Skocz do zawartości
IGNORED

Klon Sansui AU-70 - Reduktor Szumu


yacool1975
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, igsaudio napisał:

A komu przeszkadza rezonans przy 70kHz? Przecież taka częstotliwość nie jest generowana przez żadne źródło dźwięku, nie wspominając o tym, że jest to o milę od pasma które słyszy człowiek.

 Nie do konca sie z tym zgodzę. Taki rezonans bedzie wyraznie widoczny na przebiegu prostokątnym przy kilku kHz. Muzyka to sygnał złożony w którym występują sygnały o stromych zboczach. Zwłaszcza w muzyce elektronicznej nie brakuje sygnałów o szybkim narastaniu. Dobrze jest jak wzmacniacz przenosi płasko znacznie poza zakres akustyczny. Dodatkowo też wzmacniacz chętniej będzie wzmacniał różnego rodzaju zakłócenia ponad akustyczne, emitowane przez zasilacze impulsowe i inne układy cyfrowe. Te sygnały nie będą bezpośrednio słyszalne w głośnikach ale pośrednio mogą wpływać na pasmo akustyczne. Robiąc pomiary audio laptopem widać że w przypadku włączonego zasilacza impulsowego pomiary wychodzą gorzej niż gdy laptop pracuje na baterii. Teoretycznie zasilacz pracuje na zakresie ponad akustycznym. Jednak w praktyce w pomiarach widać jego wpływ również w zakresie pasma audio. Pojawiają się śmieci szumy, może niewielkie ale jednak są.   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Roman_66094 napisał:

 Nie do konca sie z tym zgodzę. Taki rezonans bedzie wyraznie widoczny na przebiegu prostokątnym przy kilku kHz. Muzyka to sygnał złożony w którym występują sygnały o stromych zboczach. Zwłaszcza w muzyce elektronicznej nie brakuje sygnałów o szybkim narastaniu. Dobrze jest jak wzmacniacz przenosi płasko znacznie poza zakres akustyczny. Dodatkowo też wzmacniacz chętniej będzie wzmacniał różnego rodzaju zakłócenia ponad akustyczne, emitowane przez zasilacze impulsowe i inne układy cyfrowe. Te sygnały nie będą bezpośrednio słyszalne w głośnikach ale pośrednio mogą wpływać na pasmo akustyczne. Robiąc pomiary audio laptopem widać że w przypadku włączonego zasilacza impulsowego pomiary wychodzą gorzej niż gdy laptop pracuje na baterii. Teoretycznie zasilacz pracuje na zakresie ponad akustycznym. Jednak w praktyce w pomiarach widać jego wpływ również w zakresie pasma audio. Pojawiają się śmieci szumy, może niewielkie ale jednak są.   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zgadza się , ale mało tego , wzmacniacz projektuje się tak żeby rezonans układu był nie poza częstotliwością akustyczna tylko poza częstotliwością przenoszona przez wzmacniacz . Skoro trafo Igora ma ogromny rezonans przy 70khz przy zastosowanych oryginalnych wartości filtrów odrazu wskazuje na to iż to trafo jest inne jak oryginalne .Powtarzam raz jeszcze  rezonans może być , ale po za pasmem wzmacniacza , a nie w jego części .Teraz sprawa kolejna , skoro trafo nano nie ma rezonansu to jest raczej wynikiem innego wykonania cewki a nie zastosowanego rdzenia bo przy 70khz rdzeń nie bierze udziału w przenoszeniu sygnału .Kolejny raz pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lis1984 napisał:

rezonans układu był nie poza częstotliwością akustyczna tylko poza częstotliwością przenoszona przez wzmacniacz

Bzdura. Sam układ lampowy przenosi setki kHz a nawet MHz. Dowodem jest zastosowanie lamp w układach w.cz. w odbiornikach nadawczych i odbiorczych. W przypadku Sansui, jedynym ograniczeniem pasma jest transformator. 

2 godziny temu, lis1984 napisał:

Skoro trafo Igora ma ogromny rezonans przy 70khz

Twoje też ma rezonans, ale pewnie dziś o tym zjawisku się dowiedziałeś. Kto by tam mierzył cokolwiek powyżej 20kHz 🤣

2 godziny temu, lis1984 napisał:

skoro trafo nano nie ma rezonansu to jest raczej wynikiem innego wykonania cewki a nie zastosowanego rdzenia

Kolejny raz pudło. Nawój w obu transformatorach jest identyczny. Różnią się jedynie rdzeniem.

