Skocz do zawartości
IGNORED

Czy przetworniki C/A mają znaczący wpływ na jakość dźwięku i charakter brzmienia?


bit33
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, yacool1975 napisał:

Moim zdaniem może mieć (znowu bardzo kategorycznie stwierdzasz) jeżeli taka zmiana faktycznie ma miejsce. Jeśli jedna osoba posługuje się czulszym instrumentem pomiarowym (wszystko jedno w jakiej kategorii: głośności, częstotliwości granicznej, rozdzielczości czy Bóg wie czego jeszcze) niż inna to prawdopodobnie z większą łatwością dostrzeże zmianę - tak czy nie?

TAK

 

ale własnie o tym pisałem

jeśli masz czulsze urządzenie pomarowe - słuch - to  ZAWSZE

a nie wtedy kiedy ty chesz - jak robisz odsłuchy

ta choroba - bo to choroba - nazywa sie nadwrażliwosć słuchowa , i powoduje że życie człowieka staje sie nie do zniesienia , bo słyszysz jak dwie osoby rozmawiaja miedzy soba , mieszkające 2 pietra nizej

 

2 minuty temu, yacool1975 napisał:

Ale warto też przyjąć pewne argumenty "na rozum" a nie tupać nogą "bo nie".

jesli w cos musze wierzyć , to to nie jest nauka

nauka nie polega na wierze, tylko na powtarzalnym wyniku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, billy idol napisał:

TAK

 

ale własnie o tym pisałem

jeśli masz czulsze urządzenie pomarowe - słuch - to  ZAWSZE

a nie wtedy kiedy ty chesz - jak robisz odsłuchy

ta choroba - bo to choroba - nazywa sie nadwrażliwosć słuchowa , i powoduje że życie człowieka staje sie nie do zniesienia , bo słyszysz jak dwie osoby rozmawiaja miedzy soba , mieszkające 2 pietra nizej

 

A ja pisałem że czulsze nie musi oznaczać, że słyszysz głośniej. Możesz sobie to nazwać: słyszysz doskonalej. Tkwisz w wąskim myśleniu głośniej/ciszej nadal - niestety .

To by sprowadzało dyskusję wyłącznie do umiejętności takeigo czy innego "kablosłyszącego" do stwierdzenia, że ten kabel gra ciszej niż tamten - według twojego rozumienia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, yacool1975 napisał:

To by sprowadzało dyskusję wyłącznie do umiejętności takeigo czy innego "kablosłyszącego" do stwierdzenia, że ten kabel gra ciszej niż tamten - według twojego rozumienia. 

jak juz to nie mojego

i wg audiofilów ta teoria nie jest prawdziwa

bo te nowe dzwięki po wymianie pojawiaja sie bez względu na głośność

 

15 minut temu, yacool1975 napisał:

A

i jeszcze do pytania z rozmowy

cytuje cokolwiek żebyś nie przegapił

pytaleś skad wiem czemu na forum nie ma takich osób

a stąd że gdyby takie były, to czytalibyśmy  opisy , jak bardzo słyszą zmiany dzwieku po zmianie ciśnienia powietrza , wilgotnosci, temperatury  - bo to wpływa na dziwek

a takich rzeczy nie czytamy

 

za to czytamuy jak bardzo na dzwiek wpłynął bezpiecznik, kabel zasilajacy , czy to jak bardzo różni sie FLAC od WAV

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez billy idol

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon - jeszcze w kwestii "niuansów" - chyba fajny cytat. Pokazuje różnice słuchu człowieka i psa, ale też człowieka i człowieka "z doskonalszym" (umownie, żeby nie pomylić z głośnością :p) słuchem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, yacool1975 napisał:

NIe wiem jak duża subtelność...

