt i tyle. Ja go uruchomiłem w oparciu o płytki rs i gra to na prawdę bardzo dobrze. Trafo zasilające mojej roboty , w głośnikach zero brumu , zrobiłem tez pomiary , wzmacniacz ma bardzo dobre parametry jak na lampę.

To trochę nie tak do końca bo jak się wypuszcza projekt do komercyjnej sprzedaży powinien być on na tyle dopracowany aby go każdy złożył. Nie ma nigdzie napisane „Tylko dla wyjątkowo zaawansowanych”

Wiec osobiście nie zgadzam się z Twoim stwierdzeniem. Albo się wypuszcza projekt który działa od kopa albo daje odpowiednia uwagę aby go totalny laik który tylko lutowac umie nie kupił a potem psioczył.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Mufcore napisał:


Ja bym do tego jeszcze dodał dość trudny kontakt z autorem i średnio przyjmowane uwagi ale cóż zobaczymy jaki będzie finał.

Mam nadzieje ze nie podobny jak z poprzednim projektem z którym wiele osób ma problemy.

Zobaczymy co z tego wyjdzie chociaż słysząc grający egzemplarz jestem dobrej myśli.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
To trochę nie tak do końca bo jak się wypuszcza projekt do komercyjnej sprzedaży powinien być on na tyle dopracowany aby go każdy złożył. Nie ma nigdzie napisane „Tylko dla wyjątkowo zaawansowanych”

Wiec osobiście nie zgadzam się z Twoim stwierdzeniem. Albo się wypuszcza projekt który działa od kopa albo daje odpowiednia uwagę aby go totalny laik który tylko lutowac umie nie kupił a potem psioczył.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

I tu jesteś w błędzie , w ostatnim odcinku powiedziane jest wyraźnie - projekt dla osób które mają doświadczenie i wiedze w technice lampowej.To po pierwsze , po drogie ten jak Ty to nazywasz projekt nie jest kitem , w związku z samym tym że np trafa głośnikowe są robione przez kilka osób , to każdy z złożonych wzmacniaczy będzie wymagał innych kompensacji aby pracował stabilnie .Wzmacniacz jest trudny , zrobienie z tego kitu było by samobójstwem. To że schemat wygląda jak przysłowiowy pierwotniak jest mylnym złudzeniem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, voltamper napisał:

@lis1984

Kiedy dostaję do łapy pcb jakiegoś komercyjnego projektu to pierwsze moje pytanie jest o schemat do tego projektu. Nie wierzę w nieomylność konstruktora. Schemat do łapy i mozolne odtwarzanie połączeń i szukanie czy wszystko OK. Jeżeli OK wówczas zakupy, kompletowanie elementów składanie uruchamianie-czasem modyfikacje. Jeżeli to zła metoda to od ponad trzydziestu lat popełniam ten sam błąd. Zawsze też konsultuję rzeczy mojego autorstwa zwłaszcza te, które mają służyć innym Z tym układem jest o tyle łatwo, że jest prosty i narysowanie schematu w oparciu o płytki i schemat oryginału nie było zbyt wielkim wyzwaniem. Przełączanie wejść widziałem w analogiczny sposób jak autor-dlatego analizę rozpocząłem od tej właśnie płytki i znalazłem błąd. Na szczęście jest to tak naprawdę żaden błąd. Nie montować rezystorów i tyle. Ktoś dociekliwy pewnie zapyta: to po co one tam były? Dołączyć kawałek przewodu do drugiego zestawu styków przekaźnika i do rezystora również było rozwiązaniem ale nie wiem dlaczego nikt o tym nie wspomniał
Kolejna sprawa: przełączanie wejść selektora oraz włączanie przełącznikiem  filtra loudness. Kolejny "duperel", który kole w oczy. Tu przełącznik i tu przełącznik;skoro więc przekaźnikiem nie steruje element aktywny czyli np tranzystor to dlaczego w jednym przypadku w cewkach są zamontowane diody gaszące a w loudness nie? Albo wszędzie albo wcale.
"Projekt dla osób które mają doświadczenie i wiedze w technice lampowej", "w układzie panują wysokie napięcia i dlatego pamiętaj o zasadzie pracy z jedną ręką w kieszeni". Jak wyobrażasz sobie, żeby tych słów mogło zabraknąć w opisie tej konstrukcji? Pytam retorycznie.
P. Krzysztof Bielewicz jest autorem najlepszego w kraju kanału na YT odnośnie serwisu napraw i nie tylko ale i szeroko rozumianej elektroniki. W zasadzie, to nie ma konkurencji. Jego materiały są bardzo przyzwoicie prowadzone i profesjonalne. Przykro mi ale w tej konstrukcji tego profesjonalizmu mi brakuje. Oczywiście jest to moja subiektywna opinia. Czekam na ostatni odcinek serialu DreamAmp. Może pojawią się tam nowe wątki o tym urządzeniu, które zmienią moje postrzeganie tej konstrukcji jako całości.
VA