2 godziny temu, lis1984 napisał:

bo przy 70khz rdzeń nie bierze udziału w przenoszeniu sygnału

A co bierze? 🤣🤣🤣
Do dziś, myślałem, że się znasz na tym. Właśnie zmieniłem zdanie. 

 

Jakiś czas temu zapraszałem Was do wspólnych testów i pomiarów transformatorów na AudioPrecision. Niestety, żaden z ich producentów nie podjął wyzwania. Lisku, ja rozumiem Twoją reakcję, bo w ciągu 2 tygodni wyrosła Ci konkurencja, której wcześniej nie było i to w dodatku za połowę Twojej ceny. Pokaż zatem swoje pomiary, albo wyślij mi trafa. Raz na zawsze zamkniemy temat. 

Jutro pokażę Wam pomiary transformatorów Carnhill, które są używane w legendarnych konsoletach studyjnych NEVE, które pracują do dziś w Abbey Road Studios (UK). Nagrywali tam The Beatles, Rolling Stones i wielu innych, którymi się jaracie. Omawiane zjawiska rezonansu występują tam tak samo, jak w moim trafie głośnikowym. I to dokładnie przy tych samych częstotliwościach. Skoro to zjawisko nie przeszkadza przy czułych (mikrofonowych) obwodach wejściowych przedwzmacniaczy, tym bardziej nie przeszkadza w trafie głośnikowym, które jest absolutnie nienarażone na jakiekolwiek zakłócenia zewnętrze, w tym również pochodzące od sąsiadujących zasilaczy impulsowych. To nie w trafach głośnikowych indukują się zakłócenia. Proszę nie mylić pojęć. C'ya morrow & stay tuned 😎

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, igsaudio napisał:

pomiary transformatorów Carnhill, które są używane w legendarnych konsoletach studyjnych NEVE, które pracują do dziś w Abbey Road Studios

Nie sądzę, żeby tu byli ludzie którzy słyszeli o zjawisku AIR i przełączniku w nowoczesnym sprzęcie symulującym ten rezonans 😉

3 godziny temu, Roman_66094 napisał:

Taki rezonans bedzie wyraznie widoczny na przebiegu prostokątnym przy kilku kHz. Muzyka to sygnał złożony w którym występują sygnały o stromych zboczach. Zwłaszcza w muzyce elektronicznej nie brakuje sygnałów o szybkim narastaniu.

Takie sygnały wystąpić mogą ewentualnie przy nagraniach realizowanych i odtwarzanych z częstotliwością próbkowania 192kHz i to pod warunkiem, że nic/nikt tego nie obciął. Generalnie 70kHz w sygnale audio nie ma, natomiast taki rezonans jest zjawiskiem znanym.

7 minut temu, igsaudio napisał:

Skoro to zjawisko nie przeszkadza przy czułych (mikrofonowych) obwodach wejściowych przedwzmacniaczy

Wyjściowych też, a zwłaszcza tam, przy pracy bez obciążenia 600omów czyli... zawsze 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rdzeń żelazny powyżej kilku kHz nie wyrabia i rzeczywiście nie przenosi już sygnału. A nawet staje się obciążeniem pogarszającym transformacje sygnału z powodu dużej stratności i powstających prądów wirowych w rdzeniu. Rdzeń nie nadąża z przemagnesowaniem przy wyższych częstotliwościach. Powyżej kilku kHz transfer odbywa się już poprzez sprzężenie indukcyjne samych uzwojeń pierwotnego i wtórnego.

Dlatego ważne jest odpowiednie nawinięcie transformatora, układ sekcji ale i pojemności między sekcjami. Zupełnie nie da się wyeliminować rezonansów, można je ograniczać i przesuwać w miarę możliwości daleko poza zakres akustyczny. 

Rdzenie nanokrystaliczne to co innego, nie mają problemy z pracą przy wyższych częstotliwościach. Dlatego może tak być że na zwykłych blachach transformator ma duży rezonans spowodowany słabszym sprzężeniem indukcyjnym i pojemnościami w pewnym zakresie częstotliwości. A na rdzeniach nanokrystalicznych rezonans znacznie maleje. 

Jednak w dobrze wykonanych transformatorach rezonanse nie powinny być problemem i dawać się zbytnio we znaki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, igsaudio napisał:

Bzdura. Sam układ lampowy przenosi setki kHz a nawet MHz. Dowodem jest zastosowanie lamp w układach w.cz. w odbiornikach nadawczych i odbiorczych. W przypadku Sansui, jedynym ograniczeniem pasma jest transformator. 

