Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do Klipsch rf7 lub....


ryback
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po sprzedaniu kina domowego opartego na klipsch rp i onkyo bedzie przeprowadzka. Do naglosnienia salon 35m2, miejsce odsluchowe to kwadrat ok 4 na 4m. Zawsze podobaly mi sie rf7, sluchalem tylko wersji II, na 3jke przyjdzie jeszcze pora po plandemii. Moje pytanie co najlepiej sie z nimi zgrywa, w przypadku kina bylo to onkyo, a w stereo? Budzet ok 8-10 tys. Lubie dobrze dociazony dol, co do gory to glownie zeby jej nie wyostrzyc przy tubach. Muzyka rozna pop rock h-h. Jeszcze mam jedno pytanie jesli nie rf7 to co w zamian z podobnym dobrze dociazonym brzmieniem. Z gory dziekuje za opdowiedz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam
Po sprzedaniu kina domowego opartego na klipsch rp i onkyo bedzie przeprowadzka. Do naglosnienia salon 35m2, miejsce odsluchowe to kwadrat ok 4 na 4m. Zawsze podobaly mi sie rf7, sluchalem tylko wersji II, na 3jke przyjdzie jeszcze pora po plandemii. Moje pytanie co najlepiej sie z nimi zgrywa, w przypadku kina bylo to onkyo, a w stereo? Budzet ok 8-10 tys. Lubie dobrze dociazony dol, co do gory to glownie zeby jej nie wyostrzyc przy tubach. Muzyka rozna pop rock h-h. Jeszcze mam jedno pytanie jesli nie rf7 to co w zamian z podobnym dobrze dociazonym brzmieniem. Z gory dziekuje za opdowiedz
Miałeś RP serie w kinie domowym, ale co na frontach RP250 czy RP280?
Teraz chcesz jeszcze większe niż RP280 na taki mały pokój, trochę może być przesada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rp280 ktore byly na 25 metrach a strefa odsluchowa miala moze 3 na 3, napedzalo je onkyo rz900 i bylo przyzwoicie, a teraz apetyt rosnie, i jesli faktycznie te kolumny maja byc za duze na 35m2 to trzeba bedzie cos mniejszego, ale nie sadze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie na pytanie ,,co będzie dobre w moim przypadku'' nie ma odpowiedzi, ponieważ sam musisz kierować się swoim słuchem a nie innych i swoim gustem oraz wiedzą o sprzęcie akustycznym. W tych tzw. salonach odsłuchowych masz zupełnie inne warunki niż w swoim domu i tam wmówią Tobie, że ,,ten sprzęt jest najlepszy''. Oni sprzedadzą i zarobią, a Ty będziesz słuchać czegoś, czego nie chciałeś. Kieruj się własnymi odczuciami, a będziesz zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
rp280 ktore byly na 25 metrach a strefa odsluchowa miala moze 3 na 3, napedzalo je onkyo rz900 i bylo przyzwoicie, a teraz apetyt rosnie, i jesli faktycznie te kolumny maja byc za duze na 35m2 to trzeba bedzie cos mniejszego, ale nie sadze
A sory 35m2 a ja jakoś na odwrót zrozumiałem że 4x4m2
Kiedyś widziałem w necie test Cyrus Liryc plus Klipsch RF i pełni pozytywnych opinii. Moim zdaniem jeśli RP dobrze grały z Onkyo a RZ900 jeden z najlepszych Amp AV moim zdaniem to może idź w tym kierunku czyli może Końcówka mocy M5000R+M3000R31353e7dadd4a6bd9fa4d9f3db8c80a8.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, CD56 napisał:

Według mnie na pytanie ,,co będzie dobre w moim przypadku'' nie ma odpowiedzi, ponieważ sam musisz kierować się swoim słuchem a nie innych i swoim gustem oraz wiedzą o sprzęcie akustycznym. W tych tzw. salonach odsłuchowych masz zupełnie inne warunki niż w swoim domu i tam wmówią Tobie, że ,,ten sprzęt jest najlepszy''. Oni sprzedadzą i zarobią, a Ty będziesz słuchać czegoś, czego nie chciałeś. Kieruj się własnymi odczuciami, a będziesz zadowolony.

