Skocz do zawartości
IGNORED

streamer a wifi


Dany123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie mam pytanko do użytkowników tych modeli

onkyo ns- 6130 i 6170

Denon denon dnp-730ae jak i 800ae

pioneer n-30ae ten z antenkami

Chodzi mi o siłę  sygnału  wifi i tylko o to pytam ? 

U mnie w domu ruter znajduje sie na piętrze a sprzet na dole w salonie i nie specjalnie mam jak poprowadzić kabel. Zastanawiam się czy nie będe miał problemów z utratą sygnalu czy te antenki to raczej taki pic na wodę?

Macie jakies osobiste doświadczenie w tej materii/

Pozdrawiam Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odległości 20- 50 m nie powinny stanowić problemu. Przy ścianach żelbetowych lub blachach nie sprawdzałem ale dla ścian ceglanych nawet i 100 m.

Kilka antenek, bo router w kilku pasmach działa.

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.11.2020 o 15:03, Dany123 napisał:

Panie i Panowie mam pytanko do użytkowników tych modeli

onkyo ns- 6130 i 6170

Denon denon dnp-730ae jak i 800ae

pioneer n-30ae ten z antenkami

Chodzi mi o siłę  sygnału  wifi i tylko o to pytam ? 

U mnie w domu ruter znajduje sie na piętrze a sprzet na dole w salonie i nie specjalnie mam jak poprowadzić kabel. Zastanawiam się czy nie będe miał problemów z utratą sygnalu czy te antenki to raczej taki pic na wodę?

Macie jakies osobiste doświadczenie w tej materii/

Pozdrawiam Daniel

Temat szeroki jak rzeka.

Zainstaluj w telefonie jakąś apke typu Joe's Network Utility. Połóż telefon na streamerze.

Zapuść ping  na wp.pl i obserwuj z 5 min.

Sprawdź, czy wypadają pakiety i jaki masz jitter (wartości opóźnień w ms).

Nie wiem jakie masz tam łącze, ale odpal jeszcze na telefonie w pobliżu streamera speedtest.pl

Zobacz co wyjdzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za podpowiedzi jakoś to ogarenę.

Z wyżej wymienionymi sprzetami (po za NS6170 bo tam jest zwykły tuner) mam jescze jedno pytanie.

Czy streamer moze zastąpić zwykłe radio ?

Czy wszystkie stacje naziemne np. RmF, anty radio,  itd nadają w necie ?

Czy jakość jest porównywalna a może lepsza? 

Bo ztego co widzę producenci nie mają już w ofercie TUNERA:(

Pozdrawiam Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prawdziwe tunery radiowe FM na wymarciu. Sporo lat temu bawiłem się tunerem radiowyn NAD'a.

Grało to zdecydowanie lepiej niż to z neta. Nie wiem jak to teraz jest, ale kiedyś radio z neta to była jakaś podła mp3 o kiepskim bitracie.

Ani to barwy nie miało, a i sterefonia dużo lepsza była z NORMALNEGO radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Dany123 napisał:

Czy streamer moze zastąpić zwykłe radio ?

Czy wszystkie stacje naziemne np. RmF, anty radio,  itd nadają w necie ?

Czy jakość jest porównywalna a może lepsza?

Streamer nie tylko zastępuje zwykłe radio, ale zapewnia odsłuch tysięcy stacji nadających w necie.
Obecnie chyba wszystkie stacje naziemne nadają w necie, nawet lokalne rozgłośnie.
Jakość jest porównywalna, np. Polskie Radio zwiększyło bitrate swoich strumieni do 192 kbps.
Są już stacje nadające w formacie FLAC (nawet 24 bit).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.11.2020 o 05:17, xetras napisał:

Odległości 20- 50 m nie powinny stanowić problemu. Przy ścianach żelbetowych lub blachach nie sprawdzałem ale dla ścian ceglanych nawet i 100 m.

Kilka antenek, bo router w kilku pasmach działa.

Żelbet, blachy i silikaty bardzo mocno tłumią sygnał. Cegły mniej, ale na 100m bym nie liczył. Moooże przy jednej ścianie, ale i wtedy jakość połączenia będzie już raczej kiepska. 