Twoje też ma rezonans, ale pewnie dziś o tym zjawisku się dowiedziałeś. Kto by tam mierzył cokolwiek powyżej 20kHz 🤣

Kolejny raz pudło. Nawój w obu transformatorach jest identyczny. Różnią się jedynie rdzeniem.

A co bierze? 🤣🤣🤣
Do dziś, myślałem, że się znasz na tym. Właśnie zmieniłem zdanie. 

 

Jakiś czas temu zapraszałem Was do wspólnych testów i pomiarów transformatorów na AudioPrecision. Niestety, żaden z ich producentów nie podjął wyzwania. Lisku, ja rozumiem Twoją reakcję, bo w ciągu 2 tygodni wyrosła Ci konkurencja, której wcześniej nie było i to w dodatku za połowę Twojej ceny. Pokaż zatem swoje pomiary, albo wyślij mi trafa. Raz na zawsze zamkniemy temat. 

Jutro pokażę Wam pomiary transformatorów Carnhill, które są używane w legendarnych konsoletach studyjnych NEVE, które pracują do dziś w Abbey Road Studios (UK). Nagrywali tam The Beatles, Rolling Stones i wielu innych, którymi się jaracie. Omawiane zjawiska rezonansu występują tam tak samo, jak w moim trafie głośnikowym. I to dokładnie przy tych samych częstotliwościach. Skoro to zjawisko nie przeszkadza przy czułych (mikrofonowych) obwodach wejściowych przedwzmacniaczy, tym bardziej nie przeszkadza w trafie głośnikowym, które jest absolutnie nienarażone na jakiekolwiek zakłócenia zewnętrze, w tym również pochodzące od sąsiadujących zasilaczy impulsowych. To nie w trafach głośnikowych indukują się zakłócenia. Proszę nie mylić pojęć. C'ya morrow & stay tuned 😎

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Osoba która tak wpina potencjometr volume nie jest dla mnie konkurencja . Denerwujesz się bo wiesz że naginasz prawdę i stąd twoje nerwy. Ty proponowałes porównanie?? Przecież pisałem że możemy się spotkać , wziolbym trafa do porównania .... lecz nie stety zamilkles.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lis1984
Gg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak dopisze bo widzę że nadal nie masz świadomości tego co robisz . Wzmacniacz w całym swoim paśmie przenoszonych częstotliwości nie może mieć takiego rezonansu jak jest u Ciebie bo jest to wręcz niebezpieczne . Skoro nie zdajesz sobie sprawy z tego nie powinieneś brać się za budowę wzmacniaczy . Zaproponowałes swój układ wzmacniacza , płytkę i trafa pisząc że działa , potem wstawiasz pomiary wedle których wykazane jest że wzmacniacz nie działa poprawnie , zwracam Ci na to uwagę , a Ty nie potrafisz tego przyjąć do wiadomości pisząc że kto mierzy powyżej 20khz - litości.Nie jesteś też dla mnie konkurencja , bo dla mnie głównym założeniem jest dawanie ludziom możliwości używania dobrego wzmacniacza , sprawdzonego , stabilnego , dobrze brzmiącego . Twierdzenie że robisz za połowę ceny jest kolejnym naginaniem prawdy bo 700 zł to nie połowa tysiaca.Nie wątpię też w to że masz wiedzę , doświadczenie , bo na pewno masz , ale nie zaprzeczaj sam sobie i nie podważaj własnych słów własnymi pomiarami .Pozdrawiam serdecznie już ostatni raz .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
8 godzin temu, igsaudio napisał:

Jutro pokażę Wam pomiary transformatorów Carnhill, które są używane w legendarnych konsoletach studyjnych NEVE, które pracują do dziś w Abbey Road Studios (UK). Nagrywali tam The Beatles, Rolling Stones i wielu innych, którymi się jaracie.

Nie przejmuj się. To nie doskonałość techniczna poszczególnych elementów wpływa na odbiór brzmienia i subiektywne odczucie "dobrego dźwięku".

8 godzin temu, przemak napisał:

Nie sądzę, żeby tu byli ludzie którzy słyszeli o zjawisku AIR i przełączniku w nowoczesnym sprzęcie symulującym ten rezonans 😉

Rozwieje Twoje wątpliwości 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

8 godzin temu, igsaudio napisał:

Nawój w obu transformatorach jest identyczny. Różnią się jedynie rdzeniem.

