Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner do ok. 3500zł - czy warto czekać na nowe Onkyo?


cross099
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam sznowne grono,

W kwietniu zakupiłem zestaw głośników i temat w sumie umarł do teraz bo czekałem na nową serię Onkyo która miała się pojawić. Kolumny w zestawie 5.0 Audio Pro Avanto, TV LG 55B9. Szukam czegoś przyszłościowego (czytaj póki co z wirtualnym dzwiękiem przestrzennym) oraz z eARC pod przyszłą rozbudową. Myślałem, żeby kupić nr696 ale okazało się, że on nie dostał aktualizacji do eARC. Chciałbym kupić coś do końca roku chyba, że warto czekać na nowe Onkyo. Ostatnio przyglądałem się x3500H/x3600H ale one sporo wykraczają ponad budżet, pytanie czy na taki zestaw to nie jest przerost formy nad treścią? Coś wiadomo na temat nowych Onkyo? Czy warto jeszcze czekać z myślą o jakiś obniżkach cen na koniec roku?

 

Dzięki za podpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bali79 napisał:

A jaki teraz Amp AV posiadasz, jaki duży pokój, czemu tylko set 5.0 a gdzie subwofer?????

Póki co w domu nie mam jeszcze żadnego ampli więc to będzie pierwszy wybór. Zestaw Avanto wybrałem ze względu na adsluch w salonie audio bez suba i stwierdzenie że gra niezle, chce sprawdzić jak będzie u mnie i ewentualnie dobrać sub jakby była taka potrzeba. Niestety miejsca za wiele nie mam na niego, a też żona narzeka na ilość gratów ??.

 

Co do wielkości pokoju to pokój około 22/23m wymiary 4,5x5m. 

 

Sofa stoi na przeciwko tv w po dłuższej ścianie czyli odległość około 4,5 m od sofy do tv.

 

W pokoju na początku było lipnie z akustyka ale serwery na meble oraz dywan i duży narożnik poprawiły sprawę.

 

Wiem, że idealnie nie będzie bo niestety pokój na 1 piętrze i na skos przez długość całego pokoju .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Póki co w domu nie mam jeszcze żadnego ampli więc to będzie pierwszy wybór. Zestaw Avanto wybrałem ze względu na adsluch w salonie audio bez suba i stwierdzenie że gra niezle, chce sprawdzić jak będzie u mnie i ewentualnie dobrać sub jakby była taka potrzeba. Niestety miejsca za wiele nie mam na niego, a też żona narzeka na ilość gratów .
 
Co do wielkości pokoju to pokój około 22/23m wymiary 4,5x5m. 
 
Sofa stoi na przeciwko tv w po dłuższej ścianie czyli odległość około 4,5 m od sofy do tv.
 
W pokoju na początku było lipnie z akustyka ale serwery na meble oraz dywan i duży narożnik poprawiły sprawę.
 
Wiem, że idealnie nie będzie bo niestety pokój na 1 piętrze i na skos przez długość całego pokoju .
Wiesz, jeszcze się z takim czymś nie spotkałem aby kupić kolumny i niech stoją (haha co za as) Denon avr-x2700h wystarczy a sub to bardzo ważna sprawa w kinie domowym i on odpowiada za efekty. Mimo że Avanti mają membrany bierne z boku to takiego efektu nie rządzą co sub.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w sumie te kolumny pod wpływem chwili i tego że to ostatnia sztuka była nowa fabrycznie zapakowana. Czy pod względem dźwięku coś się zmieniło w porównaniu do x2600h?

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem w sumie te kolumny pod wpływem chwili i tego że to ostatnia sztuka była nowa fabrycznie zapakowana. Czy pod względem dźwięku coś się zmieniło w porównaniu do x2600h?

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka


Dźwięku nie ale rozwiązań technicznych tak. Yamaha 685 lub V4A też mogą być i lepiej może w stereo zagrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie te Yamahy mnie ciekawiły, najlepiej byłoby to przesłuchać jednak problem w okolicy. A czym spowodowany jest ten przeskok że wiele osób poleca Denona x3xxxh w porównaniu do serii x2xxxh?

Jest drastyczna różnica między nimi? Czy tylko to różnica w kalibracji i ilości kanałów?

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Właśnie te Yamahy mnie ciekawiły, najlepiej byłoby to przesłuchać jednak problem w okolicy. A czym spowodowany jest ten przeskok że wiele osób poleca Denona x3xxxh w porównaniu do serii x2xxxh?

Jest drastyczna różnica między nimi? Czy tylko to różnica w kalibracji i ilości kanałów?

