Skocz do zawartości
IGNORED

Klon Sansui AU-70 - Reduktor Szumu


yacool1975
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, januszowe napisał:

posiadam wszystkie z tych lamp wiec się wypowiadam, nie interesują mnie "pogłosek i opinii innych"

I to się nazywa rzeczowe podejście do tematu. 
Tak jak prosiłem zechciałbyś napisać coś więcej o tym porównaniu, coś więcej o zestawie odsłuchowym, coś więcej o tychże różnicach etc.
Każde doświadczenie i opinia od kogoś lepiej zorientowanego dla takich początkujących jak ja jest bezcenne. 

5 godzin temu, Roman_66094 napisał:

Można spróbować zwykłe 6P14P jednak wersja EW czy ER są to lampy wykonane w innej klasie jakościowej. Odpowiadają zachodnim standardom SQ lub co najmniej E84L. Lampy przeznaczone do urządzeń wojskowych wykonane z lepszych materiałów ze wzmocnioną konstrukcja. Witać to także w pomiarach tych lamp, EW ER mają lepszą próżnie mniej gazów szczątkowych, lepszy geter przez co też mniejszy prąd siatki 1.               

Dziwi mnie jednak troche sytuacja, gdzie technicznie wydawało by sie lepsze, bardziej zaawansowane, staranniej "czyściej" wykonane lampy wypadają gorzej od tych mniej dopieszczonych przez producenta ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Inmark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze znane mi lampy to 7189 Toshiby i Hitachi , 6p14p to taki dobry bo trwały zamiennik , ale nie grają tak dobrze jak oryginały ,choć słabe też nie są , z nowej produkcji nie będę komentował , po prostu są i działają .  Co do cen , mierzone lampy 7189 japońskie z epoki kosztowały mnie 850zl za kwadrę , pomierzone , sparowane .Ma kilka różnych kwadr lamp 7189 i około 70 szt 6p14p różnego typu . 6p14p-k gra najlepiej z wszystkich lecz nie wiem jak długo wytrzyma w klonie bo ma ua300v chyba .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś 6p14p-B (łać. W, V) ?  Oraz 6p14p ze złotą siatką ? 

6p14p-B z tabeli ma czas operacyjny 1000 h.

Czy ta  6p14p-B jest jest równoważna tej o której wspominacie 6p14p-K?. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lis1984 napisał:

Co do cen , mierzone lampy 7189 japońskie z epoki kosztowały mnie 850zl za kwadrę 

Szukałem ostatnio 7189 i niestety tylko nowa produkcja, możesz zdradzić gdzie znalazłeś te starsze? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Piterus11 napisał:

Szukałem ostatnio 7189 i niestety tylko nowa produkcja, możesz zdradzić gdzie znalazłeś te starsze? 

Tutaj mają w ofercie - gdzieś, na jakimś forum tubiarskim ten sklep był bodaj polecany ale ja nie znam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_6348.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Piterus11 napisał:

Szukałem ostatnio 7189 i niestety tylko nowa produkcja, możesz zdradzić gdzie znalazłeś te starsze? 

Yahoo w Japonii , same lampy to 400-500 zł za 4 szt , reszta to opłaty .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lis1984 napisał:

Yahoo w Japonii , same lampy to 400-500 zł za 4 szt , reszta to opłaty .

To i tak bardzo tanio - zapodasz jakiś przykładowy link?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowy na tym forum

Mam problemy z uruchomieniem Dream Ampa

Czy mógłbym liczyć na pomoc któregoś z Kolegów najlepiej z Warszawy?

Ogólnie gra ale ma jakieś brumy z którymi nie mogę sobie poradzić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, rod57 napisał:

Witam

Jestem nowy na tym forum

Mam problemy z uruchomieniem Dream Ampa

Czy mógłbym liczyć na pomoc któregoś z Kolegów najlepiej z Warszawy?

Ogólnie gra ale ma jakieś brumy z którymi nie mogę sobie poradzić

Która wersja?
Ta od DreamTeam czy inna? Jeśli ta pierwsza to możesz spróbować na grupie FB SinusNoise tam jest co najmniej kilku z problemami ale tez wielu problemów nie raportujących. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, rod57 napisał:

Mam trzy trafa od P.Ogonowskiego więc nie wiem do której grupy należę.

Nowicjusz

Z tak podanego opisu również ja nie wiem do jakiej grupy należysz. Jeśli plytki do tego kupowałeś na lampyelektronowe to masz zestaw od Reduktora ale wtedy trafa od Ogonowskiego błogosławieństwa tegoż nie mają. Jedli Ci brumi to gdzieś sknocileś prowadzenie masy - na SinusNoise jest dokumentacja (powiedzmy) jak te plytki RS-a odrutować i jest wtedy szansa, że brumić nie będzie.

