Skocz do zawartości
IGNORED

Sansui


Karol 886
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono. Jestem na etapie składania sprzętu vintage do domu. Ma się on składać z gramofonu i wzmacniacza, gramofon zakupiłem ostatnio teraz czas na wzmacniacz... interesuje mnie sansui z lat 80 tych... jest kilka takich sprzętów na aukcjach jak Au d9 Au d907g Au d607g... co sądzicie o takich modelach? Mam do wydania ok 2500 zł imam nadzieje ze znajdzie się osoba która mi  fachowo doradzi i Pomorze w wyborze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w każdym ogłoszeniu Sansui jest napisane, że to High End i dźwięk Boga. Kolega mógł się pomylić.

A tak poważnie to jest zakładka Kluby-Sansui. Tam zapytaj na pewno pomogą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Karol 886 napisał:

Witam szanowne grono. Jestem na etapie składania sprzętu vintage do domu. Ma się on składać z gramofonu i wzmacniacza, gramofon zakupiłem ostatnio teraz czas na wzmacniacz... interesuje mnie sansui z lat 80 tych... jest kilka takich sprzętów na aukcjach jak Au d9 Au d907g Au d607g... co sądzicie o takich modelach? Mam do wydania ok 2500 zł imam nadzieje ze znajdzie się osoba która mi  fachowo doradzi i Pomorze w wyborze ?

Zalezy jaki dzwiek preferujesz, ja preferuje nowsze urzadzenia ktore znacznie różnią się sygnatura brzmienia, za ok 2500 postaraj się poszukać podstawowego modelu z serii Alpha jak np 607DR lub 607MR, ew AU-999DG 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Karol 886 napisał:

Preferuje dźwięk cieplejszy jednak wole sprzęty vintage i muzykę tez 

 Musisz się jednak liczyć z tym, że jesteś skazany na sprzęt, w którym grzebało wiele osób i który raczej już nie gra tak jak grał 30 lat temu. Wartości kolekcjonerskiej oryginału też już raczej nie ma. Trzeba być ostrożnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wątek do naganiania. Jest już klub Sansui, tam sobie naganiajcie.

Kupowanie starego nie produkowanego sprzętu a la sansui nie ma sensu. Chyba, że ktoś jest kolekcjonerem i lubi wygłąd sprzętu tej marki.

Można znaleźć mnóstwo sprzętu znacznie nowszego, o lepszych parametrach pozbawionego otoczki "kultowości", która w tym przypadku jest  nieco przesadzona. Będzie to grało dobrze, nie będzie wymagało renowacji itd.

Wystarczy trochę poczytać. Na tym forum też można znaleźć ciekawe propozycje. Trzeba tylko uważać na naganiaczy i branżowcow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy po prostu nie potrafią zrozumieć tego, że ten sprzęt miał swój czas swoje odsłużył,  a teraz już  stracił wartość użytkową i większości przypadków częściowo fabryczne podzespoły które ktoś sobie powymieniał przez te 30-40 lat, albo są już na wykończeniu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Karol 886 napisał:

(...)Mam do wydania ok 2500 zł imam nadzieje ze znajdzie się osoba która mi  fachowo doradzi i Pomorze w wyborze ?

Spoko, na pewno na PW zgłosi się niejeden życzliwy mający przez przypadek tego czy innego ruchla szajs-uja na zbyciu.

Niewykluczone, że pojawi się też jakiś jelonek, który dał się oczarować słowotokiem jakiegoś wyszczekanego fanboja marki a teraz pluje sobie w brodę.

Masz szansę być następnym takim jelonkiem. Czas przymierzać poroże!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ta zakładka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, zeta-j napisał:

Niektórzy po prostu nie potrafią zrozumieć tego, że ten sprzęt miał swój czas swoje odsłużył,  a teraz już  stracił wartość użytkową i większości przypadków częściowo fabryczne podzespoły które ktoś sobie powymieniał przez te 30-40 lat, albo są już na wykończeniu...

