Skocz do zawartości
IGNORED

Klon Sansui AU-70 - Reduktor Szumu


yacool1975
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś opracowałem adapter lampy ELL80 na dwie EL95 oparty na PCB i 3 podstawkach. Sprzedawałem go przez pewien czas na eBayu. W tym czasie nie było czegoś podobnego. Minęło kilka miesięcy i chińczyk podłapał pomysł. Do dziś wystawia je na aukcji (tylko on) z tym, że nie jest to "klon" mojego adaptera i kosztuje 2x drożej. Co więcej opracowałem na jego podstawie adapter lampy ECLL800 i też był tylko na dwóch EL95. Była to krótka seria. Tego nie udało mu się stworzyć lub nie podchwycił pomysłu a szkoda:) Także dzielenie się świadome lub nieświadome z bliźnim jest dobre. Prędzej, czy później i tak ktoś na to wpadnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kto nie nawiną takiego transformatora nie wie o czym mówi czy pisze , co dopiero mówić o zrobieniu projektu na podstawie jakiegoś starego złomu. Nawinięcie jednego trafa to spokojnie 30godzin pracy ...... z resztą o czym tu mowa ?... podjąłem taka decyzje z szacunku do samego siebie , przykro mi że was rozczarowałem a Trafonica nie ma z podjętą decyzją nic wspólnego. Pierwotny cel moich wpisów był taki zęby pomóc i udostępnić lecz koszt jaki poniosłem jest zbyt wysoki , a wasz wkład w projekt zerowy. Każdy może zrobić to samo co Ja , pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego nie rozumiem, nie mialem zamiaru klonowac tej konstrukcji, ale takie podejscie bardzo rozczarowuje.
Moze taka juz klatwa na tym wzmacniaczu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź z Trafonica:
 

Cytat

Dobry wieczór, obecnie realizuję zmówienie zbiorcze na transformatory do AU70 i wszystkie rdzenie są już zajęte. Jeśli będą jeszcze jacyś chętni to niewykluczone że będzie taka możliwość. Transformatory będą wykonane na rdzeniach zwijanych ciętych z blachy HiB. Cena obecnie wykonywanych transformatorów to 1500-1700zł/sztuka (dokładną cenę będę znał za kilka dni jak nawinę pierwsze sztuki) Przy kolejnym zamówieniu jeśli nastąpi, cena będzie zależna od wzrostu cen materiałów i ogólnej sytuacji gospodarczej.

To już rozumiem o co chodzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
9 godzin temu, Roman_66094 napisał:

To po co to wszystko? Osoby które nie chcą się dzielić wiedzą i doświadczeniem, pomagać innym. Chcą się jedynie pochwalić, co udało im się osiągnąć. Powinny się zastanowić, czy jest to odpowiednie miejsce, do chwalenia się swoimi sukcesami.  

To bardzo dużo znaczy - jeżeli komuś się udało to znaczy, że mnie przy podobnym nakładzie pracy i środków też może się udać. Ten kto zaczął nie wiedział jaki będzie rezultat podjął więc ryzyko.

9 godzin temu, Roman_66094 napisał:

Przecież oto chodzi żeby ktoś nie zarabiał na naszej niewiedzy.

Taka postawa to całkowity brak szacunku do czyjejś własności intelektualnej. 

9 godzin temu, Roman_66094 napisał:

Dlatego klonujemy, udoskonalamy, rozpracowujemy schematy, układy różnego sprzętu. Także produkowanego fabrycznie, po to, żeby nie musieć kupować gotowego, od producenta

A dlaczego od razu nie podajecie jak komuś "wziąć" pieniądze z konta, przecież skoro leżą na jego koncie to z nich nie korzysta. Wtedy nawet Ci którzy nie potrafią sobie zrobić będą mogli kupić. Dlaczego ci nie potrafiący lutować mają nie mieć a ci nie potrafiący projektować mają korzystać za darmo z czyjejś pracy.

