Skocz do zawartości
IGNORED

Wiekowe CD do tuningu.............?


grzesik

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o wyrozumiałość, jestem zbłąkanym miłośnikiem dobrego dzwięku. Jakiś czas temu przesiadłem się na KD, ale bardzo żałuje. Cóż, kasę wydałem, a żona nie zgadza się na sprzedaż klocków KD. Dlatego chciałbym na początku zacząć od CD używanego z dobrym przetwornikiem, nadającego się do tuningu. Potem coś ze wzmacniaczy, zobaczymy. Kolumny mam JBL E80, jakoś tam grają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Za okolo 400 - 800zl mozesz kupic bardzo dobre cd a to ze wiekowe wcale nie znaczy ze gorsze. Znajomy ostatnio kupil Pioneera PD 8500 z serii referencyjnej i gra rewelacyjnie a dal 600zl. Ja mam teraz do sprzedania innego dobrego Pionka PD 7300 i chce za niego w idealnym stanie 550zl. Tak sie sklada ze kiedys bardziej dbano o sprzet dzis robi sie masowke. Pioneery slyna z dlugowiecznych laserow a takiego cd wlasnie powinienes szukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedalem jakis czas temu Sony 228ESD na 18-bitowych BB z zegarem 16MHz i JRC-ami na wyjsciu, wyjscie regulowane (bardzo wazne uwazam) oraz nieregulowane, wyjscia cyfrowe coax i opt, z pilotem za 250zl. Bylem glupi.

 

Jedyna wada w cedekach wiekowych aczkolwiek z wyzszej polki sa drogie czytniki. W np. lepszych Denonach czy Soniakach montowali swietny KSS-151a - swietny, ale pod warunkiem ze nie musisz go kupic (250zl).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - trochę drog

4.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) chyba jest okazja !?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ostatnio jednego ES Sony chyba 555 grał nieźle, ale bez zachwytów-kwestia ceny za jaką go się kupiło.

I ja bym go tuningował, a słyszalem ,że są wdzięczne w tej materii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się pochwalę swoim dziesiejszym nabytkiem, Grundig CD 7500. To ponoć "ubrany" przez Grundiga Philips CD-303. Zwrot, wyprodukowany z logo Grundiga niezbyt tu pasuje, bo akurat loga nie ma na ściance czołowej w ogóle. Ciężki (8,5 kg), z wysuwającym się wraz z szufladą całym mechanizmem. To CDM-1? Grzeje się grając jak piec. I dźwięk jest jednak zdecydowanie inny niż plastikowego CEC'a 540 CD, którego zastąpił. Po prostu lepszy i nie przypuszczałem, że rożnica może być aż taka. No i sprawny, co juz sprawdziłem. Może ktoś ma lub miał i podzieli się jakimiś doświadczeniami. Acha - i dałem zań stówę w komisie :-)

 

Nie mam cyfrówki i zdjęcia wygrzebałem z netu. Mój jest jak ten na zdjęciach srebrny. I może jeszcze link do aukcji na e-bay, gdzie zdjęcia są w większym formacie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W tym takie, z wysuniętą szufladą!

[obrazekLUKASZ-255563_1.jpg] [obrazekLUKASZ-255563_2.jpg] [obrazekLUKASZ-255563_3.jpg]

post-1437-100000038 1170264123_thumb.jpg

post-1437-100000039 1170264121_thumb.jpg

post-1437-100000040 1170264120_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Rafal - baardzo dobry zakup, gratuluje! Z tego co wiem, to w srodku jest CDM0 - moze byc klopot jak padnie, ale te napedy sa zywotne. Tu masz link do stronki, gdzie jest troche ciekawych informacji. Ten model to tez Marantz CD73 (IMHO - najladniejszy z trojga braci :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

pozdrawiam

Puchatek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał

 

Dokładnie tak jak piszesz ten Grundig to Philips CD-303

[obrazekLUKASZ-256520_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzesik- czy dla Ciebie świat się zatrzymał ? Obok toczy się temat o nowym DVD Samsunga 745 z SACD i DVDAudio za 700zł, który bije CD do 6kzł, jak wszyscy jednogłosnie piszą, a Ty szukasz starego CD ? Pomyśl, bo poza doskonałym dźwiękiem w przypadku wyboru DVD Samsunga dostaniesz jeszcze:

1- możliwość odczytu filmów DVD na jednym urządzeniu

2- wyjdziesz z twarzą ze sprawy zakupu KD

3- będziesz mógł odtwarzać płyty SACD które jednak grają o niebo lepiej od zwykłych CD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Obok toczy się temat o nowym DVD Samsunga 745 z SACD i DVDAudio za 700zł, który bije CD do 6kzł, jak wszyscy jednogłosnie piszą, a Ty szukasz starego CD ? "

 

Panowie od dzisiaj wszyscy jedzmy g...Przeciez miliony much nie mogą sie mylic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym tu się podniecać - takich Grundigów i im podobnych jest na giełdach (np. w Grójcu) na pęczki za śmieszne pieniądze. Ja rozumiem stary Revox czy Meridian - to już coś ciekawego, ale nie to...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co możecie doradzić w temacie starego ONKYO DX6550 Integra . Kupiony za 100 na giełdzie staroci jako sprawny .

Po wymianie CXA1081 stał się naprawdę sprawny.Czyta wszystko, bez problemu.

Informacji znalazłem niewiele. Link przedstawia model C701DX ale jest to identyczy środek i cała reszta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Może macie jakieś pomysły jak usprawnić samograja ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pyru -> Jak znajdziesz takiego (tylko takiego), sprawnego i w dobrym stanie wizualnym za śmieszną cenę to chętnie odkupię :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, ze polecane sa tu budzetowe odtwarzacze sprzed 15 lat, ktore juz wtedy nie nalezaly do dobrze brzmiacych. Chyba wlasnie Ci, ktorzy znaja audio z czasopism moga dawac takie rady. Moze tez Ci, dla ktorych taki staroc po tuningu brzmi rewelacyjnie, gdyz nie nie slyszeli jak dobrze moga brzmiec nowe konstrukcje i nie maja punktu odniesienia. Wiecej, jesli juz ktos chce bawic sie w tuning to warto wykazac sie wieksza otwartoscia umyslu i nie odrzucac potencjalu jakie maja niektore odtwarzacze uniwersalne czy tez odtwarzacze SACD.

Mam w sypialni amplituner Marantz 2230 z 1973 roku i Micromege Stage 1. Brzmi ten zestaw ladnie, ale jest to stare, stare brzmienie, daleko mu do wspolczesnych sysytemow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Panowie powiecie na ten sprzęcik:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cena jest niezbyt wygórowana i podobno podatny jest na tuning w jakimś tam zakresie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary Revox B-226, wcale nie brzmi rewelacyjnie :-)

W srodku odlew żeliwny,...

A dźwiek...........:-)

W porownaniu z najtańszym NADem, dźwięk twardy, mało muzykalny, natręctwo szczegółów, malo muzyki :-(

Legendy, legendy :-)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Privaten gdzie w polsce można kupić tego samsunga za 700zł? (z fakturą i nie na pixmani)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co myślicie o tym odtwarzaczu, a w szczególności o tym tuningu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare brzmienie: mniej neutralne i mniej szczegolowe, o kilka klas gorsze od brzmienia wspolczesnego sprzetu high end w sredniej cenie. Moze byc ladne i przyjemne dla wielu. Nie do zaakceptowania tez dla wielu. Zarowno Twoj Maranz jak i moj brzmia przyjemnie, ale koloruja brzmienie muzyki w bardzo zauwazalny sposob. Moj stoi w sypialni, gdyz tam nie przeszkadza mi jego nienaturalne brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiej muzyki? bo ja mam do porównania płyte która była nagrana na instrumentach z którymi często "obcuję"

jakos nie zauwazyłem zeby moj marantz (który jest raczej uzywany do kompa i monitórków) przebarwiał.

Ale powiem tak- zdazało mi sie słuchac róznej klasy klocków( niekiedy dosc drogich ) i czesto własnie takie podbarwiały:) ciekawosta nie?

A tak swoją drogą proponuję Ci wymienic kondensatory i conajmniej wyczyscic potencjometry w Twoim marantzie i wtedy posłuchaj jak brzmi i napisz o tym.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.