Jeśli chcemy optymalne wykorzystać rdzeń nawoje projektuje się pod konkretny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.10.2022 o 19:44, igsaudio napisał:

Można już zamawiać, ale wykonać ja mogę za tydzień, obecnie podróżuję. 

Cena promocyjna przez pierwszy miesiąc od premiery na stronie UTM - 149€. Po promocji - 199€.

Niebawem pojawią się również w ofercie transformatory SE do 300B na obu rodzajach rdzeni oraz międzystopniowe trafo w stylu LL1660 na rdzeniu nano. Za miesiąc - kilka traf na rdzeniach amorficznych. Stay tuned. 

Proszę o info kiedy promka się kończy, nie ma slowa o tym na stronie: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, lis1984 napisał:

Osoba która tak wpina potencjometr volume nie jest dla mnie konkurencja

Tak, przyznaję, pierwsza wersja mojego schematu miała drobne błędy - w obwodzie wejściowym jak i w sposobie wpięcia głośnika. Oczywiście zostały one w kolejnej wersji wyeliminowane.

7 godzin temu, lis1984 napisał:

Denerwujesz się bo wiesz że naginasz prawdę i stąd twoje nerwy.

Ale ja się wcale nie denerwuję. Temat Sansui traktuję wyłącznie hobbystycznie. A wzmacniacz zmontowany na mojej płytce, wyposażony w transformatory UTM brzmi na prawdę pięknie. Słuchamy go w firmie od kilku tygodni i wszystkim nam podoba się coraz bardziej. Także, konstrukcja jest sprawdzona, przetestowana i jak najbardziej godna polecenia. 

8 godzin temu, lis1984 napisał:

Przecież pisałem że możemy się spotkać , wziolbym trafa do porównania .... lecz nie stety zamilkles.

Nie zamilkłem, tylko (może nie wszyscy wiedzą) całe lato mieszkam w Helu. Tam nie mam dostępu do stanowiska pomiarowego. Lato się skończyło, jestem z powrotem w firmie. Serdecznie zapraszam do Katowic. Wszystkich zainteresowanych pomiarami AP.
 

6 godzin temu, lis1984 napisał:

Twierdzenie że robisz za połowę ceny jest kolejnym naginaniem prawdy bo 700 zł to nie połowa tysiaca

Przypominam, że cena UTM7070 była cały czas 109€, czyli jednak bliżej połowy z tysiąca. Jednak postanowiłem ją podnieść, ponieważ nie uważam zjawiska psucia rynku z dobre. Dzięki mojej podwyżce więcej osób wybierze Twój, droższy transformator. 

 

Widzę, że za wszelką cenę chcesz zdyskredytować moje dokonania. Powiem Ci, że oczernianie innych, to marny sposób reklamowania swojego produktu.

A teraz wspomniane wczoraj pomiary. Wykres przedstawia pasmo przenoszenia transformatora Carnhill VTB9045 dla różnych impedancji obciążenia (od 1k do 1M Ohma). W tym przypadku również występuje rezonans i to całkiem blisko pasma akustycznego. Nie przeszkadzało to wcale w użyciu tych traf w konsoletach Neve, które praktycznie stworzyły współczesne brzmienie muzyki rozrywkowej. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG-5780.jpg

3 godziny temu, Inmark napisał:

Proszę o info kiedy promka się kończy, nie ma slowa o tym na stronie: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Promocja się już skończyła. Trwała miesiąc od premiery. Ale na hasło "forum audiostereo" możemy ją przedłużyć 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, markha napisał:

Pytanie do igsaudio : kiedy będą dostępne na stronie trafa nanokrystaliczne ?

Pozdrawiam

Marek

Słyszałem od @igsaudio o początku listopada - w tej chwili brak rdzeni i oczekują na dostawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.10.2022 o 13:22, igsaudio napisał:

A teraz wspomniane wczoraj pomiary. Wykres przedstawia pasmo przenoszenia transformatora Carnhill VTB9045 dla różnych impedancji obciążenia (od 1k do 1M Ohma). W tym przypadku również występuje rezonans i to całkiem blisko pasma akustycznego.