Ja już dalej się nie  wymądrzam bo mimo, że zrobiłem własnoręcznie z dziesięć tranzystorowych to tutaj wolałem nie ryzykować i trochę z braku czasu i trochę z wygodnictwa Sansuix-a wziąłem na gotowo od @igsaudio i gra jak dla mnie ślicznie czego i Tobie i każdemu życzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Inmark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałeś napięcie B+ (+24v) na środkowe odczepy uzwojenia zasilającego żarzenie 6an8 i 6p14p?  Zmniejsza to różnicę potencjałów między żarnikiem a katodą. Zbyt duża różnica powoduje przenikanie elektronów z żarnika do katody, co powoduje brum podobny do smażenia. 

Pętla masy to raczej brum z sieci, taki dość rozpoznawalny, jak z transformatora.

Errata: nie 6p14p bo tam jest regulacja, tylko na lampy przedwacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Inmark napisał:

Która wersja?
Ta od DreamTeam czy inna? Jeśli ta pierwsza to możesz spróbować na grupie FB SinusNoise tam jest co najmniej kilku z problemami ale tez wielu problemów nie raportujących. 

A skąd masz takie informacje , skoro nie raportują ??

Godzinę temu, rod57 napisał:

Mam trzy trafa od P.Ogonowskiego więc nie wiem do której grupy należę.

Nowicjusz

Wszelka dokumentacja dostępna jest na sinus nois , trafa ogonowskiego tez bez przyczyny nie były polecane . Jak masz z nim problemy napisz do mnie na priw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lis1984 napisał:

A skąd masz takie informacje , skoro nie raportują ??

Niejasno się wyraziłem -  nie raportują problemów bo ich nie doświadczyli, wręcz przeciwnie raportują, że im zagrało dobrze - widziałem tam sporo takich relacji.
Jak to trzeba uważać by słowo pisane dobrze i zrozumiale przekazywało myśl ulotną. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Inmark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybki odzew w mojej sprawie.

Po robocie zrobię jak poradził kolega z tym napięciem B

Tak jak mówił jest takie smażenie na zerowym volumie

Nie wpadłbym na taki pomysł żeby na srodkowy odczep żażenia tam gdzie powinna być masa dać jakieś napięcie.

Szacun

Czy te trafa p Ogonowskiego tak żle chodzą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.04.2023 o 07:22, CondraDD napisał:

Witam Państwa. Jak wiadomo posiadam wzmacniacz marzeń na trafach od Pana Pawła z Trafonici, na lampach 7189 Tung Sol (chyba współczesna produkcja) oraz lampy 6AN8A. Dzięki uprzejmości Pana Przemka z TraFan otrzymałem do porównań jego trafa głośnikowe. Proszę Państwa na początek to co mi przychodzi do głowy, to wrażenie jak bym podłączył kolumny wyższej klasy. Na razie są to "wrażenia na gorąco". Za jakiś czas postaram się powiedzieć coś więcej. Pozdrawiam.

Witam,

 

Właśnie się zastanawiam nad zakupem traf od Pana Przemka. Pytanie jak one wypadają względem Traf Pana Pawła?

Jak wrażenia?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rod57 napisał:

Czy te trafa p Ogonowskiego tak żle chodzą?

Zasilające raczej jst spoko.

Co do głosnikowych, to RS wyrażał się o nich negatywnie - skoro je już masz, to masz okazję samemu ocenić i zdać nam relację.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Inmark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Inmark napisał:

Zasilające raczej jst spoko.

Co do głosnikowych, to RS wyrażał się o nich negatywnie - skoro je już masz, to mas zokazję samemu ocenić i zdać nam relację.

Jak wyeliminuję ten przydzwięk chętnie bym porównał odsłuchowo te dwa produkty

Chętnie bym wypożyczył mój wzmacniacz komuś obeznanemu w tym temacie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Rysiek_DAC napisał:

Witam,

 

Właśnie się zastanawiam nad zakupem traf od Pana Przemka. Pytanie jak one wypadają względem Traf Pana Pawła?

Jak wrażenia?

Pozdrawiam.

Wrażenia świetne. Obie konstrukcje są dobre. Dobrze było by mieć możliwość porównania przed zakupem i wtedy się decydować. Brzmią trochę inaczej, ale bez wątpienia są bardzo dobre. Jeśli sugerować się ceną to wybór jest prosty TraFan. Jeśli kierować się preferencjami osobistymi to już nie jest tak łatwo. Ja lubię jasne brzmienie traf Pana Przemka. Jech szczegółowość, czy powietrze w odsłuchu. W konstrukcji Pana Pawła też tego nie brakuje ale jest to inaczej realizowane. Tegi nie można rozpatrywać w kategoriach lepsze - gorsze. Tu według mojej nie obiektywnej opinii decydują preferencje osobiste. Trafa są wyjątkowe. Osobiście nabyłem jako drugie trafa od Pana Przemka. Używam ich zamiennie, co jest kłopotliwe, uważam że każe z nich ma w sobie coś. Nie jestem w stanie dziś jednoznacznie powiedzieć, że wybieram te czy tamte. To są bardzo dobrze skopiowane trafa, a może skonstruowane. Tego nie wiem. Wiem że cieszą mnie jak cholera i dziękuję obu Panom za ich wkład w moją radość.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś z Was mógłby podpowiedzieć, jak zmierzyć lampy 5AN8/6AN8/6AN8A, tak aby wyniki pomiarów dało się odnieść do danych katalogowych? Poniżej kilka zagadnień które budzą moje wątpliwości:
1. Część not katalogowych podaje następujące dane:
Trioda:
Ua: 150V
Us1: -3V
Ia: 15mA
S: 4500 umhos (4,5 mA/V)