Biorąc pod uwagę, że NAD gra do 75kHz a Yamaha do 100Hz, to Twoje młodzieńcze 20kHz na tle moich zgrzybiałych 18kHz jest tak subtelene, że zupełnie bez znaczenia. Bo ani Ty ani ja, niczego z zakresu 75-100kHz nie usłyszymy. Próba zaprzeczania faktom naukowym, których się nie zna albo nie rozumie, za pomocą własnego widzimisię na prawdę niczego nie wnosi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szymon1977 napisał:

Biorąc pod uwagę, że NAD gra do 75kHz a Yamaha do 100Hz, to Twoje młodzieńcze 20kHz na tle moich zgrzybiałych 18kHz jest tak subtelene, że zupełnie bez znaczenia. Bo ani Ty ani ja, niczego z zakresu 75-100kHz nie usłyszymy. Próba zaprzeczania faktom naukowym, których się nie zna albo nie rozumie, za pomocą własnego widzimisię na prawdę niczego nie wnosi.

1. Chodziło o trochę inne zakresy (zgrzybiałe 8 kHz)

2. Moje już nie młodzieńcze, więc bliżej mi to 8 niż 20 - swoją drogą może się zbadam

3. znowu: częstotliwość graniczna to (jak głośność) jeden z X parametrów które ty i ja możemy mieć lepsze lub gorsze - suma tych elementów dopiero mogłaby coś powiedzieć o tym czy ktoś może czy nie może słyszeć więcej

Jak pisałem - psychoakustyka to cała dziedzina wiedzy i to wszystko co tu sobie z różnym skutkiem próbujemy "ogarnąć" to pewnie tylko wierzchołek góry lodowej - ale tylko gdybam. 

Swoją drogą - po co w takim razie produkuje się wzmacniacze o częstotliwościach dla psów i nietoperzy? Poważnie pytam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, yacool1975 napisał:

...chyba fajny cytat.

Właśnie o tym mówię: jak ktoś twierdzi, że jest w stanie usłyszeć różnicę, która wg pomiarów wynosi 0,01dB albo jest na częstotliwości 50kHz, to albo jest psem albo... nie dokończę bo dostanę bana. A test różnicowy wprost pokaże gdzie jest różnica i jakiej wielkości.

Teraz, yacool1975 napisał:

...po co w takim razie produkuje się wzmacniacze o częstotliwościach dla psów i nietoperzy? Poważnie pytam. 

Dążenie do perfekcji w zakresie 25-25000Hz skutkuje poprawą poza tym zakresem. A laik te liczby łyka radośnie jak pelikan żabę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, yacool1975 napisał:

Swoją drogą - po co w takim razie produkuje się wzmacniacze o częstotliwościach dla psów i nietoperzy? Poważnie pytam. 

z tego samego powodu  co kable zasilajace droższe niż 5 dych

audiofil odpowie ci że jak przenosi do 100 Khz, to lepiej  i wyrażniej słychać  16 khz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, yacool1975 napisał:

...swoją drogą może się zbadam.

Po co? Podciągniesz korektorem wady słuchu, to otrzymasz z hifi dźwięk dla Ciebie nienaturalny, bo karykaturalnie różniący się od muzyki słyszanej na żywo. Choć w sumie ja wiem, że 20kHz nie słyszę, więc co się dzieje z pasmem kolumn w tym zakresie nawet nie patrzę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, szymon1977 napisał:

Właśnie o tym mówię: jak ktoś twierdzi, że jest w stanie usłyszeć różnicę, która wg pomiarów wynosi 0,01dB albo jest na częstotliwości 50kHz, to albo jest psem albo... nie dokończę bo dostanę bana. A test różnicowy wprost pokaże gdzie jest różnica i jakiej wielkości.

No ale są tacy ludzie. Powyższy cytat wyjęty z pracy naukowej. I chodzi o częstotliwości normalnie słyszane przez przeciętnego człowieka. 

A test bardziej mógłby polegać na zbadaniu właśnie aparatu słuchowego, nie sprzetu - przynajmniej na początek - jeżeli miałby czegoś dowodzić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, yacool1975 napisał:

No ale są tacy ludzie.

