Jump to content
IGNORED

Klon Sansui AU-70 - Reduktor Szumu

yacool1975
 Share

Recommended Posts

Nie dodatnie sprzężenie zwrotne tylko ujemne spzężenie katodowe. Rozwiązanie stosowane dość rzadko . Posiadam au 70 i powiem że dzwięk jest warty zachodu , to nie jest pospolita lampowa konstrukcja na el 84 , oj na pewno nie. Co ciekawe lepiej mi się słucha au 70 jak słynnego au 111.

Troche pogrzebałem w internecie i można znaleźć trochę informacji na ten temat. Jest to najprawdopodobniej obciążenie katodowe lamp mocy. W modelach Au 70 jak i Au 111 jest to realizowane w inny sposób, stąd tez zapewne inne granie wzmacniaczy. Więcej informacji na stronach:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

oraz 

Hidden Content

W sansui au 70 jak i au 111 sprzężenie katodowe realizowane jest w taki sam sposób . Różnica polega jedynie na głebokości tego sprzężenia , w au 70 jest to zaledwie 2% w stosunku do poziomu sygnału anodowego a w sansui au 111 jest to standardowe dla tego rozwiązania 10%. Wczoraj specjalnie mierzyłem trafa w jednym i w drugim. Te wzmacniacze brzmią inaczej dla tego że mają inne lampy końcowe , w ogóle są to zupełnie inne konstrukcje , wszystkim się  różnią , począwszy od tego że w 111 inwerterem fazy jest wzmacniacz różnicowy na triodach 12bh7 a w au 70 tą role pełni połówka triodowa 6an8 jako inwerter z dzilonym obciążeniem.....preamp też jest inny .

W ogólnym rozrachunku au 111 jest bardzo selektywnym , szybkim wzmacniaczem , nie posiadającym zbyt wiele typowego dla lampy czaru i bardzo go za to lubie lecz do codziennego słuchania au 70 bardziej mi pasuje, gra bardziej miło , czaruje  lecz jak to dobra lampa wywleka z utworów to co potrzeba.

3 godziny temu, lis1984 napisał:

do codziennego słuchania au 70 bardziej mi pasuje, gra bardziej miło , czaruje  lecz jak to dobra lampa wywleka z utworów to co potrzeba.

Pytanie czy warto budować kopie Sansui, czy jest aż tak dobry ? Czy można porównać go z innym lampowym wzmacniaczem PP. Na co dzień mam Cayina a-88t słuchałem też Ayona Spirita III, jest to coś w graniu lampy jakiś czar i urok, tylko jak to wygląda w porównaniu z AU - 70. 

Nie odpowiem na to pytanie , fakt jest taki że au 70 nie występuje już w przyrodzie praktycznie w ogóle , a jak się coś pojawia ceny zaczynają się od 10 tyś .Stoi w tej chwili u mnie au 70 do remontu sprowadzone z Japonii , koszt zakupu jakieś 6 tyś zł w przeliczeniu , do tego cła , podatki i wyszło 10 tyś .Mowa tu ciągle o niesprawnym trupie bez lamp , w którym po sprawdzeniu wyszło że jedno trafo wyjściowe jest uszkodzone...Ja bym się bardziej skłaniał ku wykonaniu dobrej kopi niż kupowania czegoś tak drogiego i jeszcze do remontu....

Mi się udało kupić au 111 teoretycznie sprawnego za 10 tyś i uważam że nie przepłaciłem , tylko ja mam troszkę inne podejście  , kolekcjonuje stare dobre wzmacniacze, posiadam kilka lampek , np sq38 luxmana.

Wracając do au 70 , mam w planach rozebrać to spalone trafo , porobić notatki , zmierzyć przenikalność rdzenia , zanotować ile jest zwoi w każdej warstwie , jakim drutem i spróbuje nawinąć -zobaczymy co z tego wyjdzie. Powiem że po rozebraniu trafko jest małe , składane na parafinie , blaszki bardzo przypominają te stosowane przez zatre i unitre. Trzeba zmierzyć i porównać.

32 minuty temu, lis1984 napisał:

blaszki bardzo przypominają te stosowane przez zatre i unitre

Podejrzewam że spore znaczenie będą miały własnie te blaszki rodzaj materiału. Jestem bardzo ciekaw jak jest zbudowane te trafko... Jeśli wykona się to dokładnie 1:1 nawijanie na oryginalnym rdzeniu to powinno to grac zgodnie z oryginałem.

Kiedyś obserwowałem czy jest do kupienia jakiś AU -70 ale kiepsko....... Cena w okolicy 10tyś też średnio zachęca.

Nie tak dawno były 2 do naprawy: 

Hidden Content

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .