Skocz do zawartości
IGNORED

Najwyższa słyszalna częstotliwość


Mart2M

Rekomendowane odpowiedzi

tak sobie czytam wpisy pod niektórymi nickami i cóż tu dodać ... NAPRAWDĘ SZCZERE GRATULACJE i wiedzy i słuchu ... Tak trzymać !!!

 

TPN

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Idiotów podobno nie ma aż tak wielu na świecie, ale ich niewątpliwym sukcesem jest, że tak się sprytnie rozstawili, że spotkasz ich na każdym kroku..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na swoim cieniutkim sprzecie bo to kopolka tonsila slysze 17kHz (David's Audio Sweep Generator) 0dB a galka we wzmaku na 8 godz. nie wiem czy to dobry rezultat ale niepodlegajacym dyskusji faktem jest napewno jakosc tweetera ktory przeniesie te czestotliwosci a w rezultacie mozna je uslyszec

pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na swoim cieniutkim sprzecie bo to kopolka tonsila slysze 17kHz (David's Audio Sweep Generator) 0dB a galka we wzmaku na 8 godz. nie wiem czy to dobry rezultat ale niepodlegajacym dyskusji faktem jest napewno jakosc tweetera ktory przeniesie te czestotliwosci a w rezultacie mozna je uslyszec, 25 lat :)

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraz z wiekiem górna granica słyszalności ulega obnizeniu...

Ztąd też w normach sudyjnych przyjęto jako główne pasmo[z wąską toleraqncja]30Hz>12.5kHz!

Zdaża się że ktoś usłyszy bardzo wysokie częstotliwości ...lecz są to charmoniczne..a nie dana czysta częstoliwość!

Miastowym szybciej siadfa słuch...a maniakom słuchawek jeszcze szybciej.

Kazdy jeden przester ucha powoduje utratę czułości ucha...tak że mozna słyszeć i 30 kHz..ale trzeba taka częstotliwość wzmocnic.

Wiekrzośc zestawów głośnikowych ma poszarpana liniowośc charakterystyki ...po kila decybeli na plus i minus względem 3150Hz[najlepiej słyszymy ta częstotliwśc].Do tego dochodzi odmienna czułośc lewego ucha względem prawego.... rozrzuty w segmentach toru fonicznego...akustyka...

Mając świadomośc tego zagadnienia dowiemy się że L i P z naszego systemu graja wręcz inaczej!Tak jak by to były dwa odmienne systemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim zlotouchym ja mialem z tym przygode w swoim zyciu poniewaz przez to wlasnie chcieli mnie wywalic ze szkoly juz tlumacze o co chodzi : A bylo to tak robili nam badania komplexowe we wroclawskim DOLMEDZIE wtedy na wskros nowoczesnym instytucie i wyszlo ze za kazdym razem slysze 21 i kobitka wychodzila z komory i mnie pouczala ze mam naciskac jak uslysze wiec naciskalem i za 3 razem nie wytrzymala i zawolala wychowawce klasy i sie zaczela jazda pieprzenie o drogocennym czasie kasie itp. w koncu zawolali lekarza i zadal mi jedno proste pytanie czy dobrze widze na oczy? odparlem ze nie widze wogule na lewe od urodzenia i sprawa sie wyjasnila jeden zmysl zostal zastapiony innym w moim przypadku jest to sluch 21 gdy przecietne ucho ludzkie slyszy miej wiecej 16 dodam ze mialem wtedy 17lat a teraz mam 36 i nadal slysze cos w okolicy20 widocznie krotko sluchalem ALTUSA hi hi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem w wieku młodocianym..uparłem sie ustawić prądy spoczynkowe w moim Uher Royal De Lux[szpulaku]na słuch..mimo zapewnień mojego starego że tylko go rozkalibruję!

Fakt miał rację!Na jedno ucho od małego mam lekki dołem na środku pasma...Wszystkie taśmy z okresu mojej zabawy biasowania na słuch poszły do kasacji!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkul > powiem ze z tym moim sluchem to same klopoty mam np. w telewizorku piszczy przetwornica prawie nikt tego nie slyszy a mnie doprowadza do szalu w samochodzie slysze kazde lozysko kazdy najdrobniejszy stuk w zawieszeniu uwierz jast to bardzo meczace po prostu odpalam pionka jakies cyk bum i wtedy pomaga. Moje Cabasse Jonqe 301 strojone sa 50-20 wiec niskie czestotliwosci sa bardziej widziane niz slyszane ale w normalnej pracy zachowuja sie jakby byly strojone duzo nizej cos w okolicy 38 Hz.nie wiam akustyka dobre wytlumienie pokoju temu sprzyja ze bas jest tak niski ale kontrole uzyskalem dopiero po wpieciu sieciowek zrobionych przez kolege. Na gumkach od majtek moj wzak buczal i gulgotal bo jest to AA OTO SE wiec zapotrzebowanie na prad jest u niego bardzo duze to pentoda grajaca w systemie triodowym i ta kuracja poprawila jego brzmienie o jakies 40 %. Teraz czekam na NOS y i zacznie sie zabawa na calego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo mam coś ze sprzętem albo ze słuchem..

 

generator winisd

słuchawki tonsil sd426 - pasmo od 10 do 20kHz (kończy się podziałka winisd). Te 10 to raczej praca membran niż czysty dźwięk - ten pojawił się przy 12Hz

Altus120 - od 16Hz do 20kHz (kopułka gdwk10/80/19). Skraje słyszę już słabo, ale moja młodsza siostra nie słyszała już przy 19Hz - górę słyszała lepiej. Przy 10Hz membrany latały jak nigdy - zero dźwięku tylko hałas pracy zawieszenia

 

pora do laryngologa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liamk> Dzięki za program :) Jak odpowiednio wzmocnie sygnał (głośność przy jakiej słucham muzyke jak nikogo w domu nie ma) słysze max 19,5KHz, to raczej dobry wynik :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test przy pomocy programu WinISD, SB Live 5.1, sterowniki KX, słuchawki Philips HP250.

17 500 Hz (27 lat). Ciekawe, że słyszę 20 Hz a nawet niżej. 18 000 Hz już zupełnie nie słyszę a pamiętam, że jeszcze niedawno słyszałem.

17 000 Hz (27 lat) żonka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie pomiary należy dokonywać w kontrolowanych warunkach tyn. wszyscy słuchają tych samych częstotliwości z tym samym poziomem głośności na tym samymy sprzęcie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety teraz tylko 17-18kHz max - 34 latka, głośniki tytanowe kopułki do 40 Khz płasko, dalej nie mierzone

 

a kilkanaście lat temu czułem lekkie oddziaływanie dwudziestu kilku kHz, kolega mający najgorszy słuch w klasie wtedy 14 KHz w ogóle nie słyszał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

a słyszycie piszczące telewizory?????????

ja dziś sobie śłuchałem Missionów m33 z Denonem i słuchałem muzy

i nagle ktoś wpadł i włączył TV. normalnie szlag może człowieka trafić jak nagle dostaje kilkanaście kHz po uszach

podczas słuchania muzy. aha, głos w TV był wyciszony :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.