9 godzin temu, Roman_66094 napisał:

Wiele firm nie patentowało swoich rozwiązań, właśnie dlatego żeby inni mogli z nich swobodnie korzystać.

Wiele osób prowadzi różne fundacje czy działa w wolontariacie ale zdecydowana większość oczekuje za swoją pracę wynagrodzenia i jakoś nikt ich nie potępia.

9 godzin temu, Paweł J. napisał:

Można byłoby kupić od nich transformator za 500 zł i pozbawić żyły złota ujawniając informacje na forum.

Typowy pies ogrodnika sam nie zje i drugiemu nie da. Jakim zawistnym trzeba być dziadem aby chcieć komuś zniszczyć interes zamiast samemu coś rozkręcić. Nie pojmuję takiego myślenia.

Taka mała uwaga do "kloniarzy" weźcie się do roboty nieroby a będzie was stać zapłacić komuś za jego wiedzę i ciężką pracę a nie szukacie jak komuś coś ukraść. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zniszczyć komuś interes? Ktoś odwinął transformator którego nawet nie zaprojektował i na tym zarabia - nie mam nic do tego. Dlaczego nie mogę kupić repliki, odwinąć, spisać uzwojeń i udostępnić? Oryginalny trudniej odwinąć niż kopie? Bo nie rozumiem dlaczego miałbym mieć mniej wiedzy, przecież robię dokładnie to samo. To miał być temat o klonie Sansui AU-70, projekt tego transformatora mnie ciekawi ze względu na sprzężenie zwrotne, szukam czegoś do swojego projektu i tylko dlatego czytałem ten temat. Skoro osoba która ma 1850 postów na tym forum odpowiada w taki sposób to nie jest miejsce dla mnie. W ogóle nie zrozumiałeś co napisałem. W takich miejscach szukam wiedzy a nie jakiegoś typowo polskiego przy****nia się. Ciężej pracuje niż ty bo nawet nie miałbym czasu tylu postów napisać a o moje zarobki się nie martw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pitolić na forum i tracić czas zachęcam do wzięcia czterech liter w troki i do roboty , mi się udało , uda się i wam....

Pierniczenie że wzmacniacz przeklety...  nie jest przeklęty , wymaga nakładu pracy i chęci .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, lis1984 napisał:

Ten kto nie nawiną takiego transformatora nie wie o czym mówi czy pisze , co dopiero mówić o zrobieniu projektu na podstawie jakiegoś starego złomu. Nawinięcie jednego trafa to spokojnie 30godzin pracy 

... i dlatego dobrze wykonane i obliczone trafo kosztuje tyle ile kosztuje. Są też rodzime wyroby za małe pieniądze, w sam raz dobre do zabawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paweł J. napisał:

Jak to zniszczyć komuś interes? Ktoś odwinął transformator którego nawet nie zaprojektował i na tym zarabia - nie mam nic do tego. Dlaczego nie mogę kupić repliki, odwinąć, spisać uzwojeń i udostępnić? Oryginalny trudniej odwinąć niż kopie? Bo nie rozumiem dlaczego miałbym mieć mniej wiedzy, przecież robię dokładnie to samo. To miał być temat o klonie Sansui AU-70, projekt tego transformatora mnie ciekawi ze względu na sprzężenie zwrotne, szukam czegoś do swojego projektu i tylko dlatego czytałem ten temat. Skoro osoba która ma 1850 postów na tym forum odpowiada w taki sposób to nie jest miejsce dla mnie. W ogóle nie zrozumiałeś co napisałem. W takich miejscach szukam wiedzy a nie jakiegoś typowo polskiego przy****nia się. Ciężej pracuje niż ty bo nawet nie miałbym czasu tylu postów napisać a o moje zarobki się nie martw.

Uśmiałbyś się jak prosto zrealizowano sprzężenie katodowe w tym transformatorze .....serio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Seyv napisał:

Taka mała uwaga do "kloniarzy" weźcie się do roboty nieroby a będzie was stać zapłacić komuś za jego wiedzę i ciężką pracę a nie szukacie jak komuś coś ukraść. 

