Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie XLR lub RCA do kabli głośnikowych Ultra G5? Super czy Ultra?


jaSŁUCHAMnieTańczę
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne Panie/Szanownych Panów, posiadaczy kabli Transparent Audio.

Będąc pozbawionym doświadczenia oraz wiedzy, niezbędnych do podjęcia decyzji zwracam się do Was z prośbą o radę.

Posiadam końcówkę mocy McIntosh MC302, pre lampowe McIntosh C2300 oraz kolumny Thiel 2.4SE.

Do głośników, od niedawna, prowadzą kable Transparent Audio Musicwave Ultra 5G.

Końcówka z pre połączona jest kablem XLR TA MusicLink Plus MM, zaś odtwarzacz CD z pre kablem XLR TA MusicLink Balanced.

I właśnie ostatnie dwa kable zamierzam wymienić.

I w tym miejscu rodzą się moje wątpliwości oraz pytania do Was:

Czy do głośnikowych Ultra wystarczą Super G5, czy jednak powinny to być Ultra G5? 

Czy lepiej aby były to kable XLR, czy może jednak RCA?

Jaki kabel byłby bardziej odpowiedni do połączenia końcówki z pre, a jaki pre z odtwarzaczem CD? Jeśli nie byłyby to kable tej samej klasy, do którego z połączeń należałoby zastosować "lepszy" kabel?

Bardzo dziękuję za pomocy...jeśli taka nadejdzie.

Pozdrawiam Wszystkich klubowiczów!

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, jaSŁUCHAMnieTańczę napisał:

Czy do głośnikowych Ultra wystarczą Super G5, czy jednak powinny to być Ultra G5? 

Głośnikowy Ultra jest lepszy niestety niż Super. A jaki masz CD, zbalansowany? Jeśli tak, to chyba oczywiste, że całość po xlr i czym wyżej tym niestety lepiej. Jeśli źródło po RCA, to już bez znaczenia reszta. Ja też mam PRE MAC podobne do Twojego i mnie mnie wnosi dużo dobrego. Tak więc ja bym się go nie pozbywał, ale szkoły są różne. Jedni wolą z PRE, a inni bez. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, lolek126 napisał:

Jak masz urządzenia zbalansowane to kupuj XLR.

Dziękuję za odpowiedź.

Źródło to Audio Research Reference CD7. Zbalansowane.

A w planach Audio Research DAC 8. Jak sądzę też zbalansowany.

Skoro zalecasz XLR, to pozostaje jeszcze tylko jedna kwestia...Transparent Audio Super czy Ultra? Wiem, że oczywiście wyższy model byłby bardziej odpowiedni. Czytałem sporo - również na tym forum - że prawdziwy Transparent zaczyna się od Ultra (jeśli nie wyżej), a z kolei Super jest niewiele lepszy od Plusa. Masz jakieś doświadczenia w tym temacie?

6 godzin temu, Roxi napisał:

Głośnikowy Ultra jest lepszy niestety niż Super. A jaki masz CD, zbalansowany? Jeśli tak, to chyba oczywiste, że całość po xlr i czym wyżej tym niestety lepiej. Jeśli źródło po RCA, to już bez znaczenia reszta. Ja też mam PRE MAC podobne do Twojego i mnie mnie wnosi dużo dobrego. Tak więc ja bym się go nie pozbywał, ale szkoły są różne. Jedni wolą z PRE, a inni bez. 

Dziękuję za odpowiedź.

Zródło jest zbalansowane. Audio Research Reference CD7.

Planuję też zakup Audio Research DAC 8, który również jest zbalansowany.

Czy masz jakieś oświadczenia z XLR'ami Transparenta Super i Ultra z Generacji 5?

Czytałem, że Super jest niewiele lepszy od Plusa i nie wart pieniędzy, które trzeba za niego zapłacić i lepiej od razu kupić Ultra.

Aha...i jeszcze jedno, dlaczego "oczywiste, że całość po xlr"? Czy to nie jest tak, że stosowanie XLR'ów jest uzasadnione przede wszystkim w przypadku dłuższych kabli, zaś gdy długość interkonektory wynosi 1m przewaga XLR nad RCA nie jest wcale oczywista? Pytam bo naprawdę nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jaSŁUCHAMnieTańczę napisał:

Skoro zalecasz XLR, to pozostaje jeszcze tylko jedna kwestia...Transparent Audio Super czy Ultra? Wiem, że oczywiście wyższy model byłby bardziej odpowiedni. Czytałem sporo - również na tym forum - że prawdziwy Transparent zaczyna się od Ultra (jeśli nie wyżej), a z kolei Super jest niewiele lepszy od Plusa. Masz jakieś doświadczenia w tym temacie?

Wpierw miałem na testach Ultre, ale był dla mnie za drogi i kupiłem Super. Jednak gdzieś mi została w pamięci ta barwa i gładkość Ultry i nie dawało mi to spokoju ? Dlatego zrobiłem upgread do Ultry. Sprawdź jednak u siebie... XLR mam wszystkie Super i jestem z nich zadowolony, wszystko G5. 