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka


Tak dokładnie, zastosowane komponenty, mocniejszy wzmacniacz, wyjścia pre-out pod które można już podłączyć końcówki mocy. Ja też miałem avr-3200w i jedynym mankament to te wejścia na froncie odkryte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, cross099 napisał:

Jest drastyczna różnica między nimi? Czy tylko to różnica w kalibracji i ilości kanałów?

Sprzęt jest chyba prawie identyczny. To samo DSP, ale słabsze algorytmy (Audyssey). Ta sama płytka drukowana końcówek mocy, ale brakuje jednego tranzystora na kanał. Kilka takich oszczędności i w sumie robi się mało atrakcyjnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. no właśnie to mnie zastnawiało, bo idelanym wyborem byłby zakup x3500h jednak on już nigdzie dostępny nie jest... Wtedy róznice między serią x3 a x2 są już nieistotne a te kilka ulepszeń między x3500h a x3600h dałbym radę przecierpieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
35 minut temu, cross099 napisał:

Hmm. no właśnie to mnie zastnawiało, bo idelanym wyborem byłby zakup x3500h jednak on już nigdzie dostępny nie jest... Wtedy róznice między serią x3 a x2 są już nieistotne a te kilka ulepszeń między x3500h a x3600h dałbym radę przecierpieć.

Wystarczy poszukać

https://www.sg-akustik.de/shop/shop/denon-avr-x3500h-b-ware?sPartner=google_shopping_sg&number=SW22327&gclid=EAIaIQobChMIi4PN5e-G7QIVg4bVCh2FJAbwEAQYByABEgKjdfD_BwE
 

https://www.elektrowelt24.eu/shop/product_info.php?products_id=6395&refID=42345


https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/denon-avr-x3500h-7-2-dolby-atmos-receiver-schwarz-4k-faehig/1573340664-175-903?utm_source=copyToPasteboard&utm_campaign=socialbuttons&utm_medium=social&utm_content=app_ios

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za linki. Sprawdzę je ponieważ u mnie na Amazon, eBay oraz na google nic nie wyświetlało, widać że google pomimo ustawienia wyników globalnych nie przeszukuje ogłoszeń spoza Polski.

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo - dystrybutor twierdzi, ze jest spory problem. Nie wiadomo czy sie cos w ogole pojawi :(. Czekam na dostawe RZ840 i też leżę... Nie ma nawet starych modeli. Podobno Onkyo ma problemy fonansowe od chwili przejęcia Pioneera... mam nadzieje, że to tylko chwilowe bo sprzęt jak dla mnie jest rewelacyjny. 

Nadmienię, że eARC jest spoko - ale i tak nie robi roznicy jesli sie ma projektor, bo na projektor obrazu z TV sie nie da wrzucic. Zatem i tak potrzeba odtwarzacza zewnetrznego niestety. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez K0J0T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wczoraj myślałem, że uda mi się wyrwać x3600h delikatnie przekraczając budżet i to będzie jakieś złote wyjście, jednak okazuje się, że chyba ich brakuje na rynku jak wszystkiego innego.. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej w eARC rozpi... mnie to że wprowadzają ten standard a LG wycina ze swoich swoich TV obsługę DTS... to jest ku.. kpina z ludzi :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer przynosił straty od lat i to spore. Jeśli chodzi o segment domowego Audio.

Onkyo się wkopało wykupując go, pandemia dołożyła.

Lepiej wycofaj to zamówienie na RZ840 i weź coś innego.

Sam miałem Onkyo z którego byłem bardzo zadowolony. Ale to był jeszcze model na Audyseey.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj byłem bardzo zadowolony bo pawie się udało kupić x3600h, po okazyjnej cenie ale dziś dostałem informację że mam czekać bo może być tak że dostaw nie będzie bo dostępność zerowa.

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X3700H tylko to więcej niż 3500zł, musiałbyś z tysiaka dołożyć, ale masz sprzęt z HDMI 2.1 i najnowszymi bajerami audio i video.
Onko odpuść, stałem przed takim wyborem 3msce temu jak padło mi Onkyo RZ830 i padło na Denona, od siebie polecam ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak spoglądam na rynek to za 4500 zł to średnio można dostać x3600h. Z racji że zbliża się BF to była szansa na upust w jednym z salonów tak żeby się zamknąć w okolicach 4k (to jeszcze było do przełknięcia) ale x3700h to już koszt bliższy 5k.. pytanie czy warto tyle dokładać.. tv 8k raczej nie planuje ;) czy dźwięk jest o wiele lepszy niż w x3600h?

No i pytanie inne x3600h czy v6a? W internecie czytałem że Yamaha z tym modelem to Killer. Nie wiem ile w tym prawdy a w salonie w okolicy Opola raczej ciężko o ten model.