Zacytuję tylko to bo reszty nawet mi się nie chce. 

Zauważ że kolega który rozebrał i klonował te transformatory, czy firma Trafonika która robi na tym interes, są także kloniarzami. Czy ich miałeś na myśli pisząc ten komentarz?

Trafonika sklonowała transformatory AU-70 celach zarobkowych, czy to jest korzystanie z czyjejś wiedzy i ciężkiej pracy?

Bo jeśli ten komentarz miał się tyczyć nas hobbystów, to jest zupełnie nie trafiony. 

Jeśli nawet ktoś hobbystycznie, klonuje jakieś rozwiązania układowe wzmacniaczy lampowych. To może mieć pewność że praktycznie wszystkie te rozwiązania, są znane i stosowane powszechnie przez wielu producentów. I w większości nawet nie wiadomo kto je wymyślił. 

Gdyby tak było, że hobbysta musiałby sam wszystko wymyślić, to musiałby zacząć od opracowania i zbudowania lampy elektronowej.

Nie ma żadnych etycznych ani moralnych i tym bardziej prawnych przeciwskazań do klonowania wzmacniaczy lampowych. 

Owszem jest to solą w oku różnych tzw. producentów. Że ktoś potrafi sam sobie zbudować sprzęt, który nie odbiega od ich konstrukcji a czasem jest lepszy. Tylko że ci producenci, zarżnęli swoje rozwiązania od innych i na nich zarabiają. Nie tylko Trafonika ale praktycznie wszyscy producenci sprzętu lampowego, korzystają z rozwiązań już dawno wymyślonych przez kogoś innego.         

 

    

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, lis1984 napisał:

Uśmiałbyś się jak prosto zrealizowano sprzężenie katodowe w tym transformatorze .....serio.

Domyślam się, że projekt nie jest z kosmosu. Szkoda, że nie chcesz udostępnić projektu, ale widocznie masz swoje powody o których z resztą pisałeś. Nie będę latał za tym transformatorem na ebayu nawet za spalonym, bo jeszcze na koniec okaże się, że żadnej magii w nim nie ma a jest np. w lampach z tamtego okresu 😉 Największą niewiadomą jest tak naprawdę to sprzężenie. Prawdę mówiąc nawet nie słyszałem jak to gra, odpuszczam i już nic nie pisze szkoda nerwów. Raz na jakiś czas zerknę czy nie zmieniłeś zdania 😉
Pozdrawiam, szczęśliwego nowego roku i miłych odsłuchów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, lis1984 napisał:

Zamiast pitolić na forum i tracić czas zachęcam do wzięcia czterech liter w troki i do roboty , mi się udało , uda się i wam....

Zakup wzmacniacza, rozwiniecie transformatora, rozpisania ilości zwojów i sposoby nawijania nie jest jakoś szczególnie trudne. Jednak dość kosztowne i czasochłonne. W celach zarobkowych gdzie na każdym transformatorze zarobimy 1500zł lub więcej oczywiście ma sens.  Ale w celach hobbistycznych nie jest to już takie oczywiste. Bo koszty na pewno się nie zwrócą. 

Dlatego pomaganie w klonowaniu, dzielenie się swoja wiedzą jest dobre i potrzebne. Dlaczego ktoś może klonować wzmacniacz, czy jego komponenty, zarabiać na tym. Ale innym tego nie wolno, bom psują im interes. 

Ja znam przykład z życia. Znam człowieka który był stolarzem, zatrudniał kilku pracowników. Wykonywał meble różnego rodzaju. Ci pracownicy nie byli stolarzami, nauczyli się wszystkiego u niego w zakładzie. Po jakimś czasie odeszło kilku i założyło swój biznes. Facet podał ich do sądu, że to u niego się nauczyli i nie maja prawa robić mebli, bo robią mu konkurencję. Sądził się dość długo, przegrywał każdą sprawę. Nie mógł tego zrozumieć, dlaczego oni mogą to robić skoro on ich nauczył. Był tak płytki i ograniczony w myśleniu, że nie pomyślał nawet, że on też od kogoś się nauczył. I to nie on, wymyślił technologie produkcji mebli.        