Godzinę temu, jaSŁUCHAMnieTańczę napisał:

Aha...i jeszcze jedno, dlaczego "oczywiste, że całość po xlr"? Czy to nie jest tak, że stosowanie XLR'ów jest uzasadnione przede wszystkim w przypadku dłuższych kabli, zaś gdy długość interkonektory wynosi 1m przewaga XLR nad RCA nie jest wcale oczywista? Pytam bo naprawdę nie wiem.

U mnie efekt spięcia całego toru po xlr powoduje całkiem inna scenę i przestrzeń. Powinieneś to u siebie usłyszeć. Zresztą jeśli masz tej klasy CD i MACki, to nawet nie myśl o RCA. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Roxi napisał:

Wpierw miałem na testach Ultre, ale był dla mnie za drogi i kupiłem Super. Jednak gdzieś mi została w pamięci ta barwa i gładkość Ultry i nie dawało mi to spokoju ? Dlatego zrobiłem upgread do Ultry. Sprawdź jednak u siebie... XLR mam wszystkie Super i jestem z nich zadowolony, wszystko G5. 

U mnie efekt spięcia całego toru po xlr powoduje całkiem inna scenę i przestrzeń. Powinieneś to u siebie usłyszeć. Zresztą jeśli masz tej klasy CD i MACki, to nawet nie myśl o RCA. 
 

Jeszcze raz dziękuję!

Widzę, że nie obronię się przed XLR'ami ? Prawda jest taka, że aktualnie używam właśnie XLr'ów Transparenta (niższych modeli i starszych generacji co prawda) więc nie przekonałem się, że z RCA może nie być tak dobrze, jak jest.

Inna sprawa, że po wpięciu głośnikowego Ultra G5 w miejsce Plusa MM2, oraz zamianie miejscami moich XLR'ów (Plus MM powędrował pomiędzy końcówkę a pre, zaś MusicLink G5 pomiędzy źródło a pre) w jednym przynajmniej utworze (niewiele jeszcze słuchałem a ten konkretnie kawałek znam dość dobrze z poprzednich zestawień) trochę się "porobiło", na niekorzyść. Nie wiem, jak to precyzyjnie opisać ale jakiś straszny bałagan się wkradł. No nic ale to już moje dygresje...

Aktualnie nie widzę na rynku wtórnym XLR'a Ultra G5, więc pewnie zacznę od Super'a...a później zobaczymy.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, jaSŁUCHAMnieTańczę napisał:

Aktualnie nie widzę na rynku wtórnym XLR'a Ultra G5, więc pewnie zacznę od Super'a...a później zobaczymy.

Polecam kontakt z HIFIClub. Ja u nich sprzęt kupuje, wiadomo, że zawsze można dostać rabat lub łatwiej jest zrobić jakieś kolejne ruchy. Niestety wszędzie trzeba wyrobić sobie kontakty... zresztą masz praktycznie cały sprzęt Marek, które mają w dystrybucji. Szkoda, że nie ma już Thiela ? 

Oczywiście jak jest okazja kupić używane okazyjnie, to trzeba brać. Ceny niestety są wysokie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Roxi napisał:

Polecam kontakt z HIFIClub. Ja u nich sprzęt kupuje, wiadomo, że zawsze można dostać rabat lub łatwiej jest zrobić jakieś kolejne ruchy. Niestety wszędzie trzeba wyrobić sobie kontakty... zresztą masz praktycznie cały sprzęt Marek, które mają w dystrybucji. Szkoda, że nie ma już Thiela ? 

Oczywiście jak jest okazja kupić używane okazyjnie, to trzeba brać. Ceny niestety są wysokie...

Ja też się u nich od lat zaopatruję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, jaSŁUCHAMnieTańczę napisał:

Dziękuję za odpowiedź.

Źródło to Audio Research Reference CD7. Zbalansowane.

A w planach Audio Research DAC 8. Jak sądzę też zbalansowany.

Skoro zalecasz XLR, to pozostaje jeszcze tylko jedna kwestia...Transparent Audio Super czy Ultra? Wiem, że oczywiście wyższy model byłby bardziej odpowiedni. Czytałem sporo - również na tym forum - że prawdziwy Transparent zaczyna się od Ultra (jeśli nie wyżej), a z kolei Super jest niewiele lepszy od Plusa. Masz jakieś doświadczenia w tym temacie?

Dziękuję za odpowiedź.

Zródło jest zbalansowane. Audio Research Reference CD7.

Planuję też zakup Audio Research DAC 8, który również jest zbalansowany.

Czy masz jakieś oświadczenia z XLR'ami Transparenta Super i Ultra z Generacji 5?

Czytałem, że Super jest niewiele lepszy od Plusa i nie wart pieniędzy, które trzeba za niego zapłacić i lepiej od razu kupić Ultra.

