Skocz do zawartości
IGNORED

Czy przetworniki C/A mają znaczący wpływ na jakość dźwięku i charakter brzmienia?


bit33
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, awietek napisał:

poziom głośności wyregulowałem “mniej więcej na słuch”

Tak na przyszłość. Wyrównanie poziomu głośności zrobisz dużo dokładniej nawet takim miernikiem za dwie dychy z Leroy coś tam jak na słuch.

Poza tym nie zauważyłem, żeby ktokolwiek zaprzeczał że dwa DACi mogą się różnić. Zastanowił się ktoś w ogóle o co ta kłótnia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, soundchaser napisał:

Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. Ja akurat na wszelakie reklamy jestem wodoszczelny (sam kiedyś je robiłem, to wiem jak można manipulować

Odpowiedziałeś, jakbym kierował swój komentarz do Ciebie. Nie jesteś aż tak ważny i nie trzeba pracować przy reklamach, żeby być świadomym, jaki jest ich cel. Wszyscy jesteśmy w pewnym stopniu podatni na takie czy inne formy narzucenia nam punktu widzenia co do którego mamy wątpliwości i próbę nakłonienia nas do zainteresowania się danym produktem. „Pułapki umysłu” w jednym z programów fajnie przedstawiają w jaki prosty sposób można oszukać nasze zmysły. Dlatego nie trzymam tu żadnej ze stron. Czasami trudno odróżnić prawdę od fałszu lub na odwrót. W przypadku audio jednym wystarczy, że ufają swoim zmysłom i nie potrzebne im są testy czy pomiary, żeby sobie udowodnić czy to nie jest przypadkiem złudzenie, inni szukają potwierdzenia przy pomocy potrójnie ślepych i głuchych testów połączonych z pomiarami. Ja takie rzeczy olewam. Nie bawię się np. ustawieniami upsamplingu w playerze, kiedy nie słyszę wyraźnej poprawy. Wole poszukać i posłuchać dobrego materiału. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, januss73 napisał:

Popełniłeś 2 błędy.

Mając 9 lat stażu na forum nie znasz Lecha.

Nie zwróciłeś uwagi na emotikona na końcu jego wypowiedzi

?

Było dla mnie za sucho ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, januss73 napisał:

Tak na przyszłość. Wyrównanie poziomu głośności zrobisz dużo dokładniej nawet takim miernikiem za dwie dychy z Leroy coś tam jak na słuch.

Z czystej ciekawości: jak byś do tego podszedł - konkretnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, soundchaser napisał:

Większej głupoty już nie mogłeś napisać..

Myślałem że jesteś bardziej "kumaty", w testach wykrywających różnice pomiędzy klockami audio stojącymi przed kolumnami zazwyczaj używa  się tych samych kolumn, które zazwyczaj jako kolumny będą grać tak samo, pod warunkiem że nie wprzęgniesz w to np. akustycznej filtracji grzebieniowej czy zjawisk biologicznych wpływających na postrzeganie brzmienia u każdego człowieka lub np. użyjesz wzmacniacz o wysokiej impedancji wyjściowej. Jeżeli kolumny są te same to zmianę dźwięku mogą powodować tylko urządzenia zasilające te kolumny (źródła, wzmacniacze, itd). Same kolumny nie zmieniają w takich przypadkach dźwięku. No chyba że jakiś wybitny hobbysta będzie testował np. jeden wzmacniacz z kolumnami "A" a drugi wzmacniacz z kolumnami "B" to wtedy kolumny na pewno wpłyną na postrzeganie muzyki. Niestety po wielu badaczach brzmienia można się spodziewać różnych dziwnych ruchów, np. "badania" wpływu bezpiecznika sieciowego na dźwięk urządzenia w którym jest on zamontowany. Są wśród nas tacy. To jest dopiero prawdziwa głupota ?

11 godzin temu, Funnykris napisał:

Weź nie pisz takich głupot. Są aktywne kolumny o doskonałych właściwościach. Pasywy będą zawsze popularniejsze bo audiofile lubią kolekcjonować zabawki i wierzą w czary. Smutna prawda. 

Widzę że Kolega nie zrozumiał sarkazmu. Używam trzech systemów aktywnych, ale na forum spotkałem się z sugestiami że systemy aktywne są kiepskie, nawet były rozbudowane dyskusje na ten temat na siłę podważające moje argumenty za systemami aktywnymi.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Lech36 napisał:

Używam trzech systemów aktywnych, ale na forum spotkałem się z sugestiami że systemy aktywne są kiepskie

Mogą być i kiepskie i świetne, zaleęy czy różnicują jakość formatów albo przetworników DAC. Jak mp3 i gęsty format gra podobnie to chyba coś jest przysztukowane, kiepskie części, oszczędności, niedopracowana konstrukcja, słabe ogniwa jak choćby zwrotnica aktywna ale nienajwyższej jakości, będąca wąskim gardłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bogdan_

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, bogdan_ napisał:

Mogą być i kiepskie i świetne, zaleęy czy różnicują jakość formatów albo przetworników DAC

Jak mają co różnicować to różnicują a jak nie mają co różnicować to nie różnicują ?. Formaty najlepiej różnicuje zmiana masteringu w czasie przygotowywania/obrabiania materiału muzycznego w studiu ?.  