Pentoda:
Ua: 125V
Us2: 125V
Rk: 56 Ohm
Ia: 12 mA
Is2: 3.8 mA
S: 7800 umhos (7,8 mA/V)

Inne natomiast:
Trioda:
Ua: 200V
Us1: -6V
Ia: 13mA
S: 3300 umhos (3,3 mA/V)

Pentoda:
Ua: 200V
Us2: 150V
Rk: 180 Ohm
Ia: 9,5 mA
Is2: 2,8 mA
S: 6200 umhos (6,2 mA/V)

Który z powyższych warunków pomiaru jest właściwy? Drugi przypadek mimo iż opisany jest jako "Typical operation" podaje wartości Ua oraz Ia na granicy dopuszczalnej mocy admisyjnej anod (np. datasheet SYLVANIA).

2. W przypadku triody, w żadnej z not katalogowych nie ma zamieszczonej charakterystyki siatkowej. Co prawda, podana jest wartość napięcia Us1 i odpowiadająca jej wartość prądu Ia, ale czy to oznacza że aby obliczyć transkonduktancję, należy zmierzyć Ia np. dla podanej wartości Us1-(np.)0,5V oraz Us1+(np.)0,5V? W drugim przypadku opisanym w pkt. 1 oznaczać to będzie wykonanie pomiaru przy przekroczonej mocy admisyjnej anody, a ja mimo wszystko nie chciałbym usmażyć lampy...

3. W przypadku pentody sytuacja jest jeszcze bardziej zagmatwana. Noty katalogowe podają wartość Ia, ale nie podają napięcia Us1. Zamiast tego podają wartość rezystora katodowego, co oznacza że odnoszą się one do pomiaru w trybie AutoBIAS.
Co prawda, w każdej z not katalogowych zamieszczona jest charakterystyka siatkowa, oraz wykres transkonduktancji (w zależności od Us1), ale odczytując dane z wykresu (najpierw wartość Us1 odpowiadająca katalogowej transkonduktancji, a następnie Ia dla odczytanej Us1-0,5V oraz Us1+0,5V), otrzymana transkonduktancja nijak ma się do tej katalogowej, nawet uwzględniając błędy odczytu z wykresu.

Dla jakich więc wartości Us1 +/- (np.)0,5 V należałoby wykonać pomiar w trybie FixedBIAS, aby otrzymaną wartość transkonduktancji dało się odnieść do wartości katalogowej? No i druga sprawa - jak to zrobić aby nie przekroczyć mocy admisyjnej anody?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.04.2023 o 20:56, Thibor napisał:

Dałeś napięcie B+ (+24v) na środkowe odczepy uzwojenia zasilającego żarzenie 6an8 i 6p14p?  Zmniejsza to różnicę potencjałów między żarnikiem a katodą. Zbyt duża różnica powoduje przenikanie elektronów z żarnika do katody, co powoduje brum podobny do smażenia. 

Pętla masy to raczej brum z sieci, taki dość rozpoznawalny, jak z transformatora.

Errata: nie 6p14p bo tam jest regulacja, tylko na lampy przedwacniacza.

Dałem to B+na środkowy odczep żażenia 6an8

Na PCB jest rzeczywiście napisane malutkimi literami B+

Brum nie ustał

Jest dobrze słyszalny na potencjometrze na 0

Wzmacniacz mimo tej wady chodzi pięknie

Stereo basy środek góra miód malina

Tylko ten cholerny brum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

transformatory z czarnej listy 🤣 ważne ze ładnie gra, sie podoba.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez januszowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, januszowe napisał:

transformatory z czarnej listy 🤣 ważne ze ładnie gra, sie podoba.

 

 

Nie wiem skąd to uprzedzenie Reduktora do trafa P. Ogonowskiego.

Mam hybrydę Unico i S4 Unisona Research oraz Tube Ampa więc mam skalę porównawczą.

Na pewno Dream Amp nie gra jak stare radio na AM

Dlatego moja prośba do kogoś najlepiej z Warszawy o porównanie mojego wzmacniacza z tym 

jedynym słusznym.Przy okazji może ten ktoś bardziej kumaty w temacie poradzi coś na brum?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą czytałem na tym forum że ktoś z forumowiczów robi takie trafa za ułamek tych słusznych

i jest chwalony za to.Jestem w stanie kupić takie trafa i sam obalić mit?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zresztą czytałem na tym forum że ktoś z forumowiczów robi takie trafa za ułamek tych słusznych
i jest chwalony za to.Jestem w stanie kupić takie trafa i sam obalić mit?

Tutaj masz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Filip.rwk napisał:

O aktualnie cena podana po amerykańsku bez podatku. Jeszcze niedawno tylko przesyłka była doliczana.

Kontakt przez 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   jest prosty i łatwy. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.