Jump to content
jarekf40

Gramofon do primaluna i klipsch forte

Recommended Posts

40 minut temu, jarekf40 napisał:

Kolega na portalu znanym

Myślę , że ten kolega nie ma niku na allegro 1971Małkow , bo to najgorsza możliwa z możliwych opcja . I wcale to nie żart.

45 minut temu, jarekf40 napisał:

JVC QL A75

jak to te z allegro to ceny kosmiczne

Jestem już zdecydowanie dalej niż na początku 👍

Jestem między starymi JVC, Denon, Micro Seiki, Kenwood. 

Modele jednak niewiele mi mówią, a ceny są rozbieżne, a czasami mówicie, że zdecydowanie za wysokie.

Każda firma ma swoją nomenklaturę, podpowiecie jak to wygląda w tych firmach? Żeby sobie poukładać od najniżego do najwyższego.

Kenwood  chyba łatwy ale wolę się upewnić: KD-1033, KD-2000, KD-2033, KD-5066 =2750zł?

JVC, kosmiczna symbolika JL-F-50, QL-Y3F, QL-A75=3899zł?, QL-Y5F, =3999zł? JL-B44

MicroSeiki, w sumie niby dwie drogi ale czy na pewno? DD20=1999zł?DD22, DD6, DD7, DD8=4899zł?

Denon, dużo cyfr dwu i więcej zerowych, DP50L, DP55M=22290zł?, DP900M, DP2500M=3199zł?, DP500M=3600zł?

Pomóżcie się w tym połapać.

Godzinę temu, jarekf40 napisał:

Modele jednak niewiele mi mówią, a ceny są rozbieżne, a czasami mówicie, że zdecydowanie za wysokie.

Każda firma ma swoją nomenklaturę, podpowiecie jak to wygląda w tych firmach? Żeby sobie poukładać od najniżego do najwyższego.

Kenwood  chyba łatwy ale wolę się upewnić: KD-1033, KD-2000, KD-2033, KD-5066 =2750zł?

JVC, kosmiczna symbolika JL-F-50, QL-Y3F, QL-A75=3899zł?, QL-Y5F, =3999zł? JL-B44

MicroSeiki, w sumie niby dwie drogi ale czy na pewno? DD20=1999zł?DD22, DD6, DD7, DD8=4899zł?

Denon, dużo cyfr dwu i więcej zerowych, DP50L, DP55M=22290zł?, DP900M, DP2500M=3199zł?, DP500M=3600zł?

He he niedługo to wogole nie będziesz wiedział co kupić 🙂                                                                      im dalej w las tym więcej drzew .

• Like 1

xavian
2 godziny temu, jarekf40 napisał:

pisząc kosmiczne , miałem na myśli ceny ponad 7k jakie widziałem na aledrogo

Jak już wspomniałem jestem bardzo blisko 🙂 

Nie wiem tylko czy to da się porównać jak ja to widzę?

Kenwood  KD-5066 =2750zł czy Denon DP2500M za 3199?

JVC QL-A75 za 3899zł czy  QL-Y5F za 3999zł czy Denon DP500M za 3600?

Czy Micro Seiki DD20 za 1999zł czy Denon DP55M za 2290zł

No i na koniec czy Micro Seiki DD8 za 4899zł? TO jest taki mój limit mentalny na teraz 😉

Gdzieś na OLX są dwa Linn Axis w okolicach 2000zł.

Kupujesz któregoś z nich, wieszasz AT-VM96E i zapominasz o tych wszystkich JVC, Micro i Kenwoodach.

• Like 2

Flat Earth Audio

Zgadza się, miało być 95, AT-VM95E.

Zupełnie nieaudiofilska wkładka, 100% zabawy bez oglądania się na audio-pierdoły.

ML i Shibata z tej serii są znakomite ale to właśnie tańszy eliptyk daje jazdę na maksa.

Edited by rochu
  • Like 1

Flat Earth Audio

4 godziny temu, rochu napisał:

Gdzieś na OLX są dwa Linn Axis w okolicach 2000zł.

Kupujesz któregoś z nich, wieszasz AT-VM96E i zapominasz o tych wszystkich JVC, Micro i Kenwoodach.