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Paweł J. napisał:

Nie będę latał za tym transformatorem na ebayu nawet za spalonym, bo jeszcze na koniec okaże się, że żadnej magii w nim nie ma a jest np. w lampach z tamtego okresu 😉 Największą niewiadomą jest tak naprawdę to sprzężenie.

Też jestem zdania ze nie warto, koszty byłyby duże a efekty niekoniecznie oczekiwane.

Sprzężenie katodowe, to znane ale też niezbyt często stosowane rozwiązanie. Tego typu sprzężenie może znacznie zredukować zniekształcenia i poprawić tłumienie wzmacniacza. Ale nie koniecznie musi dać, dobre właściwości brzmieniowe. Podobnie jak sprzężenie UL, zmniejsza zniekształcenia, poprawia tłumienie. Ale wiele wzmacniaczy brzmi lepiej w pentodzie, pomimo mierzalnie lepszych parametrów. Także ja podchodzę sceptycznie do tego klona Reduktora Szumów. Stawiałby raczej na marketing i nakręcanie klientów, producentowi tych sklonowanych transformatorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
26 minut temu, Paweł J. napisał:

Jak to zniszczyć komuś interes?

Wyraźnie napisałeś:

"Można byłoby kupić od nich transformator za 500 zł i pozbawić żyły złota ujawniając informacje na forum"

30 minut temu, Paweł J. napisał:

Ciężej pracuje niż ty bo nawet nie miałbym czasu tylu postów napisać

Pewne porzekadło mówi: pracuj mądrze a nie ciężko - będziesz miał czas na różne inne rzeczy.

32 minuty temu, Paweł J. napisał:

projekt tego transformatora mnie ciekawi ze względu na sprzężenie zwrotne,

Możesz kupić transformator, rozwinąć i poznać jego budowę, poszerzysz wiedzę i może dzięki niej zaczniesz pracować lżej i będziesz miał więcej czasu na przyjemności i przestaniesz zazdrościć innym, że zarabiają na swojej wiedzy i pracy.

4 minuty temu, Roman_66094 napisał:

Znam człowieka który był stolarzem, zatrudniał kilku pracowników. Wykonywał meble różnego rodzaju. Ci pracownicy nie byli stolarzami, nauczyli się wszystkiego u niego w zakładzie. Po jakimś czasie odeszło kilku i założyło swój biznes. Facet podał ich do sądu, że to u niego się nauczyli i nie maja prawa robić mebli, bo robią mu konkurencję. Sądził się dość długo, przegrywał każdą sprawę. Nie mógł tego zrozumieć, dlaczego oni mogą to robić skoro on ich nauczył. Był tak płytki i ograniczony w myśleniu, że nie pomyślał nawet, że on też od kogoś się nauczył. I to nie on, wymyślił technologie produkcji mebli.   

Oni chcieli zarabiać na tym czego się nauczyli wykonując pewna pracę. Ty natomiast nie chcesz zarabiać na wiedzy tylko chcesz by inni na tym nie zarabiali - wg mnie to duża różnica. 

8 minut temu, Roman_66094 napisał:

Jednak dość kosztowne i czasochłonne. W celach zarobkowych gdzie na każdym transformatorze zarobimy 1500zł lub więcej oczywiście ma sens.  Ale w celach hobbistycznych nie jest to już takie oczywiste. Bo koszty na pewno się nie zwrócą. 