... przed wojną w rzeczywistości funkcjonowało pojęcie ,, solidności kupieckiej,, i  niehonorowym było zrobienie/sprzedanie czegokolwiek, co z gruntu było tgz. lipą. Po lekturze wpisów o jakości handlowanych przedmiotów można postawić tezę, że z okresem przedwojnia one wyroby /z wiadomej/wiadomych stajni / niewiele mają wspólnego? 

W praktyce ostatecznym argumentem  w sporze o brak jakości / czyli byle jakość / może być zasugerowanie  klientowi , że jest niedouczonym głombem , i że  pospiesznie powinien uzupełnić poziom wiedzy. Wtedy zapewne cut  nastąpi i samo się naprawi.

Tak to widzę, a Kolektyw ? Dalej ufny sprzedawcą.

A koń jaki jest to każdy sam zobaczy... jak kupi /się natnie /.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.06.2022 o 05:40, igsaudio napisał:

Przy okazji. Czy ktoś podpowie na jakim rozmiarze rdzenia EI jest wykonane oryginalne trafo? 
Pomogło by to nam ruszyć z miejsca. W poniedziałek mógłbym zamówić 20kg sampli kształtek i wykonać pierwsze prototypy. Fajnie, jakby też zgłosił się ktoś chętny, aby je przetestować (odsłuchać). 

niestety koledzy nie chcą dzielić tą wiedzą, okopali się i chcą zarobić, mówią że uzwojenie trzeba nawijać zwój przy zwoju i ..... dlatego to precyzyjna i pracochłonna praca, jest tam jakiś magiczny, nietypowy układ sprzężenia katodowego na uzwojeniu wtórnym, który jest nietypowy.

Koledzy z wiedzą na temat trafa- jeden naprawiał spalony dla RS i zbudował swoją wersje (Trafonika - Paweł )  i drugi kolega (TraFan - Przemek 1000-1100 zł) który napisał że sam kupił oryginał i rozebrał, napisałem maila do Przemka i dostałem odpowiedź że do grudnia jest zawalony nawijaniem. Jest jeszcze pan Piotr który robi hobbystycznie dla siebie trafa i coś wie na temat tego ale nie chce nawijać zarobkowo. I jeszcze jakaś firma z Polski która próbowała zrobić ale jej nie wyszło chyba masowa produkcja/nawijanie nie sprzyja temu tyrafo.

Myślę że można się zapytać pana Krzysztofa RS, może ma jakiś spalony do rozebrania, mówił w którymś odcinku że ma info na temat trafa i może komuś dać zarobić - to ten odcinek Wzmacniacz marzeń - koniec gry...[Reduktor Szumu] #267. 

Ja na razie mam w domu lampy 6AN8 NOS japońskie :) i zamówione płytki z lampyelektronowe.pl które mają być w lipcu, podobno ta pierwsza partia płytek z maja rozeszła się jak cieple bułki.

Teraz siedzę w sieci i czytam na temat tego typu traf :) można by policzyć tylko to nie będzie kopia Sansui 410-5200A :( wielkość kształtek, przekroje drutu itd. Sam bym sobie nawinął bo lubię dłubać i budować samemu, mam np kopie ProAc które mnie kosztowały 1/3 ceny oryginałów. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że posiadam także trafo Hashimoto HW-25-8 poczułem się wywołany do odpowiedzi odnośnie porównania:

przebieg żółty Hasimoto przebieg niebieski lis1984

20 Hz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

50 Hz

1655067138977.thumb.jpg.cd883b62d06eeffa64208fbf4f7b19b4.jpg

200 Hz

1655067138984.thumb.jpg.6fb419c1bd27082452c9a55165ed31d7.jpg

22 kHz

1655067138992.thumb.jpg.aaa92634457e969eaf80b178675ca868.jpg

20 kHz

1655067139001.thumb.jpg.d75ec3af9f66d8e2b9fc34125c095823.jpg

20 kHz odwrociło jakos obrazek i nie mogę tutaj odwrócić

1655067139014.thumb.jpg.bb4c4ec9ca899d8df2359a5a5f0936be.jpg

Hasimoto tak wygląda

1655067268583.thumb.jpg.132bf26a17dde2634de23ebe75dfb9c4.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gavlikor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na działanie trafa od lis1984 może mieć też wpływ różnice w kanałach lampy, prądy spoczynkowe etc. Brzmieniowo różnic nie stwierdziłem. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Hashimoto HW-25-8 gra dobrze to znastanawiam się czy transformator innego producenta łatwo dostępny i w miarę za rozsądną cenę mógł by posłurzyć za zastępcze trafo na czas oczekiwania na klona orginału transformatora do AU-70. Wygląda na to że taki tutaj ma parametry, które by były blisko osadzone wzglendem orginału. Ma co prawda 15 W ale zakładając, że nie walczę tutaj o moc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zagrało by to, czy poszło by z dymem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem tego Hammonda i nawet gadalem z ich działem technicznym, okazało się, ze wtórne uzwojenia nie są nawet nawijane bifilarnie. Rozwazalem tez serię nie easy-wire, ale tez się nie nadaje. Stwierdziłem, że skoro ten wzmacniacz na oryginalnych trafach i tak pracuje na granicy stabilnosci normalnie to dodanie niededykowanego transfomatora spowoduje, że będą działy się cuda. Ostatecznie zamówilem od lis1984. Przy okazji zdjęcia prototypu nad ktorym pracuję z tenkowal, który jest projektem niezależnym od kitu Reduktora Szumu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

20220605_221635.jpg

20220605_221608.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez madras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, yachtman napisał:

Myślę że można się zapytać pana Krzysztofa RS, może ma jakiś spalony do rozebrania, mówił w którymś odcinku że ma info na temat trafa i może komuś dać zarobić - to ten odcinek Wzmacniacz marzeń - koniec gry...[Reduktor Szumu] #267. 

Słuszna uwaga dla kolegi IGSAUDIO. Ponadto sam Reduktor Szumu ( autor projektu ) wydaje się być najlepszym recenzentem i testerem traf gł. Więc jeśli uda się zrobić koledze igsaudio trafa to można podesłać do RS. Osobiście kibicuje i chciałbym też pomóc koledze igsaudio w zdobyciu orginalnego trafa. Wiem kto takie trafo posiada lub posiadał, i będę próbował je zdobyć, co mam nadzieje rozwieje wreszcze wątpliwości w jego budowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, yachtman napisał:

Jest jeszcze pan Piotr który robi hobbystycznie dla siebie trafa i coś wie na temat tego ale nie chce nawijać zarobkowo. 

 

Pan Piotr od dawna robi małe ilości traf wedle swoich projektów na sprzedaż, po filmiku widać, że to Com_S znany tez jako 4pietro4. Mam dwa trafka 8k:8R jego produkcji, wstyd przyznać, ale lata mijają, a nie osłuchałem ich w żadnym układzie... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4Pietro robi świetne trafa, mam i miałem ich kilka w różnych konstrukcjach. Nigdy się na nich nie zawiodłem.

Do AU tez finalnie zamówiłem u niego, wiem ze Pan Piotr miał u siebie trafo oryginalne i jego wykonanie tez jest odwzorowaniem 1:1 o ile o takim można mówić.

Przyjdą zobaczymy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Hammond 1650E nie ma nawet symetrycznego środkowego odczepu na wtórnym ( tego do GND ) - już lepszy byłby ten Hashimoto HW-25-8 ( tam jest odczep 4ohm dokladnie w środku ) ale obydwa to trafa z odczepami UL, które nam nie są potrzebne a mogą coś tam dodatkowo mieszać. Najlepszy był ten z Transcendar ( i sprawdzony przez RS ) no ale firma nie działa i nie da rady więcej zamówić.