Nie, nikt nie słyszy 50kHz ani różnicy 0,01dB. A nawet jeśli to ma pecha, bo takich rzeczy się po prostu nie nagrywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szymon1977 napisał:

Nie, nikt nie słyszy 50kHz ani różnicy 0,01dB. A nawet jeśli to ma pecha, bo takich rzeczy się po prostu nie nagrywa.

jak to słyszy to juz siedzi w ambulatorium  w wytłumionym pokoju , z ciężką traumą

a zespół medyków własnie zwołuje  miedzynarodowe sympozjum medyczne , aby zbadac jego przypadek

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez billy idol

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, szymon1977 napisał:

Nie, nikt nie słyszy 50kHz ani różnicy 0,01dB. A nawet jeśli to ma pecha, bo takich rzeczy się po prostu nie nagrywa.

No spoko, ale jeżeli słyszy 22kHz, a Ty nie - jest możliwosć? Albo różnicę o 1dB - tak?

Albo rozróżnia dźwięki leżące mniej niż 1/8 od siebie?

Albo słyszy przerwę między dźwiękami < X milisekund a moja wartość graniczna jest Y ?

W przykładzie który wrzuciłem chodzi tylko o rozróżnianie dźwięków podobnych - zobacz jaki jest rozstrzał. 

Wszystkie powyższe cechy i więcej to dopiero zbiór stanowiący o "lepszym" słuchu IMO. 

 

Dygresja:

Kiedyś czytałem że są w ameryce południowej plemiona, gdzie ludzie potrafią rozróżnić (żeby nie było: w powtarzalnych testach) co najmniej kilkadziesiąt odcieni błękitu - to samo badanie powtórzone na europejczykach - kompletna klapa. 

Z drugiej strony: te dzikie plemiona nie potrafiły odróżnić kolorów które my uznajemy za zupełnie inne (i nie chodziło o daltonizm) - tłumaczono to odpowiednio ukształtowanym działaniem mózgu - pewnie można by to nazwać psychooptyką (nie wiem czy akurat wymyśliłem nowy termin, czy coś takiego istnieje ? ). 

Mózg uczestniczy też w słyszeniu - jak sam przyznałeś. Poza naszymi fizycznymi predyspozycjami (kształt ucha, długość kanału, grubość błony bębenkowej, czy nawet kształ głowy pewnie ? ) jest jeszcze - właśnie - mózg. 

 

A tutaj jeszcze bardzo praktyczny przykład tego, że psychoakustyka ma bardzo praktyczne i konkretne zastosowanie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wiem, nie słuchałem - może ktoś się wypowie. Ale skoro się produkuje....

Zresztą - pewną formą takiej "psychoakustycznej" modyfikacji dźwięku jest wprowadzanie zniekształceń  do dźwięku przez wzm. lampowy - zaraz robi się "słodko", "ciepło", "z wypełnieniem", "naturalnie" czy kto tam jeszcze coś wymyśli - wszystko po to żeby w jakiś sposób opisać różnice (bądź co bądź trudne do opisania). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, yacool1975 napisał:

No spoko, ale jeżeli słyszy 22kHz, a Ty nie - jest możliwosć? Albo różnicę o 1dB - tak?

1 dB może słyszec, ale co w związku z tym ?

 

przypomne tylko nieskromnie że audiofilski wyznacznik jakosći  , czyli płyta vinylowa , kończy swój zakres przenoszenia na 16 Khz

wiec co mu daje to słyszenie 22 khz ?  poza tym że go szlak trafia na co dzień

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez billy idol

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, yacool1975 napisał:

image.thumb.png.0084cd331ac6bb827dc242a8e142b395.png

Nic tylko trzeba zastanowić się nad możliwością przeszczepienia słuchu psa człowiekowi ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lech36 napisał:

Nic tylko trzeba zastanowić się nad możliwością przeszczepienia słuchu psa człowiekowi ?.