Niektórzy wola nowego golfa inni natomiast starego cadillaca dla niektórych jedno będzie lepsze dla innych drugie tylko różnica jest taka ze cadillac ma dusze. Kwestia wyboru proszę nie komentować czyjegoś wyboru 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Karol 886 napisał:

Niektórzy wola nowego golfa inni natomiast starego cadillaca dla niektórych jedno będzie lepsze dla innych drugie tylko różnica jest taka ze cadillac ma dusze. Kwestia wyboru proszę nie komentować czyjegoś wyboru 

Tylko, że ten przykład jest chybiony. Tu żadnego Cadillaca nie będzie. Po prostu będzie 30 letni Golf po 7 wypadkach albo jako alternatywa ewentualnie kilkuletni letni Golf bezwypadkowy. Gdybyś chciał celować w kultowe sprzęty z górnej półki dawnych lat, to jest taka możliwość ale to już Krelle, Gryphony, MBL, Burmestery, Accuphase, Mark Levinson itd. I to też dziś można niedrogo wyrwać, ale nadal pozostaje ten sam problem. Nie wiadomo kto i ile razy w tym grzebał. I co trzeba tam wymienić aby grało to jak 30 lat temu. Niektóre części są już niedostępne i trzeba zastąpić je innymi, ale mało kto wie jakimi, by nie zepsuć dźwięku. Prawdziwych fachowców jest dziś mało, a koszty sensownej, porządnej renowacji bardzo wysokie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Karol 886 napisał:

Niektórzy wola nowego golfa inni natomiast starego cadillaca dla niektórych jedno będzie lepsze dla innych drugie tylko różnica jest taka ze cadillac ma dusze. Kwestia wyboru proszę nie komentować czyjegoś wyboru 

Kolego siedziałem w vintage parę lat dopóki to się nie zaczęło sypać i ceny były w miarę normalne obecne ceny za przechodzone szroty od handlarzy są chore i nie warto tego kupować, ostatnia zmiana accuphase e302 na model e350 była najlepszym co mogłem zrobić jeśli dla Ciebie to jest klasa golfa to nie mam pytań...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
7 godzin temu, Karol 886 napisał:

Witam szanowne grono. Jestem na etapie składania sprzętu vintage do domu. Ma się on składać z gramofonu i wzmacniacza, gramofon zakupiłem ostatnio teraz czas na wzmacniacz... interesuje mnie sansui z lat 80 tych... jest kilka takich sprzętów na aukcjach jak Au d9 Au d907g Au d607g... co sądzicie o takich modelach? Mam do wydania ok 2500 zł imam nadzieje ze znajdzie się osoba która mi  fachowo doradzi i Pomorze w wyborze ?

W tym budżecie, jeśli będziesz korzystał z gramofonu to ja bym szukał jakiś integr Brytyjskich z 2005-2015. Te roczniki, jeszcze nie są nadgryzione zębem czasu, a mają niskie ceny na rynku wtórnym. Prawie wszystkie Brytyjskie integry, nawet z niskiej półki mają zadziwiająco dobre sekcje PHONO, więc spełniłoby to wszystkie Twoje oczekiwania sprzętowe, prócz fajnego wyglądu. 

 

Ja stojąc przed takim dylematem jak Ty, kupiłbym CREEK Evolution 2, mz znakomity sprzęt jak za te pieniądze. Do tego CD z kompletu i gra to świetnie.

 

  

6 minut temu, zeta-j napisał:

 jeśli dla Ciebie to jest klasa golfa to nie mam pytań...

Sansuj to Cadillac, jeśli chodzi o wygląd. Dzwiękowo, nawet te super Alfy kotujące ponad 10tys, dostają w dupę od sporej tanich integr Nada, Naima, Creeka itd. 

