Skocz do zawartości
IGNORED

pomoc przy wyborze wkładki


maciejmacieju6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam prośbę o pomoc, bo frustracja narasta... Zestaw to pioneer a50 + pylon opal 30 i technics sl-d2. Gramafon należy do mojej dziewczyny i ma jakąś defaultową wkładkę sony z którą go kupiła parę lat temu. Gdzie nie pójdę, to winyle grają mocno, dynamicznie, z przodu. U nas dźwięk jest dość przejrzysty, ale płaski a dynamika słaba. Czy ten zestaw nie daje szans na lepsze granie, czy też może brakuje mu dobrej wkładki? Rozważam oferty w przedziale nagaoka mp110, goldring 2100. Czy warto zmieniać? Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Korzystasz z wbudowanego przedwzmacniacza gramofonowego w Pioneer A50? Dobrym i częstym wyborem do gramofonów Technics są wkładki Ortofona, spójrz na przykład na 2M Blue. Gra szybko i dynamicznie.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
5 minut temu, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

Korzystasz z wbudowanego przedwzmacniacza gramofonowego w Pioneer A50? Dobrym i częstym wyborem do gramofonów Technics są wkładki Ortofona, spójrz na przykład na 2M Blue. Gra szybko i dynamicznie.

Pozdrawiam,

Michał

Panie partner, a czy ta wkładka to jest dobrze  dobrana pod względem mechanicznym do tego gramofonu , czy tak pan wyskoczył jak ten Filip z konopi, bo akurat pan tym handluje?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

25 minut temu, Winylomaniak napisał:

Panie partner, a czy ta wkładka to jest dobrze  dobrana pod względem mechanicznym do tego gramofonu , czy tak pan wyskoczył jak ten Filip z konopi, bo akurat pan tym handluje? 

panie handlarz z allegro używanym szrotem Pan też tu pracuje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Winylomaniak napisał:

Panie bolo, nie marnotraw pan czasu, życie pan tylko jedno

Młotek w dłoń i za Gerwazym .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Winylomaniak napisał:

Wszystkie stare gramofonowe rupcie pod młotek. 

Bezwzględny zakaz naprawiania starych gramofonowych rupci.

Ciach twoje wkładki " rupcie " .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, maciejmacieju6 napisał:

Cześć, mam prośbę o pomoc, bo frustracja narasta... Zestaw to pioneer a50 + pylon opal 30 i technics sl-d2. Gramafon należy do mojej dziewczyny i ma jakąś defaultową wkładkę sony z którą go kupiła parę lat temu. Gdzie nie pójdę, to winyle grają mocno, dynamicznie, z przodu. U nas dźwięk jest dość przejrzysty, ale płaski a dynamika słaba. Czy ten zestaw nie daje szans na lepsze granie, czy też może brakuje mu dobrej wkładki? Rozważam oferty w przedziale nagaoka mp110, goldring 2100. Czy warto zmieniać? Pozdrawiam!

Zdecydowanie w pierwszej kolejności wypożycz jakiś w miarę porządny przedwzmacniacz gramofonowy, usłyszysz czy to jest problem, czy trzeba szukać gdzie indziej. Z tanich wkładek polecam zieloną Audio Technica, w przyszłości możesz zmienić igłę na dużo lepszą i nie będziesz musiał nic zmieniać w ustawieniach gramofonu.

EDIT

Sprawdzałeś nacisk igły i podstawowe ustawienie geometrii wkładki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ricambi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
23 godziny temu, maciejmacieju6 napisał:

Cześć, mam prośbę o pomoc, bo frustracja narasta... Zestaw to pioneer a50 + pylon opal 30 i technics sl-d2. Gramafon należy do mojej dziewczyny i ma jakąś defaultową wkładkę sony z którą go kupiła parę lat temu. Gdzie nie pójdę, to winyle grają mocno, dynamicznie, z przodu. U nas dźwięk jest dość przejrzysty, ale płaski a dynamika słaba. Czy ten zestaw nie daje szans na lepsze granie, czy też może brakuje mu dobrej wkładki? Rozważam oferty w przedziale nagaoka mp110, goldring 2100. Czy warto zmieniać? Pozdrawiam!

Kup sobie taką wkładkę , będzie grało, dynamicznie, z przodu, płasko na pewno nie będzie. 

Wkładka generuje mocny sygnał, jest zdolna pracować przy dużym nacisku, ma bardzo dobry tracking, igłę eliptyczną.

Będzie jazda, żadne tam lelum polelum. Moc!

https://www.ortofon.com/club-p-813-n-1444  

 

 

 

1Pioneer.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
15 minut temu, bolo_senor napisał:

Szast prast....

Chciał dynamicznie z wykopem, na twarz, to by miał.

Ja mam jedna, czy dwie takie, one świetne są grania z przytupem..... na prawdę.  

A teraz zakładam kapcie i idę paczki wysyłać, bo winylowy świat czeka, w drodze powrotnej obiadek i po robocie

Ahoj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Winylomaniak napisał:

A teraz zakładam kapcie i idę paczki wysyłać, bo winylowy świat czeka,

nareszcie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Winylomaniak napisał:

Chciał dynamicznie z wykopem, na twarz, to by miał.

Ja mam jedna, czy dwie takie, one świetne są grania z przytupem..... na prawdę.  