Pozazdrościć ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lech36 napisał:

Nic tylko trzeba zastanowić się nad możliwością przeszczepienia słuchu psa człowiekowi ?.

łomatko ...zakłócenia z elektrowni czarnobylskiej miałyby wpływ strukturalny na odsłuch !!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zrobimy ankietę kto słyszy różnice pomiędzy sprzętem, oczywiście w formie tylko deklaracji. Żeby było ciekawiej podzielimy sprzęt na grupy: wzmacniacze, źródła ... no i oczywiście kable ... chociaż kable może sobie jednak darować ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, billy idol napisał:

audiofilski wyznacznik jakosći  , czyli płyta vinylowa

To nie jest "audiofilski wyznacznik jakości". 
Przypisujesz swoim rozmówcom twierdzenia których nie wyartykułowali. Czyli de facto nie dyskutujesz z rozmówcami tylko sam ze sobą. To sprawia że podejmowanie polemiki z Tobą jest zupełnie daremne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tokiem rozumowania jaki jest prezentowany przez audiosceptyków, że każdy poprawnie skonstruowany dac powinien grać tak samo można pokusić się o stwierdzenie, że wszystkie poprawnie skonstruowane kolumny również powinny grać tak samo. W zasadzie jedyną różnicą może być ilość generowanego basu wynikająca z różnic w kubaturze ... ☺️

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, szpakowski napisał:

Idąc tokiem rozumowania jaki jest prezentowany przez audiosceptyków, że każdy poprawnie skonstruowany dac powinien grać tak samo można pokusić się o stwierdzenie, że wszystkie poprawnie skonstruowane kolumny również powinny grać tak samo.

Zalecam znalezienie jakiegoś innego hobby bo w audio hobby przy takim podejściu do tematu raczej sukcesu nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lech36 napisał:

Zalecam znalezienie jakiegoś innego hobby bo w audio hobby przy takim podejściu do tematu raczej sukcesu nie będzie.

Sądzę, że prawidłowo technicznie przeprowadzone testy porównawcze potwierdziły by powyższą tezę ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, szpakowski napisał:

Sądzę, że prawidłowo technicznie przeprowadzone testy porównawcze potwierdziły by powyższą tezę

Pewnie tak, ale wątpię żeby były konieczne. Takie testy są tylko dla ciekawych/dociekliwych, w zabawie w audio hobby przeszkadzają tak jak ten w Wielkopolsce. Strasznie namieszał wśród fanów audio zabawy ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lech36 napisał:

Myśli Kolega że "badacze" kabli, zwłaszcza tych zasilających nie są nudni?

Nudni są ci którzy powtarzają jedno i to samo .Kolego zapamiętaj raz na zawsze ,jest wzorzec ,muzyka grana na żywo !Muzyka akustyczna ,kameralna ,filharmonia  , trzeba uczęszczać ,słuchać .Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Lech36 napisał:

Pewnie tak, ale wątpię żeby były konieczne. Takie testy są tylko dla ciekawych/dociekliwych, w zabawie w audio hobby przeszkadzają tak jak ten w Wielkopolsce. Strasznie namieszał wśród fanów audio zabawy ?.

To teraz audiosceptycy wierzący jedynie w różnicowanie dźwięku przez kolumny powinni całkowicie stracić wiarę w sens przeprowadzania Twoich testów skoro za ich pomocą da się nawet wykazać, że kolumny takiej samej kubatury będą grały tak samo ...

Jeżeli wiarygodność takich testów jest zerowa to również Twoja wiarygodność jest zerowa ... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tedi02 napisał:

Nudni są ci którzy powtarzają jedno i to samo .Kolego zapamiętaj raz na zawsze ,jest wzorzec ,muzyka grana na żywo

Jest, ale np. z jakiej odległości grana? Dużej czy małej? Różnice w brzmieniu są ogromne. W pełnej sali czy pustej? Itd. Trzeba się głębiej zainteresować zagadnieniem a nie tylko rzucić okrągłe hasełko w to powyższe. Jak widzi Kolega już z tych dwóch pytań wynika mocna zmienność obrazu muzycznego na żywo. Oczywiście chodzi o rzeczywistą muzykę akustyczną graną na żywo a nie o nagłaśniany koncert rockowy lub inny. Są przykłady rejestracji w różnych warunkach instrumentów pokazujących jak zmienia się barwa w zależności od odległości od słuchacza. Przy odtwarzaniu przy pomocy kolumn głośnikowych w domu też te zasady obowiązują.