A to o hobby chodzi czy o zarobek bo nie rozumiem? Hobby z reguły nie jest czymś dochodowym. W jaki sposób miałby by Ci się zwrócić koszty wykonania klona tego wzmacniacza? Chyba chodzi o to by części tych kosztów poniósł @lis1984

35 minut temu, Roman_66094 napisał:

Trafonika sklonowała transformatory AU-70 celach zarobkowych, czy to jest korzystanie z czyjejś wiedzy i ciężkiej pracy?

Sansui już nie produkuje tych wzmacniaczy ani transformatorów i nie serwisuje ich. Znalazł się jednak ktoś kto włożył czas i wysiłek by robić do nich część zamienną (nie narażając tym Sansui na stratę), Ty jednak postulujesz by pozbawić go wynagrodzenia za część pracy jaką wykonał - typowy pies ogrodnika sam nie zje i drugiemu nie da. 

12 minut temu, Roman_66094 napisał:

Sprzężenie katodowe, to znane ale też niezbyt często stosowane rozwiązanie. Tego typu sprzężenie może znacznie zredukować zniekształcenia i poprawić tłumienie wzmacniacza. Ale nie koniecznie musi dać, dobre właściwości brzmieniowe.

Całkowicie się z tym zgadzam - stosowałem takie sprzężenie i pomimo dobrych parametrów mierzalnych brzmieniowo było średnio. Jednak Trafonice życzę powodzenia bo uważam, że fajnie iż ktoś chce reanimować te stare konstrukcję. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Seyv napisał:

Wyraźnie napisałeś:

"Można byłoby kupić od nich transformator za 500 zł i pozbawić żyły złota ujawniając informacje na forum"

Pewne porzekadło mówi: pracuj mądrze a nie ciężko - będziesz miał czas na różne inne rzeczy.

Możesz kupić transformator, rozwinąć i poznać jego budowę, poszerzysz wiedzę i może dzięki niej zaczniesz pracować lżej i będziesz miał więcej czasu na przyjemności i przestaniesz zazdrościć innym, że zarabiają na swojej wiedzy i pracy.

Oni chcieli zarabiać na tym czego się nauczyli wykonując pewna pracę. Ty natomiast nie chcesz zarabiać na wiedzy tylko chcesz by inni na tym nie zarabiali - wg mnie to duża różnica. 

A to o hobby chodzi czy o zarobek bo nie rozumiem? Hobby z reguły nie jest czymś dochodowym. W jaki sposób miałby by Ci się zwrócić koszty wykonania klona tego wzmacniacza? Chyba chodzi o to by części tych kosztów poniósł @lis1984

Sansui już nie produkuje tych wzmacniaczy ani transformatorów i nie serwisuje ich. Znalazł się jednak ktoś kto włożył czas i wysiłek by robić do nich część zamienną (nie narażając tym Sansui na stratę), Ty jednak postulujesz by pozbawić go wynagrodzenia za część pracy jaką wykonał - typowy pies ogrodnika sam nie zje i drugiemu nie da. 

Całkowicie się z tym zgadzam - stosowałem takie sprzężenie i pomimo dobrych parametrów mierzalnych brzmieniowo było średnio. Jednak Trafonice życzę powodzenia bo uważam, że fajnie iż ktoś chce reanimować te stare konstrukcję. 

Możecie wierzyć lub , słyszałem wiele ale ten wzmacniacz jest unikalny , też nie jestem zwolennikiem sprzężeń ul i katodowych , jednak w tym wzmacniaczu jest dokonany kompromis , sprzężenie katodowe jest na tyle płytkie że nie psuje pięknego brzmienia pentody , ale jednak dodaje nieco kontroli  i smaczku w dzwięku ...... ostatnio reanimowałem zestaw denona POA 1000b i PRA 1000b , gdybym miał wybierać wolałby  tego maluszka au 70.

Zanim zająłem się przewijaniem tego transformatora umieściłem taki wpis:

"Kontaktowałem się też z firmą trafonica -moim zdaniem 1500zł to zbyt wiele za szt trafa , firma Transcendar nie prowadzi działalności , a szkoda bo też chciałem od nich kupić na próbę trafa.."