27 minut temu, bogdan_ napisał:

Jak mp3 i gęsty format

A masz materiały które można porównać, tj. z tym samym masteringiem mp3 i to samo na gęsto? Wątpię żebyś kiedykolwiek porównywał formaty w sposób logiczny.

16 godzin temu, paul klacska napisał:

I tutaj kolego jesteś w wielkim błędzie.

Kolega też nie zauważył oznaczenia na końcu wypowiedzi. To był sarkazm, "sound" go zrozumiał, stąd brak reakcji z jego strony, ale fakt że obserwatorzy postronni mogli nie wiedzieć w czym rzecz się ma cała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
10 minut temu, Lech36 napisał:

Kolega też nie zauważył oznaczenia na końcu wypowiedzi. To był sarkazm, "sound" go zrozumiał, stąd brak reakcji z jego strony, ale fakt że obserwatorzy postronni mogli nie wiedzieć w czym rzecz się ma cała.

Zauważyłem, ale napisałem post przed edycją wypowiedzi , po której pojawiło się to oznaczenie?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lech36 napisał:

Jeżeli kolumny są te same to zmianę dźwięku mogą powodować tylko urządzenia zasilające te kolumny (źródła, wzmacniacze, itd). Same kolumny nie zmieniają w takich przypadkach dźwięku.

Wreszcie napisałeś zdanie, które mogłoby zamknąć całą dyskusję na temat zawarty w tytule wątku.
Należałoby jeszcze tylko zastanowić się jak duża jest to zmiana.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Funnykris napisał:

atc_01.jpg

Fajne obrazy na ścianie wiszą, to malowane czy fotki, oczywiście o ile to u Ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, soundchaser napisał:

Należałoby jeszcze tylko zastanowić się jak duża jest to zmiana.

I czy na pewno wprowadza ją sprzęt czy może są efektem innych zjawisk wielokrotnie opisywanych na forum a systematycznie pomijanych przez osoby testujące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Lech36 napisał:

A masz materiały które można porównać, tj. z tym samym masteringiem mp3 i to samo na gęsto? Wątpię żebyś kiedykolwiek porównywał formaty w sposób logiczny.

Mp3 to tylko w samochodzie używam bo chyba nie czyta flac, ale tam jest przerażajaco podły dźwięk. Robiłem z mastera studyjnego 176.4 i 192/24  zwykły format CD i wtedy porównywałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, soundchaser napisał:

Lechu - przecież to zdjęcia. ?

Mam kolegę który maluje takie obrazy, ostatnio miał zamówienie chyba z filharmonii na serię kompozytorów muzyki klasycznej. Jest też audiofilem, ale takim rozsądnym pomimo używania bardzo dobrych z wysokiej półki sprzętów, które lubi często zmieniać. Bywając u niego mam świetny przegląd możliwości różnych sprzętów. Ostatnio po hybrydach lampowo tranzystorowych kolega zapałał głęboką "miłością" do wzmacniaczy klasy D. oczywiście takich z górnej półki i o nietuzinkowym wyglądzie zewnętrznym, wiadomo artysta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, yacool1975 napisał:

Z czystej ciekawości: jak byś do tego podszedł - konkretnie?

Oczywiście lepszy do tego byłby porządny TRMS, ale jak ktoś dysponuje tylko tanim multimetrem można zrobić tak. Na wejście DACów sinus nie większy niż 100Hz, odpinamy kolumny, rozkręcamy wzmacniacz, w wyjście głośnikowe wpinamy miernik ustawiony na AC (tanie mają zwykle najmniejszy zakres 200V), ustawiamy regulacją DACów równą amplitudę i gotowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, bogdan_ napisał:

Mp3 to tylko w samochodzie używam bo chyba nie czyta flac, ale tam jest przerażajaco podły dźwięk.