Aha...i jeszcze jedno, dlaczego "oczywiste, że całość po xlr"? Czy to nie jest tak, że stosowanie XLR'ów jest uzasadnione przede wszystkim w przypadku dłuższych kabli, zaś gdy długość interkonektory wynosi 1m przewaga XLR nad RCA nie jest wcale oczywista? Pytam bo naprawdę nie wiem.

Tak jak Kolega pisał miał słabszy i wymienił na ten z wyższej półki, a wiesz są tacy co twierdzą , że Transparent zaczyna się od wersji reference co ja uważam  lekko pisząc za nieprawdę, bo testowałem przez długi  czas ultra głośnikowy i wiem jak potrafi zagrać, oczywiście reference jeszcze lepiej zagra, ale i cena jest zupełnie inna, aczkolwiek znajdą się i tacy co nie mieli tego kabla nawet w ręku, a piszą, że to g.. warte.. ale nie słuchaj takich ludzi, tylko sam przetestuj i oceń.. kabel potrafi ucieszyć uszy.. a IC pewnie również.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, lolek126 napisał:

Tak jak Kolega pisał miał słabszy i wymienił na ten z wyższej półki, a wiesz są tacy co twierdzą , że Transparent zaczyna się od wersji reference co ja uważam  lekko pisząc za nieprawdę, bo testowałem przez długi  czas ultra głośnikowy i wiem jak potrafi zagrać, oczywiście reference jeszcze lepiej zagra, ale i cena jest zupełnie inna, aczkolwiek znajdą się i tacy co nie mieli tego kabla nawet w ręku, a piszą, że to g.. warte.. ale nie słuchaj takich ludzi, tylko sam przetestuj i oceń.. kabel potrafi ucieszyć uszy.. a IC pewnie również.. 

Jeszcze raz dziękuję. Dla mnie Ultra jest - póki co, a może już w ogółe - granicą. Wyżej nie wejdę. Można powiedzieć, niestety bo pewnie każdy z nas chciałby mieć u siebie Reference. Co ja piszę, Opus, Magnum Opus. Tylko, że nie wszystkich nas na to stać. Nie znaczy to wcale, że mam nie mieć radości ze słuchania muzyki przez tańsze kable. Byłby to absurd. Cieszyło mnie słuchanie muzyki na dotychczasowym systemie, więc teraz powinno być tylko lepiej. Szczególnie, że nie zapomniałem do końca o akustyce pomieszczenia. I choć adaptacji akustycznej nie wykonała profesjonalna firma za - co najmniej kilkanaście tysięcy złotych - to jakościowy progres jest tak olbrzymi, jak po żadnej ze zmian poszczególnych elementów toru audio. Jak już wcześniej pisałem, zapewne zaczną od XLR Super, a później...zobaczymy, w miarę możliwości. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, jaSŁUCHAMnieTańczę napisał:

Jeszcze raz dziękuję. Dla mnie Ultra jest - póki co, a może już w ogółe - granicą. Wyżej nie wejdę. Można powiedzieć, niestety bo pewnie każdy z nas chciałby mieć u siebie Reference. Co ja piszę, Opus, Magnum Opus. Tylko, że nie wszystkich nas na to stać. Nie znaczy to wcale, że mam nie mieć radości ze słuchania muzyki przez tańsze kable. Byłby to absurd. Cieszyło mnie słuchanie muzyki na dotychczasowym systemie, więc teraz powinno być tylko lepiej. Szczególnie, że nie zapomniałem do końca o akustyce pomieszczenia. I choć adaptacji akustycznej nie wykonała profesjonalna firma za - co najmniej kilkanaście tysięcy złotych - to jakościowy progres jest tak olbrzymi, jak po żadnej ze zmian poszczególnych elementów toru audio. Jak już wcześniej pisałem, zapewne zaczną od XLR Super, a później...zobaczymy, w miarę możliwości. Pozdrawiam

Dokładnie zacznij od tańszego ja tak zawsze robię.. ? bez względu czy to kabel , kolumna czy wzmak.. I duze prawdopodobieństwo , że np. w Twoim systemie taki opus mógłby wcale lepiej nie zagrać jak np wspomniany ultra, bo to kabel raczej już do "wybitnych" zabawek . Miłej zabawy życzę. ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, lolek126 napisał:

Dokładnie zacznij od tańszego ja tak zawsze robię.. ? bez względu czy to kabel , kolumna czy wzmak.. I duze prawdopodobieństwo , że np. w Twoim systemie taki opus mógłby wcale lepiej nie zagrać jak np wspomniany ultra, bo to kabel raczej już do "wybitnych" zabawek . Miłej zabawy życzę. ?