To jest pasmo przenoszenia wzmacniacza chyba. Same trafa chyba tak nie rezonują. Jako ciekawostkę porównanie kilku traf audio ze strony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Po najechaniu kursorem na "See Graph Click here" można zobaczyć pasmo trafa. Nie widać tych rezonansów. 

W

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) zaś już taki rezonans występuje. Czy to powszechne zjawisko? 

Dla kolegów zainteresowanych tematem z mniejszą wiedzą (tak jak ja) w linku ciekawa pozycja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) gdzie na str.11 opisano trochę zjawisko tego rezonansu i wyjaśniono jak go tłumić o czym już wspomniał igsaudio pokazując pomiary w funkcji obciążenia.

Pozdrawiam.

rezonans.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo by mnie ciekawiło porównanie współczesnych produktów rynkowych o podobnych cenach typu Muzishare X7, Willsenton R8 do klona Sansui AU70. Wygląd mają zacny, pilot, wyjście na słuchawki i preamp gramofonowy. Tylko sastysfakcji ze składania nie ma 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę nie szkoda Wam Panowie czasu na bezproduktywne dywagacje na temat transformatorów do starego wzmacniacza Sansui na nieprodukowanych już od dawna i niedostępnych lampach?
Chcecie jeszcze porównywać stare żelaza z nowymi? Po co?
Dla jakiej idei tworzyć jeszcze zupełnie nowe transformatory do tej konstrukcji, dla jakiej ilości sztuk?
Czy nie lepiej byłoby zbudować naprawdę porządne transformatory do wzmacniacza lampowego na PP 2x EL34?
Jest takich konstrukcji trochę u ludzi, jest też potencjalna możliwość sprzedaży jakiejś ilości sztuk jako upgrade lub do nowych DIY.
Jeżeli będziecie umieli stworzyć naprawdę dobry transformator do EL34 PP to widzę potencjał sprzedaży na całym świecie. Wtedy możecie się ścigać z Overture, mierzyć i porównywać. Wtedy będziecie się mogli naprawdę wykazać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeno wyjmij mi z tych oczu szkło bolesne - obraz dni, które czaszki białe toczy przez płonące łąki krwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Cześć !

Prosze o wasze zdanie….

Zakładając ze sami sobie dobieramy lampy w pary ( w moim przypadku beda to  6p14p-ev) to jakie parametry w przypadku tego wzmacniacza, tak żeby było jak najbardziej symetrycznie  są ważniejsze, prąd anodowy lub jednak nachylenie?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo ględzenia i autopromocji a konkretów niewiele. Potwierdzam, współpraca z SinusAudio super, co do reszty obejrzyjcie - odcinek przeszło godzina - treści na jakieś 10-15 minut, reszta IMO, promocyjne lanie wody. 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.10.2022 o 16:32, Mori napisał:

Zamieszczałeś link:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale użytkownik Los2 pisał, że to model bez odczepu. Czy mógłbyś potwierdzić że zamawiałeś ten z linku i on ma odczepy do ludness?

Ten jest bez odczepu i go zwróciłem. Potem zamawiałem jeden na Ali drugi na Ebay. Oba mają odczepy tylko ten z Ali ma skokową regulację a z Ebay płynną i ten z Ali raczej wygląda na podróbę (opisywałem to gdzieś wcześniej)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promocja trwa cały czas:  na transformatory "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) " tu najtaniej w Polsce tylko x5 drożej w porównaniu do pozostałych oferowanych w tym sklepie, te są wyjątkowe, producenci "dyskutują" czyje lepsze. Obudowy ktoś wcześniej wstawiał linka w super cenach. wszystko z lampami z 8k wyniesie jak za DIY. Do świąt tych i przyszłych sezon na jelenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzalem ten odcin. Jestem zaskoczony ilością zmian względem oryginału:

- brak dzielnika napięcia 12k + 2k dla B2
- zmiany rezystora w katodzie preampu,
- zmiany filtra w 6AN8,
- grid stoppery, ktorych oryginalnie nie ma.
 