1 minutę temu, szpakowski napisał:

To teraz audiosceptycy wierzący jedynie w różnicowanie dźwięku przez kolumny powinni całkowicie stracić wiarę w sens przeprowadzania Twoich testów skoro za ich pomocą da się nawet wykazać, że kolumny takiej samej kubatury będą grały tak samo ...

Znowu typowa manipulacja pewnie wynikająca ze słabej wiedzy na temat audio hobby. W kolumnach nawet pojedyncze centymetry mogą zmienić brzmienie. Dawałem kiedyś przykład jak przesunięcie mikrofonu pomiarowego potrafi zmienić diametralnie przebieg mierzonej charakterystyki. Warto było to obejrzeć bo to czegoś uczyło, ale po co się uczyć, grunt to dobra zabawa ?.

8 minut temu, szpakowski napisał:

Jeżeli wiarygodność takich testów jest zerowa to również Twoja wiarygodność jest zerowa ...

To może jak Koledze tak łatwo przychodzi ocena wiarygodności innych to niech dla pełnej jasności Kolega oceni jeszcze swoją wiarygodność. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Lech36 napisał:

W kolumnach nawet pojedyncze centymetry mogą zmienić brzmienie.

Co kolega nie powie ... ?

W prawidłowo technicznie przeprowadzonych testach porównawczych z pewnością nie wykazało by różnicy ?

 

34 minuty temu, Lech36 napisał:

To może jak Koledze tak łatwo przychodzi ocena wiarygodności innych to niech dla pełnej jasności Kolega oceni jeszcze swoją wiarygodność. 

Nie oceniałem publicznie Twojej wiarygodności ... to był jedynie specyficzny wywód wg sposobu rozumowania audiosceptyków.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, szpakowski napisał:

W prawidłowo technicznie przeprowadzonych testach porównawczych z pewnością nie wykazało by różnicy

Te przykłady o których pisałem wyżej to były właśnie pomiary robione prawidłowo technicznie. Podobne pomiary robione w domenie elektrycznej dla urządzeń audio stojących przed kolumnami nie wykazują najczęściej takich różnic.

9 minut temu, szpakowski napisał:

Co kolega nie powie ... ?

A co w kwestii samooceny swojej wiarygodności co ma Kolega do powiedzenia? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Lech36 napisał:

Te przykłady o których pisałem wyżej to były właśnie pomiary robione prawidłowo technicznie.

Pomiary ... a nie testy? ? ... się kolega zdecyduje ...

Poza tym nie mówimy o konkretnych pomiarach tylko o testach, prawidłowo technicznie przeprowadzanych testach porównawczych ... które nie wykażą różnicy ...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, szpakowski napisał:

Pomiary ... a nie testy?

Pomiar to też element testu.

8 minut temu, szpakowski napisał:

Poza tym nie mówimy o konkretnych pomiarach tylko o testach, prawidłowo technicznie przeprowadzanych testach porównawczych ... które nie wykażą różnicy ...

Jak różnice będą to wykażą a jak ich nie będzie to nie wykażą. Natomiast tester przy testach prawidłowych technicznie nie zostanie oszukany zmianą brzmienia przez np. wymieniane i prezentowane tu kilka razy zjawisko akustycznej filtracji grzebieniowej. To zjawisko nie jest właściwością sprzętu a potrafi wytworzyć różnicę przy amatorskim/dyletanckim podejściu do porównania. 

P.S. Przypominam się w kwestii tej samooceny Kolegi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.