Tyle, że jeśliby ktoś na forum samochdowym powiedział, że ma mały budżet np. 10 tys zł i chce Cadilica, który fajnie do miasta się nadaje, jest tani w eksplotacji i mało pali, to by raczej mu to odradzono. Nie wiem czmu tu polecać Sansuia... Te za 2500 ani nie wyglądają ani nie grają. Te drogie bardzo ładne, ale też nie grają - to przedmiot stricte kolekcjonerski, raczej nie na pierwszy sprzęt. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz popatrz sobie jakie szroty sprzedają teraz odrapane ciągnięte za kabel z wystawki uszkodzone 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć te modele stare topowe sansui są ciężkie w serwisowaniu, ale o to najlepiej pytać kolegę Bumpalump w każdym razie na wydaniu 2000-3000zł za tego typu sprzęt raczej się nie skończy,   lepiej wziąć to pod uwagę planując budżet

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeta-j z autami to przenośnia nie ma co brać tego pod uwagę 

WidZialem tego strupa z Allegro niewyobrażalne jak można tak ze sprzętem postąpić, masakra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Karol 886 napisał:

...interesuje mnie sansui z lat 80 tych... co sądzicie...?

Sansui to legenda, sporo za nią zapłacisz. Osobiście za 2500 to z lat 80-tych kupiłbym Yamaha A-S701 - jest nowa, ale wygląda jak z lat 80-tych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka miesiecy zaden moderator nie raczy odpisac na wiadomosci ale do przeniesienia tematu sansui to zaraz sie szybko ktos znalazl, normalnie komedia, nawet sam moderator zabral glos i oczywiscie opowiedzial sie po jedynej slusznej stronie ?

 

5 godzin temu, dudek1 napisał:

Kolejny wątek do naganiania. Jest już klub Sansui, tam sobie naganiajcie.

Kupowanie starego nie produkowanego sprzętu a la sansui nie ma sensu. Chyba, że ktoś jest kolekcjonerem i lubi wygłąd sprzętu tej marki.

Można znaleźć mnóstwo sprzętu znacznie nowszego, o lepszych parametrach pozbawionego otoczki "kultowości", która w tym przypadku jest  nieco przesadzona. Będzie to grało dobrze, nie będzie wymagało renowacji itd.

Wystarczy trochę poczytać. Na tym forum też można znaleźć ciekawe propozycje. Trzeba tylko uważać na naganiaczy i branżowcow.

 

parametry nie graja ale z ciekawosci pokaz chociaz 3 wzmacniacze o lepszych parametrach ? niech bedzie nawet do 30tys, szczegolnie interesuje mnie pasmo przenoszenia, szybkosc narastania sygnalu i znieksztalcenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, szymon1977 napisał:

Sansui to legenda, sporo za nią zapłacisz. Osobiście za 2500 to z lat 80-tych kupiłbym Yamaha A-S701 - jest nowa, ale wygląda jak z lat 80-tych.

No toś zabłysnął 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
11 godzin temu, Karol 886 napisał:

Witam szanowne grono. Jestem na etapie składania sprzętu vintage do domu. Ma się on składać z gramofonu i wzmacniacza, gramofon zakupiłem ostatnio teraz czas na wzmacniacz... interesuje mnie sansui z lat 80 tych... jest kilka takich sprzętów na aukcjach jak Au d9 Au d907g Au d607g... co sądzicie o takich modelach? Mam do wydania ok 2500 zł imam nadzieje ze znajdzie się osoba która mi  fachowo doradzi i Pomorze w wyborze ?

zatem pamiętaj, by odpowiedni kabelek wsadzić do ucha, byś słyszał co jest grane.