To to wszystko wiem ale musze sobie zrobic jakos 1wszy odrzut wzmakow albo liste ktore warto a ktore nie spelniaja moich warunkow ktore raczej wygorowane nie sa ? jak juz pisalem odsluchy beda ale po plandemii

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli mielibyśmy dobrać wzmacniacz pod Klipsch rf7 III to warto posłuchać Atoll IN200 Signature, Vincent SV237mk lub Trigon Exxact, który jest nieco ponad zakładany budżet. Jeśli chciałbyś uzyskać wyrównane brzmienie to Atoll lub Trigon byłyby idealnym połączeniem. Jeśli chciałbyś ocieplić brzmienie, uspokoić górę i nadać lepszej kontroli to mocny Vincent 237mk mógłby przypaść Ci do gustu. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie posłuchaj takich wzmacniaczy jak Kenwood, które mają szerokie pasmo przenoszenia (analogowe, świetne wzmacniacze, a ich wiek nie ma znaczenia), Harman Kardon (analogowe), Denon (analogowe). Warto szukać wzmacniaczy, które mają duże możliwości regulacji barwy dźwięku, odcięcia toru regulacji barwy, przedwzmacniacza. Wszystkie obecne wzmacniacze to przetworniki procesorowe, dlatego ja ich unikam, chociaż producenci od wielu lat znają się na tym co robią. 

Weź też pod uwagę, że sprzęt angielski jest inaczej strojony, amerykański inaczej, japoński inaczej. Musisz ,,dobrać'' sprzęt do ,,swoich uszu'', czyli zakresu dźwięku jaki Ty słyszysz', jaki lubisz, w normalnych warunkach odsłuchowych, nie żadne salony dźwięku, bo później ten sprzęt będziesz używał w swoim mieszkaniu, w normalnych warunkach. I okaże się po czasie, kiedy minie efekt zasugerowany przez sprzedającego, że to nie jest to. Idealnego sprzętu też nie ma z punktu widzenia parametrów, ponieważ patrząc na parametry techniczne, które są niemożliwe do sprawdzenia przez człowieka w warunkach domowych, nie dokonasz wyboru, a jedynie ukierunkujesz się na jakieś urządzenia i dopiero wtedy będziesz słuchać i wybierać. To tak jak z grającymi na gitarze - który ją weźmie do ręki, to stroi ,,po swojemu'', wyżej lub niżej, bo inaczej słyszy dźwięki (chociaż mieści się w wymaganym zakresie dźwięku). Nie ma też ,,niezależnych testów'', ponieważ zawsze jakąś korzyść ma ten, który testuje.

Zdaj się wyłącznie na siebie, a okaże się, że te kolumny Klipsh też nie są dla Ciebie konieczne, abyś był zadowolony z dźwięku.

Dodam jeszcze, że niedawno podłączyłem do swojego wzmacniacza, kolumny byle jakie i dźwięk stał się byle jaki, bez znaczenia na bardzo dobre parametry wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez CD56
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, ryback napisał:

Moje pytanie co najlepiej sie z nimi zgrywa, w przypadku kina bylo to onkyo, a w stereo? Budzet ok 8-10 tys. Lubie dobrze dociazony dol, co do gory to glownie zeby jej nie wyostrzyc przy tubach.

Cześć,

Spójrz zatem na wzmacniacz hybrydowy, który będzie miał sporą wydajność w zakresie kontroli tych dużych głośników niskotonowych a jednocześnie nie będzie męczący w zakresie wysokich tonów za sprawą lampowego przedwzmacniacza. Dobrym partnerem dla tych kolumn mógłby być chociażby Unison Research Unico Duo. Słuchaliśmy ostatnio takiego zestawienia i było bardzo dobrze.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Jaki dobrałaś wzmacniacz i czy jesteś z niego zadowolony...? 

Ja również chciałbym dobrać wzmacniacz (końcówkę mocy) i głównie zależy mi na silnej maszynie, gdyż często będę dosyć głośno słuchał...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
4 godziny temu, Ekou napisał:

Jaki dobrałaś wzmacniacz i czy jesteś z niego zadowolony...? 

Ja również chciałbym dobrać wzmacniacz (końcówkę mocy) i głównie zależy mi na silnej maszynie, gdyż często będę dosyć głośno słuchał...

