Jump to content
Dany123

streamer a wifi

Recommended Posts

Panie i Panowie mam pytanko do użytkowników tych modeli

onkyo ns- 6130 i 6170

Denon denon dnp-730ae jak i 800ae

pioneer n-30ae ten z antenkami

Chodzi mi o siłę  sygnału  wifi i tylko o to pytam 🙂 

U mnie w domu ruter znajduje sie na piętrze a sprzet na dole w salonie i nie specjalnie mam jak poprowadzić kabel. Zastanawiam się czy nie będe miał problemów z utratą sygnalu czy te antenki to raczej taki pic na wodę?

Macie jakies osobiste doświadczenie w tej materii/

Pozdrawiam Daniel

Dorzuć przedłużacz sygnału i nie będzie co się martwić i zastanawiać. Trochę lepsze kosztują od 150 zeta.

Odległości 20- 50 m nie powinny stanowić problemu. Przy ścianach żelbetowych lub blachach nie sprawdzałem ale dla ścian ceglanych nawet i 100 m.

Kilka antenek, bo router w kilku pasmach działa.

~ a priori z zasady jak ? ~

xavian
W dniu 17.11.2020 o 15:03, Dany123 napisał:

Panie i Panowie mam pytanko do użytkowników tych modeli

onkyo ns- 6130 i 6170

Denon denon dnp-730ae jak i 800ae

pioneer n-30ae ten z antenkami

Chodzi mi o siłę  sygnału  wifi i tylko o to pytam 🙂 

U mnie w domu ruter znajduje sie na piętrze a sprzet na dole w salonie i nie specjalnie mam jak poprowadzić kabel. Zastanawiam się czy nie będe miał problemów z utratą sygnalu czy te antenki to raczej taki pic na wodę?

Macie jakies osobiste doświadczenie w tej materii/

Pozdrawiam Daniel

Temat szeroki jak rzeka.

Zainstaluj w telefonie jakąś apke typu Joe's Network Utility. Połóż telefon na streamerze.

Zapuść ping  na wp.pl i obserwuj z 5 min.

Sprawdź, czy wypadają pakiety i jaki masz jitter (wartości opóźnień w ms).

Nie wiem jakie masz tam łącze, ale odpal jeszcze na telefonie w pobliżu streamera speedtest.pl

Zobacz co wyjdzie.

Ok dzieki za podpowiedzi jakoś to ogarenę.

Z wyżej wymienionymi sprzetami (po za NS6170 bo tam jest zwykły tuner) mam jescze jedno pytanie.

Czy streamer moze zastąpić zwykłe radio ?

Czy wszystkie stacje naziemne np. RmF, anty radio,  itd nadają w necie ?

Czy jakość jest porównywalna a może lepsza? 

Bo ztego co widzę producenci nie mają już w ofercie TUNERA:(

Pozdrawiam Daniel

No prawdziwe tunery radiowe FM na wymarciu. Sporo lat temu bawiłem się tunerem radiowyn NAD'a.

Grało to zdecydowanie lepiej niż to z neta. Nie wiem jak to teraz jest, ale kiedyś radio z neta to była jakaś podła mp3 o kiepskim bitracie.

Ani to barwy nie miało, a i sterefonia dużo lepsza była z NORMALNEGO radia.

19 godzin temu, Dany123 napisał:

Czy streamer moze zastąpić zwykłe radio ?

Czy wszystkie stacje naziemne np. RmF, anty radio,  itd nadają w necie ?

Czy jakość jest porównywalna a może lepsza?

Streamer nie tylko zastępuje zwykłe radio, ale zapewnia odsłuch tysięcy stacji nadających w necie.
Obecnie chyba wszystkie stacje naziemne nadają w necie, nawet lokalne rozgłośnie.
Jakość jest porównywalna, np. Polskie Radio zwiększyło bitrate swoich strumieni do 192 kbps.
Są już stacje nadające w formacie FLAC (nawet 24 bit).

Ok dziękuje wszystkim za odpowiedzi. 

Podsumowując Streamer w moim przypadku do słuchania radia to jest to czego potrzebuję 🙂

Pozdrawiam wszystkich 

Daniel

W dniu 20.11.2020 o 05:17, xetras napisał:

Odległości 20- 50 m nie powinny stanowić problemu. Przy ścianach żelbetowych lub blachach nie sprawdzałem ale dla ścian ceglanych nawet i 100 m.

Kilka antenek, bo router w kilku pasmach działa.

Żelbet, blachy i silikaty bardzo mocno tłumią sygnał. Cegły mniej, ale na 100m bym nie liczył. Moooże przy jednej ścianie, ale i wtedy jakość połączenia będzie już raczej kiepska. 

5GHz ma z założenia dużo mniejszy zasięg niż 2,4, ale za to wyższe prędkości przy mniejszych odległościach od routera.

20-50m bez problemu? 3 ścianki z silki I nawet 10m będzie bardzo dużym wyzwaniem, którego wiele routerów i urządzeń klienckich nie przeskoczy. 

Wszystko zależy w takiej sytuacji od układu domu. Jeżeli router jest piętro niżej, ale bezpośrednio nad streamerem, to powinno działać. Choć nie jest to pewne, bo większość routerów ma kiepską propagację w pionie (kwestia układu i polaryzacji anten). Ale jeżeli router jest na drugim końcu domu i sygnał musi przejść przez strop i kilka ścian, to już będzie kiepsko. No chyba, że to drewniany dom...

Eee tam.

Na zewnątrz dobrze było. Logowałem się i transmisja na poziomie ~ 120 megabodów była.

PS. Na trawniku za balkonem.

~ a priori z zasady jak ? ~

Tak jak mówię - to zależy od wielu czynników. Router/AP, klient, układ domu/mieszkania, materiały z których są ściany i stropy. 

W większości przypadków 100m w budynku nie jest osiągalne z zachowaniem dobrych prędkości, a zwykle nie jest w ogóle osiągalne.