W życiu bym nie przepuszczał w jak wielkim błędzie byłem , naprawiając sprzęt biore 80-100zł za roboczogodzinę ,licząc że nawinięcie jednego trafa trwa 30 godzin to te 1500zł to bardzo nie dużo....teraz mogę to ocenić gdy nawinąłem 4 szt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Seyv napisał:

Wyraźnie napisałeś:

"Można byłoby kupić od nich transformator za 500 zł i pozbawić żyły złota ujawniając informacje na forum"

Wyraźnie napisałem, że nie miałem tego na myśli by kogokolwiek pozbawiać interesu, ale skoro nie rozumiesz to może w inny sposób: Kupno transformatora, odwinięcie i udostępnienie na forum mogłoby pozbawić ich interesu. Teraz rozumiesz?
Masz jakąś logikę myślenia, że każdy chce okraść i wszystko pod to podporządkowujesz.
 

13 minut temu, Seyv napisał:

Pewne porzekadło mówi: pracuj mądrze a nie ciężko - będziesz miał czas na różne inne rzeczy.

14 minut temu, Seyv napisał:

Możesz kupić transformator, rozwinąć i poznać jego budowę, poszerzysz wiedzę i może dzięki niej zaczniesz pracować lżej i będziesz miał więcej czasu na przyjemności i przestaniesz zazdrościć innym, że zarabiają na swojej wiedzy i pracy.

To jest forum o filozofii życia? Niczego im nie zazdroszczę, wykonywanie transformatorów dla innych uznaję za nudne zajęcie i nie dziwie się, że sprzedają po 1300 zł skoro nawija kilka sztuk.
 

16 minut temu, Seyv napisał:
57 minut temu, Roman_66094 napisał:

Jednak dość kosztowne i czasochłonne. W celach zarobkowych gdzie na każdym transformatorze zarobimy 1500zł lub więcej oczywiście ma sens.  Ale w celach hobbistycznych nie jest to już takie oczywiste. Bo koszty na pewno się nie zwrócą. 

A to o hobby chodzi czy o zarobek bo nie rozumiem? Hobby z reguły nie jest czymś dochodowym. W jaki sposób miałby by Ci się zwrócić koszty wykonania klona tego wzmacniacza? Chyba chodzi o to by części tych kosztów poniósł @lis1984

Nie zwrócą się, bo nie zarobi... bo robi to dla siebie... dlatego to nie ma sensu - tak jak rozmowa z tobą
 

18 minut temu, Seyv napisał:
Godzinę temu, Roman_66094 napisał:

Trafonika sklonowała transformatory AU-70 celach zarobkowych, czy to jest korzystanie z czyjejś wiedzy i ciężkiej pracy?

Sansui już nie produkuje tych wzmacniaczy ani transformatorów i nie serwisuje ich. Znalazł się jednak ktoś kto włożył czas i wysiłek by robić do nich część zamienną (nie narażając tym Sansui na stratę), Ty jednak postulujesz by pozbawić go wynagrodzenia za część pracy jaką wykonał - typowy pies ogrodnika sam nie zje i drugiemu nie da. 

Czyli tylko trafonika może już kopiować transformatory Sansui? Mogę odwinąć oryginał i udostępnić projekt, ale transformatorów Trafoniki już nie, mimo że są dokładną kopią?

Bzdury piszesz bez sensu o jakiś psach ogrodników, a oprócz takich ludzi jak ty są jeszcze pasjonaci którzy chętnie dzielą się wiedzą, chcą prowadzić dyskusje techniczne i pomagać innym, którzy chcą złożyć taki wzmacniacz, dlatego chętnie udostępniają swoje projekty a nie dlatego by kogoś okraść. Chcę zrobić wzmacniacz i to nie Sansui au-70 interesuje mnie tylko konkretnie rozwiązania w tym transformatorze, szczerze mówiąc już mniej bo znalazłem coś ciekawszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Paweł J. napisał:

Odpowiedź z Trafonica:

Dobry wieczór, obecnie realizuję zmówienie zbiorcze na transformatory do AU70 i wszystkie rdzenie są już zajęte. Jeśli będą jeszcze jacyś chętni to niewykluczone że będzie taka możliwość. Transformatory będą wykonane na rdzeniach zwijanych ciętych z blachy HiB. Cena obecnie wykonywanych transformatorów to 1500-1700zł/sztuka (dokładną cenę będę znał za kilka dni jak nawinę pierwsze sztuki) Przy kolejnym zamówieniu jeśli nastąpi, cena będzie zależna od wzrostu cen materiałów i ogólnej sytuacji gospodarczej.

To już rozumiem o co chodzi

Niestety ale raczej nie rozumiesz.....

Godzinę temu, Roman_66094 napisał:

Zauważ że kolega który rozebrał i klonował te transformatory, czy firma Trafonika która robi na tym interes, są także kloniarzami.

Firma trafonika dostała zlecenie odtworzenia dwóch spalonych cewek TG do AU70 i fakturę wystawiła na dokładnie taką usługę  a nie za klonowanie.

Po odtworzeniu cewek na podstawie oryginału zostałem wielokrotnie proszony o stworzenie replik. Prośby te trwały kilka miesięcy aż w końcu mnie zmęczyli i postanowiłem się podjąć wykonania partii takich TG. Nie są to jednak idealnie takie same TG chociażby ze względu na zastosowanie innych rdzeni o innych proporcjach kolumny i zmiany kilku mikro szczegółów. Gdybym wiedział, że moje dobre chęci przełożą się na oskarżenia typu klonowanie czyjegoś projektu w celu zarobienia aż 1700zł za sztukę TG to bym się tego najzwyczajniej nie podjął bo generalnie nie wykonuję transformatorów na czyjeś zlecenie o czym często piszę lub mówię klientom. Dodatkowo nie ma w tych transformatorach nic nadzwyczajnego oprócz trzymania się pewnych istotnych zasad dla takiego typu cewki i w miarę dokładnego nawoju, który ostatecznie był nadal mniej precyzyjny niż ten który wykonałem w cewkach odtworzonych.

Podsumowując firma Trafonika idzie własnym torem, tworząc własne transformatory według własnej koncepcji korzystając z własnego doświadczenia praktycznego i teoretycznego zdobywanego od prawie 20 lat.  Repliki TG AU70 to tylko przygoda z marnym zarobkiem bo od tego 1700 trzeba odjąć podatek, materiał i resztę podzielić przez wiele godzin pracy...

Na zakończenie mam dobrą radę dla wszystkich którzy lubią/chcą budować wzmacniacze lampowe: proszę zacząć ostro ciągnąć druta 🙂 Ja tak zrobiłem wiele lat temu kiedy wciągnęły mnie transformatory i było pięknie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
5 godzin temu, Paweł J. napisał:

To jest forum o filozofii życia?

Trochę tak. Bo zauważ jak mało ludzi zamieszcza tu informację o tym co zrobili i nie chodzi o szczegóły ich rozwiązań ale chociażby zdjęcia i pokazanie: " zobaczcie co zrobiłem, to jest moje dzieło w oparciu o wiedzę , doświadczenie i to nie jest moje ostatnie słowo".  Ale nie robią tego z dwóch powodów: od razu niektórzy krzyczą daj daj daj a inni hejtują , że to grać nie może. Żyją tylko tematy "klonujemy to czy tamto.  Za które gdybyśmy żyli w kraju w którym tępi się cwaniactwo a docenia pracę można by było nawet pociągnąć do odpowiedzialności administrację forum.

5 godzin temu, Pawełkomandos napisał:

Repliki TG AU70 to tylko przygoda z marnym zarobkiem bo od tego 1700 trzeba odjąć podatek, materiał i resztę podzielić

Lepiej by było gdybyś zamieścił projekt trafa na forum - wtedy by się znalazł ktoś kto nawinie transformatory na czarno z byle czego i byle jak ale biorąc za to 400 zł za sztukę. Wszyscy piali by z zachwytu no bo trafa Sansui też są byle jak zrobione a jak grają...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak, jeśli ktoś z kolegów planuje zbudować tego klona. To niestety będzie musiał sam rozpracować wszystkie szczegóły techniczne. Na pomoc na tym forum nie ma co liczyć jak widać. 

Ja nigdy nie zamierzałem i nie zamierzam budowania tego klona. Nie wydaje mi się żeby było to jakieś, rewolucyjne rozwiązanie. Sprzężenie katodowe, nie zmieni wzmacniacza w jakiś nadzwyczajnie cudowny sprzęt marzeń, jak to określił Reduktor Szumów. 

 

  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, tu w dziale "lampa" ludzie mało kiedy dzielą się wiedzą lub tym co zbudowali a jak już, to więcej jest krytyki z zazdrości niż pochwały. Trochę lepiej jest w zakładce "DIY", ale taka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tam na forum wymiana myśli jest na porządku dziennym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.12.2021 o 16:04, ampman napisał:

Fakt, tu w dziale "lampa" ludzie mało kiedy dzielą się wiedzą lub tym co zbudowali a jak już, to więcej jest krytyki z zazdrości niż pochwały. Trochę lepiej jest w zakładce "DIY", ale taka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tam na forum wymiana myśli jest na porządku dziennym.

... żeby nie było, że nic nie robię. Zapraszam do tematu 300B .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie , jeżeli ktoś jest zainteresowany transformatorami do au 70 jestem w stanie wykonać 4 do 6szt -zamawiałem nowe kształtki na własne potrzeby i zostało mi kształtek na 6szt traf . Ja wykonuje te transformatorki na kształtce której zamówienie minimalne wynosiło 25kg ,dla tego mi ich zostało , grubość blaszek 0.3mm wyżarzana .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.12.2021 o 10:44, Roman_66094 napisał:

Nie wydaje mi się żeby było to jakieś, rewolucyjne rozwiązanie. Sprzężenie katodowe, nie zmieni wzmacniacza w jakiś nadzwyczajnie cudowny sprzęt marzeń, jak to określił Reduktor Szumów.

Rewolucyjne rozwiązania w Sansui przyszly trochę później i zaczęli je juz patentować 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Bumpalump napisał:

Rewolucyjne rozwiązania w Sansui przyszly trochę później i zaczęli je juz patentować 

... tak, rewolucyjne rozwiązania od Sansujego muszą mieć odpowiedni ciężar cenowy😥. Zwłaszcza, że znane są kilka dziesiątek lat wcześniej, na co mam dowody w ruskich książek z lat 50-tych, Żerebcowa, Malinina i innych. Mam nawet wzmacniacz radiowęzłowy, potocznie zwany  Kołchoźnikiem, pozyskany z  Poczty Polskiej z takim rewolucyjnym i oryginalnym rozwiązaniem😂

Byli też inni, nieopatentowani. 

A nasz Kolega czegoś nie podaje ceny kompletu ? Czyżby miało wyjść więcej niż w kiedyś w Trafonice ? Możliwe, praca własna kosztuje. Tylko ile ?

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... w założeniu, że trafka są wykonane wg sztuki /dzisiaj niestety to zjawisko zanikające /, a wcześniej właściwie zaprojektowane to cena nie zwala z nóg. Duży + dla Kolegi.

Znajome wiewiórki doniosły, że konkurencja nie śpi i coś produkuje w segmencie niskobudżetowym, ale czy taniej to lepiej ? Tanio można w Chinach, np nabyć prostego Jakinka i go usprawniać do nieskończoności- wymieniając; bańki, oporki, kondensatorki. Trafka niee, bo ostatnia kasa poszła na sieciówkę w cenię oryginału / Jakinek / 😂.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.