A ile kolega planuje wydać pieniążków? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie do Klipscha polecam sprawdzenie wzmacniaczy, trochę cieplej grających np. Musical Fidelity M5si lub jeżeli ma być dodatkowo  dynamika na bardzo wysokim poziomie to Exposure 3010S2D

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
24 minuty temu, Sklep.RMS.pl napisał:

W tej kwocie do Klipscha polecam sprawdzenie wzmacniaczy, trochę cieplej grających np. Musical Fidelity M5si lub jeżeli ma być dodatkowo  dynamika na bardzo wysokim poziomie to Exposure 3010S2D

Exposure ma tą przewagę że żona uwierzy jak jej powiesz że za tego klocka dałeś 500 zł 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście może być coś fajnego i taniego, bo to że napisałem, iż budżet około 5 tyś to nie znaczy się  że muszę minimum tyle wydać 🙂 może być też może być też coś używanego... 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ekou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
1 minutę temu, Ekou napisał:

Oczywiście może być coś fajnego i taniego, bo to że napisałem, iż budżet około 5 tyś to nie znaczy się  że muszę minimum tyle wydać 🙂 może być teżmoże być też coś używanego... 🙂

Napisałeś 10 tyś 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kw202 napisał:

Napisałeś 10 tyś 😉

3, 5, 10 tyś... coś w tych granicach... ale 20 tyś to już raczej nie wydam - aż takim audio zboczeńcem jeszcze nie jestem 🙂 już wystarczy, że na same kolumny poszło więcej (fronty + reszta 7.2)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Kw202 napisał:

Exposure ma tą przewagę że żona uwierzy jak jej powiesz że za tego klocka dałeś 500 zł 😉

Nie doceniasz sprytu żon😉

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.11.2020 o 20:11, ryback napisał:

Witam

Po sprzedaniu kina domowego opartego na klipsch rp i onkyo bedzie przeprowadzka. Do naglosnienia salon 35m2, miejsce odsluchowe to kwadrat ok 4 na 4m. Zawsze podobaly mi sie rf7, sluchalem tylko wersji II, na 3jke przyjdzie jeszcze pora po plandemii. Moje pytanie co najlepiej sie z nimi zgrywa, w przypadku kina bylo to onkyo, a w stereo? Budzet ok 8-10 tys. Lubie dobrze dociazony dol, co do gory to glownie zeby jej nie wyostrzyc przy tubach. Muzyka rozna pop rock h-h. Jeszcze mam jedno pytanie jesli nie rf7 to co w zamian z podobnym dobrze dociazonym brzmieniem. Z gory dziekuje za opdowiedz

RF7 to moim zdaniem bardzo dobry wybór (również je posiadam). Tak jak pisałem w innych postach, jeśli chcesz dociążenia w dole i łagodnej góry: z Electrocompaniet'em (słuchałem z PI2, AW250, ECI6) będzie "dream team" lub jakaś hybryda, z budżetowych wzmacniaczy - ze starym Pionnerem A757 ładnie grają (pewnie i z wieloma innymi wzmacniaczami, ale nie słuchałem). Świetny dźwięk usłyszysz również ze wzmacniaczy Wile, aczkolwiek te bardziej dyscyplinują bas.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.01.2022 o 14:26, AndrewK-1978 napisał:

RF7 to moim zdaniem bardzo dobry wybór (również je posiadam). Tak jak pisałem w innych postach, jeśli chcesz dociążenia w dole i łagodnej góry: z Electrocompaniet'em (słuchałem z PI2, AW250, ECI6) będzie "dream team" lub jakaś hybryda, z budżetowych wzmacniaczy - ze starym Pionnerem A757 ładnie grają (pewnie i z wieloma innymi wzmacniaczami, ale nie słuchałem). Świetny dźwięk usłyszysz również ze wzmacniaczy Wile, aczkolwiek te bardziej dyscyplinują bas.

 

a ktos moze sluchal ich z jakas cyfrowka?:>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ryback napisał:

a ktos moze sluchal ich z jakas cyfrowka?:>

Ja niestety nie. Ktoś inny musi się wypowiedzieć 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.