Nie wspomniałem o tym wcześniej ale oczywiście zdaję sobie sprawę, że taki Opus nie przystaje zupełnie do moich „klocków”, dla których być może sufitem jest już właśnie Ultra ? Zresztą...wydaje mi się, że same kable głośnikowe za kilkanście tysięcy pln dla takiego systemu  jak mój to prawie grzech ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jaSŁUCHAMnieTańczę napisał:

Nie wspomniałem o tym wcześniej ale oczywiście zdaję sobie sprawę, że taki Opus nie przystaje zupełnie do moich „klocków”, dla których być może sufitem jest już właśnie Ultra ? Zresztą...wydaje mi się, że same kable głośnikowe za kilkanście tysięcy pln dla takiego systemu  jak mój to prawie grzech ? Pozdrawiam

Pocieszę Cię,  do wielu, wielu innych zestawów taki opus jest również za drogim kablem, aby o nim myśleć w jakimkolwiek znaczeniu ? Natomiast taki ultra czy też podobne kable od innych producentów w tym przedziale jakościowym jak i cenowym chciałoby wiele osób, tylko u nas lepiej napisać,  to co się czyta, nawet, kiedy  takich kabli nie widzieli na oczy, a o sprawdzeniu nawet nie wspominam. Ultra to naprawdę fajny kabel.. przynajmniej ten głośnikowy, bo takowym się bawiłem... A IC kolega Roxi też chwali , a ma go , więc warto zawierzyć i sprawdzić u siebie.. więc do dzieła kolego, świat do odważnych należy.. ?

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Rzadko kable Transparenta przystają cenowo do reszty...

2. jak tor zbalansowany - to kable tylko XLR, jak pisano wyżej;-)

3. kable tej firmy mają podobną sygnaturę brzmieniową (przeszedłem od Super, przez Ultra, teraz Reference.... starsze serie S/H) już Super był dla mnie super;-), wyższe modele są lepsze, nie o 100 % jak cena (to mnie u nich wkurza!!!) choć jest to zdecydowanie słyszalne

4. miałem sytuację gdy kable głośnikowe były dwukrotnie droższe od kolumn...... kable zostały, a po zmianie kolumn na docelowe (zmiana przemyślana, planowana, kolumny tej samej firmy, również grające Muzykę, jak Transparenty....) jest baja;-)

Więc....witaj przygodo!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ja powiem Tobie tak...

Mam Ultra Gen5 rca i xlr. Mam również Audio Research cd7. Testowalem te kable. I wesz co? Albo już robię sie głuchy albo nie ma praktycznie żadnej różnicy między nimi. Na granicy percepcji dosłownie wydaje się, że xlr gra lepiej, że więcej słychać. Ale to może być spowodowane, że xlr gra troszkę głośniej... Także wg mnie rca czy xlr w moim przypadku jeden pies? Zostawilem rca do AR a po xlr gra lumin...

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, wit-told napisał:

1. Rzadko kable Transparenta przystają cenowo do reszty...

2. jak tor zbalansowany - to kable tylko XLR, jak pisano wyżej;-)

3. kable tej firmy mają podobną sygnaturę brzmieniową (przeszedłem od Super, przez Ultra, teraz Reference.... starsze serie S/H) już Super był dla mnie super;-), wyższe modele są lepsze, nie o 100 % jak cena (to mnie u nich wkurza!!!) choć jest to zdecydowanie słyszalne

4. miałem sytuację gdy kable głośnikowe były dwukrotnie droższe od kolumn...... kable zostały, a po zmianie kolumn na docelowe (zmiana przemyślana, planowana, kolumny tej samej firmy, również grające Muzykę, jak Transparenty....) jest baja;-)

Więc....witaj przygodo!!!!

Dziękuję za odpowiedź! 

Tak się zastanawiam, czy w moim przypadku nie byłoby bardziej trafne określenie "bye bye przygodo"?? Bo ta przygoda trwa od około 20 lat. Oczywiście na niższym poziomie sprzętowym ale jednak. A obecnie mam coraz mniej czasu na słuchanie muzyki. Prawie w ogóle. I chyba te "apgrejdy" są takim erzacem. Zamiast muzyki. A zestaw audio ma czekać, na lepsze czasy.

Gdyby jednak przygoda miała trwać (co uznałbym za nieracjonalne), będę przeszukiwał rynek s/h w poszukiwaniu wyższych modeli. By przekonać się na własne uszy, jak się ma przyrost jakości do ceny kabelka ? 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, stecko napisał:

To Ja powiem Tobie tak...

Mam Ultra Gen5 rca i xlr. Mam również Audio Research cd7. Testowalem te kable. I wesz co? Albo już robię sie głuchy albo nie ma praktycznie żadnej różnicy między nimi. Na granicy percepcji dosłownie wydaje się, że xlr gra lepiej, że więcej słychać. Ale to może być spowodowane, że xlr gra troszkę głośniej... Także wg mnie rca czy xlr w moim przypadku jeden pies? Zostawilem rca do AR a po xlr gra lumin...

Dziękuję bardzo za opinię! Szczególnie, że połączenie kablami, nad którymi się zastanawiam, dotyczyło tego samego źródła. Nie ukrywam, że znowu zasiałeś odrobinę wątpliwości... ? Przesądzone jest już, że pomiędzy pre a końcówkę wepnę XLR Super G5. Natomiast pomiędzy Audio Research CD7 a pre spróbuję jednak RCA Ultra G5? Chyba, że pojawi się jakaś oferta XLR Ultra G5, której nie można będzie odrzucić ?

