Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie XLR lub RCA do kabli głośnikowych Ultra G5? Super czy Ultra?


jaSŁUCHAMnieTańczę
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Roxi napisał:

Całkowicie bez sensu. Po co kupować kable RCA skoro ten sprzęt gra najlepiej po XLR? 

Zresztą świat nie kończy się na Transparencie. @Miroslav1 często wspominał, że zadowolony jest np. z kabi WILE. Wolałbym zdecydowanie komplet XLR innego producenta niż RCA... On też byle czego nie kupuje, to musza być dobre kable i chyba możesz zamówić na testy.

Jasne, że swiat nie kończy sie na transparent. Tak samo nie kończy się na wile, Accuphase, dynaudio itp. Problem naszego hobby polega na tym, że szybciej niż później znudzi nam się obecny zestaw i zaczynamy wymieniać. Z malymi manufakturami (np wile ale jest ich pełno) problem polega na tym, że będzie problem z odsprzedaża. Albo oddasz za centki albo będziesz się bujać miesiacami. Takiego transparenta jak się znudzi bardzo łatwo będzie można odsprzedac za przyzwoitą kwotę.

Dlatego odradzam koledze małe manufaktury znane tylko na naszym rodzinym rynku.

Sam się przejechalem na manufakturze i sporo stracilem przy odsprzedazy?

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, stecko napisał:

Sam się przejechalem na manufakturze i sporo stracilem przy odsprzedazy?

Trochę czasu minęło, to możesz spokojnie porównać Arcade do Contor. Jeśli oczywiście jesteś wystarczająco odważny ? Nikt tu nie będzie miał Ci za złe jak napiszesz kilka zdań w tym temacie ?

8 minut temu, stecko napisał:

Jasne, że swiat nie kończy sie na transparent. Tak samo nie kończy się na wile, Accuphase, dynaudio itp. Problem naszego hobby polega na tym, że szybciej niż później znudzi nam się obecny zestaw i zaczynamy wymieniać. Z malymi manufakturami (np wile ale jest ich pełno) problem polega na tym, że będzie problem z odsprzedaża. Albo oddasz za centki albo będziesz się bujać miesiacami. Takiego transparenta jak się znudzi bardzo łatwo będzie można odsprzedac za przyzwoitą kwotę.

Pełna zgoda, ja też mam w szafie różne kable, za które płaciłem po 500 czy 1000 zł DIY, które miały być takie wspaniałe, a teraz leżą mi w szafie i mogę sobie na nich pranie wywiesić latem na balkonie ? Dlatego też mam u siebie wszystko Transparenta, nawet usb i ethernet i innych kabli juz nie kupuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Roxi napisał:

O cenach w audio, to już nawet nie ma co dyskutować, bo to całkowita abstrakcja w wielu przypadkach. Z tym, że nie wiązałbym tego z jakąś teorią spiskową, albo nawet chciwością handlowców i producentów. Życie napisało ten scenariusz tak jak w wielu innych dziedzinach. Okazało się, że część klientów jest w stanie zapłacić każdą cenę, dosłownie każdą za sprzęt audio. Z punktu widzenia firmy może to nawet być interesujące, aby zrobić kolejny test i ustanowić kolejną górną granicę i obserwować ilu klientów wykaże się odwagą, aby ją przekroczyć. Zakładam oczywiście, że jeśli chodzi o Transparent, czy np. DAC Lampizatora każdy wyższy level jest lepszy od kolejnego. Z tym, że te przyrosty ceny i jakości nie mają najmniejszego związku. Wisienką na torcie jest fakt, że droższy produkt jest uznawany za lepszy niż tańszy konkurencyjny, tak więc nic tego nie zatrzyma. Jedyny sposób, to sami musimy sobie wyznaczać granice zdrowego rozsądku i szukać najlepszej oferty. Nie jest to jednak proste, bo pragnienie posiadania najlepszego możliwego produktu, uznanie i podziw otoczenia za to, że masz możliwość obcowania z tą wspaniałą technologia jest silną motywacją.

Zresztą sam wiesz Lolek jak pięknie lśni to złoto Accuphase i błyszczy lakier piano na Confidence. Czy można się temu oprzeć? ?

 

 

 

A to faktycznie może być taka próba ze strony Producentów ile jeszcze ludzie są skłonni wydać kasy dla swojego hobby... ja cieszę się , że mam swoje granice i nigdy ich nie przekroczę, a przynajmniej tak teraz myślę.. bo patrząc np na kabel 2x2,5 m kosztuje powiedzmy 50 tyś ja bym nie zapłacił i  nie dlatego, że nie dałbym rady, tylko dlatego, że szanuje swoją pracę i wiem ile ona mnie kosztuje i wydanie takich pieniędzy jest dla mnie "szaleństwem" na coś takiego jak kabel, tylko nie wchodzę na fora i nie poprawiam sobie humoru pisząc w pewien sposób o ludziach, którzy to kupują. A jak sam wiesz jest troszkę tego.. Ich pieniądze, ich sprawa i jak mają z tego radość to tylko się cieszyć. 

