Skocz do zawartości
IGNORED

Najwyższa słyszalna częstotliwość


Mart2M

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie jakie sa najwyzsze czestotliwosci, jakie jestescie w stanie uslyszec? Ciekaw jestem rowniez, czy wystepuje tutaj silna korelacja z wiekiem. Prosze wiec rowniez, o ile oczywiscie nie macie nic przeciwko, o podanie wieku.

 

W moim przypadku jest to 15 kHz, 28 lat.

Tak sobie mysle, ze to chyba nie jest rewelacyjny wynik - te 15 kHz slysze ledwo ledwo, natomiast 14 - zupelnie dobrze :-) Jaki jest "standardowy" przedzial slyszalnosci dla gatunku Homo Sapiens?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na HD 580 (dzwiek z samplera testowego) slysze 18 KHz. Wiecej juz niestety nie. Teoretycznie granica slyszalnosci powinna byc na 20 KHz, ale wiadomo, ze dla kazdego czlowieka jest inaczej. Wiek: 20 lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->as

Już wiem - Quadral Aurum Vulkan :)

Gratuluję słuchu i kolumn, które przenoszą pełne spektrum.

W przypadku budżetówki 20-30Hz słychac z płyty testowej Hi-Fi i M po mocnym podkręceniu gałki, ale jest to jakieś dudnienie, czysty bas pojawia się wyżej.

W przypadku wysokich słyszę do ok. 15 kHz, wyżej muszę dac dużo więcej mocy, żeby coś usłyszec.

Czy macie podobne doświadczenia z płytami testowymi (odnośnie reguły więcej mocy - w końcu coś słychac)?

33 lata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację - przy 20 Hz wpada w jakieś dudnienie (ale na razie czekam na dobre kable). Przy 30 Hz mam idealny czyściutki basior. Natomiast w zakresie wyższych równeż stwierdzam, że lepiej słychać gdy jest trochę głośniej. Ale mam inny problem, bo 17 i 18 kHz słyszę słabiej niż 19 i 20 kHz, które słyszę lepiej niż 17 i 18. ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuch - jako dziecko oblałem egzamin do szkoły muzycznej, ale później poszło lepiej. Koncertowa gitara klasyczna i czyste obcowanie z prawdziwym dźwiękiem. To się trochę osłuchałem. Sam sprawdzałem dzisiaj płytkę testową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>tomek11: z tym "więcej mocy" żeby usłyszeć to bym uważał - kolega w ten sposób pozbawił się wstęg Aurum Cantus'a. Kolega nie słyszał, a głośnik przenosił - aż go trafił szlag.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, trzeba uważac. Ale jak nie słyszałem na 9, to podkręcałem max do 10, nigdy głośniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generator, sinus, ok 70dB, hd580, 25 lat

lewe ucho spokojnie 17.5kHz a prawe tylko 15 :/

przy 100 dB nawet prawym slysze 18kHz ;)

przy 110 dB to moze nawet i 20kHz bym uslyszal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie,że skrajne częstotliwości bardziej czuć niż słychać ale jeśli wszystcy odbieramy to tak samo to odbieram pełne pasmo.

 

Metoda: Generator,identyczne napięcie na wyjściu danego wzmacniacza (pomiar V pracującym do w.cz.) oraz 2 pary kolumn (jedne z lepszym basem,a drugie sopranem:) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plyta testowa fadeovera - 18 kHz (wg danych tech. to max dla moich kolumn wiec nie jestem pewien czy ograniczaniem jest moje ucho czy tweeter), lat 30.

 

ps. niekwestionowanym liderem sluchowym na tym forum jest kol. Andrzej, zwany takze "tańczacym z delfinami". Jak sam twierdzi slyszy do 150 kHz (słownie sto piećdziesiąt) ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem nawet,że i bez dokładnego pomiaru,którego sobie nie robiłem jestem strasznie czuły na wszelkie bardzo wysokie częstotliwości do tego stopnia,że ciężko mi jest wysiedzieć w metrze bez szukania miejsca gdzie mniej piszczą tory.Może jest to śmieszne ale (nie)stety prawdziwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięki testowe z elektrody lat 24. Słysze bardzo wyraźnie 16KHz, potem jest przeskok od razu na 20 tutaj chyba słysze, jest to na samej granicy... przy słuchaniu tego dźwięku robi mi się nie dobrze. Słucham na: komp z Audigy 1, GainClone, Klony ProAc Response 2.5

Czy istnieją programy komputerowe generujące sinus? Chciał bym zobaczyć do jakiego poziomu słyszę wyraźnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo przeprowadzony test słyszalności powinien odbywać się przy stałym poziomie głośności.

Nie wyjdą Wam takie wyczynowe czestotliwości jak np 18kHz czy 20 kHz, ale test bedzie odzwierciedlał prawdziwe warunki słuchania. Ja teraz słyszę ok 13kHz w wieku 46. W młodości dochodziłem do 16,5 kHz. Niedawno sprzedawca niezłych zresztą przetworników przekonywał mnie, że słyszy z generatora 20 kHz-ów. Nie słyszał jednak 18 kHz, nie zauważył, że głośnik lub generator zaczął odtwarzać jakis rezonans poniżej tej częstotliwości. Oczywiście starał się wyciągnąć maksimum głośności. Łatwo wtedy uszkodzić sprzęt za niezłe często pieniądze. Zgadzam się, że skraje pasma są raczej odczuwalne niż słyszlne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jak sam twierdzi slyszy do 150 kHz (słownie sto piećdziesiąt) ;P

 

heh, ja gdzies na forum przeczytalem, ze czlowiek slyszy sinusa faktycznie do max 20kHz ale harmoniczne nawet do 60kHz - jest to prawda ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 16

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.