Może, ta fachowa rada, coś Pomorze..............trollu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy okazji szukania gramofonu, wzmacniacz mnie nie interesował wymieniłem kilka zadań z można powiedzieć fanami marki. Osobiście czy też mailowo. Ogólnie przy sprzęcie vintage trzeba być ostrożnym i wykazać się ogromną wiedzą.Gro sprzętu pochodzi z niemieckich wystawek. Kiedyś tam grały potem zalegały strychy, piwnice i przy okazji remontów zostały zwiezione do polski i po wydmuchaniu kurzu kompresorem wystawione jako sprzęt kultowy lub vintage. Żeby trafić na perełkę trzeba mieć szczęście. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Bumpalump napisał:

Zalezy jaki dzwiek preferujesz, ja preferuje nowsze urzadzenia ktore znacznie różnią się sygnatura brzmienia, za ok 2500 postaraj się poszukać podstawowego modelu z serii Alpha jak np 607DR lub 607MR, ew AU-999DG 

 

25 minut temu, kazik-t napisał:

zatem pamiętaj, by odpowiedni kabelek wsadzić do ucha, byś słyszał co jest grane.

Może, ta fachowa rada, coś Pomorze..............trollu.

Bujaj garba

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Karol 886
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minutes ago, Bumpalump said:

Przez kilka miesiecy zaden moderator nie raczy odpisac na wiadomosci ale do przeniesienia tematu sansui to zaraz sie szybko ktos znalazl, normalnie komedia, nawet sam moderator zabral glos i oczywiscie opowiedzial sie po jedynej slusznej stronie ?

 

 

parametry nie graja ale z ciekawosci pokaz chociaz 3 wzmacniacze o lepszych parametrach ? niech bedzie nawet do 30tys, szczegolnie interesuje mnie pasmo przenoszenia, szybkosc narastania sygnalu i znieksztalcenia

Być może jesteś rzeczywiście jesteś w jakiś tam sposób emocjonalnie z tą marką związany. Ale musisz przyznać, że kupowanie kilkudziesięcioletniego sprzętu, jeśli nie ma się warunków do jego odrestaurowania nie ma większego sensu. Nie jest to opcja dla wszyskich. Więc jeśli co chwilę pojawia się wątek o tych urządzeniach, to jest to conajmniej dziwne. 

Ciekawe dlaczego nie ma takich wątków o np.: Dynaco, Leakach i innych bardziej znanych starych modelach firm, które jeszcze istnieją.

Jest tylko Sansui i to w kilku zakładkach. Co w tych wzmacniaczach jest takiego wyjątkowego? 

Stary sprzęt może być interesujący ze względu na sentyment, kolekcjonerstwo, kaprys. Jeśli ktoś chce dobrego dźwięku, to wybierze zapewne coś zdecydowanie nowszego. Ze względów czysto praktycznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, dudek1 napisał:

Być może jesteś rzeczywiście jesteś w jakiś tam sposób emocjonalnie z tą marką związany

Mam sprzet wielu marek, lubie po prostu vintage ogolnie, za to jak kiedys budowali te urzadzenia bez udzialu ksiegowych, za dzwiek, za to ze za kazdym urzadzeniem szedl faktycznie projekt i wiele miesiecy czy nawet lat pracy wielu inzynierow

28 minut temu, dudek1 napisał:

Ale musisz przyznać, że kupowanie kilkudziesięcioletniego sprzętu, jeśli nie ma się warunków do jego odrestaurowania nie ma większego sensu

Zgadza sie, to tak jak z motoryzacja, jak nie masz zaprzyjaznionej firmy lub mechanika to zabawa w klasyki to strata czasu i duzo nerwow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, vade napisał:

No toś zabłysnął 

Taka jest otaczająca nas rzeczywistość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, Bumpalump said:

Mam sprzet wielu marek, lubie po prostu vintage ogolnie, za to jak kiedys budowali te urzadzenia bez udzialu ksiegowych, za dzwiek, za to ze za kazdym urzadzeniem szedl faktycznie projekt i wiele miesiecy czy nawet lat pracy wielu inzynierow

Masz rację. Ja lubię szpulowce, ale nie trąbię o tym naokoło i nie przekonuję nikogo, że tylko Studer albo Ampex ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.