Pozdrawiam...i wszystkim dziękuję za wsparcie!

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję bardzo za opinię! Szczególnie, że połączenie kablami, nad którymi się zastanawiam, dotyczyło tego samego źródła. Nie ukrywam, że znowu zasiałeś odrobinę wątpliwości... Przesądzone jest już, że pomiędzy pre a końcówkę wepnę XLR Super G5. Natomiast pomiędzy Audio Research CD7 a pre spróbuję jednak RCA Ultra G5? Chyba, że pojawi się jakaś oferta XLR Ultra G5, której nie można będzie odrzucić
Pozdrawiam...i wszystkim dziękuję za wsparcie!
Kuba
Wg mnie jak trafi sie rca gen5 w dobrej cenie to spokojnie możesz brać. Ja kupilem xlr jako pierwsze, później dokupilem rca do streamera i po testach w sumie nie ma co przepłacać za xlr. Oczywiście u mnie na moich gratach. U kogoś może będzie większa różnica, tylko że trzeba porownac bezposrednio rca vs xlr

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, stecko napisał:
1 godzinę temu, jaSŁUCHAMnieTańczę napisał:
Dziękuję bardzo za opinię! Szczególnie, że połączenie kablami, nad którymi się zastanawiam, dotyczyło tego samego źródła. Nie ukrywam, że znowu zasiałeś odrobinę wątpliwości... emoji6.png Przesądzone jest już, że pomiędzy pre a końcówkę wepnę XLR Super G5. Natomiast pomiędzy Audio Research CD7 a pre spróbuję jednak RCA Ultra G5? Chyba, że pojawi się jakaś oferta XLR Ultra G5, której nie można będzie odrzucić emoji4.png
Pozdrawiam...i wszystkim dziękuję za wsparcie!
Kuba

Wg mnie jak trafi sie rca gen5 w dobrej cenie to spokojnie możesz brać. Ja kupilem xlr jako pierwsze, później dokupilem rca do streamera i po testach w sumie nie ma co przepłacać za xlr. Oczywiście u mnie na moich gratach. U kogoś może będzie większa różnica, tylko że trzeba porownac bezposrednio rca vs xlr

Urządzenia masz zbalansowane ?  Ale tak jak napisałeś na pierwszy rzut w różnicy idzie głośność (dynamika), że jest bardziej odczuwalna na XLR.. Też gdzieś słyszałem, że xlr bardziej się sprawdzają jak są dłuższe odległości pomiędzy urządzeniami, bo do tego niby one powstały.. Podobno takie minimum to 1m.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zabawki są chyba zbalansowane. Nie wiem na 100%
Lumin a1, karan ka I180mk2 i Audio research cd7.
Takie było założenie xlr- dlugie odległości. Po czasie zawitalo to do "home audio" jako kolejne odkrycie w ulepszeniu brzmienia. To takie trochę voodoo dla kabli o dlugosci 1m no ale lubimy mieć wszystko co "najlepsze technologicznie" w swoim systemie...

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, stecko napisał:

Moje zabawki są chyba zbalansowane. Nie wiem na 100%emoji16.png
Lumin a1, karan ka I180mk2 i Audio research cd7.
Takie było założenie xlr- dlugie odległości. Po czasie zawitalo to do "home audio" jako kolejne odkrycie w ulepszeniu brzmienia. To takie trochę voodoo dla kabli o dlugosci 1m no ale lubimy mieć wszystko co "najlepsze technologicznie" w swoim systemie...

Co do zbalansowania Twoich zabawek:

Karan: "całkowicie zbalansowana topologia bez ogólnego sprzężenia zwrotnego".

Audio Research CD7: zbalansowany (5.78V).

Lumin a1: XLR balanced, 4Vrms, pin 2 Hot

? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jaSŁUCHAMnieTańczę napisał:

Co do zbalansowania Twoich zabawek:

Karan: "całkowicie zbalansowana topologia bez ogólnego sprzężenia zwrotnego".

Audio Research CD7: zbalansowany (5.78V).

Lumin a1: XLR balanced, 4Vrms, pin 2 Hot

? 

Dzięki? Czyki jest ok..

 

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, stecko napisał:

Moje zabawki są chyba zbalansowane. Nie wiem na 100%emoji16.png
Lumin a1, karan ka I180mk2 i Audio research cd7.
Takie było założenie xlr- dlugie odległości. Po czasie zawitalo to do "home audio" jako kolejne odkrycie w ulepszeniu brzmienia. To takie trochę voodoo dla kabli o dlugosci 1m no ale lubimy mieć wszystko co "najlepsze technologicznie" w swoim systemie...

To tak już jest, że ludzie ciągną do tego co jest lepsze, lub im się wydaje, że jest to coś lepsze, w większości producentów kable XLR są droższe od rca w granicach 1000-1500 zl, Transparent niestety w tej kwestii odbiega od innych... 

