Skocz do zawartości
IGNORED

The Doors


Zydelek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  Vice Prezydent Miasta i prezenter radiowy w jednym prowadzi od lat fajne audycje. Wstawiam link do poniedzialkowej audycji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audycje pod nazwą "PŁYTY Z GÓRNEJ PÓŁKI" są nadawane w każdy poniedziałek między 20:00 a 22:00 na antenie Radia AKADERA w paśmie FM oraz w internecie. Autor świetnie dobiera muzykę i opowiada. Zatem gorąco polecam i zapraszam już w najbliższy poniedziałek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższy poniedziałek moja audycja Płyty z Górnej Półki, będzie dużo o The Doors i o Jimie Morrisonie. Zapraszam od 20.00

L.A. WOMAN czyli OSTATNIA PŁYTA KLASYCZNEGO THE DOORS 
 
Najbliższe wydanie Płyt z Górnej Półki przypada w wigilię pięćdziesięciu lat od rozpoczęcia nagrania płyty L.A. Woman grupy The Doors. Z tej okazji przekopałem swoje archiwa i na audycję przybędę z walizką pełną płyt, taśm i kaset z materiałem związanym z tym wydawnictwem. Zagram wersje utworów, których nie znamy. Na chwilę też wejdziemy do studia w którym nagrywana była płyta, aby posłuchać co się działo na moment przed włączeniem przycisku „rec”. 
Przeszukując swoje archiwa natrafiłem na wstępną, z innymi solówkami, z trochę innym tekstem wersje Shine on You Crazy Diamond grupy Pink Floyd. To ponad dwadzieścia minut przepięknej muzyki, w najbliższej audycji zagram ten utwór. A czy Państwo słyszeliście Wish You Were Here z solówką na skrzypcach? Nie? No to w audycji będzie można usłyszeć. 
W audycji jeszcze kilka innych klasycznych pozycji, wśród nich między innymi  Led Zeppelin, Omega, czy Dire Straits. 
Mam nadzieję, że i tym razem moc będzie z nami i spotykamy w poniedziałek, 23 listopada, o godzinie 20.00 na falach Radia Akadera.  
Zaprasza-  Adam Musiuk
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć to nie moje klimaty, to repertuar ciekawy. A że tytuł mylący narobił ochoty, to puściłem sobie L.A. Woman. A przyznać muszę, że nigdy w życiu żadnej płyty the Doors nie przesłuchałem.c

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, szymon1977 napisał:

A przyznać muszę, że nigdy w życiu żadnej płyty the Doors nie przesłuchałem

Wstydź się! ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, soundchaser napisał:

Wstydź się! ?

Oj tam. Starszy brat gustował w takich klimatach, tzn klasykach typu Led Zeppelin, Pink Floyd, Deep Purple, Yes... także się nasłuchałem, ale The Doors chyba brat nie słuchał. Moją pierwszą kupioną kasetą była Metallica " Master of Puppets".

Ale do rzeczy. Zbliżam się do końca płyty i powiem tak: L.A. Woman wytrzymune próbę czasu. Kawałki są spoko, ze Spotify brzmią dobrze. Na tą płytę chętnie poświęcę kilka wieczorów.  A moja opinia o tyle ciekawa, że właśnie tracę cnotę... 40 letnia dziewica, hę!? ...już nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szymon1977 napisał:

Starszy brat gustował w takich klimatach, tzn klasykach typu Led Zeppelin, Pink Floyd, Deep Purple, Yes... także się nasłuchałem, ale The Doors chyba brat nie słuchał.

Sam musisz szukać, a nie słuchać tego co brat.
A z Doorsów to przesłuchaj jeszcze debiut z 1967 r. i Morrison Hotel.
Jednak L.A. Woman rzeczywiście jest najlepsza...dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pociąga mnie taka muzyka, ale doceniam. Coś tam w wolnej od metalu chwili może sobie puszczę. A wracając do tematu, to audycja wydaje się być baaardzo ciekawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, szymon1977 napisał:

Nie pociąga mnie taka muzyka, ale doceniam.

