Skocz do zawartości
IGNORED

..jakie wejście ??


memfis007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam wzmacniacz Unitra PW 9013

Wiecie może jak nazywa sie wejście we wzmacniaczu na kabel umożliwiający połączenie z kar. dźwiękową..nie mam pojęcia co to za wejścia bo są dość nietypowe dlatego też nie wiem jaki kabel kupić

dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to ten wzmacniacz był wyposażony jeszcze w gniazda DIN- 5, potrzebujesz więc kabla z jednej strony DIN z 5 bolcami, a do karty mini-jack, chyba, że masz jakieś inne wyjście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem odpowiedni kabel ..ale jest problem bo podłączyłem moje głośnik z wieży i jest cisza to samo z głośnikami od kompa...jaka może być tego przyczyna ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zmienić ustawienia głośności w panelu sterowania w kompie, powinno pomóc, jeżeli nie, to co prawda nie kojarzę dokładnie tego wzmaka, ale niektóre produkty Unitry miały różne tłumiki na wejściu, wejście AUX było przystosowana do sygnału z CD, więc było bardziej tłumione, jeżeli używasz tego wejścia to przełącz kabelek na jedeno z TAPE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że na kompie wszystko ustawone jest na maxa...co do wejśc to próbowałem już naprawde wszystkiego...zastanawiam się tylko jeszcze nad tym kablem..czytałem troche na forum i niektórzy mówią że jest kabel din-jack na nagrywanie i din-jack na play ..sam już nie wiem...pomóżcie plisss

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek masz zalewany przy wtykach? Jeżeli nie, to rozkręć jedną i drugą wtyczkę i zobacz czy nic tam nie siedzi, jeżeli siedzi wywal to i dolutuj kabelki do bolców, jeżeli wtyczki są zalewane tworzywem to niefajnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co jutro postaram sie dac tu fotki tych wszystkich wtyków a także wejść we wzmaku i będzie lepiej to wszystko ocenić...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Memfis007 zrób maly eksperymęt podłącz kabelek do wzmaka i wybież odpowiedniw wejscie , ustaw głośność na 9-10 i ditknij palcem do zlącza po drubiej stronie , nie trzymając za masę tylko za izolacje przy wtyku .Powinieneś usłyszec brum w głośniku w zalezniści do kturej częsci dotknież w L lub R . jeżeli nie brumi to mozliwe że kupiłes kabel który przekazuje sygnał w przeciwną stronę i ma nie te kołki podłaczone w wtyku DIN , niestety nie pamiętam na które kołki powinno być pidłaczone ale to łatwo sprawdzic kawałkiem drutu przy tak ustawionej głosności wetknąc drut w otworki w gniezdzie te które brumia są wejsciowe. i na odpowiadajęce im kołki ma być podany sygnał centralny kołek to masa obu kanałów - środkowy licząc zarówno od prawej -czy lewej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten nawet jeśli niewłaściwy kabel może się przydac.....podłączyć nim można komputer jako "magnetofon do nagrywania", jeśli się nie myle ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup jakikolwiek DIN - jack, byle wtyczka DIN była składana nie zalewana. Lub DIN - 4xchinch i przejściówkę jack-chinch - w tym któraś para chinch musi być właściwa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Memfis007 A wiesz już na 100% że ten twój jest (odwrotny?) jeśli tak to bardzo prosto możesz sprawdzić , Niestety nusisz zainwestować i kupić przyżąd pomiarowy i przemieżyć kabelek - ten co nasz i ten co ci poda sprzedawca . Przyżad pomiarowy w domu ci sie zawsze przyda , najprostrze można kupic nawet za 20 zł polskich. a może i taniej Pozdrawiam Bodo_z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto ten kabelek ...

[obrazekLUKASZ-256853_1.JPG]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... jack jest na pewno zalewany, nie widzę czy DIN też, chociaż to prawdopodobne, zobacz cz tę czarną obudowę przy DIN-ie da się zsunąć w kierunku kabla. Jeżeli tak to zobacz co jest w środku, jeżeli są jakieś rezystory to je wylutuj, jeżeli nie to zobacz tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) masz tu rozkład wyprowadzeń, trzeba będzie przelutować dwa kabelki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra obudowe zdjąłem oto jak podłączone były kabelki w moim przypadku :

 

2 - masa

3 - wyjście kanał lewy

5 - wyjście kanał prawy

 

(..Mam rozumieć żeby zamienic teraz kable ma wejśćie kanał lewy i wejście kanał prawy tak ..?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra obudowe zdjąłem oto jak podłączone były kabelki w moim przypadku :

 

2 - masa

3 - wyjście kanał lewy

5 - wyjście kanał prawy

 

(..Mam rozumieć żeby zamienic teraz kable ma wejśćie kanał lewy i wejście kanał prawy tak ..?)

[obrazekLUKASZ-256997_1.gif]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

memfis

 

na DINie jest taka blaszka na wtyczce. Wciśnij ją do środka i obudowa się zsunie.

 

Teraz patrząc na wtyczkę tak, jak jest ona na focie (numeracja bolców od godziny 12tej zgodnie z ruchem wskazówek):

pin 1 i 2 - wejście do wzmaka L i R

pin 3 - masa, łączysz z ekranem oraz wtyczką

pin 4 i 5 - wyjścia ze wzmaka, działają na tape 1 i 2

 

jeśli na 1 i 2 nie ma kabli, to przelutuj te z 4 i 5, 3ki nie ruszaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu kłopot jest nie w wejściu, ale wyjściu :) - kolumny nie były podłączone :))

[obrazekLUKASZ-257035_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

WAżNE PYTANIE do BeerfaN: W swoim wpisie wkleiłeś rysunek pokazujący schematycznie gniazdo głośnikowe DIN. Czy kolory kabli są w nim przypadkowe??

Chodzi mi o to, że nie wiem, jaki kolor kabla z głośników wsadzić do której dziurki w gnieździe. Próbowałem to ocenić na słuch, ale się pogubiłem. Jest różnica, ale wzmacniacz jest dla mnie nowy i nie wiem, która opcja brzmi poprawniej...

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.