4 godziny temu, jaSŁUCHAMnieTańczę napisał:

Co do zbalansowania Twoich zabawek:

Karan: "całkowicie zbalansowana topologia bez ogólnego sprzężenia zwrotnego".

Audio Research CD7: zbalansowany (5.78V).

Lumin a1: XLR balanced, 4Vrms, pin 2 Hot

? 

Zobacz rca, potem xlr i zobaczysz czy warto.. ? 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, lolek126 napisał:

Zobacz rca, potem xlr i zobaczysz czy warto.. ? 

Całkowicie bez sensu. Po co kupować kable RCA skoro ten sprzęt gra najlepiej po XLR? 

Zresztą świat nie kończy się na Transparencie. @Miroslav1 często wspominał, że zadowolony jest np. z kabi WILE. Wolałbym zdecydowanie komplet XLR innego producenta niż RCA... On też byle czego nie kupuje, to musza być dobre kable i chyba możesz zamówić na testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lolek126 napisał:

To tak już jest, że ludzie ciągną do tego co jest lepsze, lub im się wydaje, że jest to coś lepsze, w większości producentów kable XLR są droższe od rca w granicach 1000-1500 zl, Transparent niestety w tej kwestii odbiega od innych... 

Zobacz rca, potem xlr i zobaczysz czy warto.. ? 

Z tym zobaczeniem to może być problem...bo na rynku wtórnym w PL raczej nie widzę poszukiwanych przeze mnie kabli. Ale coś wymyślę ? Dzięki!

45 minut temu, Roxi napisał:

Całkowicie bez sensu. Po co kupować kable RCA skoro ten sprzęt gra najlepiej po XLR? 

Zresztą świat nie kończy się na Transparencie. @Miroslav1 często wspominał, że zadowolony jest np. z kabi WILE. Wolałbym zdecydowanie komplet XLR innego producenta niż RCA... On też byle czego nie kupuje, to musza być dobre kable i chyba możesz zamówić na testy.

Dziękuję za porady! Póki co założeniem jest okablowanie systemu jedynie Transparentem. Jeśli nie dam rady finansowo na Ultrę to pogram trochę Super’em. I wierzę, że uszy mi nie zwiędną ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Roxi napisał:

Całkowicie bez sensu. Po co kupować kable RCA skoro ten sprzęt gra najlepiej po XLR? 

Zresztą świat nie kończy się na Transparencie. @Miroslav1 często wspominał, że zadowolony jest np. z kabi WILE. Wolałbym zdecydowanie komplet XLR innego producenta niż RCA... On też byle czego nie kupuje, to musza być dobre kable i chyba możesz zamówić na testy.

Sens jest i to jak najbardziej, tłumaczę ? po pierwsze kolega chciał tylko kable od Transparenta, po drugie wedle np innego kolegi, który porównywał rca do xlr i jego odczucia były takie jakie można było wyczytać, oczywiście to są odczucia tego konkretnego użytkownika, ale jednak... po trzecie cena do tego co się uzyska i w tym przypadku 100% więcej kasy na pewno się nie przekłada dla wielu osób.. co nie oznacza, ze nie będą takie osoby co i tak kupią, choćby Twoja osoba.. 

I tak dla przykładu od innych Producnetów kable np. TQ black diamond XLR prawię  połowę tego kosztuje co ultra, ma lepsze wtyki i całościowo jest porównywalnym kablem, kwestia co komu się bardziej podoba, a cena zdecydowanie niższa.. znajomi sprawdzali na dzielonkach Maka i  Accu oba te kable, w obu przypadkach wybrali TQ co nie oznacza, że jest lepszym kablem, tylko akurat im bardziej podszedł w ich systemach, a cena w stosunku do tego co uzyskali jest zdecydowanie bardziej korzystana.. za te same pieniądze co ultra w XLR można kupić bardzo dobry kabel  IC TQ silver diamond., a to jest kabel, który wielu pozycjonuje gdzieś na poziomie referensa.. i również znowu w tym wypadku cena jest zdecydowanie bardziej korzystna dla TQ. 

Natomiast kable głośnikowe ich cena w Transparencie przedstawia zdecydowanie korzystanie, bo taki ultra jest w porównywalnej cenie do np też bardzo fajnego kabla TQ black diamond czy też np do PA Neptuna.. I co ważne głośnikowe Transparenta naprawdę dają radość  z ich podłączenia w stosunku do ceny, choć i tak dla wielu są to kable za drogie z tej półki i to bez względu na Producenta. 

 

 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lolek126 napisał:

Natomiast kable głośnikowe ich cena w Transparencie przedstawia zdecydowanie korzystanie, bo taki ultra jest w porównywalnej cenie do np też bardzo fajnego kabla TQ black diamond czy też np do PA Neptuna.. I co ważne głośnikowe Transparenta naprawdę dają radość  z ich podłączenia w stosunku do ceny, choć i tak dla wielu są to kable za drogie z tej półki i to bez względu na Producenta. 