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, cross099 napisał:

pytanie czy warto tyle dokładać..

Też sobie to analizowałem. Różnice, jakie zauważyłem są takie:

  • W Polsce chyba jest dostępny tylko AVC-X3700H, nie ma AVR-X3700H. Modele AVC nie posiadają radia FM.
  • 3700 ma nowy HDMI z obsługą 4k/120 i 8k/60. Chyba przede wszystkim do gier na nowych konsolach, ale akurat coś nie wypaliło i są problemy z kompatybilnością, Być może z czasem się dotrze.
  • 3700 ma możliwość dołączenia słuchawek bluetooth.
  • 3600 konwertuje analogowe video na HDMI, 3700 analogowe obsługuje całkiem osobno.
  • 3600 ma jedno wejście HDMI od frontu.

Przypuszczam, że przy normalnych zastosowaniach, tzn. audio, TV, blu-ray, nie będzie różnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź no właśnie póki co konsoli nie mam ale pewnie też zakupie niedługo kwestia tego czy wykorzystam taki potencjał jak 8k... No nic pozostaje otwarte pytanie dla obeznanych czy ktoś porównał Yamahę v6a do x3600h. Yamaha obsługuje też 8k jest modelem z 2020r. I podobno jest bardziej zrównoważona pod względem charakteru do muzyki i filmów.. ale czy to prawda? Jakie nabór odczucia?

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten problem z hdmi 2.1 i 4k120hz naprawił ostatni firmware, poniżej trochę tu an forum jest temat o tym bugu hdmi 2.1

Nowe modele Denon na 2020 wnoszą trochę więcej zmian, których nie widać może na papierze od razu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kupując na stronie Denona jest upust 250zł zdaje się i rejestracja na stronie HORN przedłuża gwarancje do 3 lat. Ja swojego na premiere kupiłem za 4750zł.

Kluczowe cechy wszystkich AVR serii X z roku 2020

Wideo oraz HDMI

• (Nowość) 8K - rozdzielczość 8K i funkcja skalowania obrazu.
• (Nowość) Obsługa 4K/120 klatek na sekundę.
• (Nowość) Variable Refresh Rate (VRR) - Zmniejsza lub całkowicie eliminuje opóźnienie, zacinanie i rozrywanie klatek
• (Nowość) HDR10+
• (Nowość) Dynamic HDR - w celu zoptymalizowania wydajności telewizorów HDR za pomocą Dynamic HDR z dynamicznymi metadanymi, scena po scenie lub klatka po klatce.
• (Nowość) Quick Media Switching (QMS)
• (Nowość) Quick Frame Transport (QFT) - zmniejszani opóźnienień.

I to też nie wszystko, w nowych modelach można odciąć całkowicie wewnętrzne wzmacniacze i pare innych rzeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na polskim forum hdtv com pl jest temat 3600 vs 3700

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli zależy bardziej na stereo , to Marantz . Denon jest bardziej kinowy .
No właśnie u mnie podział jest mniej więcej po 50%.

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze podepne się w temat głebiej..
Mam głośniki 4 Ohm - Pioneer Prologue S-330 na froncie. Tył obsługują też prologue ale S-200. Efektowe to małe mocne Mission. Do tej pory posiadalem Onkyo z ktorych jestem baaaardzo zadowolony bo naprawde posilają moje głośniki w sposób celujący. Nie ma żadnych zastrzeżeń .. prócz drobnej uwagi, że na poprzednim Onkyo 609 dzwiek byl "niższy" i bardziej głeboki. Obecnie mam 686 ze smakiem na RZ840. By były w sprzedaży już bym miał. Może wy pomożecie i mnie w doborze czegoś ciekawego do 5k.
By wam uzmyslowic jak to u mnie gralo podam wam linka z odsluchu mojego starego Onkyo TX-NR609. (źródło Spotify .. i do tego niezbyt głośno .. - odnajdzcie u siebie kawałek i zobaczcie gdzie drzemie bas :P)

 

Chetnie rozwaze Wasze propozycje odnosnie ciekawej alternatywy. Wazne by byl Atmos ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez K0J0T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Podepnę się do tematu.

Potrzebny Ampli do zestawu 5.1 od Stx 250 ( kolumny stojące w wersji plus). Wymagania hdmi 2.1, atmos, obsługa Spotify/ deezer i wszystko:) Zestaw będzie też grał muzykę.

Dobrze by ylo, by się umiał skalibrować do pomieszczenia.

Myślałem kiedyś o nad 758v3 ale byłby droższy od kolumn więc to bez sensu. Wolałbym wydać trochę mniej.

STXy są 8omowe o są łatwe do napędzenia.

Pozdroovka!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 1siedem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.