Jump to content
djdom111

Alternatywa dla Nad MDC Blues 2i do Nad C388

Recommended Posts

Witajcie. Jestem szczęśliwy posiadaczem Nada C388 wraz z Pylon Diamond 28. Używam Apple TV 4k wraz z aplikacją Tidal i Apple Music podłączonego po HDMI z TV i z TV optykiem z NADem. Ostatnio testowałem moduł Nad MDC Blues 2i, oprócz tego, że jest fajnie schowany w Nadzie dźwięk szczególnie  z Tidala jest dużo lepszy (dostał przestrzeni i wyostrzenia detali). Czytałem dużo na forum o malince, którą też posiadam ale do innych celów. Czy dokupienie digi+ Pro lub digione poprawi dźwięk podobnie jak ten MDC, czy raczej mogę się spodziewać coś podobnego do Apple TV? CZy jest jak inna tańsza alternatywa dla tego modułu z fajnym dźwiękiem? 1999zł trochę za drogo... Z góry dziękuję za podpowiedź.

taka zmiana, to żadna zmiana. Tutaj żeby poczuć zauważalny przyrost to trzeba zainwestować kolego. Ja zostałbym przy tym module. Nie widać go, jest schowany, gra podobno jak sam odtwarzacz Node 2i, po co sobie komplikować temat?

• Like 1

11 godzin temu, Tonnii99 napisał:

taka zmiana, to żadna zmiana. Tutaj żeby poczuć zauważalny przyrost to trzeba zainwestować kolego. Ja zostałbym przy tym module. Nie widać go, jest schowany, gra podobno jak sam odtwarzacz Node 2i, po co sobie komplikować temat?

Tonnii99 dzięki za odpowiedź. Niestety tego się trochę spodziewałem. Wszyscy tak wychwalają Malinkę na forum, więc myślałem, że może to jest jakieś rozwiązanie... 

xavian

Czasem się zastanawiam skąd się biorą te "fenomeny" .Ja, wolałbym coś sprawdzonego i pewnego. Dla mnie właśnie takim rozwiązaniem jest Bluesound. Ale, kto co preferuje 🙂

• Like 2

Też uważam że ten moduł jest lepszy i przede wszystkim wygodniejszy w użytkowaniu. Sam mam wprawdzie Node 2i, ale jakiś czas temu miałem w domu Nada z tym modułem. I działa to świetnie.

PS. Możesz też ponegocjować z Top Hi-Fi i pewnie kupić go nieco taniej.

Długo zastanawiałem się nad źródłem cyfrowym. Wypożyczyłem egzemplarz demo Node 2i. Kupiłem nówkę sztukę. W tej kwocie jest ok. Po aktualizacji, która wprowadziła Tidal Connect to już dla mnie w ogóle rewelacja.

• Like 1

Co do rabatu, to już o taki wystąpiłem. Rozbraja mnie, że po cyfrowym łączu jest różnica pomiędzy samym oprogramowaniem w bluos i Apple TV (porównuje tutaj TIDAL hifi z obu źródeł - Apple TV nie ma master). Podoba mi się sposób obsługi Apple TV wiec tutaj akurat bluos jest dla mnie „dodatkowym” -> patrz mniej wygodnym źródłem. Myślałem ze w niższej cenie jestem w stanie uzyskać lepszy dźwięk lub jeszcze fajniejszy w cenie bluos. Takie polskie marudzenie 😉

17 godzin temu, Tonnii99 napisał:

Czasem się zastanawiam skąd się biorą te "fenomeny"

Bo my Polsacy mamy to w genach, ze zawsze chcemy taniej ale zeby bylo lepiej. A co tam ze 5 pudelek, 10 kabli i slaba obsluga, skoro pare zlotych mniej. A tak na powaznie Bluesound jest naprawde ok.

• Like 1

Haiku Audio SOL IV | Chario Pegasus MK2 | Chord Signature Reference | J Audio Dac | Cardas Parsec |  Bluesound Node 2i | Chord Signature Digital

W dniu 20.11.2020 o 09:33, foscarino napisał:

Też uważam że ten moduł jest lepszy i przede wszystkim wygodniejszy w użytkowaniu. Sam mam wprawdzie Node 2i, ale jakiś czas temu miałem w domu Nada z tym modułem. I działa to świetnie.

PS. Możesz też ponegocjować z Top Hi-Fi i pewnie kupić go nieco taniej.

Dobra cena, była jeszcze 2 tygodnie temu, jak zrobili 1999 zł 🙂 to było coś! Może na BF będzie ripley?