Lolek, jak widzę, to uprawiasz znowu jakiś marketing szeptany. Niech kolega kupuje i to co promujesz czy Transparenty itd. dla mnie bez różnicy. Dziś ma takie zdanie, jutro inne itd. A tak będzie miał pewność, że zapewnił sprzętom najlepsze możliwe podłączenie i śpi spokojnie ? a nie za chwile wymiana RCA na xlr. Ludzie wymieniają sprzęty, aby mieć w pełni tor zbalansowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Roxi napisał:

Lolek, jak widzę, to uprawiasz znowu jakiś marketing szeptany. Niech kolega kupuje i to co promujesz czy Transparenty itd. dla mnie bez różnicy. Dziś ma takie zdanie, jutro inne itd. A tak będzie miał pewność, że zapewnił sprzętom najlepsze możliwe podłączenie i śpi spokojnie ? a nie za chwile wymiana RCA na xlr. Ludzie wymieniają sprzęty, aby mieć w pełni tor zbalansowany...

 

2 godziny temu, lolek126 napisał:

Sens jest i to jak najbardziej, tłumaczę ? po pierwsze kolega chciał tylko kable od Transparenta, po drugie wedle np innego kolegi, który porównywał rca do xlr i jego odczucia były takie jakie można było wyczytać, oczywiście to są odczucia tego konkretnego użytkownika, ale jednak... po trzecie cena do tego co się uzyska i w tym przypadku 100% więcej kasy na pewno się nie przekłada dla wielu osób.. co nie oznacza, ze nie będą takie osoby co i tak kupią, choćby Twoja osoba.. 

I tak dla przykładu od innych Producnetów kable np. TQ black diamond XLR prawię  połowę tego kosztuje co ultra, ma lepsze wtyki i całościowo jest porównywalnym kablem, kwestia co komu się bardziej podoba, a cena zdecydowanie niższa.. znajomi sprawdzali na dzielonkach Maka i  Accu oba te kable, w obu przypadkach wybrali TQ co nie oznacza, że jest lepszym kablem, tylko akurat im bardziej podszedł w ich systemach, a cena w stosunku do tego co uzyskali jest zdecydowanie bardziej korzystana.. za te same pieniądze co ultra w XLR można kupić bardzo dobry kabel  IC TQ silver diamond., a to jest kabel, który wielu pozycjonuje gdzieś na poziomie referensa.. i również znowu w tym wypadku cena jest zdecydowanie bardziej korzystna dla TQ. 

Natomiast kable głośnikowe ich cena w Transparencie przedstawia zdecydowanie korzystanie, bo taki ultra jest w porównywalnej cenie do np też bardzo fajnego kabla TQ black diamond czy też np do PA Neptuna.. I co ważne głośnikowe Transparenta naprawdę dają radość  z ich podłączenia w stosunku do ceny, choć i tak dla wielu są to kable za drogie z tej półki i to bez względu na Producenta. 

 

 

Wyjaśnię może, dlaczego mój wybór padł na Transparenta.

Po pierwsze, grałem do tej pory (co prawda niższymi modelami i na dodatek poprzednich generacji) zarówno głośnikowymi, jak i XLR'ami. I byłem zadowolony. Podejrzewam zatem - mając na uwadze swoje doświadczenia, jak i liczne opinie użytkowników różnych forów internetowych poświęconych sprzętowi audio, np. Audiogon - że wyższe modele najnowszej generacji Transparenta powinny zagrać jeszcze lepiej. Ale oczywiście mogę się mylić...

Po drugie, chciałbym przetestować interkonekty innych firm niż Transparent. Niestety - jak pisałem już wcześniej - mam bardzo mało czasu na słuchanie muzyki, a tym bardziej na ich testowanie (zdecydowanie więcej czasu jednorazowo potrzeba na takie zabawy). Ponadto, preferuję rynek wtórny ze względu na cenę. A tu "raczej" trudno o wypożyczenia do odsłuchów.

I kółko się zamyka.

Zatem, z przyjemnością wypróbowałbym takiego Tellurium Q Black Diamond, ale nowego nie kupię ze względu na cenę, a z rynku wtórnego nie wypożyczę do odsłuchów.

Zostaje "nieszczęsny" Transparent ? 

Pozdrawiam

2 godziny temu, Roxi napisał:

Lolek, jak widzę, to uprawiasz znowu jakiś marketing szeptany. Niech kolega kupuje i to co promujesz czy Transparenty itd. dla mnie bez różnicy. Dziś ma takie zdanie, jutro inne itd. A tak będzie miał pewność, że zapewnił sprzętom najlepsze możliwe podłączenie i śpi spokojnie ? a nie za chwile wymiana RCA na xlr. Ludzie wymieniają sprzęty, aby mieć w pełni tor zbalansowany...

Koledze Lolkowi odpisałem, dlaczego Transparent....