Ewidentnie ten wzmacniacz się mu wzbudzał mocno, że tak kombinował. Razem z @tenkowal też projektowaliśmy własne płytki i wzmacniacz oparty o nie się nie wzbudza na oryginalnych wartościch elementów ani na obciążeniu rezystancyjnym ani na obciążeniu impedancją kolumn, mimo, że użuwaliśmy tych samych traf od lis1984. Jakby kogoś interesowało tu link do naszego wzmacniacza, bo od tego czasu nasypało się sporo postów:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Poza tym kilka razy wspominał sprzężenie katodowe pokazując fragment schematu, na którym jest błąd:
915638830_Screenshotfrom2022-10-2620-05-00.thumb.png.560a9f559a7d9c5a6b7e6b93eea2acb3.png

Sprzężenie katodowe powinno być podłączone odwrotnie, w przeciwnym razie mamy dodatnie sprzężenie zwrotne w CFB (żółty na pierwotnym i żółty na wtórnym są w fazie). Powinno być tak:680398823_Screenshotfrom2022-10-2620-18-032.thumb.png.2291630aef5349a12b69e0e336f430d2.png


Oczywiście RS pewnie poprawił swoje płytki pod tym względam, ale liczyłem, że chociaż wspomni o błędzie na oryginalnym schemacie.

Ogólnie, to nie żałuję, że zaprojektowaliśmy własne płytki. 😉 

 

Cytat

na transformatory "utmindustry.com/utm7070" tu najtaniej w Polsce tylko x5 drożej w porównaniu do pozostałych oferowanych w tym sklepie, te są wyjątkowe, producenci "dyskutują" czyje lepsze.

Wspomniane trafa IGS 7070 nie są niestety nawijane według układu sekcji oryginałów. To nie są transformatory dedykowane do AU-70. To, że gra to nie znaczy, że odzwierciedla oryginał 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez madras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ta, te twoje są "oryginalne".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez januszowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, januszowe napisał:

Promocja trwa cały czas:  na transformatory "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) " tu najtaniej w Polsce tylko x5 drożej w porównaniu do pozostałych oferowanych w tym sklepie, te są wyjątkowe, producenci "dyskutują" czyje lepsze. Obudowy ktoś wcześniej wstawiał linka w super cenach. wszystko z lampami z 8k wyniesie jak za DIY. Do świąt tych i przyszłych sezon na jelenia.

Tylko zauważ, że te dwa transformatory są jedyną pozycją, innych transformatorów do wzmacniaczy mocy w ofercie firmy nie ma. Sarkazm zatem słabo trafiony i wynikający z niewiedzy 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Borewicz88 napisał:

A jak zamówiłem trafa od Trafonica to też mam wprowadzać zmiany w płytce 6an8 i 12ax7?te

Te elementy trzeba zmieniać dla każdego z trzech producentów traf polecanych przez rs . Sam dobierałem te elementy i sprawdzałem na Pawła trafach , wiec trzeba zmieniać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lis1984 napisał:

Te elementy trzeba zmieniać dla każdego z trzech producentów traf polecanych przez rs . Sam dobierałem te elementy i sprawdzałem na Pawła trafach , wiec trzeba zmieniać.

Ale jak to się ma do tego co powiedział RS w ostatnim odcinku, albo raczej czego nie powiedział. Mianowicie, jeśli trzeba dopasowywać elementy, to dlaczego tego wyraźnie nie zaznaczył. Mogę się domyślić, że płytki Rev 9.0 i wartości elementów są dopasowane pod Twoje trafa. Ale RS wyraźnie "autoryzuje" trafa 3 producentów, więc generalnie jakie bym nie wybrał powinno działać bez wzbudzań etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@voltamper

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a każdy gra inaczej. Trochę tak🤣

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez januszowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, PiterSan napisał:

Ale jak to się ma do tego co powiedział RS w ostatnim odcinku, albo raczej czego nie powiedział. Mianowicie, jeśli trzeba dopasowywać elementy, to dlaczego tego wyraźnie nie zaznaczył. Mogę się domyślić, że płytki Rev 9.0 i wartości elementów są dopasowane pod Twoje trafa. Ale RS wyraźnie "autoryzuje" trafa 3 producentów, więc generalnie jakie bym nie wybrał powinno działać bez wzbudzań etc.

Napisałem wyraźnie , te lementy są dobrane uniwersalnie dla wszystkich trzech producentow, tzn Piotra ,Komandosa , moich ei i moich rzc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, lis1984 napisał:

Napisałem wyraźnie , te lementy są dobrane uniwersalnie dla wszystkich trzech producentow, tzn Piotra ,Komandosa , moich ei i moich rzc.

Gdyby było wyraźnie napisane to bym nie pytał. 🙂 Teraz jest jasne jeśli są dobrane uniwersalnie, wcześniej nic takiego nie widzę w Twojej wypowiedzi, no spox, kolega borewicz88 niech się martwi 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.