Posłuchaj sobie Swiss Radio Jazz na dobrym sprzęcie. Nie zawsze mają dobre jakościowo nagrania, ale jak dają takie audiofilskie to naprawdę jest duża przyjemność ze słuchania tego pomimo że to mp3 i to ze słabym bitrate 128 kbps. Na innych stacjach tych z bitrate 320 kbps często lecą nagrania które mam w plikach flac a nawet gęstych i na pierwszy rzut ucha trudno się do czegoś przyczepić w tym materiale, choć porównania bezpośredniego nie jestem w stanie zrobić bo trzeba by upolować możliwość wykonania takiego porównania w systemie szybkiego monitora. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, paul klacska napisał:

Nie wiem dlaczego, ale czytając to wszystko, odnoszę wrażenie, że połowa tutaj piszących nie posiada żadnego DAC-a.

Bez DAC w dzisiejszych czasach się nie posłucha muzyki, chyba że ze źródła analogowego. Ja w systemach mam kilka DAC na Sabre-ach i AKM-ach, wszystkie grają znakomicie ?. Czasami słucham też innych DAC jak coś pożyczę od kolegów. W tunerach Hamy których też używam też są DAC ale na jakich kościach tego nie wiadomo, pewnie jakichś prostych.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 minuty temu, Lech36 napisał:

Bez DAC w dzisiejszych czasach się nie posłucha muzyki, chyba że ze źródła analogowego. Ja w systemach mam kilka DAC na Sabre-ach i AKM-ach, wszystkie grają znakomicie ?. Czasami słucham też innych DAC jak coś pożyczę od kolegów. W tunerach Hamy których też używam też są DAC ale na jakich kościach tego nie wiadomo, pewnie jakichś prostych.  

Skoro powiedziałeś A, to trzeba powiedzieć i B. Słuchasz dac-ow z tzw. grupy daców Delta sigma. Jak masz je w podobnym przedziale cenowym, to nic dziwnego że one grają ci tak samo. Ja w swoim zestawie aktywnym ma wbudowany dac na akm. Mogę ci szczerze powiedzieć , że do kwoty ok.3tyś nie ma najmniejszego sensu kupować jakiegoś Gustarda,Toppinga itp. Po prostu szkoda kasy, zabawa zaczyna się powyżej ten kwoty. A dac r2r czy fpga , to już jest spora różnica, a czy na plus czy minus to już moim zdaniem preferencje słuchacza. Nie zmuszę kogoś do dac-a na fpga , jak jego konikiem jest np.sabre9038pro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, paul klacska napisał:

Jak masz je w podobnym przedziale cenowym,

To DAC może mieć wpływ na granie a nie przedział cenowy. Przedziały cenowe to lep na osoby słabo orientujące się w technice współczesnych DAC-ów. Nie twierdzę że wszystkie są doskonałe bo pomiary na ASR wskazują tych o mistrzowskich parametrach, ale to co da się z tych parametrów ekstremalnych usłyszeć to "inna para kaloszy" ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, januss73 napisał:

Oczywiście lepszy do tego byłby porządny TRMS, ale jak ktoś dysponuje tylko tanim multimetrem można zrobić tak. Na wejście DACów sinus nie większy niż 100Hz, odpinamy kolumny, rozkręcamy wzmacniacz, w wyjście głośnikowe wpinamy miernik ustawiony na AC (tanie mają zwykle najmniejszy zakres 200V), ustawiamy regulacją DACów równą amplitudę i gotowe.

dlaczego akurat < 100Hz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, paul klacska napisał:

To zmienisz zdanie.

U mnie fortepian brzmi jak fortepian, wiem bo grałem, saksofon jak saksofon choć nie grałem, ale często słuchałem na żywo itd. Mają zabrzmieć lepiej niż powinny? Dźwięk formują głównie kolumny głośnikowe tam są największe odchylenia od neutralności charakterystyk wynikające z techniki kolumny i akustyki pomieszczenia. Zniekształcenia w kolumnach pomimo upływu czasu i licznych zmian głównie w materiałach membran dalej są co najmniej o rząd i nie o kilka rzędów większe od tych wprowadzanych przez elektronikę. Wolę tam szukać jakości. Zresztą u mnie w systemie z DSP mam 3 DAC-i, każdy obsługuje fragment pasma więc nie muszą się tak "wysilać" jak taki obsługujący całe pasmo. Może dlatego dźwięk jest taki realistyczny, zwłaszcza na dobrze zarejestrowanych koncertach na BD.

2 minuty temu, yacool1975 napisał:

dlaczego akurat < 100Hz?

