Jump to content
Zydelek

6N1P czy 12BH7 Charakterystyka brzmienia.

Recommended Posts

Ktoś ma doświadczenia w porównaniu tych lamp? A może porównywaliście 6N1P ew nos ze współczesnym produktem? Ciekawi mnie czy są i jakie różnice, bo współczesne kosztują 2x więcej niż zbiory starych zapasów, które często są nazywane NOS a okazuje się, że to starocia w części już zużyte.

1 godzinę temu, Zydelek napisał:

6N1P czy 12BH7 

12BH7 mają całkiem inne parametry i inny pinout od 6N1P. Nie wolno ich wtykać wzamian za 6N1P. Porównywanie ze sobą tych lamp nie ma sensu, to by było jak porównywanie ogórków z bananami.  
Jeżeli potrzebujesz sowieckich 6N1P z dawnej produkcji, to mam ich kilkadziesiąt sztuk nieużywanych. Mogę pomierzyć, mam czym.  

Nie działają mi PM. Kontakt na maila (w moim profilu).

xavian

Z chęcią skorzystam

Natomiast co do pytania o porównanie, mam właśnie preamp Sonus Oliva na 6N1P od Andrzeja Witka i to on sam jako konstruktor urządzenia podał mi 12BH7 jako zamiennik tej lampy, że mogę bez przelrabiania ją zastosować. W końcu zgłupiałem jak to jest

Są zachodnie 6bq7 lampy zbliżone do 6n1p i często stosowane zamiennie.

Mam nawet kilka szt. D geter.  

17 minut temu, Zydelek napisał:

mam właśnie preamp Sonus Oliva na 6N1P od Andrzeja Witka i to on sam jako konstruktor urządzenia podał mi 12BH7 jako zamiennik tej lampy, że mogę bez przelrabiania ją zastosować.

Nie możesz. Pan Witek się pomylił. Nie wtykaj 12BH7 bo się coś popsuje, a grać na pewno nie będzie.
Zachodnią lampą wystarczająco zbliżoną do 6N1P by można było ją tam z całym spokojem wetknąć jest 6BQ7. 

24 minuty temu, Zydelek napisał:

Z chęcią skorzystam

=> priv.

OK dzięki za ostrzeżenie. Zastanawiam się czy jest wogle sens zabawy innymi lampami w miejsce tych ruskich, na których dzwięk jest fajny.

6 minut temu, Zydelek napisał:

Zastanawiam się czy jest wogle sens zabawy innymi lampami w miejsce tych ruskich, na których dzwięk jest fajny.

To zależy od klasy preampa. Tu nie podpowiem bo go nie znam. 
Z moich doświadczeń wynika jednak że o wiele większy postęp niż mogą dać nawet najdroższe lampy daje wymiana standardowych kondensatorów sygnałowych na coś z wyższej półki. 
W zależności od tego do jakiego typu dźwięku dążysz można dobrać odpowiednie modele kondensatorów. 
Bez wdawania się w obszerniejsze opisy mogę zarekomendować przykładowo Audyn True Copper,  Rike Audio S-Cap2, Jupiter copper foil paper in wax czy Duelund Alexander. 

• Like 1

W wolnej chwili strzelę fotkę wnętrza. Pamiętam, że siedzi tam para Hovlandów i SCR. Jeszcze raz dzięki za ostrzeżenie, Witek faktycznie odpisując mi telefonem machnął się, a dzięki Tobie uchroniłem preampa 😉

W dniu 20.11.2020 o 17:08, McGyver napisał:

To zależy od klasy preampa. Tu nie podpowiem bo go nie znam. 
Z moich doświadczeń wynika jednak że o wiele większy postęp niż mogą dać nawet najdroższe lampy daje wymiana standardowych kondensatorów sygnałowych na coś z wyższej półki. 
W zależności od tego do jakiego typu dźwięku dążysz można dobrać odpowiednie modele kondensatorów. 
Bez wdawania się w obszerniejsze opisy mogę zarekomendować przykładowo Audyn True Copper,  Rike Audio S-Cap2, Jupiter copper foil paper in wax czy Duelund Alexander. 

20201123_201324_resized.jpg

20201123_203212_resized.jpg

20201123_203614_resized.jpg

20201123_201334_resized.jpg

Te duże żółte to Hovlandy? Jeżeli tak to je wymień bo to wąskie gardło.