Co do opierania się w stosunku do pewnych rzeczy od pewnych producentów to pewnie da radę się oprzeć, bo w końcu zdrowy człowiek kupuje jak naprawdę dane urządzenie, lub rzecz mu się spodoba. Aczkolwiek zdaje sobie też sprawę, że dla wielu ludzi mieć jakieś rzeczy od pewnych producentów , bez względu czy to tyczy motoryzacji, audio itp jest tak silna, że ludzie dużo zrobią , aby to coś sobie kupić, oby tylko to był wybór świadomy i dający odpowiednią radość z użytkowania. A takich Producentów jest wiele, ale patzrać, że jednak są ludzie, którzy wybierają jakieś urządzenia DIY, widać,że ludzie są różni i różnie podchodzą do tych tematów. Ale myslę, że jednak każdy z nas ma pewne marzenia związane z producentem kolumn, elektroniki, aut, generalnie dóbr materialnych i oby jak najwięcej ludzi mogło je sobie zrealizować.. Mi już kilka takich marzeń się spełniło, kilka się realizuje i oby tylko zdrowie było, bo tego kupić się nie da.. 

1 godzinę temu, stecko napisał:

Jasne, że swiat nie kończy sie na transparent. Tak samo nie kończy się na wile, Accuphase, dynaudio itp. Problem naszego hobby polega na tym, że szybciej niż później znudzi nam się obecny zestaw i zaczynamy wymieniać. Z malymi manufakturami (np wile ale jest ich pełno) problem polega na tym, że będzie problem z odsprzedaża. Albo oddasz za centki albo będziesz się bujać miesiacami. Takiego transparenta jak się znudzi bardzo łatwo będzie można odsprzedac za przyzwoitą kwotę.

Dlatego odradzam koledze małe manufaktury znane tylko na naszym rodzinym rynku.

Sam się przejechalem na manufakturze i sporo stracilem przy odsprzedazy?

Właśnie tak jest jak piszesz, a potem jest ból, u kolegi jakiś wzmak lampowy DIY sprawdzali z pewną integrą w kalsie A, nie będę pisał Producentaa i modelu, żeby nie było i ta integra DIY kosztowała bodajże około bodajze 10 tyś więcej niż ta integra w klasie A ogólnie dostępna i jak gość posłuchał tej w klasie A, to podobno łzy mu aż leciały, że nie dość, że taniej można było to jeszcze i lepiej.. a teraz weź coś takiego sprzedaj.. życie.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Roxi napisał:

Trochę czasu minęło, to możesz spokojnie porównać Arcade do Contor. Jeśli oczywiście jesteś wystarczająco odważny ? Nikt tu nie będzie miał Ci za złe jak napiszesz kilka zdań w tym temacie ?

Pełna zgoda, ja też mam w szafie różne kable, za które płaciłem po 500 czy 1000 zł DIY, które miały być takie wspaniałe, a teraz leżą mi w szafie i mogę sobie na nich pranie wywiesić latem na balkonie ? Dlatego też mam u siebie wszystko Transparenta, nawet usb i ethernet i innych kabli juz nie kupuje. 

Z ta "wtopa" to było tak, że właśnie sprzedalem duzoo taniej. Sporo stracilem. Co do jakości, było jak najbardziej ok.

Contour vs arcada.

Chyba już gdzieś pisalem. Dwie różne szkoły grania. Obie moga się podobać.

Tak w skrócie to: dynki - bardziej miesity i niżej (odczuwalnie) schodzacy bas, trochę wolniejszy ale ma to walniecie. Tłusty ale mniej wybrzmien, bardziej jednostajny bas.Srednica muzykalna, choć trochę wycofana wzgledem arcady (tam jest 3 way i średnica jest wypchnieta daltego takie odczucia). Góra super przyjemna, nie ostra, dużo detalu, slodkawa. Ogólnie kolumny nie są idelane ale calosciowo daja naprawde fajne granie. Na nich slucha się z przyjemnością muzyki. Są bardzo muzykalne.

Arcada

Bas szybki, mocny ale bardziej neutralny, konturowy. Nie schodza tak nisko jak contour. Srednica wypchnieta przed szereg, przez to dużo słychać, fajna. Góra bardzo sczegolowa, z lekkim pazurem kiedy trzeba ale bez ostrości czy nachalnosci. Całość nieźle zszyta ze sobą. Niby wszystkie zakresy pasma są conajmniej dobre lub bardzo dobre ale jednak porównując jedne do drugich, dynaudio dają więcej frajdy ze słuchania muzyki.

Ale to moje odczucia, w moim pomieszczeniu, z moimi gratami.

 

Bardzo ślinię się na confidence 30. To mogą byc moje docelowe kolumny. I myślę że takie będą...

 

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, stecko napisał:

Ale to moje odczucia, w moim pomieszczeniu, z moimi gratami.

 

Bardzo ślinię się na confidence 30. To mogą byc moje docelowe kolumny. I myślę że takie będą...

 

Dzięki, faktycznie teraz czytając ten opis już sobie przypominam, że gdzie go już czytałem.

Nowe Confidence nie słyszałem, ale mają ładny design i pewnie grają super ?

 

Edytowane przez Roxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Roxi napisał:

Dzięki, faktycznie teraz czytając ten opis już sobie przypominam, że gdzie go już czytałem.

Nowe Confidence nie słyszałem, ale mają ładny design i pewnie grają super ?

 

Tylko cena nie ten teges...? Obserwuję rynwk używek. Powoli powinny się pojawiać.

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jedną ofertę widziałem jakiś czas temu, tylko te jasne były, więc niekoniecznie wszystkim podchodzi taki kolorek.. rozmawiałem z właścicielem telefonicznie to z tych co lubią często zmieniać kolumny, troszkę już ich przerzucił z tej półki.. ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.