Bo mierniki popularne często nie przekraczają w paśmie przenoszonym pojedynczych kiloherców. Na 100 Hz są jeszcze wiarygodne choć przy ustawianiu poziomu mamy do czynienia z porównaniem a nie z pomiarem na tej samej częstotliwości, więc czy to będzie w zakresie liniowym miernika czy już na części opadającej charakterystyki jest bez większego znaczenia, tak że można wybrać też pewnie wyższą częstotliwość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 minuty temu, Lech36 napisał:

U mnie fortepian brzmi jak fortepian, wiem bo grałem, saksofon jak saksofon choć nie grałem, ale często słuchałem na żywo itd. Mają zabrzmieć lepiej niż powinny? Dźwięk formują głównie kolumny głośnikowe tam są największe odchylenia od neutralności charakterystyk wynikające z techniki kolumny i akustyki pomieszczenia. Zniekształcenia w kolumnach pomimo upływu czasu i licznych zmian głównie w materiałach membran dalej są co najmniej o rząd i nie o kilka rzędów większe od tych wprowadzanych przez elektronikę. Wolę tam szukać jakości. Zresztą u mnie w systemie z DSP mam 3 DAC-i, każdy obsługuje fragment pasma więc nie muszą się tak "wysilać" jak taki obsługujący całe pasmo. Może dlatego dźwięk jest taki realistyczny, zwłaszcza na dobrze zarejestrowanych koncertach na BD.

Zgadzam się z tobą w sprawie głośników w 100 procentach, ale to że wszystkie Dac-i grają tak samo, to już nie. Sam ma aktywny zestaw z DSP, mam zrobione 3 oddzielne ustawienia ( coś w stylu jakbyś miał 3 zwrotnice). Tak więc mogę się trochę pobawić, nie wnikam dalej bo chcę słuchać muzyki a nie bawić się co chwilę w jakieś pierdoły. Podoba mi się tak jak jest i to mi wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, paul klacska napisał:

ale to że wszystkie Dac-i grają tak samo, to już nie.

A ja gdzieś pisałem że wszystkie DAC-i "grają" tak samo? Zwracam tylko uwagę na rzetelność procedury w porównaniach bo inaczej wnioski mogą być mocno zafałszowane. 
"Grają" wyżej jest w cudzysłowie bo sam DAC nie gra tylko muzyk który dostarczył materiał a studio go zarejestrowało. DAC co najwyżej może być neutralny lub nieneutralny. Niestety DAC-i osiągnęły już dawno bardzo wysoki poziom techniczny i neutralne są kości nawet za bardzo małe pieniądze z aplikacją producenta kości. To że audiofile są gotowi zapłacić jakieś gigantyczne pieniądze za marketing to już inna sprawa. CD z 1992 roku którego czasem używam ma już przetwornik 24 bitowy i pracuje z bardzo dużym "oversamplingiem" tak że mistrzowskie parametry już wtedy były znane na rynku ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, soundchaser napisał:

przecież to zdjęcia

Akurat to Q21 przy Reymonta 12 w Pabianicach.

Nie u funnykrisa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, xetras napisał:

Akurat to Q21 przy Reymonta 12 w Pabianicach.

Nie u funnykrisa.

W Q21 używają aktywnych głośników? Zdjęcie zostało dołączone przy okazji dyskusji o zestawach aktywnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podłodze są kwadraciki z taśmy i na nich stawiają podłogówki.

Może do prezentacji wybrali i takie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, xetras napisał:

Akurat to Q21 przy Reymonta 12 w Pabianicach

Znam ten lokal. Byłem kilka razy u nich na imprezach związanych z prezentacją określonego sprzętu.
Piwko, grill, konkursy...
Pewnie tam się nawet spotkaliśmy nie raz. ;-)

Godzinę temu, Lech36 napisał:

W Q21 używają aktywnych głośników? Zdjęcie zostało dołączone przy okazji dyskusji o zestawach aktywnych

Ciekawe czy lepiej grają od Opali. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, soundchaser napisał:

Ciekawe czy lepiej grają od Opali.

Jedź i posłuchaj, chyba masz do nich blisko. Oczywiście o ile jeszcze tego zestawu ze zdjęcia używają i o ile to rzeczywiście system aktywny. W polskim sklepie z audio do domu to byłby ewenement. Stąd też moje wcześniejsze pytanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
W dniu 2.12.2020 o 16:02, McGyver napisał:

Sprowadzasz rzecz do absurdu,

Myślisz że wysłanie sieciówki do pomiarów przez portal ASR to absurd, dlaczego? Sądzisz że ocena "na ucho" jest wiarygodna, zwłaszcza przy tak infantylnym podejściu do testów jaki prezentują niektórzy hobbyści? 

W dniu 2.12.2020 o 16:28, McGyver napisał:

To się zgramy. Ja ponoć jestem świrem, mam omamy słuchowe, więc się zgramy 

Każdy kto nie umie przeprowadzić testu porównawczego zgodnie z zasadami technicznymi może mieć omamy słuchowe, nie ma tu wyjątków. Po to są procedury techniczne żeby omamy nie decydowały o tym co można usłyszeć. Myślałem że techniczni hobbyści to rozumieją, ale widzę że potrzeba voodoo jest silniejsza ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.