Tylko brać tego tańszego .

• Like 1

4 godziny temu, rochu napisał:

Zupełnie nieaudiofilska wkładka, 100% zabawy bez oglądania się na audio-pierdoły.

A nie prawda , cytata ze strony 

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cytat

Konstrukcja zawieszenia serii VM95 i jej zgodność z serią VM95 zostały zaprojektowane z myślą o optymalnej reprodukcji audiofilskiej.

55 minut temu, Bartek Bartoszewski napisał:

Tylko brać tego tańszego .

Jeśli nie kupię nowego, to używkę będę wybierał z portalu gdzie jakakolwiek gwarancja i śledzenie sprzedawcy jest możliwe. Doświadczenia życiowe mnie tego nauczyły i OLX ich nie spełnia 😉.

Dyskusja odchodzi od gramofonu, a wolałbym zacząć od tego bo wkładkę zawsze sobie mogę zmienić. 

JVC, Kenwood, Denon i Micro Seiki już nie są fajne?

5 minut temu, jarekf40 napisał:

Prawda jest taka że jak kupować takie gramofony to tylko i wyłącznie z odbiorem osobistym .

Druga strona medalu to taka że wszystkie są fajne dopóki sprawne ...

Nie wiem czy zauważyliście, ale informacji o gramofonach, które mnie interesują to raczej nie ma w Waszych podpowiedziach ? 😉

2 godziny temu, jarekf40 napisał:

Jeśli nie kupię nowego, to używkę będę wybierał z portalu gdzie jakakolwiek gwarancja i śledzenie sprzedawcy jest możliwe. Doświadczenia życiowe mnie tego nauczyły i OLX ich nie spełnia 😉.

Dyskusja odchodzi od gramofonu, a wolałbym zacząć od tego bo wkładkę zawsze sobie mogę zmienić. 

A o takim też nikt nie wspomniał .

Hidden Content

4 godziny temu, jarekf40 napisał:

Nie wiem czy zauważyliście, ale informacji o gramofonach, które mnie interesują to raczej nie ma w Waszych podpowiedziach ? 😉

To kolegi @julius-6 konik 🙂

Hidden Content

pisząc kosmiczne , miałem na myśli ceny ponad 7k jakie widziałem na aledrogo

Stad tez moje dociekanie o faktyczne pozycjonowanie wartości tych gramofonów.
Dla niektórych z nich i 2000zl może być kosmiczne. Czy nie?

Jeżeli nadal nic nie wybrałeś a chcesz kupić nowy drapak,to ja tradycyjnie polecę Rega RP3. Jest to praktycznie gotowy do użycia gramofon wprost po wyciągnięcia z pudełka. Masz tam wkładkę Elis II i bardzo dobre ramię,często zakładane OEMowo w duuużo droższych gramofonach. Na tym ramieniu,w przyszłości możesz powiesić wiele różnych wkładek MM/MC,choć ja z uporem maniaka namawiam żeby zostać przy Redze,bo fajny sound tego gramofonu zostaje a łatwość w montażu wkładek w trójśrubowym systemie Rega,to po prostu piece of cake. Jak wpadniesz w winyl,to Rega RP3 jest bardzo wdzięczną platformą do realnych upgrade. Po pierwsze wkładka Exact ze szlifem liniowym,następnie biały pasek,dalej subplatter wraz z łożyskiem np tak jak u mnie Tangospinner i na koniec, moim zdaniem genialny upgrade,czyli zakup zasilacza NEO TT PSU. To po pierwsze pozwala na dyscyplinę obrtotów a także na zdecydowaną poprawę W&F,w bonusie masz elektroniczną zmianę obrotów. Odpuściłem talerz z Delrinu,np od Groove tracer,lub Tangospiner,bo moim zdaniem ta modyfikacja zmienia regowski sound,ale w zapasie jest jeszcze wymiana przeciwwagi,koła pasowego,czy nawet izolacji samego silnika. Naprawdę świat modów Regi nie zna granic,ale już sama "goła" RP3 da Ci tyle fanu z analogu,że płyty zaczniesz kupować kompulsywnie. Powodzenia 🙂 

• Like 2

Harbeth Luxman Naim Rega