Co do impedancji katalogowo dla lampy 7189 w PP/AB1 pracujących w parze podaje sie rezystancje obciążenia = 8k:  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   ale też gdzieś znalazłem że nieco niższa impedancja ( ok 6,5k ) wymusza prace lamp w "bardziej stromym" punkcie pracy co jest w jakiś sposób korzystniejsze - pewnie warto byłoby to sprawdzić mając dwa prototypy robiąc uzwojenia pierwotne 8k/6,5k 🙄 


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Gregsta napisał:

Ten Hammond 1650E nie ma nawet symetrycznego środkowego odczepu na wtórnym ( tego do GND )

Otóż ma, z przekładni impedancyjnej wynika, ze odczep 4om jest symetrycznie na środku. Ale jak wspomniałem wcześniej i tak odradzam Hammonda w aplikacji do Sansui.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to trzech innych producentów traf miało jakieś szczególne względy, czy mają wyższy level umiejętności miękkich... 😉 no chyba, że p. Bielewicz miał gorszy dzień.

Zaskakujące, trzymałem kciuki by po kontakcie Igsaudio z RS, projekt trochę nabrał wiatru w żagle. Na tą chwilę wygląda, że RS jest nieco podirytowany klapą komercyjną i nie za bardzo kwapi się do wspierania go na jakimkolwiek polu. Porzucić go nie porzuci, bo są płytki i elementy bierne jako kit więc coś tam trzeba napomknać raz na jakiś czas 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garść nowych informacji: Owszem, kontaktowałem się z Panem RS, zanim jeszcze napisałem tu, na forum. Pan RS nie jest zainteresowany dzieleniem się żadnymi informacjami na temat tego trafa. Usadził mnie w dwóch zdaniach twierdząc, że nie umiemy takiego trafa wykonać. Nic bardziej nie motywuje do działania, prawda? 😉
 

Zamówiłem próbki kształtek EI86 w Japonii w ilości 10kg, niestety, będą dopiero za 3 tygodnie. 
Zamówiłem również EI96 z wysyłką DHL od innego dostawcy, powinny być szybciej. Co do wymiarów nie będzie to bezpośredni zamiennik oryginalnego trafa, ale ze względu na większy przekrój rdzenia, może działać nawet lepiej. Po otrzymaniu materiałów, testowe trafa nawiniemy w 2 dni. Osoby, które są gotowe je przetestować już się zgłosiły. Bardzo dziękuję za to. 

W jednym z poprzednich postów, ktoś napisał, że uzwojenie wtórne jest nawinięte bifilarnie. Nic nie wspomina o tym Kolega lis1984 w swoim "nieprawidłowym" schemacie nawoju. Czy może ktoś tę informację potwierdzić? Z góry dziękuję. 

Chciałbym się również odnieść do jakości nawijanych przez nas transformatorów. Owszem, nie nawijamy ich ręcznie. Używamy do tego maszyn CNC, które oczywiście same liczą zwoje i nawijają warstwy z dokładnością 0.01mm. Nasz zespół to wykwalifikowani i doświadczeni inżynierowe, którzy nadzorują cały proces nawijania. Gwarantuje to absolutną powtarzalność parametrów dla każdego transformatora. Rdzenie kupujemy w Japonii a drut miedziany w Polsce od certyfikowanego dostawcy. Ja osobiście nie widzę w czym w ten sposób nawijane transformatory miałby być gorsze od wykonywanych ręcznie, metodą chałupniczą, gdzie bardzo łatwo o pomyłkę np. przy liczeniu zwojów. 

 

Są też informacje mniej optymistyczne, cena stali Z11 zmieniła się z $3000 na $4500 od naszego ostatniego zakupu. Niewiele to jednak będzie wpływało na finalną cenę produktu. 

13 minut temu, przemak napisał:

Igor się wkurzy i wypuści nie trafa ale od razu cały wzmacniacz 😉

Chyba tak zrobię. Od dawna mnie ten temat fascynował.

Przemak, czy my się przypadkiem nie znamy z innego forum dla muzyków? 🎛

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, igsaudio napisał:

Chyba tak zrobię. Od dawna mnie ten temat fascynował.

Przemak, czy my się przypadkiem nie znamy z innego forum dla muzyków? 🎛

Oczywiście. Mam nawet jakiś Twój prototypowy ssl sprzed dwudziestu chyba lat - działa 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie tez sie zastanawiałem jaki jest sens w tym powielaczu/podwajaczu... no ale oryginalnie tak jest... szukałem tez jakiegos dławika - ni ma żadnego 🙄... może to z racji małej mocy całego ustrojstwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.