5GHz ma z założenia dużo mniejszy zasięg niż 2,4, ale za to wyższe prędkości przy mniejszych odległościach od routera.

20-50m bez problemu? 3 ścianki z silki I nawet 10m będzie bardzo dużym wyzwaniem, którego wiele routerów i urządzeń klienckich nie przeskoczy. 

Wszystko zależy w takiej sytuacji od układu domu. Jeżeli router jest piętro niżej, ale bezpośrednio nad streamerem, to powinno działać. Choć nie jest to pewne, bo większość routerów ma kiepską propagację w pionie (kwestia układu i polaryzacji anten). Ale jeżeli router jest na drugim końcu domu i sygnał musi przejść przez strop i kilka ścian, to już będzie kiepsko. No chyba, że to drewniany dom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam.

Na zewnątrz dobrze było. Logowałem się i transmisja na poziomie ~ 120 megabodów była.

PS. Na trawniku za balkonem.

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówię - to zależy od wielu czynników. Router/AP, klient, układ domu/mieszkania, materiały z których są ściany i stropy. 

W większości przypadków 100m w budynku nie jest osiągalne z zachowaniem dobrych prędkości, a zwykle nie jest w ogóle osiągalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.11.2020 o 00:25, xetras napisał:

Eee tam.

Na zewnątrz dobrze było. Logowałem się i transmisja na poziomie ~ 120 megabodów była.

PS. Na trawniku za balkonem.

Tak ?

Ja mieszkam w Wielkiej płycie koło bloku ok40m mam boisko i odbieram 6 pięter niżej siedząc sobie na ławce moja sieć  a w mieszkaniu na drugim końcu już tak kolorowo nie jest żelbet ogranicza mnie ostro a mieszkanie to nie jakiś kolos ?. Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.11.2020 o 12:44, gimza napisał:

No prawdziwe tunery radiowe FM na wymarciu. Sporo lat temu bawiłem się tunerem radiowyn NAD'a.

Grało to zdecydowanie lepiej niż to z neta. Nie wiem jak to teraz jest, ale kiedyś radio z neta to była jakaś podła mp3 o kiepskim bitracie.

Ani to barwy nie miało, a i sterefonia dużo lepsza była z NORMALNEGO radia.

Bo kiedyś faktycznie tak było.

Ładnych parę lat temu sytuacja się zmieniła i tzw. dosył do nadajników to też zwykła empetrójka lub aac.

https://www.sat-charts.eu/artykul,2800,Feeds---dosyly---przekazy-Polskie-Radio.html

A z pustego i Salomon (czytaj najbardziej wypasiony analogowy tuner) nie naleje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny artykuł o tym radiu, jakieś konkrety.

U mnie w domu jednorodzinnym, na piętrze sygnał WiFi jest słaby, a przy podejściu do okna klękało wszystko-zakłócają sąsiedzi. Na piętrze co najwyżej WiFi do oglądania fejsdupka się nadawało-jak zrobiłem mesha to 210 Mbit wyciągam ( pingi stabilne, ładnie przełacza między piętrami), ale trochę zabawy z tym było. Sprzętu za 400 stówki, żaden hiend, bo przyzwoity sam APek z 400-500 stówek kosztuje.

Nie wyobrażam sobie w bloku-tam chyba każdy musi mieć repeater wzmacniacz i tak zakłócać, żeby u niego działalo w mieszkaniu.

Edytowane przez gimza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, dedal75 napisał:

Tak ?

Ja mieszkam w Wielkiej płycie koło bloku ok40m mam boisko i odbieram 6 pięter niżej siedząc sobie na ławce moja sieć  a w mieszkaniu na drugim końcu już tak kolorowo nie jest żelbet ogranicza mnie ostro a mieszkanie to nie jakiś kolos ?. Pzdr

Trochę inna sprawa przeglądać WWW, a ogarnąć video calla bez zrywania. Ale i tak niezły wynik-chyba same dziadki tam mieszkają w bloku????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.