Dziękuję za każdą poradę! Pewnie jest tak, że - dysponując niewielkim doświadczeniem oraz wiedzą w zakresie interkonektów z tego poziomu cenowego - mogę być podatny na wpływy i zmieniać zdanie co chwila ? Z tego powodu, raczej szybko muszę podjąć decyzję. Jeśli nie będę miał możliwości przetestowania z opcją zwrotu (a raczej nie będę miał) to wybiorę XLR'y.  I wtedy te resztki czasu, które mogę oddać mojemu zestawowi audio przeznaczę na słuchanie muzyki, nie zaś przekładanie kabli (choć chciałbym mieć tyle czasu i możliwości, aby to również robić).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Roxi napisał:

Lolek, jak widzę, to uprawiasz znowu jakiś marketing szeptany. Niech kolega kupuje i to co promujesz czy Transparenty itd. dla mnie bez różnicy. Dziś ma takie zdanie, jutro inne itd. A tak będzie miał pewność, że zapewnił sprzętom najlepsze możliwe podłączenie i śpi spokojnie ? a nie za chwile wymiana RCA na xlr. Ludzie wymieniają sprzęty, aby mieć w pełni tor zbalansowany...

Ale tu nie ma żadnego marketingu szeptanego, po prostu mam inne zdanie i u innych producentów w tych cenach, czy nawet niższych są kable jak nie lepsze to na pewno porównywalne, mówię o IC -ach.  Bo naprawdę daleko nie trzeba szukać od kolejnego producenta i innego Dystrybutora, żeby nie było,.. cardas clear deko ponad 11 tysi  za 1 m XLR , również kabel może okazać się lepszym w niektórych systemach. I nie mówię, aby kupił RCA, tylko aby sprawdził sobie RCA w kontrze do XLR i ocenił czy dla niego warto tyle dołożyć czy też nie.. A jak już padnie na XLR to ja bym szukał u innych.. chyba, że konkretnie podejdzie  IC od Transparenta to się płaci i się cieszy nim.. i się nie patrzy co i za ile u innych jest.. I tak jak pisałem dla mnie w głośnikowych kablach jest zdecydowanie dużo, dużo lepsza relacja ceny do tego się otrzymuje.. Ale to moje zdanie,  a każdy i tak kupi to co się spodoba.. 

Osobiście  przy zbalansowanych urządzeniach kupiłbym wyłącznie XLR. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lolek126 napisał:

Ale tu nie ma żadnego marketingu szeptanego, po prostu mam inne zdanie i u innych producentów w tych cenach, czy nawet niższych są kable jak nie lepsze to na pewno porównywalne, mówię o IC -ach.  Bo naprawdę daleko nie trzeba szukać od kolejnego producenta i innego Dystrybutora, żeby nie było,.. cardas clear deko ponad 11 tysi  za 1 m XLR , również kabel może okazać się lepszym w niektórych systemach. I nie mówię, aby kupił RCA, tylko aby sprawdził sobie RCA w kontrze do XLR i ocenił czy dla niego warto tyle dołożyć czy też nie.. A jak już padnie na XLR to ja bym szukał u innych.. chyba, że konkretnie podejdzie  IC od Transparenta to się płaci i się cieszy nim.. i się nie patrzy co i za ile u innych jest.. I tak jak pisałem dla mnie w głośnikowych kablach jest zdecydowanie dużo, dużo lepsza relacja ceny do tego się otrzymuje.. Ale to moje zdanie,  a każdy i tak kupi to co się spodoba.. 

Osobiście  przy zbalansowanych urządzeniach kupiłbym wyłącznie XLR. 

O cenach w audio, to już nawet nie ma co dyskutować, bo to całkowita abstrakcja w wielu przypadkach. Z tym, że nie wiązałbym tego z jakąś teorią spiskową, albo nawet chciwością handlowców i producentów. Życie napisało ten scenariusz tak jak w wielu innych dziedzinach. Okazało się, że część klientów jest w stanie zapłacić każdą cenę, dosłownie każdą za sprzęt audio. Z punktu widzenia firmy może to nawet być interesujące, aby zrobić kolejny test i ustanowić kolejną górną granicę i obserwować ilu klientów wykaże się odwagą, aby ją przekroczyć. Zakładam oczywiście, że jeśli chodzi o Transparent, czy np. DAC Lampizatora każdy wyższy level jest lepszy od kolejnego. Z tym, że te przyrosty ceny i jakości nie mają najmniejszego związku. Wisienką na torcie jest fakt, że droższy produkt jest uznawany za lepszy niż tańszy konkurencyjny, tak więc nic tego nie zatrzyma. Jedyny sposób, to sami musimy sobie wyznaczać granice zdrowego rozsądku i szukać najlepszej oferty. Nie jest to jednak proste, bo pragnienie posiadania najlepszego możliwego produktu, uznanie i podziw otoczenia za to, że masz możliwość obcowania z tą wspaniałą technologia jest silną motywacją.

Zresztą sam wiesz Lolek jak pięknie lśni to złoto Accuphase i błyszczy lakier piano na Confidence. Czy można się temu oprzeć? ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.