Jump to content
Ricambi

Słuchawki przewodowe z lepszym basem od HD650

Recommended Posts

Od kilku lat użytkuję HD650, z których jestem bardzo zadowolony, jednak brakuje mi coraz częściej najniższych rejestrów i tzw. pierdalnięcia. Podłączałem je do różnych wzmacniaczy słuchawkowych i efekty były różne, jednak niedosyt dynamiki, zejścia i natężenia niskich tonów pozostawał. Swego czasu kupiłem synowi słuchawki Denon AH-D1100 i tam najniższego zakresu było zdecydowanie zbyt wiele. Także jakość średnicy i wysokich oraz scena stereo zdecydowanie ustępowały HD650.

Poproszę o propozycje słuchawek jakościowo zbliżonych do HD650 z lepszym zakresem najniższych rejestrów.

Dla basolubów do gatunków gdzie dominuje niski rejestr sam zalecam Ultrasone Pro 900 .

Mnie nie męczą, surround logic działa, bas nie uderza centralnie, przekaz angażuje tak jakbyś grał z subwooferem. Góra też ostra, ale po kilkudziesięciu godzinach grania (bo nowe są strasznie twarde i piłują uszy) zmienia się na płynne granie.

Chyba że ktoś lubi usypiać ze słuchawkami, to z nimi się to nie uda.

~Język swędzącego przyrodzenia zmienia świat nauki~

xavian

jesli  chodzi o  bas lub  subbas  to ze swej  strony moge polecic  bayerdynamic dt 990 pro.  basu  jest  pod  dostatkiem , niestety  te słuchawy  trzeba  bardzo staeannie zestroic i  ustawic . mam cztery wzm słuchawk.  i  zasada jest jedna= łaczyc je  z  jasno  i neutralnie brzmiacymi sprzetami  plus ustawienia w korektorze  . tzn  250 hz do połowy wartosci plus  reszta pasma do  indywidualnych ustawień kosztuja trzy stówki uzywane wiec mozna je odspszedac. ja walczyłem z nimi dwa miesiace teraz graja jak trzeba. mam jeszcze cztery pary słuchawek, ta sa słuchawki dla rozsadnych basolubów.

W dniu 20.11.2020 o 22:10, Ricambi napisał:

Od kilku lat użytkuję HD650, z których jestem bardzo zadowolony, jednak brakuje mi coraz częściej najniższych rejestrów i tzw. pierdalnięcia. Podłączałem je do różnych wzmacniaczy słuchawkowych i efekty były różne, jednak niedosyt dynamiki, zejścia i natężenia niskich tonów pozostawał. Swego czasu kupiłem synowi słuchawki Denon AH-D1100 i tam najniższego zakresu było zdecydowanie zbyt wiele. Także jakość średnicy i wysokich oraz scena stereo zdecydowanie ustępowały HD650.

Poproszę o propozycje słuchawek jakościowo zbliżonych do HD650 z lepszym zakresem najniższych rejestrów.

Spróbuj Beyerdynamic DT 150. Względem HD650 mają lepszą dynamikę, szybszy bas z większym "kopem" i troszkę więcej góry. Średnica też jest dobra chociaż w Sennheiser lepsza. Jak by było za dużo basu można zawsze wymienić pady na welurowe EDT100, które są też wygodniejsze od oryginalnych. 

Edited by niki666

Również poleciłbym DT990 Pro. Z wzmacniczem  Beyerdynamic A20 współpracują świetnie. Basu sporo i dobrze kontrolowany.