Jump to content
max720

Materiał (?) akustycznie transparentny

Recommended Posts

Urodził się nowy pomysł 🙂

7 głośników na suficie !  6 pod Atmos i 1 pod VOG dla Auro 3D  . Głośniki w obudowie z uchwytami mocowane do sufitu . Do okoła zostanie  zbudowany stelaż ( aluminium , płyta meblowa , MDF , HDR  , drewno ?) I na to , naciągnięty materiał .

Biały , albo czarny . 

Pokój - salon 25m2  . Docelowo Atmos 11.2 , Auro 3D  11.2 . Zaczynam od d... strony , czyli chowania kabli i głośników w suficie . Następny etap , montarz i chowanie kabli i głośników high  dla Auro 3D  . 

3-ci etap , zakup amplitunera.  Proces rozłożony na 12-18 miesięcy 

Jaki materiał ? Gdzie kupić ? Pomysły na zszycie  , połączenie ? 

2 godziny temu, max720 napisał:

Do okoła zostanie  zbudowany stelaż ( aluminium , płyta meblowa , MDF , HDR  , drewno ?) I na to , naciągnięty materiał .

Biały , albo czarny . 

Najlepiej chyba aluminium, płyta meblowa jest relatywnie ciężka. Jednak najtrudniej będzie do tego zamocować materiał. Myśle ze warto abyś oszukał jakiejś lekkiej nitownicy, aluminium jest dość miękkie więc powinno dać radę.

Obawiam sie tez ze nie uda ci sie zrobic jednego wielkiego kawałka materiału bo siła rzeczy będzie opadał i zrobi Ci się menisk. Stelarz musiałby by tworzyć siatkę a to tez nie będzie fajnie wyglądało, czemu nie sufit podwieszany i głośniki instalacyjne?

Sufit podwieszany już mam , ale za płytki . Następnym problemem jest on krzywy 😞

Druga sprawa , zaleca się wszystkie głośniki takie same zarówno w Auro 3D  jak i Atmos.  

Znalazłem hurtownie materiałów , gdzie mają szerokość 280 , 300 cm . 

Z zawinięciem na zewnątrz stelażu potrzebuje szerokość ÷/- 240 cm i długości  400 cm 

Po montarzu uchwytów do stropu ( będę otwierał k/g) i wypoziomowaniu , głośniki powinny wystawać około 6-7 cm nad sufitem podwieszanym 

Jedno , co mnie martwi  , to jak czyścić taki sufit ? Parownicą ? Robić "oczka" do naciągania i prać w pralce raz w roku ? Prasować 10m2 sufitu ? 🙂

Może jakieś "ustroje" maskujące wystające głośniki ? 

xavian

A może sufit napinany? Wtedy głośniki są widoczne równo z sufitem. Poszperaj w sieci.

19 godzin temu, max720 napisał:

Dzięki za  link  . To chyba bardziej na ściany , a ja potrzebuję pomysł na sufit 🙂

Myślę, a mam w domu taki sufi napinany typu Barisol , że da się to zamontować także na suficie 

Max mam pytanie skoro idziesz w Atmos/AURO3D to dlaczego stosujesz głośniki montażowe w suficie skoro według zaleceń Auro powinny one się znajdować nad kolumnami od systemu 5.1 i odpowiednio dopięte w stronę słuchacza pod odpowiednim katem? A VoG tylko na suficie? No chyba ze będziesz miał w pokoju 15 kolumn/głośników plus dwa subwoofery??? To w tedy zmienia postać rzeczy... a jeżeli nie to zabierasz się za to od Dupy Strony i nie będzie miało to prawa dobrze grać bo raz ze głośniki będą się ze sobą zlewały a dwa nie będzie tego zamierzonego efektu! Ja bym się grubo nad tym zastanowił🤔🤔🤔 i na sufit zamontował tylko VoG-a od Auro i dwa środkowe od Atmos-a... 

zaś z drugiej strony co to się stało że się nawróciłeś??? 

Jak byś uważnie przeczytał pierwszy post, to byś wiedział.
Wygląda na to,. że 5 w parterze, 4 na ścianie i 7 w suficie.

Tylko jeśli tak, to Auro 3d będzie 10.1 (tak się to prawidłowo oznacza).

W dniu 17.11.2020 o 18:28, max720 napisał:

7 głośników na suficie !  6 pod Atmos i 1 pod VOG dla Auro 3D  . Głośniki w obudowie z uchwytami mocowane do sufitu

Ja tu nie widzę nigdzie wzmianki o 4 na ścianie ? Tylko o 7 na suficie z czego 6 to Atmos i 1VoG... nie mam na czole napisane domyśl się jak to będzie skonfigurowane... dla mnie to jest jasne ze te od Atmosa będą wykorzystywane do Auro3D stąd takie pytanie... 

46 minut temu, RAF77 napisał:

Tylko jeśli tak, to Auro 3d będzie 10.1 (tak się to prawidłowo oznacza).

A skąd wiesz może będzie miał 5 parter, 5 ściana i 1 sufit...? Czyli podwójnie centralny tak jak ty miałeś... 

Etap 1 kable i głośniki w suficie.
Etap 2 kable i głośniki High.

Co do oznaczeń i konfiguracji to już ci kiedyś tłumaczyłem, nie będę się powtarzał.

Mój głośnik centralny podwójny, nie miał nic wspólnego z oficjalną konfiguracją auro3d.
To była moja własna modyfikacja, na moje potrzeby.

Zawsze miałem i mam system Auro3d 9.1

1 minutę temu, RAF77 napisał:

Etap 1 kable i głośniki w suficie.
Etap 2 kable i głośniki High.

Zgadza się ... chyba chaotycznie to przeczytałem i wyciągnąłem pochopne wnioski...jeszcze po nocce jestem 

Ok cofam 9 post z pytania... 

Tak , w sumie będzie 17 głośników pod dwa systemy dźwięku 

10.1.2 dla Auro 3D  i 11.2 dla Atmos ( 5 dół i 6 sufit oraz 2 X sub ) 

• Like 1

Tak , w sumie będzie 17 głośników pod dwa systemy dźwięku 
10.1.2 dla Auro 3D  i 11.2 dla Atmos ( 5 dół i 6 sufit oraz 2 X sub ) 
Dla Auro 3d oznacza się to 10.1, bez znaczenia ile jest subwooferów.
Atmos będzie 5.2.6