A teraz zakładam kapcie i idę paczki wysyłać, bo winylowy świat czeka, w drodze powrotnej obiadek i po robocie

Ahoj...

i codziennie ta sama śpiewka ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
14 minut temu, Bartek Bartoszewski napisał:

i codziennie ta sama śpiewka ...

Dzień bez wysłanej paczki dniem straconym ?

Paczki wysyłam codziennie, dzisiaj kupione i zapłacone, dzisiaj wysłane, a najpóźniej w dniu kolejnym.

Tu jest taki czarodziej, zapłaciłem w połowie zeszłego tygodnia, to mi odpowiedział w połowie tego tygodnia,  że wysyłka najszybciej w następnym tygodniu, bo mu się wyjechało ? 

A jak się ociągałem z płatnością,  - 3 dni - bo mi coś szeptało, że to jakiś lewus jest, to zrobił zakup, po złości, za 2500 złotych......   

Ta robota to dla cyrkowców jest ?  

https://allegro.pl/uzytkownik/MG-audio?bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-uni-1-5-1106

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając ciebie to wszyscy lewusy tylko tyś ideał ?

Kupujesz takiego np Denona 301 zaśniedziałego za grosze na Ebay a u nas czarodziej Gerwazy sprzedawał ją wypolerowaną , niby nową za 1,5 kzł .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
12 minut temu, Bartek Bartoszewski napisał:

 Kupujesz takiego np Denona 301 zaśniedziałego za grosze na Ebay a u nas czarodziej Gerwazy sprzedawał ją wypolerowaną , niby nową za 1,5 kzł .

Wszystko nieprawda, poza ceną końcową. 

https://archiwum.allegro.pl/oferta/wkladka-gramofonowa-denon-dl-304-i9328239030.html

A tobie to nawet kurzu nie chciało się usunąć...... 

  

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Winylomaniak napisał:

Wszystko nieprawda, poza ceną końcową. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A tobie to nawet kurzu nie chciało się usunąć...... 

  

No zobacz jak ci się przypomniało ale jak potrzeba to ty nic nie pamiętasz .

Winylomaniak

Użytkownicy

 15

staż: 1 rok i 4 miesiące

357 odpowiedzi

Zgłoś

 

 

 #116

Napisano 5 godzin temu (edytowane)

  5 godzin temu, sadziu1 napisał:

Myślę, że odrobina dobrej woli i wszystko Pan sobie przypomni.

 

Chętnie, ale nie pamiętam, w archiwum tez pustka... Jest tylko potwierdzenie , że przesyłka została wysłana. 

Edytowane 5 godzin temu przez Winylomaniak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, przestańcie robić oborę w cudzych wątkach. Nie obchodzi mnie co zaszło pomiędzy Wami wcześniej, dlaczego się tak nie lubicie itd. Rozwalacie już któryś watek z rzędu, to nie jest Wasze prywatne forum i cierpią przez Was inni Użytkownicy. Dajcie sobie po gębach, napiszcie pozwy do sądu lub napijcie się wódki. Zróbcie cokolwiek, tylko przestańcie wylewać pomyje na forum i na dodatek w nie swoich wątkach! Ewentualnie róbcie to na bocznicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek nie służy do reklamy swoich produktów , to nie allegro 

 

winylomaniak , gramofonik , i setka innych jego ników z innych forów - dostał już bana za to samo na chyba wszystkich forach. Tu też , to któryś z kolei  jego klon

 

Inne byś miał zdanie jakbyś miał z nim do czynienia , dla tego staramy się ostrzegać i uniemożliwiać mu robienia jakichkolwiek interesów.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, bolo_senor napisał:

Wątek nie służy do reklamy swoich produktów , to nie allegro 

 

winylomaniak , gramofonik , i setka innych jego ników z innych forów - dostał już bana za to samo na chyba wszystkich forach. Tu też , to któryś z kolei  jego klon

 

Inne byś miał zdanie jakbyś miał z nim do czynienia , dla tego staramy się ostrzegać i uniemożliwiać mu robienia jakichkolwiek interesów.

 

Tu już o tym piszą .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.11.2020 o 20:50, Ricambi napisał:

Słuchajcie, przestańcie robić oborę w cudzych wątkach.

nie w cudzych , tylko trolla , 31 stron jest o jednym osobniku. Daje to do myślenia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, bolo_senor napisał:

nie w cudzych , tylko trolla , 31 stron jest o jednym osobniku. Daje to do myślenia ?

To jest, a w zasadzie był wątek kolegi @maciejmacieju6 i zrobiliście z tego wątku rynsztok. Rozumiem, że nienawidzicie szczerze pewnego człowieka, wasza sprawa. Nie macie prawa rozwalać wątków innych użytkowników, tylko dlatego, ze kogoś bardzo nie lubicie. Z tym nielubieniem się z wami coraz bardziej zgadzam czytając różne fora, jednak nie może to być kosztem innych użytkowników. Ignorujcie lub wykpiwajcie, jednak nie w taki sposób i nie wdawajcie się w dyskusję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykro z tego powodu , ale to właśnie gerwazy już w trzecim poście zaczął robić rynsztok.

nic nie napisał mądrego , a dj-ska wkładka to chyba po złości.

Jak przeczytasz jeszcze raz , to wątek można nazwać " Z pamiętnika rozłożnej (gramofonów) " 

wątek wróci na dobre tory ( przy dobrych wiatrach)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.