To podobnie jak ja. Nigdy nie byłem fanem Doorsów, ale po prostu znam całą klasykę rocka na wylot i cały czas uzupełniam braki. Po prostu chcę poznać jak najwięcej muzyki, zwłaszcza tej z epoki, w której ta muzyka była najlepsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do The Doors trzeba dotrzeć, bo faktycznie są specyficzni - albo to przyjdzie, albo nie. Ja ich poznałem w póżnych latach 70-tych i 'nie były to moje piosenki'. Doceniłem i bardzo polubiłem The Doors stosunkowo póżno. To jest bardzo ciekawa muzyka - oparta na bluesie, zawierająca elementy psychodelii, symfoniki, jakiegoś wczesnego punku, progrocka, wszystko tam jest. Jest też dużo przestrzeni, oszczędnego grania i co najważniejsze - niesamowitego  feelu. Byli wyjątkowym zespołem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, soundchaser napisał:

Wstydź się! ?

E tam zaraz wstyd...no w sumie trochę tak ?

Można też chwilkę "pozazdrościć" komuś tego "pierwszego razu" tu akurat z Dorsami.

Sam poznałem ich podobnie jak Chicago, dopiero pod koniec lat 70.

Co ciekawe nazwę znałem oczywiście wcześniej ale jakoś tak kojarzyła mi się z kolejnym surfowym zaspołem z okolic L.A.

Nikt ze znajomych ich płyt akurat nie miał, kupować lub zamieniać na giełdzie w ciemno, nie znając muzyki - troche ryzyko a przypominam, że to czasy przedinternetowe i przed yutubowe więc lekko nie było a jak człowiek rozminął się zprezentacją dyskografii przez Kaczora w Trójce to dooopa zbita.

W końcu po jakimś przypadkowym zapoznaniu w radiu - pamiętam (uwaga będzie zabawnie) pierwszy cios - to bylo Riders on the storm... w audycji Powtórka z rozrywki ( byl taki czas, gdy pomiedzy skaczami puszczano, w calości oczywiście, klasyczne rockowe kawałki.

Ale na giełdzie zaliczylem wtopę, bo już zauroczony chciałem koniecznie "wejść" w ich płyty a wymienilem coś "chodliwego" na (o zgrozo - bez Morrisona) Other Voices...

Długo ją małem bo to niechodliwa część (wtedy na Wolumenie) dyskografii, aż polubilem, póżniej też doceniłem za jazzowe feelingi.

Fajna to jest sprawa - usłyszeć po raz pierwszy coś z TAKIEJ klasyki...tyle że kontekst czasowy czyli miejsce w szasoprzestrzeni muzycznej inne, inny "bagaż" osłuchania...

Ehhh tak mi się powspominało, nierozumiejacych ossssochozi przepraszam za przydługie przynudy. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, iro III napisał:

na Wolumenie

Piękne to czasy były. Na przełomie lat 70/80--tych przyjeżdżałem tam z Łodzi w każdą sobotę.
Musieliśmy się znać z widzenia. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, soundchaser napisał:

Piękne to czasy były. Na przełomie lat 70/80--tych przyjeżdżałem tam z Łodzi w każdą sobotę.
Musieliśmy się znać z widzenia. ?

Nooo, pamiętam paru nieprzyjemnych typów z miasta Łodzi ?

A poważnie, to pamìętam takiego jednego, zawsze instalował się tak w centrum tego placyku. Ale miał za dużo płyt zajechanych a te w dobrym stanie cenil za wysoko. Mialem znajomych, którzy wystawiali się na stołach ale sam + bliżsi znajomi byliśmy tylko luzakami mobilnymi z plytami pod pachą. Czasem coś kupić, najczęściej wymienić, nagrać na szpulę i dalej na wymianę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przygoda z The Doors to lata 80-te. Jeszcze wtedy słabo obeznany z ich dyskografią, rzuciłem się w komisie na pierwszą napotkaną płytę i była to ...... Full Circle i dopiero w domu zorientowałem się, że to już bez Jima, a jedynym utworem z tej  płyty, który mi się wtedy spodobał to oczywiście Mosquito. Do dzisiaj mi się chce z tego śmiać jak sobie przypomnę jak się nadziałem. Oczywiście teraz od dawna mam wszystko i słucham od czasu do czasu. Byłem też na koncercie na Torwarze w 2004 z Ianem Astburym z Cult i mimo tego, że Torwar akustycznie kiepski i Astbury to nie Morrison to koncert był dobry, po przecież byli Manzarek i Krieger dalej w niezłej formie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, iro III napisał:

A poważnie, to pamìętam takiego jednego, zawsze instalował się tak w centrum tego placyku. Ale miał za dużo płyt zajechanych a te w dobrym stanie cenil za wysoko

Wiem kto to był. Niski, gruby - o imieniu Darek. Miał zawsze mnóstwo płyt, ale dominowały tzw. "rzęchy". ?
Ja też krążyłem po placyku, z zielonym neseserkiem, specjalnym na winyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, iro III napisał:

Fajna to jest sprawa - usłyszeć po raz pierwszy coś z TAKIEJ klasyki...tyle że kontekst czasowy czyli miejsce w szasoprzestrzeni muzycznej inne, inny "bagaż" osłuchania...

Dokładnie! L.A. Woman fajna płyta, alu dziś już żadnych nowych dróg w muzyce nie otwiera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, soundchaser napisał:

Ja też krążyłem po placyku, z zielonym neseserkiem, specjalnym na winyle.

Hmmmm...ten "neseserek" ...hmmmm a Ty, to  (wtedy) chudy, długi, tyczkowaty jegomość?

Coś mi "świta" ale to już ze 40 lat ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, soundchaser napisał:

Wstydź się! ?

Czemu ? Morrison jest do patrzenia i podziwiania.

Dlatego taki wpływ ma. Skandaliczny.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xetras
poprawka

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, iro III napisał:

Hmmmm...ten "neseserek" ...hmmmm a Ty, to  (wtedy) chudy, długi, tyczkowaty jegomość?

Coś mi "świta" ale to już ze 40 lat ?

Chudy zawsze byłem, ale nie tyczkowaty. ?
Był w naszej grupie taki długi jegomość - bardzo charakterystyczny i też z neseserkiem. Pewnie z nim mnie mylisz.

Dobra...koniec śmiecenia. Dalej ew. możemy na priv. kontynuować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.11.2020 o 06:50, Chicago napisał:

Do The Doors trzeba dotrzeć, bo faktycznie są specyficzni

Ja miałem na początku znajomości z zespołem pecha, pierwsze co usłyszałem to był "An American Prayer"  gdzieś w okolicach 1979 roku chyba rok po wydaniu.
Zniechęciło mnie to totalnie dopóki nie trafił się pierwszy album i L.A. Woman - byłem zauroczony "The End" i "Riders on The Storm" i jestem po dzień dzisiejszy.
 

W dniu 24.11.2020 o 12:19, szymon1977 napisał:

Dokładnie! L.A. Woman fajna płyta, alu dziś już żadnych nowych dróg w muzyce nie otwiera.

Wówczas też już nie wytyczał. Ta płyta jak każda poprzednia to łączenie we wspaniały sposób poezji Morrisona z muzyką, jego ekspresji z muzyką.
L.A. Woman to opus magnum grupy chociaż muzycznie już wówczas po prostu był albumem klasycznie rockowym. Bardzo dobrym albumem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Se" wlaczylem  ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.11.2020 o 19:03, Frank napisał:

Warto !

Warto!

Wg mnie jeden z najlepszych utworów doorsów.Ale kupe lat temu duże wrażenie zrobił na mnie rozpędzający się pociąg-

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorsi to nawet wiecej niz klasyka ,Dorsi to wolnosc ........

 

ja tu tylko chwilowo ale zawsze za dobra muza !!!!

Nie znam zydelka ale bede lajkowal ten temat ...

Dorsi zasługują na to .

Zadsnych j**anych rekalm podpietych pod moje posty !!!!skasowalem to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez atmeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.